forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 04:01:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Zmarł Karol Braniek.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zmarł Karol Braniek.  (Przeczytany 96028 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #20 : 2009-06-04, 12:07:21 »

Na raka, SM, RZS i inne ciężkie choroby 'pracuje' się dłuuugie lata.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #21 : 2009-06-04, 13:00:28 »

Kiedyś zapytałam mojego znajomego, słuchaj myślisz że będziesz żył 100 lat?  Wink, 8 rok na diecie, teraz ma ok 60 lat, zaśmiał się i odpowiedział, wiesz Violek  to nie o to chodzi, ważne żeby żyć w zdrowiu i dobrej kondycji aby móc cieszyć się życiem, a to daje D.O.
I faktycznie facet jest tak aktywny fizycznie że szok,  świetnie się czuje, uprawia sporty, widać że życie sprawia mu frajdę. .Gdyby nawet miał zakończyć życie w wieku 80 lat, to zasługi D.O. jeśli chodzi o jakość życia są niepodważalne i o to tak naprawdę chodzi, bo co to za życie gdy rano wstać z łóżka się nie chce bo wszystko boli, bo niemoc jakaś ogarnia, co to za życie gdy trzeba walczyć ze samym sobą przez 24 godz./dobę.

Ja nie rozpatruje Żywienia Optymalnego w kategoriach długości życia, ja rozpatruję Żywienie Optymalne w kategoriach JAKOŚCI ŻYCIA.

Czasami odnoszę  wrażenie, że im bardziej człowiek skupia się na czymś w sensie boi się czegoś tym "los" bywa bardziej przekorny, myślę, że istnieje wytłumaczenie psychologiczne tego zjawiska, myślę że lęk w pojęciu negatywnym  ma swoje specyficzne działanie nie tylko na zdrowie ale na całe nasze życie,(negatywny lęk niejednokrotnie generuje takie a nie inne wybory życiowe) dlatego warto zaakceptować życie takim jakim ono jest tzn. zaakceptować śmierć jako jeden z elementów naszej egzystencji. Wtedy naprawdę jest łatwiej.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #22 : 2009-06-04, 15:32:50 »

Cześć Jego Pamięci - kondolencje dla rodziny.
Kiedyś otrzymałem od Niego małą książeczkę z przepisami; przewertowałem wszystkie. Wiecie co mnie uderzyło wtedy najbardziej... naliczyłem tylko kilka potraw o złotych proporcjach BTW. Reszta/ponad 100/ optypodobna. Jednak nie optymalna?!

Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #23 : 2009-06-04, 16:03:10 »

Wiolu , zgadzam się z Tobą że chodzi nam o jakość życia , ale powiem że  długośc jest mam też nie obojętna.
D.O. jeżeli ktoś stosuje się do zasad , to ma nam gwarantować i jedno i drugie. J . Kwasniewski pisze że jedząc tak ,  na raka się nie choruje, a inne choroby będą powoli ustępować chyba że organy są już za bardzo zniszczone, ,wtedy, to już jest inna sprawa ....regeneracja nie nastąpi i pacjent musi się ż życiem pożegnać , bo cudów nie ma prawda?
Ale w wypadku Moregano, to wiadomo że gosć rzekomo jadł Optymalnie, powiem więcej dawał przepisy kulinarne.
Jeden raz mnie zszokowal jakimś przepisem na gulasz, już nie pamiętam nazwy ,ale jadł go z ryżem (1 torebka na dwie osoby), zapytalam sie go , ryż, przecierz jest nie jadalny wg. Mistrza , a on na to ...wszystko jest jadalne , no i  masz babo placek Laughing .wg. MIstrza są artykuły nie jadalne i tzeba ich niestety unikać , taka jest moja teoria , praktyka też..
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #24 : 2009-06-04, 16:24:38 »

Wiolu , zgadzam się z Tobą że chodzi nam o jakość życia , ale powiem że  długośc jest mam też nie obojętna.
D.O. jeżeli ktoś stosuje się do zasad , to ma nam gwarantować i jedno i drugie. J . Kwasniewski pisze że jedząc tak ,  na raka się nie choruje, a inne choroby będą powoli ustępować chyba że organy są już za bardzo zniszczone, ,wtedy, to już jest inna sprawa ....regeneracja nie nastąpi i pacjent musi się ż życiem pożegnać , bo cudów nie ma prawda?
Ale w wypadku Moregano, to wiadomo że gosć rzekomo jadł Optymalnie, powiem więcej dawał przepisy kulinarne.
Jeden raz mnie zszokowal jakimś przepisem na gulasz, już nie pamiętam nazwy ,ale jadł go z ryżem (1 torebka na dwie osoby), zapytalam sie go , ryż, przecierz jest nie jadalny wg. Mistrza , a on na to ...wszystko jest jadalne , no i  masz babo placek Laughing .wg. MIstrza są artykuły nie jadalne i tzeba ich niestety unikać , taka jest moja teoria , praktyka też..

Pogański kraj... pogańskie obyczaje...
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #25 : 2009-06-04, 16:25:51 »

Powiedział, co wiedział.. Wink
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #26 : 2009-06-04, 16:26:46 »

Przeczytaj swój post jeszcze raz, to może też czegoś się dowiesz...
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #27 : 2009-06-04, 16:28:06 »

Napisałam , co myslę.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #28 : 2009-06-04, 16:37:07 »

Ja nie rozpatruje Żywienia Optymalnego w kategoriach długości życia, ja rozpatruję Żywienie Optymalne w kategoriach JAKOŚCI ŻYCIA.
Bo  najważniejsze TU i TERAZ!
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #29 : 2009-06-04, 16:40:52 »

D.O.,  jest inwestycją w jakość i długość...
Czy ktoś się z tym twierdzeniem nie zgadza?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #30 : 2009-06-04, 17:04:32 »

Waldek B - daj sobie na luz jak Zenon. Szkoda czasu dla frustratów.

PS
dla niedomyślnych podaję, że chodzi o dyskusję na: http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=16094
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #31 : 2009-06-04, 17:08:13 »

I jeszcze jedno:
informację o śnierci Karola - podałem przez szacunek dla Niego i dla osób, które chciałyby uczestniczyć w jutrzejszej uroczystości.
Ale jak zwykle frustraty z DD muszą sobie ze wszystkiego, z czego się da - zrobić igrzyska. Sad

PS
jak mawiała "monikas" - OHYDA! Nie wiedziała tylko, gdzie jest ohydnie  Confused
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #32 : 2009-06-04, 17:19:29 »

"Zet"
masz zaproszenie na DD - skorzystaj, bo uważam, że pasujesz tam jak ulał.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #33 : 2009-06-04, 18:42:33 »

"Adminie"po co dałeś te namiary na tamto forum? Tyle czasu straciłam na czytanie głupot! Przecież ci ludzie nie piszą chyba przeciwko nam za darmo?!. Cały dzień piszą źle o Optymalnych, a jak nie piszą, to czytają nasze Forum, dla odmiany. Nie chcę tu generalizować, bo parę osób ma tam swoje zdanie, ale reszta ma wyznaczony paradygmat i klapki na oczach.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #34 : 2009-06-04, 19:20:49 »

Może pochopnie skrytykowałam ciężko "pracujących" na forum DD, przecież to musi być trudne zajęcie pisać na zlecenie, nie mogąc wyrazić własnego zdania. Zawsze, niestety, można znaleźć ludzi bez sumienia, którym obojętne jest zdrowie innych. Jch zadaniem jest tylko krytyka DO. Edyta dalej "nie marnuje" czasu i cała świta "grizzlego". Niełatwe życie mają tam osoby próbujące mieć własne, bezstronne zdanie.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #35 : 2009-06-04, 19:38:00 »

Dodam jeszcze, że znamienne jest w ich polemikach to, że obowiązuje tylko jeden pogląd, że ŻO jest na pewno szkodliwe. Nie mają w zamian żadnej, sensownej alternatywy. To jest w ogóle nieistotne, czyli jak się odżywiać nie wiadomo, tylko wiadomo, że ŻO jest złe. A co mają powiedzieć ci, którzy według medycyny akademickiej już powinni dawno nie żyć, a mają się bardzo dobrze?
Zapisane

sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #36 : 2009-06-04, 20:09:05 »


Cytuj
wszyscy z nas stosuja DO (ZO), przynajmniej sie staraja.
nagle umiera osoba ktora jest uwazana (w duzym uproszczeniu) za autorytet w tej dziedzinie.
sory, ale sama sobie milcz, ja chce wiedziec czemu gosciowi sie umarlo? czy to wina DO czy moze byl w tym samolocie co spadl ostatnio do atlantyku?
dla mnie to normalne pytania, chce wiedziec czy naprawde DO jest zdrowa dieta czy moze to wsjo sciema?
pozdro

ps. kondolencje dla rodziny Sad
Cytuj

Czy DO jest zdrową dietą?
A wiesz ile jest diet na świecie i wśród stosujących różne diety znajdziesz wyleczonych z chorób, zadowolonych itp.Nikt Ci nie powie ,że akurat jakaś jedna dieta to ta właściwa.
Dlaczego? Bo organizm nie działa pod linijkę nawet w diecie. Jeszcze jest ważna psyche.
A co do stosowania DO, jestem tą z nielicznych, która często tu pisze,że Jej nie stosuję, nie liczy BTW.
Ale jakoś nikt nie kazał Mi milczeć w tematach, które prowadzę sama lub w których się udzielam.
Dostrzeż różnicę między zacytowaniem przysłowia a  powiedzeniem :sama sobie milcz.

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #37 : 2009-06-04, 21:34:13 »

Kiedyś zapytałam mojego znajomego, słuchaj myślisz że będziesz żył 100 lat?  Wink, 8 rok na diecie, teraz ma ok 60 lat, zaśmiał się i odpowiedział, wiesz Violek  to nie o to chodzi, ważne żeby żyć w zdrowiu i dobrej kondycji aby móc cieszyć się życiem, a to daje D.O.
 I faktycznie facet jest tak aktywny fizycznie że szok,  świetnie się czuje, uprawia sporty, widać że życie sprawia mu frajdę. .Gdyby nawet miał zakończyć życie w wieku 80 lat, to zasługi D.O. jeśli chodzi o jakość życia są niepodważalne i o to tak naprawdę chodzi, bo co to za życie gdy rano wstać z łóżka się nie chce bo wszystko boli, bo niemoc jakaś ogarnia, co to za życie gdy trzeba walczyć ze samym sobą przez 24 godz./dobę.

Ja nie rozpatruje Żywienia Optymalnego w kategoriach długości życia, ja rozpatruję Żywienie Optymalne w kategoriach JAKOŚCI ŻYCIA.

Czasami odnoszę  wrażenie, że im bardziej człowiek skupia się na czymś w sensie boi się czegoś tym "los" bywa bardziej przekorny, myślę, że istnieje wytłumaczenie psychologiczne tego zjawiska, myślę że lęk w pojęciu negatywnym  ma swoje specyficzne działanie nie tylko na zdrowie ale na całe nasze życie,(negatywny lęk niejednokrotnie generuje takie a nie inne wybory życiowe) dlatego warto zaakceptować życie takim jakim ono jest tzn. zaakceptować śmierć jako jeden z elementów naszej egzystencji. Wtedy naprawdę jest łatwiej.


  Zgadzam się  z tym stwierdzeniem ,ale ktos kto dla mnie był autorytetem  -umiera na raka Shocked Shocked
     ta śmierć nie przyszła nagle -musiał  długo cierpieć i chorować ,
  Z drugiej strony co to są te żelazne zasady ??? przeciez tak sie nie da ,nigdy do końca nie wiemy ile czego jest w danym produkcie
       Jezeli robił błędy to z pewnością małe .
 Jak mam zrozumieć to ,ze mój teściu7 chlał przez 85 lat i zmarł z braku alkocholu a nie na raka
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #38 : 2009-06-04, 21:42:27 »

Zalosne sa niektore tu wypowiedzi. Admin zalozyl watek aby nas poinformowac o smierci Morgano, jednoczesnie dajac nam mozliwosc zlozenia rodzinie Morgano kondolencji. Tu natomiast zamiast kondolowac wyciaga sie wniowski, poszukuje powodow, docieka prawdy. Zalosne i przykre.
Osobiscie mialem dosc bliski kontakt mailowy z Morgano na poczatku mojego kontaktu z dieta, zostalem przez Morgano wprowadzany, bledy popelniane przeze mnie z powodu braku niewiedzy byly przez Morgano cierpliwie poprawiane. Byl czlowiekiem, ktory chcial wszystkim pomoc. Miedzy innymi dlatego mamy liczydlo albo rekopisy ksiazki kucharskiej jego wydania. Byly tez sprawy, ktore Morgano sie nie podobaly, o ktorych nie mowil oficjalnie,poniewaz uwazal, ze nie ma sensu burzenia "zgody rodzinnej".

Stwierdzenia typu, ze manipulowal diete, sa bezpodstawne. Wszystkie przepisy, nawet te, ktore nie byly w "widelkach" ZO, kazal traktowac jako punkt wyjscia, jako cos co nalezalo dopasowac do swoich i dietystandardow.

Dlatego zamiast biadolic, rozmyslac albo bawic sie w detektuwow,  zlozcie rodzinie kondolencje albo zamilczcie bo rozpatrywanie sprawy dobroci albo szkody ZO/DO nie powinno miec miejsca w tej czesci forum.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #39 : 2009-06-04, 22:25:56 »

Ku pamięci naszego przyjaciela MORGANO.  Niech spoczywa w pokoju.

http://www.youtube.com/watch?v=SPz2vNnV40o

http://www.youtube.com/watch?v=A9q5cemT0XA
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.