forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 04:13:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
657704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nasze pupile.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 ... 230 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nasze pupile.  (Przeczytany 1467193 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 69991


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3360 : 2018-07-21, 15:22:34 »

Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55565


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3361 : 2018-07-21, 15:33:54 »

Zapomnę wziąć, nie mam gdzie trzymać, niewygodne do biegania - wolę rozwiązania tradycyjne, czyli coś w rodzaju, gdzie uderzyć aby nie wstał.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3362 : 2018-07-21, 15:40:54 »

 Laughing
Oko, ucho, nos - z pięści.  Cool
Kop w krtań.  Confused
Tylko, że to nie takie proste.  Sad
Do tego pies ma odruch łapania tej kończyny, która się rusza.
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3363 : 2018-07-21, 16:11:21 »

.... w jaki sposób obronić się przed dużym psem....aby było optymalnie (tak żeby po forumowemu było Wink

Gdy wszystko zawiedzie można się odwołać do wytrenowanej (jutro, jutro  Rolling Eyes) umiejętności szybkiego przebierania nogami z uwzględnieniem rady zaufanego, najlepiej znanego sobie i sprawdzonego w realu autorytetu moralnego, sportowego i estetycznego.

Najlepiej za jakąś sikorką biec, wtedy nic nie przeszkadza. Wink
Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 69991


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3364 : 2018-07-21, 16:41:35 »

Albo zamiast biegu uprawiać nordic walking. Są przynajmniej kijki do obrony... Cool Laughing
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16923


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3365 : 2018-07-21, 17:07:08 »

...wolę rozwiązania tradycyjne, czyli coś w rodzaju, gdzie uderzyć aby nie wstał.  Cool
Najlepiej nie patyczkować się i uderzyć prosto tam gdzie trzeba  Wink . Atak (obrona) z góry nie jest zły. Od dołu też może być kluczowo.
Ewentualność kolejna - gdy trzyma kończynę to wpychać ją do gardła. Szczęście gdy za psem jest ściana lub coś.
W sumie zależy od układu, rozkładu mas, uwarunkowań. Trudno o ogólnik. Tu sprawdzi się to, tam co innego.
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3366 : 2018-07-21, 17:41:56 »

To afrykańska rasa watussi/ankole, rozpiętość rogów do 3,5 metra. Very Happy
Podczas krzyżówek z zebu, nabyły tak ogromne rogi, podobno chromosom odpowiedzialny jest podwojony, ale wątpię w to.
Swojego czasu Zoo we Wrocławiu miało kilka sztuk czerwonej i biało-czerwonej maści, jak teraz to nie wiem.
Myślałem, że fake, albo jakiś wyjątek, a tu cała rasa Smile Muszą te krowy mieć mocna szyję Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3367 : 2018-07-21, 18:07:48 »

Laughing
Oko, ucho, nos - z pięści.  Cool
Kop w krtań.  Confused
Tylko, że to nie takie proste.  Sad
Do tego pies ma odruch łapania tej kończyny, która się rusza.
Dokładnie.
Ja uważam, że najlepiej dać się ugryźć w lewą rękę (niewiodącą) poruszając nią przed sobą, a jak pies ją uchwyci - dać się pociągnąć i po prostu przewrócić na psa. Cool
Mięśnie szczęki są najsłabsze w dużym rozwarciu, więc jak opadniemy całym ciężarem na psa, wpychając mu przedramię do gardła, ucisk będzie niewielki, uszkodzenia nieduże ("podajemy" psu przedramię zewnętrzną częścią, gdzie ścięgna chronią naczynia) a szansa na pęknięcie żuchwy i żeber duża, no i, już leżąc na psie, mamy dostęp do oczu, uszu i gardła.
Samo opadnięcie na psa powinno go przestraszyć i spowodować ucieczkę.
Można wyłupić psu oko lub rozerwać zębami ucho, a wolną ręką próbować zmiażdżyć krtań, choć to niełatwe u psa.

Ja to trenowałem, w specjalnym ubraniu i tzw. rękawie z bokserem i owczarkiem niemieckim, więc jestem teoretycznie przygotowany.
Wiem, że brzmi to brutalnie, ale należy pamiętać, że każdy pies powyżej kilkunastu kilo wagi stanowi zagrożenie naszego życia i obrona ma być skuteczna. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3368 : 2018-07-21, 18:36:26 »

...wolę rozwiązania tradycyjne, czyli coś w rodzaju, gdzie uderzyć aby nie wstał.  Cool
Najlepiej nie patyczkować się i uderzyć prosto tam gdzie trzeba  Wink . Atak (obrona) z góry nie jest zły. Od dołu też może być kluczowo.
Ewentualność kolejna - gdy trzyma kończynę to wpychać ją do gardła. Szczęście gdy za psem jest ściana lub coś.
W sumie zależy od układu, rozkładu mas, uwarunkowań. Trudno o ogólnik. Tu sprawdzi się to, tam co innego.
Tak jest, problemem jest natura ludzka i emocje. Laughing
Krzyk, wymachiwanie rękami, ucieczka tylko podniecają psa, pobudzając jego wzorzec ataku, a innych reakcji po przypadkowej osobie bym się nie spodziewał. Wink
Takie rzeczy trzeba brać na chłodno, oceniając szybko, ale bez paniki, sytuację, może jest jakaś infrastruktura ławka/ściana/mur/drzewo, która nam pomoże, może konar/kamień/pachołek drogowy/sznur, może zdążymy owinąć koszulką rękę dla ochrony, a jak nie ma nic, a za broń mamy tylko własne ciało, należy wykorzystać jego wielkość, wagę, sprawność manualną, stopy, kolana, łokcie i zęby, jest to zapisane w Konstytucji. Wink
Oczywiście łatwo się mówi i bez treningu raczej ciężko nie panikować, ale jak ktoś trenuje takie rzeczy i ma torby ucieczkowe, to go mają za czubka. Razz
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3369 : 2018-07-21, 18:40:15 »

To afrykańska rasa watussi/ankole, rozpiętość rogów do 3,5 metra. Very Happy
Podczas krzyżówek z zebu, nabyły tak ogromne rogi, podobno chromosom odpowiedzialny jest podwojony, ale wątpię w to.
Swojego czasu Zoo we Wrocławiu miało kilka sztuk czerwonej i biało-czerwonej maści, jak teraz to nie wiem.
Myślałem, że fake, albo jakiś wyjątek, a tu cała rasa Smile Muszą te krowy mieć mocna szyję Smile
Na pewno mięsnie karku mają rozwinięte bardziej niż inne rasy, ale cielę rodzi się bez rogów, a potem ich masa wolno przyrasta osiągając maksimum w ciagu kilku lat, u samic pierścienie przyrastają w każdej ciąży, więc się zaadaptują. Wink
Poza tym, rogi nie są bardzo ciężkie, keratyna sama, dawna nazwa tej grupy zwierząt to pustorogie. Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16923


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3370 : 2018-07-21, 19:55:38 »

...lub rozerwać zębami ucho...
Tylko tego bym onieśmielił się próbować w razie czego. Blisko do paszczy. Z zabaw z psem wiem że nozdrza na kłapnięcie ząbskami raczej wrażliwe mam.  Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16923


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3371 : 2018-07-21, 19:57:31 »

...ale jak ktoś trenuje takie rzeczy i ma torby ucieczkowe, to go mają za czubka. Razz
Uuuhuhu! Na to to podatki już już szykują.  Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55565


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3372 : 2018-07-21, 20:01:06 »

Dzięki wszystkim za podzielenie się swoimi uwagami.  Cool
Ogólnie wszystkie mi pasują, które sugerują walkę i atak, a nie ucieczkę, która to z kolei instynktownie zachęci psa do pogoni za łatwą zdobyczą. Wink
W sumie takie szkolenie też by się przydało, które dodałoby pewności siebie, którą zwierzę też mogłoby wyczuć.  Cool
Najgorsze w tym wszystkim to, że w razie czego pies obrywa, a nie jego nieudolny właściciel, bo dobrze wychowany zwierzak nie ma potrzeby bez prowokowania atakować, a raczej się obwąchać, szczególnie tu i ówdzie. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3373 : 2018-07-21, 20:01:53 »

...lub rozerwać zębami ucho...
Tylko tego bym onieśmielił się próbować w razie czego. Blisko do paszczy. Z zabaw z psem wiem że nozdrza na kłapnięcie ząbskami raczej wrażliwe mam.  Laughing
Ale w paszczy przecież tkwi Twoje przedramię, nie pękaj. Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16923


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3374 : 2018-07-21, 20:03:52 »

...Najgorsze w tym wszystkim to, że w razie czego pies obrywa, a nie jego nieudolny właściciel...
Nie no... Właściciel jest następny w kolejce.  Twisted Evil Rolling Eyes
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55565


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3375 : 2018-07-21, 20:04:40 »

Mój kumpel pogryzł swojego psa (rotwailer) i odtąd psiak już nigdy nie odważył się zmienić hierarchii w stadzie. Wink  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3376 : 2018-07-21, 20:05:45 »

Dzięki wszystkim za podzielenie się swoimi uwagami.  Cool
Ogólnie wszystkie mi pasują, które sugerują walkę i atak, a nie ucieczkę, która to z kolei instynktownie zachęci psa do pogoni za łatwą zdobyczą. Wink
W sumie takie szkolenie też by się przydało, które dodałoby pewności siebie, którą zwierzę też mogłoby wyczuć.  Cool
Najgorsze w tym wszystkim to, że w razie czego pies obrywa, a nie jego nieudolny właściciel, bo dobrze wychowany zwierzak nie ma potrzeby bez prowokowania atakować, a raczej się obwąchać, szczególnie tu i ówdzie. Wink
Na szczęście ataki na poważnie zdarzają się bardzo rzadko, wychowane z ludźmi psy mają z tym problem. Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55565


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3377 : 2018-07-21, 20:05:54 »

...Najgorsze w tym wszystkim to, że w razie czego pies obrywa, a nie jego nieudolny właściciel...
Nie no... Właściciel jest następny w kolejce.  Twisted Evil Rolling Eyes

Dokładnie, nawet od niego wypadałoby zacząć. Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16923


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3378 : 2018-07-21, 20:06:07 »

Ale w paszczy przecież tkwi Twoje przedramię, nie pękaj. Wink
No dobra, ale tylko gdy dobrze unieruchomiony.  Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16923


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3379 : 2018-07-21, 20:15:09 »

Aaałććć!!! Ale mnie dziabnął. Skubany.  Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 ... 230 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.