forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 11:25:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660366 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Każdy dzień ze smietanką...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Każdy dzień ze smietanką...  (Przeczytany 77849 razy)
kriss
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #20 : 2009-06-05, 13:54:16 »

Poza tym kobiety chowane na śmietanie mają lepsze biusty (liczność próbki statystycznej = 13). Cool



Heh , to prawda , ostatnio baaaaaardzo mi się powiększyl biust.. Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #21 : 2009-06-05, 14:01:35 »

Cytuj
A skąd!
Nie żartuj, że mi "nerwy puszczają"  Very Happy

aha, to dobrze, bo czasami mam wrazenie ze robisz dobra mine do zlej gry. Ale to tylko moje - pewnie bledne - wrazenie.
A swoja droga gdybym ja byl na Twoim miejscu, pewnie juz dawno bym eksplodowal  Very Happy. Ale to kwestia poukladania sobie w glowie pewnych rzeczy. I kaznodzieja Salomon bardzo w tym moze pomoc  Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #22 : 2009-06-05, 14:01:43 »


PS
np: jak jakaś kobieta dostanie na DO raka piersi, to "wina Kwaśniewskiego", a nie antyperspirantów...
Najpierw napiszą, że gadam głupstwa, bo lepiej wiedzą, jak się powinno woniać, a po fakcie będą "gaworzyć", że "się nie ostrzegało"... Laughing
Szkoda czasu na gadanie...  Confused

Nie zgadzam się z takim podejściem. Za swoją śmierć można winić jedynie osoby, nawet zwierzęta, które miały bezpośredni wpływ na tę śmierć, np. ktoś by mnie potrącił śmiertelnie samochodem, zastrzelił by mnie, wbił nóż w plecy, zwierzę by mnie zagryzło, ktoś by się nade mną znęcał psychicznie, na skutek czego wpadłabym w depresję i popełniła samobójstwo. Nawet wśród tych przypadków niezamierzoność, wypadek, powoduje brak możliwości do oskarżenia kogokolwiek.
Jeżeli ja czytam książki, uczę się i świadomie skłaniam się do określonego wyboru, np. diety - to tylko i wyłącznie ja  odpowiadam za konsekwencje z tym związane. Chyba nie sugerujesz, że jedynie bezmyślne, poddańcze oddanie się w jedynie słuszne, narzucone kanony jakiejkolwiek diety - mogą wyłącznie zapobiec śmierci. Nie oczekuj od Optymalnych, że bez protestów zgodzą się na niewolnicze traktowanie. To prawda, że czasami ryzykujemy. Bez tego nie byłoby "dreszczyku emocji", nie byłoby wolnej i twórczej myśli, nic ciekawego by się nie zadziało. Nie tylko samo jedzenie wpływa na jakość i długość życia. Jest bardzo ważne, ale psychika jest o wiele ważniejsza. W sferze psychicznej mamy też przyjemność z odczuwania zapachów, niechęć do smrodów, przyjemność usłyszenia miłych dźwięków, bycie kochanym itd. Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje i jest OK, dlatego nie podejmuj się krytyki, bo nie masz na nią "licencji". Morgano nie był idiotą, a wobec tego robił to co chciał, sam świadomie wybierał i przetwarzał zdobyte informacje. Nikt nie jest odpowiedzialny za jego śmierć. Zaprzeczając temu zaprzeczymy całemu pojęciu wolności słowa, wyznania, zaprzeczymy własnemu człowieczeństwu.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #23 : 2009-06-05, 16:31:22 »

Dlatego czasem coś napiszę, ale co z tego pisania wynika?

Wynika baaaardzo duzo.  Very Happy
Dlatego bedziem dalej ciagnac za jezyk, a raczej za klawiature...
Chcialam zapytac, jaki wplyw moze miec jedzenie relatywnie duzej ilosci tluszczu na wytrzymalosc jelit? Np. wieksze zapotrzebowanie na zolc?
Musze temat obczytac, nie ma to tamto, ale poki co?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #24 : 2009-06-05, 16:53:48 »

"_flo"
najpierw zapoznaj się z propozycją "Alli" - http://www.alli.pl/" - podają klasyczne objawy (sztucznie wywołane tym specyfikiem) spożycia nadmiaru tłuszczu. Resztę sobie samodzielnie "dośpiewasz"?
Dodam tylko, że cyt:
"...do chłonki (z pominięciem wątroby) nie może się przedostać nadmierna ilość tłuszczu (nie więcej niż 0,5g/D wyrażone w sterolach), niż może opakować kompleks genów chylomikronowych - apoproteiny B-48 - charakterystyczny jedynie dla nabłonka jelita cienkiego. Te same geny w wątrobie wytwarzają - apoproteinę B-100 -  na tej podstawie komórki nabłonka naczyń krwionośnych rozróżniają tłuszcz endogenny (energetyczny i na odłożenie nadmiaru spożytej energii w słoninie - wytworzony z węglowodanów w wątrobie)(B-100) od egzogennego (wyłącznie energetyczny - z pokarmu) (B-48). Osłonka transportowa tłuszczu energetycznego z pokarmu (B-48) wraca do wątroby w postaci remnantu (chylomikrony resztkowe) z pominięciem receptora LDL jest wchłaniana przez hepatocyty i rozkładana do prostych aminokwasów."

                                                          copyright by Tomasz Kwaśniewski

Na podstawie:
Lumbert Stryer "Biochemia", PWN, W-wa 1999 s. 744.
Davidson i wsp. "Biochemia", Urban&Partner, Wrocław 2002 s. 430.

PS
Ale o tym już pisał jakiś "toan" dokładniej, kilkaset postów temu na zad...
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #25 : 2009-06-05, 18:01:01 »

Wystarczy poszukać statystyk umieralności na raka (90-100tys. zgonów rocznie w Polsce!) - mądrzejsi sobie wyliczą ile Optymalnych powinno statystycznie umierać z tego powodu! - około 2-3 osoby dziennie Shocked , a jakoś o tym nie słychać.
Obrzydliwa zasada "spindoktorów" od "opty"-diety jest dość prosta:
- jeśli są kłopoty, to zaszkodził ci "Kwaśniewski"! (bo się "myli" i "zaleca": "30g"...., bo tak powiedział X lub Y), a nie własny brak umiejętności dbania o zdrowie!

Zgadzam się, zauważyłem to już wcześniej i rzeczywiście współczuję, że trzeba na własną klatę przyjmować "odpowiedzialność" za głupotę i niekompetencję innych. Zwróć uwagę, że takie podejście działa też w drugą stronę -- zauważyłem, że jeśli jakiś optymalny zrobi cokolwiek dobrego (dobrze zda egzamin, dobrze się uczy, ma dobrą kondycję, itp.), to jest to w opinii co bardziej emocjonalnych wyłącznie zasługa ŻO. Wg takiej opinii, Twój syn zdobył wysokie miejsce na konkursie nie dlatego, że pracował, tylko dlatego, że jest na ŻO. Smile Ciekawe tylko co począć z tymi, co byli przed nim... Jak optymalny zna 5 języków i jest dobrym fizykiem, to nie dlatego, że się uczył, tylko dlatego, że jest na ŻO. Smile Tylko żaden z tych "optymalnych" nie pomyśli, że gdyby to była zasługa ŻO, to wszyscy bez wyjątku na ŻO (w tym oni sami) mieliby dokładnie takie same predyspozycje a po jakimś czasie również umiejętności (nie licząc jakiś specjalizacji)... Takie są efekty nie(uważnego) czytania książek...

I to jest dobra, naturalna selekcja!

Ty krwiożerczy drapieżniku, bój się wegetarian, demokratów, feministek i socjalistów... Wink WSZYSCY wymagają troski i opieki! Wink
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #26 : 2009-06-05, 18:28:25 »

A u nas dzisiaj koktajl truskawkowy  Cool
Idę miksować, sezon na truskawki nie trwa długo Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #27 : 2009-06-05, 18:46:28 »

A po ile są truskawki, bo we Włocławku jeszcze po 4zł/kg.
Muszę kupić hurtowo około 30-45kg na soki i nie przepłacić.  Confused
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #28 : 2009-06-05, 18:51:41 »

Również dzisiaj kupiłam po 4 zł.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #29 : 2009-06-05, 19:02:24 »

Chyba jeszcze poczekam do połowy przyszłego tygodnia. Może będzie poopadowy wysyp truskawki i ceny spadną?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #30 : 2009-06-05, 20:09:12 »

"adminie", na giełdzie w Płońsku kupisz truskawki po 4zł za koszyk  Confused
Zapisane

Rudka
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #31 : 2009-06-05, 20:59:24 »

Śmietanka jest wysoce niebezpieczna i nie powinna być spożywana przez tych wszystkich którzy: nie wiedzą na czym polega Żywienie Optymale (generalną zasadą ŻO jest Złota Proporcja między BTW), szczególnie niebezpieczna jest dla: "reguły 4-coś tam" z DD, "reguły 30", "reguły 0,8", "reguły 200", "reguły tzw "diety matematycznej"", "reguły raw" i innych wymysłów chorego umysłu...
U takich osób śmietanka (mleczne) upośledzają prawidłową czynność organizmu i często z masłem są przyczyną zgonów na tzw "opty"-diecie zwanej też dieta "optymalna". Na tych wyobrażeniach zaleceń JK - nie wolno jeść masła i śmietany! Tym osobom jedynie długotrwały "chów klatkowy" może przynieść porządane efekty (w chowie klatkowym Dieta Optymalna jest skuteczna w 100%, co udowodniono w badaniach naukowych).

PS
Dla osób poprawnie stosujących Żywienie Optymalne tłuszcz z żółtek, śmietanka i masło, to podstawa spożywanych tłuszczy.
Jeśli komuś "mleczne szkodzą" - to nie wolno ich jeść.
Ale i tak przy następnych igrzyskach na DD jacyś nawiedzeni będą bzdurzyć, że nie ostrzegałem.  Shocked
Adminie -namieszałeś w tej śmietanie ,że nijak nie moge tego rozebrać na częsci pierwsze.
    Ja od śmietany tyje ,bo tak mam -pewnie ,że gdybym umiała ograniczyć -to by tak nie było -
   zasady są proste oczywista - tylko co ma do tego klatkowy chów ??  kur czy prosiaków?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #32 : 2009-06-05, 21:08:37 »

"...do chłonki (z pominięciem wątroby) nie może się przedostać nadmierna ilość tłuszczu ..."
(...)
                                                          copyright by Tomasz Kwaśniewski
(...)
Ale o tym już pisał jakiś "toan" dokładniej, kilkaset postów temu na zad...

Dziekuje.
Ten post dawniejszy to ja oczywiscie czytalam.
Tak poza tym to chyba zle sprecyzowalam pytanie. Ale rozdzial 25 (Lipid Transport & Storage) tak czy owak przeczytam w ten weekend.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #33 : 2009-06-05, 22:57:45 »

Śmietanka jest wysoce niebezpieczna i nie powinna być spożywana przez tych wszystkich którzy: nie wiedzą na czym polega Żywienie Optymale (generalną zasadą ŻO jest Złota Proporcja między BTW), szczególnie niebezpieczna jest dla: "reguły 4-coś tam" z DD, "reguły 30", "reguły 0,8", "reguły 200", "reguły tzw "diety matematycznej"", "reguły raw" i innych wymysłów chorego umysłu...
U takich osób śmietanka (mleczne) upośledzają prawidłową czynność organizmu i często z masłem są przyczyną zgonów na tzw "opty"-diecie zwanej też dieta "optymalna". Na tych wyobrażeniach zaleceń JK - nie wolno jeść masła i śmietany! Tym osobom jedynie długotrwały "chów klatkowy" może przynieść porządane efekty (w chowie klatkowym Dieta Optymalna jest skuteczna w 100%, co udowodniono w badaniach naukowych).

PS
Dla osób poprawnie stosujących Żywienie Optymalne tłuszcz z żółtek, śmietanka i masło, to podstawa spożywanych tłuszczy.
Jeśli komuś "mleczne szkodzą" - to nie wolno ich jeść.
Ale i tak przy następnych igrzyskach na DD jacyś nawiedzeni będą bzdurzyć, że nie ostrzegałem.  Shocked
Adminie -namieszałeś w tej śmietanie ,że nijak nie moge tego rozebrać na częsci pierwsze.
    Ja od śmietany tyje ,bo tak mam -pewnie ,że gdybym umiała ograniczyć -to by tak nie było -
   zasady są proste oczywista - tylko co ma do tego klatkowy chów ??  kur czy prosiaków?
 

Rudtka, od smietany nie mozna przytyc. No............chyba, ze jesz za duzo weglowodanow!!!! Kazdy kiliszek, tego co lubisz to min 30 gr. plus kartofel, wazywa i temu podobne. Jak tyjesz to jesz zle!!!!Jasne?

Ja, kiedys tam, robilem sobie takie dziwne dla czytajacych, doswiadczenia. Celowe doswiadczenia na wlasnym organizmie.Wiem, ze nie powinienem.
W momencie kiedy mialem dziwne objawy czegos tam, np. sciskalo mnie w lewym podszczeku i jednoczesnie bolala mnie trzustka- probowalem weglowodanow. Na poczatku pomagalo. Pzniej nie. Czytalem forum. Po powrocie z plywalni, po 3 km, gdzie bylem glodny jak cholera, zjadlem pol zimniaka i 100 gr miesa i mialem dosyc.!!! 10 min pozniej bylem spragniony.....woda? NIE, Piwo jest w lodowce, wiec piwo!!! Biore piwo i jest OK. TAK? Nie! Pozniej nagle smietane. I postanowilem sluchac organizmu, bazujac na podstawach ZO. Okazalo sie, ze nie brakowalo mi piwa, tylko smietany i, ze nie brakowalo mi weglowodanow tylko tluszczu.

Wiem, ze jestesmy rozni. Ty, ktora uzalezniasz diete od swojego zycia, a ja ktory uzaleznia zycie od swojej diety.....
mysle, ze powinnas usiasc przed lustrem, popatrzec sama w siebie i przed sama soba podjac pewne kroki. Jak Ty myslisz?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #34 : 2009-06-05, 23:01:52 »

A po ile są truskawki, bo we Włocławku jeszcze po 4zł/kg.
Muszę kupić hurtowo około 30-45kg na soki i nie przepłacić.  Confused

U nas 8zł za koszyk czyli prawie to samo. Truskawkowy sezon trwa róznie (raz krócej, raz dłużej) i wolę nie ryzykować Wink
Teraz są fajne duże i w miarę słodkie. Z truskawek robimy swojskie dżemy, ale nie za wiele - tak akurat Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #35 : 2009-06-05, 23:48:56 »

Ja uważam, że na razie truskawki są za mokre na zaprawę. Przydałoby się parę dni bez deszczu. Confused Tylko kto ma znajomości "na górze" i może się dowiedzieć jak długo będą te deszcze?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #36 : 2009-06-05, 23:50:17 »

Właśnie wyszło słońce.. Cool
Zapisane

vigo
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #37 : 2009-06-06, 09:17:50 »

Cytuj
Tylko kto ma znajomości "na górze" i może się dowiedzieć jak długo będą te deszcze?

po wielu eksperymentach z odczytami pogody, polecam ten serwis http://www.pogodynka.pl/
w miare wiarygodny, chociaz wiadomo - czym dalej, tym wieksza zagadka.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #38 : 2009-06-06, 10:13:55 »

Cytuj
  Ja od śmietany tyje ,bo tak mam -pewnie ,że gdybym umiała ograniczyć -to by tak nie było -

zgadza sie, mam podobnie. Smietaną - jak dla mnie - jest latwo przedawkowac tluszcz. Przy nadmiarze smietany codziennie, robi mi sie oponka wokol brzucha...brrr
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: Każdy dzień ze smietanką...
« Odpowiedz #39 : 2009-06-06, 15:31:09 »

Cytuj
Tylko kto ma znajomo¶ci "na górze" i może się dowiedzieć jak długo będ± te deszcze?

po wielu eksperymentach z odczytami pogody, polecam ten serwis http://www.pogodynka.pl/
w miare wiarygodny, chociaz wiadomo - czym dalej, tym wieksza zagadka.
Dla mnie  najbardziej wiarygodna jest prognoza na interia pl.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.