forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 03:28:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Zmarł Karol Braniek.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zmarł Karol Braniek.  (Przeczytany 94398 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #140 : 2009-06-19, 10:22:07 »

Szymon, masz prosze badania: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19083495
(ktore w/g mnie niewiele dowodza)
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #141 : 2009-06-19, 10:47:18 »

Tylko GADAĆ potraficie, a do ROBOTY  nie ma komu. Tylko GADAĆ potraficie... Sad
I wszystko przegadacie... Very Happy

Admin nie mam cisnienia wewnetrznego na "szerzenie" DO wzdłuż i wszerz bo ani stan mojego wykształcenia i zainteresowania nie uprawniają mnie do tego. A tu chętnie pogadam z ludźmi, którzy zaglądnęli z własnej nie przymuszonej woli i ŻO nie wywołuje u nich agresji. Nie każdy jest doskonały...
Zapisane
mabu
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #142 : 2009-06-19, 11:30:50 »

Tylko GADAĆ potraficie, a do ROBOTY  nie ma komu. Tylko GADAĆ potraficie... Sad
I wszystko przegadacie... Very Happy
Osobiście, badziej niż gadać, wolę słuchać/czytać kogoś, kto ma coś sensownego do powiedzenia, ale wiem że, w tym wątku głosu nie zabierzesz. 
Dlatego innym pozostają słowa, słowa, słowa.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #143 : 2009-06-19, 15:31:58 »

...nie róbmy z ludzi totalnych analfabetów co to w życiu niczego nie widzieli....
popieram zdanie mariana, nic na siłę , kto szuka ten znajdzie....
ja osobiście wiem z autopsji iż dyskusje czy jak to renia nazywa informacje na temat diety irytują, budzą agresje i faktycznie można narobić sobie wrogów.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing

Moze to zaskoczyc niejednego, Cool Ale musze w tym wypadku "popierac" Pania Renie!  Shocked
Oczywiscie z wieloma postulatami tej Pani prawdopodobnie nigdy sie nie zgodze(przepasc miedzygalaktyczna) Shocked
Ale z tym konkretnie postulatem "agitacji" dla popularyzowania DO zgadzam sie na 200%!  Cool

Żadne tam "kto szuka ten znajdzie" to po prostu nie dziala!!!  Cool

Co do "budzenia agresji", generowania "kpin", czy "robienia sobie wrogow"
to wszystko zalezy "kto komu i w jaki sposob" usiluje "udzielic" informacji.

Jesli to robi margarynowa "Earth Mother" to zostawia po sobie jedynie "obciach i porute"
niezaleznie od tego jaka idee by nie glosila!!!  Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad

Taka osoba "zbeszczesci" i "unara w blocie" kazde swiete i madre zasady. Shocked

Taka prawda!  Crying or Very sad

 
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #144 : 2009-06-19, 15:45:41 »

Moze to zaskoczyc niejednego, Cool Ale musze w tym wypadku "popierac" Pania Renie!  Shocked
Oczywiscie z wieloma postulatami tej Pani prawdopodobnie nigdy sie nie zgodze(przepasc miedzygalaktyczna) Shocked
Ale z tym konkretnie postulatem "agitacji" dla popularyzowania DO zgadzam sie na 200%!  Cool

Żadne tam "kto szuka ten znajdzie" to po prostu nie dziala!!!  Cool

Co do "budzenia agresji", generowania "kpin", czy "robienia sobie wrogow"
to wszystko zalezy "kto komu i w jaki sposob" usiluje "udzielic" informacji.

Jesli to robi margarynowa "Earth Mother" to zostawia po sobie jedynie "obciach i porute"
niezaleznie od tego jaka idee by nie glosila!!!  Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad

Taka osoba "zbeszczesci" i "unara w blocie" kazde swiete i madre zasady. Shocked

Wyjąłeś mi to z ust... Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #145 : 2009-06-19, 16:00:09 »

...nie róbmy z ludzi totalnych analfabetów co to w życiu niczego nie widzieli....
popieram zdanie mariana, nic na siłę , kto szuka ten znajdzie....
ja osobiście wiem z autopsji iż dyskusje czy jak to renia nazywa informacje na temat diety irytują, budzą agresje i faktycznie można narobić sobie wrogów.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing

Moze to zaskoczyc niejednego, Cool Ale musze w tym wypadku "popierac" Pania Renie!  Shocked
Oczywiscie z wieloma postulatami tej Pani prawdopodobnie nigdy sie nie zgodze(przepasc miedzygalaktyczna) Shocked
Ale z tym konkretnie postulatem "agitacji" dla popularyzowania DO zgadzam sie na 200%!  Cool

Żadne tam "kto szuka ten znajdzie" to po prostu nie dziala!!!  Cool

Co do "budzenia agresji", generowania "kpin", czy "robienia sobie wrogow"
to wszystko zalezy "kto komu i w jaki sposob" usiluje "udzielic" informacji.

Jesli to robi margarynowa "Earth Mother" to zostawia po sobie jedynie "obciach i porute"
niezaleznie od tego jaka idee by nie glosila!!!  Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad

Taka osoba "zbeszczesci" i "unara w blocie" kazde swiete i madre zasady. Shocked

Taka prawda!  Crying or Very sad

 

co prawda to prawda, trzeba umieć agitować, ja nie czuje się na siłach więc odpuszczam co by nie nurać w błocie świętych zasad...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #146 : 2009-06-19, 16:03:23 »

mam na myśli agitacje" to face face ".
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #147 : 2009-06-19, 16:08:50 »

mam na myśli agitacje" to face face ".

Oj Violus, Violus, ale Ty jestes "zalotnie skromna"  Shocked Razz

BTW
Doskonele wiesz, jaka masz sile "oddzialywania"  Razz

Uwielbiam te Twoja "kokieterie"  Cool
Znamy wszyscy te slowa piosenki "... .... to tajna bron kobieca...."  Razz

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #148 : 2009-06-19, 16:24:02 »

"grizzly"-jeśli nie można podważyć słów, to krytykuje się osobę? Znowu wycieczki interpersonalne Cię bawią?
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #149 : 2009-06-19, 16:31:43 »

mam na myśli agitacje" to face face ".

Oj Violus, Violus, ale Ty jestes "zalotnie skromna"  Shocked Razz

BTW
Doskonele wiesz, jaka masz sile "oddzialywania"  Razz

Uwielbiam te Twoja "kokieterie"  Cool
Znamy wszyscy te slowa piosenki "... .... to tajna bron kobieca...."  Razz



wiesz doskonale misiaczku że tu nie chodzi tylko i wyłącznie o agitacje w stylu "Zapisz się do "Rodziny radia maryja" a wszystkie twoje problemy znikną" , to poważniejsza sprawa jest.... Smile Wink
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #150 : 2009-06-19, 19:14:52 »

I znów robi się kompletny off-top Sad
Nie o przekonywanie nikogo chodzi, bo przekonanych się nie przekona.
Chodzi raczej o wykazanie na podstawie badań, że ta grupa (czy jest to 2 mln, czy 300 tys., a może znacznie mniej - nie ma znaczenia), która stosuje dietę opartą na lekturze książek sygnowanych nazwiskami J. Kwaśniewski, T. Kwaśniewski oraz M. Chyliński, nie jest grupą osób, która może podzelić los takich osób jak p. Braniek, tylko jest gronem, która zachowując zalecenia zawarte w tych książkach, ma szansę większą niż pozostała część społeczeństwa zachwać zdrowie przez długi czas. Tak przynajmniej obiecują autorzy. Obiecują również wyleczenie z (prawie) wszystkich chorób, więc takie przypadki w czasie badań zostaną również stwierdzone, jeśli przesłanki, którymi kierowali się autorzy, były prawdziwe.

A przekonywanie? Nie ma najmniejszego sensu Smile
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #151 : 2009-06-19, 19:18:58 »

Cytuj
Szymon, masz prosze badania: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19083495
(ktore w/g mnie niewiele dowodza)

Chciałbym zwrócić na dwa fragmenty:
Carbohydrate (CHO)-restricted diets have been recommended for weight loss and to prevent obesity, but their long-term effects have not been fully elucidated

Tak więc nie wiemy, co wydarzy się za lat dziesięć np.

oraz
 does not induce deleterious metabolic effects and does not increase the risk for cardiovascular disease, as evidenced by maintenance of adequate glycemic control and relatively low values for conventional cardiovascular risk factors

wciąż nie wiemy, co z całą gamą ludzkich schorzeń, choćby takich, na które umarł p. Braniek

Te badanie, przytoczone przez Ciebie, podawałem w jednym z postów wcześniejszych.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #152 : 2009-06-19, 19:28:20 »

Cytuj
Szymonie, może napisałbyś coś o sobie? Np. jaki był Twój stan zdrowia przed DO, a jaki jest teraz? Czy coś u Ciebie nasila ten niepokój?

Na ŻO przeszedłem niemal dokładnie pięć lat temu. Powód? Wszystko, co obiecywał p. Kwaśniewski, chciałem by stało mym udziałem: szczupły wygląd, bardzo dobre samopoczucie, spokojne wolne od stresów życie etc.
Co po 5 latach?
Szczupła sylwetka jest, samopoczucie zmienne, ale to też kwestia ilości pracy, która jest moim udziałem codziennie - myślę, że będąc wegetarianinem raczej nie podołałbym Wink
Stresów nie sposób uniknąć, choć zaobserwowałem wiele pozytywnych zmian.
Jedyny problem, który miałem, to uczulenie, ale ono nie ustąpiło. Dawało się zaobserwować spore nasilenie objawów, ale do całkowitego wyleczenia nie doszło.

Reasumując: jestem zadowolony ze stosowania diety, ale niektóre przesłanki - np. okresowo fatalne samopoczucie, zapala u mnie ostrzegawcze światło. Oczywiście popełniam błędy przy stosowaniu żywienia i można na ich karb zrzucić wiele. Ale mimo wszystko wolałbym mieć pewność, że w przyszłości ktoś mi tych błedów (zresztą jest ich coraz mniej) nie wypomni w kontekście podobnym jak początkowa dyskusja w tym wątku Wink
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #153 : 2009-06-19, 19:34:27 »

I już na koniec - to nie jest trollowanie Wink
Co do nawoływania Admina do pracy - chętnie pomógłbym - jak to się kiedyś mówiło w czynie społecznym.
Dlatego co jakiś czas odwiedzałem stronę OSBO z nadzieją, że tam się bedzie coś dziać.
W dzisiejszych czasach przydaje się, żeby strona organizacji, stowarzyszenia, klubu wyglądała przyzwoicie. Z tamtą tak niestety nie jest i nie sądzę, żeby ktokolwiek zainteresowany ŻO chciał się włączyć w ten ruch odwiedzając stronę OSBO. Raczej wygląda ona tak, jak stronka wielu organizacji państwowych, które mają oficjalny wymóg posiadania swojej witryny, ale robią to z przymusu.
OSBO, z tego co widzę, sama skazuje się na hermetyczność, jeśli chodzi o członków, a bez nowych nie ma mowy o jakimkolwiek dynamizmie działania.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #154 : 2009-06-19, 19:48:40 »

...z tego co widzę, sama skazuje się na hermetyczność...

Szymon, ale prosze o szczera odpowiedz!
Czy twoim zdaniem jedno stowarzyszenie jest dobra recepta
na sukces wartosciowej idei czy projektu?  Question


Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #155 : 2009-06-19, 20:40:50 »

Jedno stowarzyszenie jest na pewno lepsze niż zero stowarzyszeń.
Stowarzyszenie jest lepsze niż partia polityczna, bo celem jego jest lansowanie pewnej idei, poglądu etc., niż wybór członków do jakiegoś ciała ustawodawczego (jak w przypadku partii).
Stowarzyszenie jest dobrą receptą na wcielenie paru pomysłów w życie, bo później imają się go wszystkie nieodłaczne cechy kojarzone z biurokracją państwową - tj. rozrost aparatu władzy, skostnienie, biurokratyzacja na poziomie każdego ze szczebla organizacji.
Ale na osiągnięcie kilku podstawowych celów wystarczy.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #156 : 2009-06-19, 20:47:02 »

No chyba, że teoretyzując, z organizacji wydzieli się "sekta" oderwanych od cycusia na własne życzenie, bo im się zdało, że sami zrobią to lepiej...  Wink A to jest insza rozmowa...
Jakieś przykłady?
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #157 : 2009-06-19, 20:52:35 »

... co nie powinno stanąć na przeszkodzie pozostałej części organizacji realizować choćby podstawowe cele
Pal licho sekty, które zawsze będą - OSBO nie działa w próżni i jest poddana tym samym uwarunkowanium jak każda organizacja religijna, społęczna czy polityczna. Walki frakcyjne muszą być.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #158 : 2009-06-20, 22:25:40 »

Panowie i Panie!!!Prosze o przeniesienie Waszych mysli na inny watek/temat ..........

Sami przeczytajcie naglowek. Jak uwazacie?, Czy powinno sie na te tematy tu dyskutowac?
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Zmarł Karol Braniek.
« Odpowiedz #159 : 2009-06-20, 23:09:46 »

Nie bylo mnie pare tygodni a tutaj taka straszna wiadomosc. Szok. Strasznie mi przykro. Rodzinie Morgana skladam serdeczne wyrazy wspolczucia. Bedzie nam go tutaj bardzo, bardzo brakowalo. NIech odpoczywa w pokoju.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.