forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 21:00:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660599 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nasze pupile.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 230 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nasze pupile.  (Przeczytany 1491499 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1040 : 2014-08-09, 23:39:39 »

I co o tym sądzisz Gavroche? Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1041 : 2014-08-10, 06:53:53 »

I co o tym sądzisz Gavroche? Cool
Że angielski jest łatwy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1042 : 2014-08-10, 08:02:45 »

Nie podzielam zdania... Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1043 : 2014-08-10, 08:05:12 »

Nie podzielam zdania... Cool
Ale białucha podziela Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1044 : 2014-08-12, 15:32:49 »

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55942


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1045 : 2014-08-12, 17:39:11 »

W TV jest teraz popularny pewien Meksykanin, który doradza nieporadnym właścicielom psów. Najczęściej pomaga spacer z porządnym wybieganiem i pozwolenie psu być psem, a nie człowiekiem. Niestety dla tych najbardziej zatuczonych, to nadludzki wysiłek i wtedy proponuje przynajmniej bieżnie... dla psa oczywiście. Wink  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1046 : 2014-08-12, 18:14:26 »

W TV jest teraz popularny pewien Meksykanin, który doradza nieporadnym właścicielom psów. Najczęściej pomaga spacer z porządnym wybieganiem i pozwolenie psu być psem, a nie człowiekiem. Niestety dla tych najbardziej zatuczonych, to nadludzki wysiłek i wtedy proponuje przynajmniej bieżnie... dla psa oczywiście. Wink  Laughing
Chyba Cezar Milan, czy coś...
Nie lubię jego metod Cool
Są oparte na przestarzałym już nieco poglądzie, że pies i człowiek rywalizują o miejsce w hierarchii.
Tymczasem pies tak samo zdaje sobie sprawę, że my jesteśmy ludźmi, jak my, że one są psami Laughing
Owszem, hierarchia w sforze psów jest jak najbardziej widoczna (zupełnie też inna niż sądzono dotąd), ale jej reguły nie są przenoszone na ludzką część stada Cool

Spacer dla psa jest wyjściem na polowanie z ważnym/ważnymi członkami grupy, więc to nie w kij pierdział Very Happy
Tym bardziej, że dla miejskiego psa (nawet jak ma ogród) spacer staje się sensem życia.
Idealny spacer powinien się zaczynać od przejścia się między ludźmi na smyczy, dojścia w bezpieczne miejsce i swobodne bieganie zgodnie z potrzebą psa (myszkowanie, aportowanie, kopanie, pływanie) do pierwszych objawów utraty motywacji.
Samo bieganie (za rowerem) ok, może być, ale to bardzo odmóżdżające zajęcie, lepiej uprawiać z psem agility, obedience, dogtrekking, flyball czy taniec z psem.

Znajomi, którzy mają border colie, kupili im trzy kacze mulardy (bezpłodne mieszańce kaczki piżmowej i pekińskiej) do pilnowania i zaganiania Very Happy
Kaczki chodzą po ogrodzie i wyjadają rozmaitości, a psom się wydaje, że mają misję Very Happy
Kaczki
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55942


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1047 : 2014-08-12, 19:12:08 »

Nie znam się na profesjonalnym układaniu psów, mojego tylko wychowywałem i miałem raptem jedną psinę.
To co pokazuje Cezar moim laickim okiem podoba sie na tyle, że nie ma tam przemocy. Wszystko jest oparte na zrozumieniu psychiki i postrzegania świata psim okiem, gestach, impulsach, ale bez zadawania zwierzęciu bólu. Na pewno na potrzeby telewizji pewne problemy są przejaskrawione i wymuszone progiem oglądalności. Trzeba by z facetem pogadać poza kamerą aby wyrobić sobie własne zdanie.
A propos tego pomysłu z owczarkiem szkockim, to była tam też taka scena, że owczarkowi niemieckiemu na spacerze zakładano pakunek, który zabierano pod koniec - dumnie tak maszerował, że hej, prawie jak pies Cywil.   Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1048 : 2014-08-12, 19:29:18 »

Nie znam się na profesjonalnym układaniu psów, mojego tylko wychowywałem i miałem raptem jedną psinę.
To co pokazuje Cezar moim laickim okiem podoba sie na tyle, że nie ma tam przemocy. Wszystko jest oparte na zrozumieniu psychiki i postrzegania świata psim okiem, gestach, impulsach, ale bez zadawania zwierzęciu bólu. Na pewno na potrzeby telewizji pewne problemy są przejaskrawione i wymuszone progiem oglądalności. Trzeba by z facetem pogadać poza kamerą aby wyrobić sobie własne zdanie.
A propos tego pomysłu z owczarkiem szkockim, to była tam też taka scena, że owczarkowi niemieckiemu na spacerze zakładano pakunek, który zabierano pod koniec - dumnie tak maszerował, że hej, prawie jak pies Cywil.   Laughing
Przemoc może być nie tylko fizyczna, napięcie psychiczne jest równie nieprzyjemne i niebezpieczne Cool
Psiaki na tych filmach ceesują (od Calming Signals http://dogoterapia.wordpress.com/artykuly/sygnaly-uspokajajace-calming-signals/ ) strasznie, czyli odczuwają lęk i na wszelki wypadek mówią: jestem zupełnie niegroźny, ty rządzisz... Sad
Aż żal patrzeć Cool
Jak mówisz dla laika wygląda to może i dobrze,małe dla mnie to kolejny głupi programik, jak te Steve Erwina czy innych "miłośników zwierząt".
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1049 : 2014-08-13, 11:22:28 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1050 : 2014-08-13, 12:41:37 »

Glonojad dzisiaj juz sie zaczal przyklejac do szyb. Bylem wtedy po ten preparat ale kumpel z akwarystycznego mowil, ze w ten upal wiekszosc ryb mu wariuje i zeby przeczekac. No i juz chyba jest ok
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1051 : 2014-08-13, 12:42:35 »

Glonojad dzisiaj juz sie zaczal przyklejac do szyb. Bylem wtedy po ten preparat ale kumpel z akwarystycznego mowil, ze w ten upal wiekszosc ryb mu wariuje i zeby przeczekac. No i juz chyba jest ok
Fajnie, glony są milusie Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1052 : 2014-08-13, 14:12:14 »

Glonojad dzisiaj juz sie zaczal przyklejac do szyb. Bylem wtedy po ten preparat ale kumpel z akwarystycznego mowil, ze w ten upal wiekszosc ryb mu wariuje i zeby przeczekac. No i juz chyba jest ok

Wypadałoby ten fakt jakoś uczcić... Rolling Eyes Wink
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1053 : 2014-08-14, 15:11:08 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1054 : 2014-08-19, 15:23:30 »

W sobotę zachciało mi się moczarkę zaimplantować do akwarium, bo tak sobie pomyślałem, że te moje raki, to tylko kurczaczka, karkówkę, żółądeczki drobiowe, dżdżownice, rybki mrożone, ochotkę mrożoną wcinają, to urozmaicę im dietę, bo może im błonnika braknie w końcu...  Wink
Ale gdzie tam, nawet nie skubną, natomiast z niedzieli na poniedziałek wodę w akwarium mi tak zmleczyło, że już myślałem o najgorszym...  Confused
Wczoraj wieczorem zrobiłem podmiankę 40l i dziś od rana wszystko wraca do normy!  Very Happy
Tylko raki nie chcą vegetarismusa! A niby wszystkożerne są...  Shocked Confused
I bądź tu przejęty zwierzyną!  Wink
Ale za to śliczne są!  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1055 : 2014-08-19, 15:55:39 »

 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1056 : 2014-08-19, 16:00:16 »

Ponoć nawet niektórzy bananki rakom dają!  Shocked  Confused
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1057 : 2014-08-19, 16:01:14 »

Ponoć nawet niektórzy bananki rakom dają!  Shocked  Confused
To i Danio, dobry na głoda. Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1058 : 2014-08-19, 16:02:58 »

Ponoć nawet niektórzy bananki rakom dają!  Shocked  Confused

Rak żywi się glukozą... Rolling Eyes i pewnie fruktozą... Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #1059 : 2014-08-19, 16:04:44 »

A skąd u mnie tylko czerwonym mięsem!  Confused  Wink
I rybką czasem.  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 230 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.