forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2021-09-16, 20:11:43

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. ┼╗ywienie Optymalne nale┼╝y rozpocz─ů─ç od razu w pe┼énym zakresie, bez ┼╝adnego okresu przej┼Ťciowego.
600396 wiadomoÂci w 4047 w▒tkach; wys│ane przez 37 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: lilek
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nasze pupile.
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 214 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Nasze pupile.  (Przeczytany 1051340 razy)
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 60097

Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #60 : 2009-10-03, 14:12:05 »

Very Happy My pieskowi te┼╝ nie wadzimy, ale on nam cz─Östo┬á Laughing Jego ulubionym miejscem do le┼╝enia jest sam ┼Ťrodek kuchni┬á Very Happy a kuchni─Ö mamy ma┼é─ů. Nieraz jest tak, ┼╝e w kuchni s─ů cztery osoby jednocze┼Ťnie i na dodatek to wielkie psisko na ┼Ťrodku. My chodz─ůc z garnkami, czy talerzami musimy przez niego przechodzi─ç. Ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e to mu si─Ö sko┼äczy - jak tak raz, niechc─ůco mu wrz─ůtek kapnie┬á Confused┬á b─Ödzie mia┼é ten sw├│j pysk wyparzony┬á Laughing

renia
Hero Member

« Odpowiedz #61 : 2009-10-30, 19:14:32 »

Nasz pies dzisiaj z┼éama┼é sobie nog─Ö(wkr─Öci┼é j─ů sobie w furtk─Ö). Jutro b─Ödzie mia┼é operacj─Ö i jaki┼Ť tam gw├│┼║d┼║ do ko┼Ťci w┼éo┼╝ony. B─Ödzie mia┼é nog─Ö w gipsie a┼╝ po biodro. Moja c├│ra ci─ůgle pop┼éakuje.┬á Crying or Very sad A mi teraz wstyd, ┼╝e tak na niego wcze┼Ťniej psioczy┼éam.. Embarassed

Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #62 : 2009-10-30, 20:47:21 »

Podrap go za uchem ode mnie Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #63 : 2009-10-30, 21:01:50 »

Dzi─Öki  Wink On sobie mnie wybra┼é jako opiekuna i tylko przy moich nogach le┼╝y, a w┼éa┼Ťciwie na wp├│┼é siedzi.  Smile

Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #64 : 2009-10-30, 21:11:04 »

Przewodnik z silnym charakterem musi byc Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #65 : 2009-10-30, 21:28:49 »

Ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e tu nie o charakter chodzi, tylko o mich─Ö. Ja go najcz─Ö┼Ťciej karmi─Ö i to jego ulubionym jedzeniem.. Wink

renia
Hero Member

« Odpowiedz #66 : 2009-10-31, 08:03:38 »

Jak psy cicho i pokornie cierpi─ů.  Sad Tylko oczy zrobi─ů smutne i le┼╝─ů cicho. Nie biadol─ů tak jak ludzie. Smile

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #67 : 2009-10-31, 08:13:38 »

Reniu, też to zauważyłam. Może to wcale dla nich dobre nie jest, że się nie nauczyły "odreagowywać" i szukać wsparcia np głasków. Dajesz ma głaski?
renia
Hero Member

« Odpowiedz #68 : 2009-10-31, 08:35:05 »

Ja niezbyt du┼╝o, ale c├│ra go chyba zag┼éaszcze. M├│j ┼Ťredni syn te┼╝ bardzo si─Ö o niego martwi, bo to niby jego pies. A z mojego m─Ö┼╝a mi si─Ö chce ┼Ťmia─ç, bo on tak udaje twardziela - a wida─ç po nim, jak to prze┼╝ywa. Very Happy

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #69 : 2009-10-31, 09:10:13 »

Reniu, twardziela nie ma po co udawa─ç, ani nim by─ç. Popro┼Ť m─Ö┼╝a by si─Ö prze┼éama┼é i pieska g┼éaska┼é, bo to lekarstwo. Niech piesek wie, ┼╝e jego b├│l jest zrozumia┼éy dla przyjaznych mu os├│b, os├│b kt├│re kocha.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #70 : 2009-10-31, 09:20:45 »

Czasami on musi si─Ö przyzna─ç do swoich uczu─ç (i to nie tylko w stosunku do psa Wink) . Ja z pocz─ůtku mia┼éam tak do┼Ť─ç tego psa (za┼éatwia┼é si─Ö w mieszkaniu, gryz┼é co si─Ö da┼éo), ┼╝e ju┼╝ m├│wi┼éam ┼╝eby go sprzeda─ç. Ale m─ů┼╝ mnie przekonywa┼é, ┼╝e pies to odpowiedzialno┼Ť─ç, ┼╝e nie mo┼╝na, jak si─Ö sprzykrzy, odda─ç komu┼Ť..itp.itd.. (a oczy do pieska a┼╝ mu si─Ö u┼Ťmiecha┼éy Very Happy ). A ja i tak bym go nie odda┼éa (psa Cool ). Cool Laughing A biadoli─ç musz─Ö, bo kobiet─ů jestem.. Laughing

renia
Hero Member

« Odpowiedz #71 : 2009-10-31, 10:02:29 »

Nasz piesek jednak dzisiaj nie b─Ödzie mia┼é operacji. Syn przywi├│z┼é go od weteryniarza. Tam stwierdzili, ┼╝e obrz─Ök jest za du┼╝y, ┼╝eby cokolwiek robi─ç. Dali mu "g┼éupiego jasia" za┼éo┼╝yli na jedn─ů stron─Ö nogi gips i zabanda┼╝owali, ┼╝eby nog─ů nie m├│g┼é rusza─ç i uszkadza─ç nowych tkanek. Jeszcze dosta┼é na szyj─Ö taki du┼╝y prze┼║roczysty ko┼énierz, ┼╝eby gipsu nie zacz─ů┼é obgryza─ç. Teraz biedak ┼Ťpi, a na operacj─Ö musi poczeka─ç do poniedzia┼éku. Lekarz powiedzial, ┼╝e noga jest mocno roztrzaskana.
Chyba b─Ödziemy musieli wymieni─ç nasz─ů furtk─Ö, bo sytuacja mog┼éaby si─Ö powt├│rzy─ç.

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #72 : 2009-10-31, 11:40:30 »

No biedny piesek. Jak on ma na imi─Ö?
renia
Hero Member

« Odpowiedz #73 : 2009-10-31, 13:07:58 »

Donar. Mia┼é ju┼╝ takie - jak syn go kupi┼é. Po tym "g┼éupim jasiu" wygl─ůda jak na─çpany (pies). Oczy uciekaj─ů mu do ty┼éu. Jest taki cichy. Sad
A m─ů┼╝ (twardziel Wink) specjalnie z pracy dzwoni┼é, ┼╝eby spyta─ç si─Ö, jak piesek si─Ö czuje┬á Shocked.Ciekawa jestem czy by dzwoni┼é, gdyby to mi grozi┼éa operacja?┬á Rolling Eyes Mo┼╝e - w nadziei, ┼╝e si─Ö nie powiod┼éa.. Wink Laughing

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #74 : 2009-10-31, 14:32:38 »

Reniu, jak to m├│wi─ů, Smile  nie blu┼║nij
renia
Hero Member

« Odpowiedz #75 : 2009-10-31, 15:00:29 »

Dobrze [bluzg] nie b─Öd─Ö .. Wink.

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #76 : 2009-10-31, 17:21:38 »

Smile 
adamel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #77 : 2009-11-02, 23:25:55 »

Donar. Mia┼é ju┼╝ takie - jak syn go kupi┼é. Po tym "g┼éupim jasiu" wygl─ůda jak na─çpany (pies). Oczy uciekaj─ů mu do ty┼éu. Jest taki cichy. Sad
A m─ů┼╝ (twardziel Wink) specjalnie z pracy dzwoni┼é, ┼╝eby spyta─ç si─Ö, jak piesek si─Ö czuje┬á Shocked.Ciekawa jestem czy by dzwoni┼é, gdyby to mi grozi┼éa operacja?┬á Rolling Eyes Mo┼╝e - w nadziei, ┼╝e si─Ö nie powiod┼éa.. Wink Laughing
[/quote
Chyba nie jeste┼Ť zbyt dobrego zdania o w┼éasnym m─Ö┼╝u :shock Zapewniam Ci─Ö, ┼╝e pies jest jedynym zwierz─Öciem (poza cz┼éowiekiem), kt├│re ma "uczuciowo┼Ť─ç wy┼╝sz─ů", i dlatego ma tak okropny wp┼éyw na nasze uczucia wzgl─Ödem swego gatunku. Kto┼Ť, kto tego nie rozumie, nie ma ┼Ťwiadomo┼Ťci, ┼╝e kiedy┼Ť, razem z wilkami, walczyli┼Ťmy "rami─Ö w rami─Ö" o byt, a pies jest w prostej linii potomkiem wilka. Szympans rozumie m,niej s┼é├│w "ludzkich" ni┼╝ zwyk┼éy czworon├│g- pies, proponuj─Ö, aby┼Ť m├│wi┼éa do swojego psa wszystko, co tylko le┼╝y Ci na duszy- nie znajdziesz lepszego s┼éuchacza. B┼é─Ödem jest jednakowo┼╝ "ucz┼éowieczanie" psa - musi zna─ç swoje miejsce w stadzie, bo tak swoje ┼╝ycie z cz┼éowiekiem odbiera, ale, ze wzgl─Ödu na swoj─ů inteligencj─Ö, jest w stanie podporz─ůdkowa─ç si─Ö bezwarunkowo. To jest jedyne zwierz─Ö, kt├│re odda za Ciebie ┼╝ycie w stanie zagro┼╝enia, i niezale┼╝nie, czy z natury jest agresywny, czy nie. Pies jest nieszcz─Ö┼Ťliwy, kiedy nie wie, w kt├│rym miejscu stada jest, to powie Ci ka┼╝dy m─ůdry behawiorysta.Co do z┼éamania ┼éapy-pies, jak czx┼éowiek ma jedn─ů ko┼Ť─ç udow─ů, wi─Öc by┼éo to z┼éamanie skr─Ötne w 2-ch miejscach, i jak u ludzi, najlepiej zespala si─Ö tego typu z┼éamania tzw "gwo┼║dziem Kirschnera", wprowadzanym w kana┼é kostny ko┼Ťci udowej. Poza "galaretkami" dawaj mu wygotowane w szybkowarze szponder i antrykot ze szpikiem kostnym, bo struktura tych kom├│rek jest naruszona przez "narz─Ödzie zespalaj─ůce". Kochaj swego psa, on i tak kocha ─çi─Ö bardziej, pozdrowienia.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #78 : 2009-11-03, 11:28:42 »

Chyba nie jeste┼Ť zbyt dobrego zdania o w┼éasnym m─Ö┼╝u :shock Zapewniam Ci─Ö, ┼╝e pies jest jedynym zwierz─Öciem (poza cz┼éowiekiem), kt├│re ma "uczuciowo┼Ť─ç wy┼╝sz─ů", i dlatego ma tak okropny wp┼éyw na nasze uczucia wzgl─Ödem swego gatunku. Kto┼Ť, kto tego nie rozumie, nie ma ┼Ťwiadomo┼Ťci, ┼╝e kiedy┼Ť, razem z wilkami, walczyli┼Ťmy "rami─Ö w rami─Ö" o byt, a pies jest w prostej linii potomkiem wilka. Szympans rozumie m,niej s┼é├│w "ludzkich" ni┼╝ zwyk┼éy czworon├│g- pies, proponuj─Ö, aby┼Ť m├│wi┼éa do swojego psa wszystko, co tylko le┼╝y Ci na duszy- nie znajdziesz lepszego s┼éuchacza. B┼é─Ödem jest jednakowo┼╝ "ucz┼éowieczanie" psa - musi zna─ç swoje miejsce w stadzie, bo tak swoje ┼╝ycie z cz┼éowiekiem odbiera, ale, ze wzgl─Ödu na swoj─ů inteligencj─Ö, jest w stanie podporz─ůdkowa─ç si─Ö bezwarunkowo. To jest jedyne zwierz─Ö, kt├│re odda za Ciebie ┼╝ycie w stanie zagro┼╝enia, i niezale┼╝nie, czy z natury jest agresywny, czy nie. Pies jest nieszcz─Ö┼Ťliwy, kiedy nie wie, w kt├│rym miejscu stada jest, to powie Ci ka┼╝dy m─ůdry behawiorysta.Co do z┼éamania ┼éapy-pies, jak czx┼éowiek ma jedn─ů ko┼Ť─ç udow─ů, wi─Öc by┼éo to z┼éamanie skr─Ötne w 2-ch miejscach, i jak u ludzi, najlepiej zespala si─Ö tego typu z┼éamania tzw "gwo┼║dziem Kirschnera", wprowadzanym w kana┼é kostny ko┼Ťci udowej. Poza "galaretkami" dawaj mu wygotowane w szybkowarze szponder i antrykot ze szpikiem kostnym, bo struktura tych kom├│rek jest naruszona przez "narz─Ödzie zespalaj─ůce". Kochaj swego psa, on i tak kocha ─çi─Ö bardziej, pozdrowienia.
"adamel" da┼ée┼Ť mi bojowe zadanie. Confused Zacz─Ö┼éam przez Ciebie "studiowa─ç" anatomi─Ö psa, szczeg├│lnie budow─Ö szkieletu (umi─Ö ju┼╝ na pami─Ö─ç┬á Wink) i wychodzi┼éo na to, ┼╝e to Ty masz racj─Ö. Pies ma tylko jedn─ů ko┼Ť─ç udow─ů, a m├│j mia┼é z┼éamane dwie┬á Shocked Laughing. No to dzwoni┼éam do syna i pyta┼éam si─Ö, gdzie jest ta druga z┼éamana ko┼Ť─ç?  Shocked  No i dogadali┼Ťmy si─Ö w ko┼äcu, ┼╝e to nie jest w og├│le ko┼Ť─ç udowa, tylko dwie ko┼Ťci podudzia. Ko┼Ť─ç piszczelowa i taka malutka strza┼ékowa. Obie s─ů z┼éamane na tej samej wysoko┼Ťci, a tylko w tej piszczelowej jest metalowy pr─Öt.
No to z psem mam spraw─Ö wyja┼Ťnion─ů. Ufff.. Very Happy
A teraz b─Ödzie jeszcze trudniej z m─Ö┼╝em. Ale napisze krotko - m├│j m─ů┼╝ jest kochanym m─Ö┼╝em, ojcem i odpowiedzialnym cz┼éowiekiem. A ┼╝e ja nieraz na niego psiocz─Ö, Cool albo jestem przekorna - to ju┼╝ "insza inszo┼Ť─ç" ja tak lubi─Ö a on nie narzeka┬á Wink
A poza tym to dzi─Ökuj─Ö za rady i wskaz├│wki co do karmienia psa. W obecnej sytuacji jest to bardzo istotne. Wida─ç, ┼╝e znasz si─Ö na psach i kochasz je. Very Happy

renia
Hero Member

« Odpowiedz #79 : 2009-11-18, 09:21:20 »

Nasz pies mia┼é wczoraj ┼Ťci─ůgni─Öte szwy po tej operacji nogi. Jest on w dobrej formie og├│lnej, ale biega na trzech ┼éapach - czwart─ů przesta┼é si─Ö w og├│le pos┼éugiwa─ç. Zwisa ona taka podkurczona┬á Confused. Jeszcze 6 tygodni ma mie─ç ten pr─Öt w nodze i na koniec grudnia dopiero b─Ödzie on usuni─Öty. Tak, ┼╝e na Sylwestra b─Ödzie on m├│g┼é sobie poskaka─ç na czterech ┼éapach Wink .

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 214 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 19 zapytaniami.