forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 16:07:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659910 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nasze pupile.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 207 208 209 210 211 [212] 213 214 215 216 217 ... 230 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nasze pupile.  (Przeczytany 1488193 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4220 : 2021-08-13, 17:33:49 »

Czy oszczędności to nie wiem, hodowla owadów nie jest taka tania. Cool
To po prostu szukanie zarobku, otwieranie nowego rynku zbytu, wmawianie potrzeb.
Czy takie bezużyteczne?
Ponoć nie, bo ilość psów i kotów z alergiami rośnie (wiem, to wina nieodpowiedniego BTW w karmach), a białka owadzie przynajmniej na razie (podobno nie znaleziono ani jednego psa z reakcją na proteiny z jedwabnika) nie uczulają. Cool

Tu dodam, Admin ostatnio mówił, że weterynarze żyją z zapobiegania chorobom, owszem to prawda, ale tylko u zwierząt gospodarskich.
Zwierzęta towarzyszące mają chorować, tak jak ludzie, przewlekle, ale nie śmiertelnie, wtedy kasa się zgadza. Very Happy
Tak samo jest z producentami karm, zwierzaki mają tyć, mają mieć alergie, szorstką sierść i kamienie łzowe, bo na te problemy można wypuścić odpowiednie diety, zapobiegawczo, naturalnie drożej. Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4221 : 2021-08-13, 18:15:04 »

Mięso podajesz gotowane albo 50/50, czy samo surowe?  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4222 : 2021-08-13, 18:21:14 »

W większości surowe, czasem nawet na wpół zamrożone. Razz
Ale jak idzie jakiś ochłap z naszego stołu, np. mięso z zupy czy chudzinki takie od pieczeni, to oczywiście obrobione.
Nie ma w tym magii raczej, niektórzy karmią wyłącznie surowym, inni tylko gotowanym, z podobnymi efektami. Cool
Surowe jest (po przyzwyczajeniu) bardziej pobudzające zmysły i prawdopodobnie lepiej czyści zęby.
Za to kości - wyłącznie surowe.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55834


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4223 : 2021-08-13, 18:27:32 »

Miałem suczkę w kartkowych czasach PRLu.
Było jak było, ale mieszaliśmy jej, a właściwie to moja mama, bo to ona gotowała, kaszę z mięsem.
No nigdy tego nie zapomnę, jak ta psina umięjętnie brała kęs z lewej strony, mięso zostawało jej w środku pyska, a ta kasza wylatywała z prawej strony.  Laughing
Szkoda, że nie było wtedy smartfonów, miałbym hiciora na YouTubie.  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4224 : 2021-08-13, 18:28:55 »

 Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17081


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4225 : 2021-08-13, 18:40:56 »

Czy oszczędności to nie wiem, hodowla owadów nie jest taka tania. Cool
To po prostu szukanie zarobku, otwieranie nowego rynku zbytu, wmawianie potrzeb.
Czy takie bezużyteczne?
Ponoć nie, bo ilość psów i kotów z alergiami rośnie (wiem, to wina nieodpowiedniego BTW w karmach), a białka owadzie przynajmniej na razie (podobno nie znaleziono ani jednego psa z reakcją na proteiny z jedwabnika) nie uczulają. Cool

Tu dodam, Admin ostatnio mówił, że weterynarze żyją z zapobiegania chorobom, owszem to prawda, ale tylko u zwierząt gospodarskich.
Zwierzęta towarzyszące mają chorować, tak jak ludzie, przewlekle, ale nie śmiertelnie, wtedy kasa się zgadza. Very Happy
Tak samo jest z producentami karm, zwierzaki mają tyć, mają mieć alergie, szorstką sierść i kamienie łzowe, bo na te problemy można wypuścić odpowiednie diety, zapobiegawczo, naturalnie drożej. Wink
Laughing
Nie prosiłem o wykład z elementarzy żydkorpo preparacji "sukcesu". Ale jak się wylało to niech zostanie dla gapiów. Wink
Dziwi mnie natomiast "brak wiedzy" w kwesti hodowli robactwa  Cool . Np. na ścierwie tanio wychodzi. Coś jak gratisowe białko zwierzęce na krowiej trawie. Ot przykład taki tylko... Cool
Zapisane
MarekS
Go


Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4226 : 2021-08-13, 18:58:54 »

Miałem labradorkę, była na suchym i ciągle coś się działo. Teraz maltańczyk z nami mieszka to dużo pracy z gotowaniem nie ma i na tych parametrach dobrze sobie radzi, waga cały czas ta sama. Gotowana wieprzowina, żółtka  Very Happy i warzywa korzeniowe.
Ale ostatnio ma większy apetyt i myślę sobie że czegoś mu brakuje. Cztery lata go tak karmię i raczej żadnych poważnych dolegliwości nie było.  
Tylko ze do garów będę musiał częściej stawać, teraz  średnio 1,5 raza na miesiąc muszę gotować to jest jeszcze do zaakceptowania.
Koszt tez  chyba mniejszy jest, te lepsze karmy mimo wszystko są drogie,zdecydowanie za drogie.
Teraz to mi wychodzi gdzieś tak z 30 zł/mies.
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4227 : 2021-08-13, 19:23:23 »

Jak się bierze zwierzę do domu, to i odpowiedzialność za nie...  Cool
Ostatnio kocia nasza zagustowała w karmach Dolina Noteci - śmierdzą paszą witaminizowaną typu vibovit, ale wcina, jak ptaszki z gniazdka... Wink
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30812


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4228 : 2021-08-13, 20:01:21 »

Szkoda - bo jak łowny to szczęśliwy Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4229 : 2021-08-13, 21:27:58 »

Czy oszczędności to nie wiem, hodowla owadów nie jest taka tania. Cool
To po prostu szukanie zarobku, otwieranie nowego rynku zbytu, wmawianie potrzeb.
Czy takie bezużyteczne?
Ponoć nie, bo ilość psów i kotów z alergiami rośnie (wiem, to wina nieodpowiedniego BTW w karmach), a białka owadzie przynajmniej na razie (podobno nie znaleziono ani jednego psa z reakcją na proteiny z jedwabnika) nie uczulają. Cool

Tu dodam, Admin ostatnio mówił, że weterynarze żyją z zapobiegania chorobom, owszem to prawda, ale tylko u zwierząt gospodarskich.
Zwierzęta towarzyszące mają chorować, tak jak ludzie, przewlekle, ale nie śmiertelnie, wtedy kasa się zgadza. Very Happy
Tak samo jest z producentami karm, zwierzaki mają tyć, mają mieć alergie, szorstką sierść i kamienie łzowe, bo na te problemy można wypuścić odpowiednie diety, zapobiegawczo, naturalnie drożej. Wink
Laughing
Nie prosiłem o wykład z elementarzy żydkorpo preparacji "sukcesu". Ale jak się wylało to niech zostanie dla gapiów. Wink
Dziwi mnie natomiast "brak wiedzy" w kwesti hodowli robactwa  Cool . Np. na ścierwie tanio wychodzi. Coś jak gratisowe białko zwierzęce na krowiej trawie. Ot przykład taki tylko... Cool
Na ścierwie do celów paszowych?
Z taką wiedzą, to panu już podziękuję za dyskusję. Wink

Weź sobie coś poczytaj chłopie, a nie latasz po tematach i pitolisz o Żydkach.
Koszt wyprodukowania kilograma białka z owadów jest porównywalny z wieprzowiną, na pierwszy trzeba 2,5kg pokarmu, na drugi 3kg.
A infrastruktura jeszcze słabo rozwinięta więc... myśl, to nie boli. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4230 : 2021-08-13, 21:31:21 »

Miałem labradorkę, była na suchym i ciągle coś się działo. Teraz maltańczyk z nami mieszka to dużo pracy z gotowaniem nie ma i na tych parametrach dobrze sobie radzi, waga cały czas ta sama. Gotowana wieprzowina, żółtka  Very Happy i warzywa korzeniowe.
Ale ostatnio ma większy apetyt i myślę sobie że czegoś mu brakuje. Cztery lata go tak karmię i raczej żadnych poważnych dolegliwości nie było.  
Tylko ze do garów będę musiał częściej stawać, teraz  średnio 1,5 raza na miesiąc muszę gotować to jest jeszcze do zaakceptowania.
Koszt tez  chyba mniejszy jest, te lepsze karmy mimo wszystko są drogie,zdecydowanie za drogie.
Teraz to mi wychodzi gdzieś tak z 30 zł/mies.
No właśnie to gotowanie... Laughing
Dlatego karmię surowym i gotowcem.
A do weta tylko raz w roku na wściekliznę chodzimy.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4231 : 2021-08-15, 17:41:25 »

Znowu przesunięty czas pojawienia się zwierząt na Ziemi:
http://www.listyznaszegosadu.pl/m/nauka/czy-znaleziono-najstarszy-dowald-na-istnienie-zwierzecia-nowa-gabko-podobna-skamienialosc-liczy-890-milionalw-lat
Kurczę, już prawie miliard lat, a w szkołach mnie uczyli, że ledwo 500 milionów... Confused
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4232 : 2021-08-15, 17:48:27 »

 Laughing
Mnie zaś w szkole uczyli, że Polska ma węgla na 1000 lat przy wydobyciu na poziomie 200 mln ton rocznie - jakoś tak za późnego tow. Gierka - na geografii.  Cool
Ale starczy na dłużej, bo zaraz zaczną zamykać kopalnie, a do tego dziś fedrują 1/4 ilości gierkowskiej... Wink
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17081


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4233 : 2021-08-15, 19:12:21 »

Laughing
Mnie zaś w szkole uczyli, że Polska ma węgla na 1000 lat przy wydobyciu na poziomie 200 mln ton rocznie - jakoś tak za późnego tow. Gierka - na geografii.  Cool
Ale starczy na dłużej, bo zaraz zaczną zamykać kopalnie, a do tego dziś fedrują 1/4 ilości gierkowskiej... Wink
Przyjdzie niemiec, może nawet hamrykański i wykopie. No jak mu oddadzą pół darmo z polinu. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4234 : 2021-08-18, 15:22:40 »

Ciekawostka taka, a może nie, ale mnie się podoba. Very Happy
Nestle ma karmę weterynaryjną polepszającą działanie układu nerwowego.
https://www.proplanvetdirect.com/nc-neurocare
Działa bardzo dobrze po urazach głowy, w epilepsji i u psich staruszków.
Ponieważ u psa nie można wywołać ketozy (!), tak jak u ludzi, podaje się w karmie olej MCT oraz sole betahydroksymaślanu.
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4235 : 2021-08-18, 16:21:16 »

https://www.ketopetsanctuary.com/ - tak dla scisłości.
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4236 : 2021-08-18, 16:28:53 »

Cytuj
Psy metabolizują ketony znacznie szybciej niż ludzie. Stan ketozy trudno wywołać dietami wysokotłuszczowymi i wymagane są znacznie dłuższe okresy ograniczenia kalorii. Jednak ketozę można wywołać u psów stosujących tłuszcze dietetyczne o wysokiej zawartości niektórych trójglicerydów o średniej długości łańcucha (MCT).
https://www.veterinarypracticenews.com/ketogenic-february-2020/
Karmienie "dietą ketogeniczną" a wywołanie "ketozy" to mogą być dwie różne rzeczy. Confused
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4237 : 2021-08-18, 17:20:40 »

Nie pasjonuje mnie to tak, ale w podanym przeze mnie linku podają, że zmniejszenie podaży białka do poniżej 15%, przy stałej ilości 1% węglowodanów, wyrażone w energii powoduje u psów ketozę, ale co mnie tam psie ketony... Wink
Przy 30% białka ketonow u psów się nie stwierdza, ale jak tam jest faktycznie to nie wiem, bo nie opisują parametrów białka. Mogę się tylko domyślać.
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4238 : 2021-08-18, 17:38:46 »

Pokopię w tym, bo dla mnie ciekawe. Cool
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #4239 : 2021-08-18, 17:46:27 »

Zapisane

Strony: 1 ... 207 208 209 210 211 [212] 213 214 215 216 217 ... 230 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.