forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-10-18, 22:31:20

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. ┼╗ywienie Optymalne nale┼╝y rozpocz─ů─ç od razu w pe┼énym zakresie, bez ┼╝adnego okresu przej┼Ťciowego.
491673 wiadomoÂci w 3928 w▒tkach; wys│ane przez 58 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Lucaes
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nasze pupile.
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Nasze pupile.  (Przeczytany 340371 razy)
vvv
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 3375

Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #2780 : 2017-03-08, 09:35:28 »

Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 32533

« Odpowiedz #2781 : 2017-03-08, 09:36:39 »

Próbowałem wyobrazić sobie dingo, jak futruje z głodu melony u farmera. Confused
Nie wyszło...
Zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e masz kiepsk─ů wyobra┼║ni─Ö. Very Happy
Wiedz─Ö te┼╝ marn─ů, ale poci─ůg do podwa┼╝ania wszystkiego - ogromny. Laughing
https://m.youtube.com/watch?v=Rj2Qur4f_24
Radomiak
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 1851

« Odpowiedz #2782 : 2017-03-08, 09:47:21 »

To nie dingo. Laughing To piesek " cywilizowany". Ja nie staram si─Ö by─ç z┼éo┼Ťliwcem Smile
Jak suka, kierowana instynktem nauczy szczenię, co ma żreć, to w pomidorach z głodu zdechnie.
Ale nie przy ludziach, przy ludziach zdechnie, jak si─Ö z nim sromotnikiem podziel─ů.
Uprzedz─Ö: -"dziki pies dingo" ca┼ékiem nie tak dawno czmychn─ů┼é cywilizacji.   Laughing   Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2783 : 2017-03-08, 09:55:08 »

Masz dzikiego lisa jedz─ůcego porzeczki. Very Happy
Nie wygl─ůda te┼╝ na zag┼éodzonego, mo┼╝e mu smakuj─ů? Wink
Ale skoro si─Ö upierasz przy dingo:
https://m.youtube.com/watch?v=SEkBfOmbVMg
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2784 : 2017-03-08, 09:55:27 »

No to troch─Ö dziczej:

Lakota Wolf Preserve- Wolf Eats a Pumpkin

https://www.youtube.com/watch?v=60WwN5QpBKk

Cool
vvv
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2785 : 2017-03-08, 10:02:46 »

I jeszcze w negatywie:

Horse Eats Chicken

https://www.youtube.com/watch?v=ZnYNmGMsU18

Shocked
Radomiak
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2786 : 2017-03-08, 10:12:02 »

No to troch─Ö dziczej:

Lakota Wolf Preserve- Wolf Eats a Pumpkin

https://www.youtube.com/watch?v=60WwN5QpBKk

Cool

I moje psy (dwa ma┼ée kundle, brzydkie za ca┼é─ů reszt─Ö) traw─Ö skubi─ů.
Ale w "pomidorach" z głodu by zdechły. Cool
A co do filmu...przekona┼éby mnie, gdyby by┼é z ukrytej kamery kr─Öcony powiedzmy gdzie┼Ť w" Bieszczadzie".
A co do mojej wiedzy, to zgoda, mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e marna. Kiedy┼Ť dawno temu pr├│bowa┼éem czytywa─ç "prace naukowe", alem zaprzesta┼é, bo mi si─Ö ┼╝al samego siebie zrobi┼éo, a i pomy┼Ťla┼éem sobie, ┼╝e i innym w g┼éowach m─ůci─ç zacz─ů─ç mog─Ö. Rolling Eyes
Tak wi─Ödz patrz─Ö na ┼Ťwiat" wyobra┼╝eniowo", z miernym wszak┼╝e skutkiem. Smile
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2787 : 2017-03-08, 10:37:03 »

Złej baletnicy...
Jakby by┼é film "z dzikiego Bieszczadu", to by┼Ť wymy┼Ťli┼é inn─ů wym├│wk─Ö. Very Happy
Prawda jest taka, ┼╝e dzikie drapie┼╝niki doskonale trawi─ů cukry proste i dwucukry, a udomowione r├│wnie┼╝ termizowan─ů skrobi─Ö, byle nie za du┼╝o.
Czyli dokładnie tak, jak my. Very Happy
Radomiak
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2788 : 2017-03-08, 10:40:16 »

Nie będę zaprzeczał, bo nawet nie mam pojęcia, co to jest termizowana skrobia Shocked Smile
Radomiak
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2789 : 2017-03-08, 10:47:48 »

Cz┼éowiek r├│wnie┼╝ " doskonale" trawi cukry proste i dwucukry, a cywilizowany nawet kartofl├│w gotowanych ze smakiem wtrz─ůchnie...ale!!! Laughing Wink
Radomiak
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2790 : 2017-03-08, 10:58:28 »

W "dzikim Bieszczadzie", ( kt├│ry serce mi skrad┼é) nikt zielska "wo┼ékom za kraty" nie wrzuca, tote┼╝ pewnie nie maj─ů szansy g┼éupie─ç. Laughing
A ch┼éopom ┼éupi─ů owce, nie "frukty". Laughing
Radomiak
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2791 : 2017-03-08, 11:14:03 »

A przekona─ç mnie wcale nie trudno.
Z najbli┼╝szego poletka;-
Dr J.K. mnie przekona┼é ( chocia┼╝ do maszyny j─ůdrowej nie).
Admin mnie przekonuje ( cho─ç do Tuska nie)
I Wy wszyscy te┼╝ mnie przekonujecie...ALE NIE ZAWSZE. Laughing Laughing Laughing

I fajnie si─Ö z Tob─ů poprzekomarza─ç. Laughing
Anulka177
Jr. Member
**
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 2794

« Odpowiedz #2792 : 2017-03-08, 19:40:25 »

Problem w tym, ┼╝e traktuj─ů psi organizm jako wszystko┼╝erny, co nie jest wielkim b┼é─Ödem, ale mo┼╝na lepiej.
Karmy dla ps├│w s─ů dobrze zbilansowane... dla ┼Ťwi┼ä. Wink
Owszem, pies jest drapie┼╝nikiem warunkowym (dobrze trawi mi─Öso, ale r├│wnie dobrze w─Öglowodany w niezbyt du┼╝ych ilo┼Ťciach), a kilkana┼Ťcie/kilkadziesi─ůt (r├│┼╝nie dla r├│┼╝nych ras) tysi─Öcy lat udomowienia, przesun─Ö┼éo go znacznie w stron─Ö wszystko┼╝erno┼Ťci.

Karmienie psa jak wilka; samo mi─Öso, podroby, ko┼Ťci i troch─Ö jarzyn/trawy nie sprawdza si─Ö w praktyce - psy s─ů pobudliwe, chudn─ů, cieczki si─Ö rozje┼╝d┼╝aj─ů w czasie.
Karmienie psa jak ┼Ťwini─Ö; zbo┼╝a, makuchy oleistych, str─ůczki i odrobina mi─Ösa wygl─ůda lepiej - pies dobrze wygl─ůda, jest zr├│wnowa┼╝ony psychicznie/lekko wycofany, spolegliwy, ale szybciej ro┼Ťnie (szczeni─Öta) i szybciej si─Ö starzeje (siwienie pyska, k┼éopoty ze stawami, rozwalone nerki, guzy niez┼éo┼Ťliwe, naro┼Ťla), z czego korzysta medycyna weterynaryjna, popieraj─ůc ten model ( 80% suchej karmy i wi─Ökszo┼Ť─ç puszek/tacek) jest oparta o zbo┼╝a. Very Happy
Z mojej za┼Ť praktyki wynika, ┼╝e karmienie psa jak wilka (mi─Öso, podroby i troch─Ö jarzyn (bo nie przepada za jarzynami)) nie spowodowa┼éo, ┼╝e pies jest pobudliwy (owszem, ┼╝ywio┼éowy, energiczny, ale nie w nadmiarze, jest przy tym ┼éagodna jak baranek)  ani chudy (ma idealn─ů wag─Ö dla swojej rasy)a cieczka, trudno powiedzie─ç bo to zale┼╝y chyba od jej bab─ç i matki, po nich suka zazwyczaj dziedziczy. P├│ki co nie mog─Ö narzeka─ç, suka ┼éadnie je, ma pi─Ökne, b┼éyszcz─ůce futro (nawet w por├│wnaniu do rodze┼ästwa wyr├│┼╝nia si─Ö urod─ů) Jedynie kurczak├│w nie mog─Ö jej podawa─ç bo nie toleruje i zaraz zaczyna si─Ö drapa─ç  Confused

Z mojej praktyki wynika, ┼╝e najlepiej sprawdza si─Ö traktowanie ┼╝ywieniowe psa jak... ┼Ťmietnik, bo i tak─ů rol─Ö psy pe┼éni┼éy przez wi─Ökszo┼Ť─ç swojego udomowienia. Very Happy
A wi─Öc ko┼Ťci (surowe, leciutko obrobione), wszelkie ┼╝y┼éy, ┼Ťci─Ögna, przero┼Ťla, podroby, t┼éu┼Ťcinki, nawet nadpsute (ale nie w folii czy puszce, z dost─Öpem powietrza), ryby, jaja, mleko/ser - je┼Ťli zwierz─Ö toleruje, to powinna by─ç podstawa, produkty zwierz─Öce, ale pogardzane przez ludzi (niskobia┼ékowe, wysokot┼éuszczowe, purynowe, og├│lnie fe).
Do tego, codziennie lub co kilka dni jakie┼Ť produkty w─Öglowodanowe; owoce, gotowane warzywa, pure ziemniaczane, produkty zbo┼╝owe, ma┼éa ilo┼Ť─ç suchej karmy, cukier w kostkach (┼Ťwietny na spacer jako nagroda Very Happy ) herbatniki, og├│┼éem tak ze 20% dawki.

Uchodzi─ç za idiot─Ö w opinii kretyna to wyszukana przyjemno┼Ť─ç ceniona w┼Ťr├│d smakoszy .
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2793 : 2017-03-08, 19:51:23 »

Ale por├│wnania nie masz, prawda? Very Happy
Jedyny spos├│b to przerzuci─ç psa na inny model i sprawdzi─ç.

To m┼éody psiak, dobrze toleruje wysokie bia┼éko, cho─ç ta "alergia" na dr├│b mo┼╝e ┼Ťwiadczy─ç o nadmiarze bia┼éka, ale nie musi.
Anulka177
Jr. Member
**
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 2794

« Odpowiedz #2794 : 2017-03-08, 21:43:14 »

No nie, nie b─Öd─Ö robi┼éa eksperyment├│w na moim psie. Skoro si─Ö dobrze czuje i wszystko jest w porz─ůdku (a alergia to ewidentnie alergia i tylko na kurczaka) to zostan─Ö przy tym, co sprawdzi┼éam i dzia┼éa.  Smile Wol─Ö da─ç kawa┼éek mi─Ösa ni┼╝ syf w chrupkach.

Uchodzi─ç za idiot─Ö w opinii kretyna to wyszukana przyjemno┼Ť─ç ceniona w┼Ťr├│d smakoszy .
Radomiak
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2795 : 2017-03-08, 22:10:54 »

Ju┼╝ robisz. Pozw├│l mu wybra─ç. Ja tak czasem robi─Ö, sprawdzam, czy im si─Ö "gusta" nie zmieni┼éy. Jak dot─ůd jeszcze nie. Laughing
Radomiak
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2796 : 2017-03-08, 23:14:50 »

A zreszt─ů to wszystko, to tylko szermierka poj─Öciami. Pies, kot, szczur i ca┼éa reszta mia┼éy tego pecha, ┼╝e trafi┼éy w nasze ┼éapy.
"Lepszy na wolno┼Ťci k─ůsek byle jaki, ni┼║li w niewoli przysmaki"
Te u mnie surowe mi─Öcho, ale i ┼╝├│┼éty ser, wr─Öcz ┼éykaj─ů. Kurczaka obgotowanego z grymasem te┼╝ wtrz─ůchn─ů. Ko┼Ťci z rze┼║ni trzeszcz─ů, a┼╝ si─Ö dziwi─Ö, ┼╝e nie z─Öby.
A to "brytany" jeden z 5 a drugi z 7 kilo. Zielsko i wszelkie "kombinacje" omijaj─ů, a w ogr├│dku, to nie wiem.
Ale "kartofl├╝w z mi─Öchem" im nie namieszam. Daj─Ö mi─Öso, chc─ů, daj─Ö ziemniaka, nie chc─ů. Widocznie nie cacy, i tylko tyle...z ca┼éej tej "filozofii"  Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2797 : 2017-03-09, 06:42:30 »

No nie, nie b─Öd─Ö robi┼éa eksperyment├│w na moim psie. Skoro si─Ö dobrze czuje i wszystko jest w porz─ůdku (a alergia to ewidentnie alergia i tylko na kurczaka) to zostan─Ö przy tym, co sprawdzi┼éam i dzia┼éa.┬á Smile Wol─Ö da─ç kawa┼éek mi─Ösa ni┼╝ syf w chrupkach.
Nie chodzi o eksperymenty, tylko o to by wiedzie─ç, jak reagowa─ç, w razie W.
S─ů zwierz─Öta, kt├│re sobie fenomenalnie radz─ů na chudej wo┼éowinie, a s─ů i takie, kt├│re na wegetaria┼äskiej paszce z Biedronki. Very Happy
Chodzi o to, ┼╝eby wiedzie─ç, co robi─ç, gdy przyjdzie problem i dopom├│c zwierz─ůtku, bez liczenia na jego "instynkt" i "wiedz─Ö".
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #2798 : 2017-03-09, 06:48:03 »

A zreszt─ů to wszystko, to tylko szermierka poj─Öciami. Pies, kot, szczur i ca┼éa reszta mia┼éy tego pecha, ┼╝e trafi┼éy w nasze ┼éapy.
"Lepszy na wolno┼Ťci k─ůsek byle jaki, ni┼║li w niewoli przysmaki"
Te u mnie surowe mi─Öcho, ale i ┼╝├│┼éty ser, wr─Öcz ┼éykaj─ů. Kurczaka obgotowanego z grymasem te┼╝ wtrz─ůchn─ů. Ko┼Ťci z rze┼║ni trzeszcz─ů, a┼╝ si─Ö dziwi─Ö, ┼╝e nie z─Öby.
A to "brytany" jeden z 5 a drugi z 7 kilo. Zielsko i wszelkie "kombinacje" omijaj─ů, a w ogr├│dku, to nie wiem.
Ale "kartofl├╝w z mi─Öchem" im nie namieszam. Daj─Ö mi─Öso, chc─ů, daj─Ö ziemniaka, nie chc─ů. Widocznie nie cacy, i tylko tyle...z ca┼éej tej "filozofii"┬á Wink

To daj cukru lub miodu, albo łyżkę wina, skoro dajesz im wybierać. Wink
I poczytaj co napisa┼ée┼Ť wy┼╝ej. Wink

A propos "wiedzenia i instynktu", jak pracowa┼éem w zoo, m┼éode surykatki osieroci┼éa matka, mamk─ů zosta┼éa kr├│lica.
Jak przyszedł czas na próbowanie stałego pożywienia, maluchy nażarły się siana i żadnego nie odratowano. Sad
Radomiak
Jr. Member
**

« Odpowiedz #2799 : 2017-03-09, 07:05:11 »

A propos "wiedzenia i instynktu", jak pracowa┼éem w zoo, m┼éode surykatki osieroci┼éa matka, mamk─ů zosta┼éa kr├│lica.
Jak przyszedł czas na próbowanie stałego pożywienia, maluchy nażarły się siana i żadnego nie odratowano. Sad

Laughing
Ale ja nie daj─Ö im wybiera─ç, czasu na takie bzdety nie mam. Czasem tylko z ciekawo┼Ťci sprawdz─Ö, czy mo┼╝e im si─Ö we ┼ébach nie zacz─Ö┼éo przewraca─ç.  Ot tak, z u┼Ťmiechem. " Mysiek, chcesz cukerka" Nie chc─ů.  Laughing
A historia z surykatkami to dobry przyk┼éad, jak si─Ö " kombinacje alpejskie" ko┼äcz─ů. Laughing Wink
Strony: 1 ... 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.392 sekund z 19 zapytaniami.