forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 22:34:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659621 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nasze pupile.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 ... 230 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nasze pupile.  (Przeczytany 1486213 razy)
vvv
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3780 : 2020-04-08, 13:46:59 »


Cytuj
Przez 10 lat specjaliści z ogrodu zoologicznego Ocean Park w Hongkongu próbowali nakłonić dwie pandy wielkie, Ying Ying i Le Le, do zainteresowania się sobą i spłodzenia potomstwa. Wszelkie próby spaliły na panewce. Teraz,
gdy ogród został zamknięty dla zwiedzających, w końcu się udało i zwierzęta zaczęły uprawiać seks.

 Rolling Eyes
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3781 : 2020-04-08, 13:58:07 »

Znaczy nie są ekshibicjonistami. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3782 : 2020-04-10, 12:29:30 »

Zauważyłem ciekawe zachowanie stadne u moich bojowniczków.
Sporo teraz malutkich owadów wpada do mieszkania i zostają uwięzione na tafli wody w akwarium.
W większości są zbyt duże, by jedna młoda rybka dała radę przełknąć takiego insekta. Very Happy
Więc, głównie samce, chwytają pyszczkami robala, a samice próbują go rozszarpać, łapiąc pełną gębą i włączając napęd wsteczny. Laughing
Zwykle im się udaje, pierwszy raz widzę taki wzorzec pokarmowy u bojowników, a 3 czy 4 gatunki już rozmnożyłem.
Ciekawe czy takie zachowanie wygasa kiedy są dorosłe czy nie?

U młodych wielkopłetwów można zaobserwować inne zachowanie stadne, mianowicie, w obliczu zagrożenia działają jak ryby ławicowe, ale tracą je w wieku "nastoletnim".
Tutaj kilka przepięknych dzikich form róźnych gatunków bojownika, w sensie nie hodowlanych, po co im takie kolory na tych bagnach? Very Happy
https://youtu.be/x4qZXXtqnM0
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55792


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3783 : 2020-04-10, 13:38:08 »

Może po to, aby się wyróżniać w tych zamulonych wodach na polach ryżowych?  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3784 : 2020-04-11, 13:09:17 »

Ciekawy materiał, kilku hybryd nie znałem.
Zawsze mnie jarały mieszańce międzygatunkowe, to znakomity przykład jak płynna jest definicja gatunku, jednocześnie jest to argument "za" ewolucją.
https://youtu.be/ntixPcQUB-g
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17052


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3785 : 2020-04-11, 13:43:45 »

 Laughing Poza tym że niewiele ma to wspólnego z ewolucją, to rzeczywiście śmieszne mieszańce. Ale to specjaliści od ewolucji wiedzą najlepiej.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3786 : 2020-04-11, 16:21:59 »

Niewiele?
Wszystko. Very Happy
To, że odmienne od siebie zwierzęta mogą się rozmnażać, dając potomstwo, czasem nawet płodne, świadczy o wspólnym przodku.
A to przeca kwintesencja procesu ewolucji. Cool

Jak nie lubisz mieszańców uzyskanych w niewoli, to masz nasze "żaby zielone", rozdzielone przez lodowiec, ewoluujące odmiennie i po wycofaniu lodowca, połączone znowu.
Fascynująca sprawa, dawniej Rana esculenta complex, obecnie zmieniona na Pelophylax e.c.
Tutaj rzut beretem ode mnie Żabianka:
https://youtu.be/S2eOzWSAIxc
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17052


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3787 : 2020-04-11, 18:25:35 »

Krzyżówki i inne dziwaki najczęściej antropogenicznego zamiaru, to jeszcze nie ewolucja. Wsteczna kompatybilność w mniejszym większym stopniu niewiele tu wnosi poza tym co znane. Oczywiście zwierzęta są fascynujące.  Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3788 : 2020-04-11, 18:54:54 »

No tak, specjaliści od ewolucji wiedzą najlepiej. Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17052


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3789 : 2020-04-12, 11:40:42 »

Nooo! To pewnie tutaj tego człowiek + małpa = wspólnego przodka na pewno znajdują też.  Laughing Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3790 : 2020-04-12, 13:21:50 »

Ciekawy materiał, kilku hybryd nie znałem.
Zawsze mnie jarały mieszańce międzygatunkowe, to znakomity przykład jak płynna jest definicja gatunku, jednocześnie jest to argument "za" ewolucją.
https://youtu.be/ntixPcQUB-g
To ciagle tylko kot, nie ma tu nowej informacji genetycznej. Zatem to "za" jest bardzo male, jezeli w ogole jest.
Tak jak z ziebami "Darwina", 12 gatunkow sie krzyzowalo, mieszalo, dzoby sie wydluzaly, skracaly ale ciagle pozostawaly tylko ziebami.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3791 : 2020-04-12, 14:40:53 »

Już Ci kiedyś mówiłem, że nie masz bladego pojęcia o ewolucji. Laughing
Coś gdzieś przeczytasz, podstaw totalnie brak, więc większości nie zrozumiesz i potem wychodzi takie 12 zięb, które się krzyżowały, choć było dokładnie odwrotnie. Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30699


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3792 : 2020-04-12, 15:33:51 »

 odwrotnie było a piszą że nie Cool
Wiesz jak było napisz książkę to się ludziska w końcu podporządkują.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3793 : 2020-04-12, 15:57:31 »

Już Ci kiedyś mówiłem, że nie masz bladego pojęcia o ewolucji. Laughing
Coś gdzieś przeczytasz, podstaw totalnie brak, więc większości nie zrozumiesz i potem wychodzi takie 12 zięb, które się krzyżowały, choć było dokładnie odwrotnie. Wink
Wiem, ze mowiles, ciagle to powtarzasz i mam wrazenie, ze nawet w to uwierzyles Very Happy

Wiec jakie to sa podstawy? Ksiazke Darwina posiadam, nawet te nowa niedawno wydana?

Na temat ewolucji jako takiej chyba, to jej nikt nie rozumie, bo po pierwsze jest to tylko teoria a po drugie nie zaobserwowano zadnej ewolucji, oprocz tego co bodajze Lancet w 2003 szumnie oglosil dowodem, a bylo to stworzone w laboratorium i dotyczylo bakterii czyli mikroewolucji. To chyba jeden z dwoch "dowodow" drugi byl podobny.

Ale chetnie sie dowiem dlaczego te kociaki z fimu sa argumentem "za". Mysle, jednak, ze sie nie dowiem, bo po pierwsze "nie mam podstaw" a po drugie ty tez ich nie masz, wiec uciekniesz po raz kolejny w jakas tam podsmiechujke typu "szkoda czasu"  Laughing

Ps.o tych ziebach chyba jednak nie masz pojecia bardziej ode mnie Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3794 : 2020-04-12, 16:15:38 »

Wszystko jest wyjaśnione w moim pierwszym wpisie, a nie rozumiesz, bo nie rozumiesz i już, ale krytykować i "tylko teoria" to jesteś pierwszy. Laughing
Nie używaj też terminu mikro i makroewolucja, jeśli rozmawiasz z kimś, kto się zna na rzeczy. Cool
To tak, jakbyś powiedział, że podciąganie podchwytem jest na biceps, a nachwytem na plecy, czyli robisz z siebie głupka. Laughing

Już wyjaśniam, a film nie jest tylko o kotach, jak coś krytykujesz, to warto by było wiedzieć co. Very Happy
Otóż podstawą ewolucji jest przypadkowa zmienność, zweryfikowana przez środowisko.
A żeby była zmienność musi być ciągłość pokoleń, a żeby była ciągłość pokoleń, musi być jakiś przodek i jakiś potomek.
Jeśli nastąpi znacząca zmiana środowiska, np. rozjadą się kontynenty, jak było w przypadku koniowatych, populacja macierzysta zostaje w starym środowisku, a nowe populacje, z którymi macierzysta nie ma już kontaktu, ewoluują inaczej.
Dlaczego więc krzyżowanie jest znakomitym dowodem na zachodzenie ewolucji?
Ano dlatego, że jest dowodem na istnienie wspólnego przodka, bo tylko blisko spokrewnione gatunki się ze sobą krzyżują. Very Happy
Dlaczego koń domowy z Eurazji krzyżuje się z zebrami z Afryki?
Bo miały wspólnego przodka zanim utworzyła się bariera rozrodcza. Very Happy

Żenujące, że muszę takie oczywiste rzeczy tłumaczyć.
I to po raz enty tej samej osobie.
Wyjaśniałem już również czym jest teoria naukowa i jak różni się od potocznego rozumienia tego słowa.
Ostatni raz wchodzę z Tobą w jakąkolwiek polemikę w temacie nauk biologicznych, szkoda mi czasu zwyczajnie powtarzać to samo w kółko.

Aha, "zięby" Darwina, a tak naprawdę to trznadle, są przykładem radiacji adaptacyjnej, co jest przeciwieństwem krzyżowania się.
Będąc na tym samym terenie populacja dzieli się (nie krzyżując się więcej, bo to by ją na powrót ujednolicało), zajmując różne środowiska i wytwarzając bariery rozrodcze inne niż bariera geograficzna. Wink
Doucz się, smyku, albo się nie udzielaj, bo całkiem zgrabnie można udawać mądrego jak się milczy. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Re: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3795 : 2020-04-12, 17:03:54 »

Po pierwsze: nic nie krytykowalem, wyrazilem jedynie swoja opinie, tak jak ty swoja.
Po drugie: do tego "otoz..": slyszalem to dziesiatki razy, bo to pisales dziesiatki razy, tak znam to zagadnienie i rozumiem.
Ciagle jednak nie ma dowodu na to. Jak to przyznal nawet taki zagorzaly ewolucjonista jak Stephen Jay Gould - "Drzewo ewolucji ma tylko korzenie i liscie na koniuszkach galezi, poza tym jest nagie" Dlatego postulowal w opozycji do klasycznego gradualizmu ten swoj punktualizm, teorie makromutacji i rownowagi punktowej, a z kolei inny tam snul teorie o "obiecujacym potworku".
Tak tak, wiem - jak rozjada sie kontynenty i bedzie znaczaca zmiana srodowiska, czyli jak babcia bedzie miala wasy a wlasciwie to do wrozki mozna od razu.
Zatem dlaczego krzyzowanie jest znakomitym dowodem na co?
Nie wiadomo, ale wiadomo, ze gdy nastapila tzw Eksplozja Kambryjska to dziesiatki gatunkow pojawily sie nagle i w pelni uksztaltowane bez zadnych form posrednich, bo do dzisiaj ich nie odnaleziono. Tego ewolucja do dzisiaj nie wie.

Co do zieb, to uzylem obiegowego, potocznego stwierdzenia, ktore wymyslil przeciez David Lack, nie lada persona, wiec to chyba on byl tym smykiem, ktorego chcesz pouczac czy tez douczac Very Happy
Ale na temat tych ptakow mozna poczytac prace malzenstwa Watsonow, ktore na wyspach spedzily szmat czasu badajac te ptaki i zachodzace wsrod nich mutacje.
Podejrzewam, ze tego nie czytales, bo to przeciez burzy dogmaty twojej religijnej podstawy.

I owszem, to jest zenujace, bo po raz kolejny ten sam model rozmowy: ja wiem ty nie wiesz. Juz to przerabialem na forum MH kiedy rozmawialismy o mechanice plynow bodajze, ja to studiowalem jako inzynier ale przeciez sam stwierdziles, ze to twoje hobby wiec to przeczytales lepiej i wiesz lepiej ode mnie Very Happy

Tyle, rozmowy na tematy religii zawsze sie tak koncza, logiki tutaj nie ma i nie bedzie Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3796 : 2020-04-12, 17:05:54 »

Amen.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Re: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3797 : 2020-04-12, 17:06:38 »

Luzna guma oczywisce
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41535


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3798 : 2020-04-12, 17:13:10 »

Po tej stronie też, zobacz jak od razu gości przybyło. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Re: Nasze pupile.
« Odpowiedz #3799 : 2020-04-12, 18:01:52 »

Widac brakuje im Kaluzynskiego i Raczka Very Happy

Czytac to kazdy chce, do klocenia sie nikogo nie ma Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 ... 230 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.