forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2020-11-24, 10:06:00

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
585887 wiadomoÂci w 4036 w▒tkach; wys│ane przez 36 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: buciaratti
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nasze pupile.
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 201 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Nasze pupile.  (Przeczytany 838422 razy)
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
Odp: Nasze pupile.
« Odpowiedz #80 : 2009-11-18, 09:33:54 »

No nie wiem, czy poskacze. Jak mnie si─Ö kiedy┼Ť zdarzy┼éo, ┼╝e z nogi zdj─Öto mi gips to potrzebowa┼éam si─Ö przyzwyczai─ç, ┼╝e noga jest l┼╝ejsza od zagipsowanej. Wewn─Ötrzny imperatyw nakazywa┼é by tej nogi ba─ç si─Ö u┼╝ywa─ç. Posz┼éam akurat par─Ö godzin po zdj─Öciu gipsu na ta┼äce, ale nie skorzysta┼éam Smile  , tyle ┼╝e poby┼éam w rozta┼äczonej Smile  atmosferze.
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 59479

« Odpowiedz #81 : 2009-11-18, 10:11:43 »

Te┼╝ mam obawy, ┼╝e on z przyzwyczajenia dalej na trzech b─Ödzie gania┼é. Ale stopniowo powinien si─Ö do czartej ┼éapy na nowo przyzwyczai─ç. A co do Sylwestra, to s┼éysz┼éam, ┼╝e psy bardzo go nie lubi─ů - boj─ů si─Ö huku petard.. Confused

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #82 : 2009-11-18, 12:13:12 »

Moja Kiciusia też petard nie znosi. Ja też. Jakiego autoramentu osobom te dużo huku może być miłe?
renia
Hero Member

« Odpowiedz #83 : 2009-11-18, 13:08:53 »

Ja lubi─Ö te b┼éyski, dzieciaki te┼╝ - ale ten huk nie jest mi┼éy. Jedn─ů noc mo┼╝na wytrzyma─ç, ale u nas zaczynaj─ů ju┼╝ przed Bo┼╝ym Narodzeniem si─Ö "przygotowywa─ç" i to nieraz w ┼Ťrodku nocy..  Confused

Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #84 : 2009-11-18, 16:47:24 »

... ale u nas zaczynaj─ů ju┼╝ przed Bo┼╝ym Narodzeniem si─Ö "przygotowywa─ç" i to nieraz w ┼Ťrodku nocy.. Confused

Chyba wsz─Ödzie jest podobnie Smile

Renia, dopiero si─Ö doczyta┼éam o Twoim psie Sad Biedaczek musia┼é si─Ö bardzo nacierpie─ç. Dobrze, ┼╝e ju┼╝ gips zdj─Öty, teraz by si─Ö sanatorium przyda┼éo, a najlepiej jaka┼Ť ┼éadna suczka do gonienia Smile 
renia
Hero Member

« Odpowiedz #85 : 2009-11-18, 16:58:39 »

Na pewno się nacierpiał, słychać go chyba było w promieniu kilku km. A potem to cierpiał po cichu.
A co do suczki.. Rolling Eyes to on jeszcze nawet nie wie, ┼╝e co┼Ť takiego istnieje.. Laughing

renia
Hero Member

« Odpowiedz #86 : 2009-11-18, 17:02:21 »

A co do gonitwy - to chyba najbardziej lubi goni─ç za pi┼ék─ů, a jeszcze bardziej za balonem, a┼╝ podskakuje.. Very Happy

Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #87 : 2009-11-18, 17:03:22 »

A co do suczki.. Rolling Eyes to on jeszcze nawet nie wie, ┼╝e co┼Ť takiego istnieje.. Laughing

To dlatego nie mo┼╝e sobie przypomnie─ç ile ma n├│g i kt├│re s┼éu┼╝─ů do biegania.... ┬á biedaczek Sad
renia
Hero Member

« Odpowiedz #88 : 2009-11-18, 18:03:42 »

Wszystko przed nim - jest m┼éody, przystojny, ambitny, dowcipny.. Evil or Very Mad .. i tryska energi─ů.. Cool Laughing

Asia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #89 : 2009-12-08, 11:49:04 »

Witam wszystkich serdecznie (to m├│j pierwszy post).
Od ponad tygodnia zg┼é─Öbiam tajniki diety optymalnej (szcz─Ö┼Ťliwie mia┼éam w domu chyba wszystkie ksi─ů┼╝ki dr Jana Kwa┼Ťnieweskiego) i postanowi┼éam na powa┼╝nie zacz─ů─ç si─Ö ┼╝ywi─ç w ten spos├│b.
Natkn─Ö┼éam si─Ö na fragment opisuj─ůcy faz─Ö test├│w tej diety na szczurach, a tak si─Ö sk┼éada, ┼╝e posiadam 3 ┼Ťliczne szczurzyce przy czym jedna jest ewidentnie s┼éabego zdrowia, druga jest nerwowa a trzecia strachliwa, ale ona jest na tyle m┼éoda, ┼╝e jest usprawiedliwiona.┬á W odpowiednim fragmencie jednej z ksi─ů┼╝ek by┼éo napisane, ┼╝e szczury karmiono 20% B (jaja i t┼éusty bia┼éy ser) 70% T (smalec i mas┼éo) oraz 10% W (m─ůka ziemniaczana), wszystko w przeliczeniu na warto┼Ťc kaloryczn─ů. Jasn─ů spraw─ů jest, ┼╝e na szczurach musia┼é by─ç stosowany ludzki wariant diety, ja bym chcia┼éa ┼╝ywi─ç je jak najbardziej prawid┼éowo i zastanawiam si─Ö, czy te proporcje nie powinny ulec jednak jakiej┼Ť zmianie? Na pewno musia┼éabym im tez cz─Östo podawa─ç nie┼éuskane orzechy (laskowe B1 T4,8), bo inaczej przy ci─ůgle rosn─ůcych z─Öbach pozby┼éabym si─Ö mebli, kabli i innych mi┼éych do gryzienia ptrzedmiot├│w.
Jako ciekawostk─Ö dodam, ┼╝e wsr├│d hodowc├│w i mi┼éo┼Ťnik├│w szczur├│w, panuje opinia, ┼╝e szczury ┼╝yj─ů coraz kr├│cej (aktualnie przeci─Ötny szczur ┼╝yje 1,5-2,5 roku) g┼éownie przez eksperymenty na nich oraz powszechny ch├│w wsobny stosowany przez tzw pseudohodowc├│w w celu otrzymania ┼éadniejszych w umaszczeniu osobnik├│w oraz przez nieodpowiedzialnych w┼éa┼Ťcieli sklep├│w zoo, kt├│rzy widz─ů w tym czysty zysk ze sprzeda┼╝y. Jednak jeszcze z 10-20 tak z temu szczury ┼╝y┼éy d┼éu┼╝ej, nawet ponad 4 lata a w─ůtpi─Ö ┼╝eby wtedy w polsce kto┼Ť si─Ö przejmowa┼é takimi rzeczami jak "czysto┼Ť─ç linii" czy fakt, ┼╝e pradziedek jakiego┼Ť szczura ┼╝y┼é w laboratorium i robiono na nim testy. Poza tym, szczury z hodowli o czystych liniach bez obci─ů┼╝e┼ä genetycznych, od powa┼╝nych hodowc├│w wcale nie zyj─ů wiele d┼éu┼╝ej i tylko czasem osi─ůgaj─ů wiek 3 lat. Istotna r├│┼╝nica jaka mi przychodzi do g┼éowy polega tylko na ┼╝ywieniu. 20 lat temu nie by┼éo tak powszechnych karm dla gryzoni i ka┼╝dy cz┼éowiek wiedzia┼é, ┼╝e szczur jest wszystko┼╝erny i nie b─Ödzie wybrzydza┼é. M├│j ch┼éopka jak by┼é m┼éody mia┼é takiego szczura, karmi┼é go tym, co sam mia┼é na talerzu i ten szczur ┼╝y┼é prawie 4 lata. Teraz ka┼╝dy mi┼éo┼Ťnik szczur├│w wie, ┼╝e szczury to bardzo delikatne i chorowite zwierz─ůtka i mo┼╝na je karmi─ç tylko dobr─ů zagraniczn─ů karm─ů a od czasu do czasu mo┼╝na im da─ç obiadek dla niemowl─ůt typu gerber lub troszk─Ö jajka lub jogurtu. Nie zaleca si─Ö podawania orzech├│w, s┼éonecznika i pestek dyni w duzych ilo┼Ťciach bo s─ů za t┼éuste i ┼║le wp┼éywaj─ů na w─ůtrob─Ö Shocked Mas┼éo, oleje, t┼éuste mi─Ösa to ju┼╝ zupe┼éna herezja. Jak dla mnie, szczeg├│lnie po przeczytaniu ksi─ů┼╝ek dr Jana Kwa┼Ťniewskiego, to jakas paranoja ...
Pozdrawiam oraz mam nadziej─Ö, ┼╝e swoim wywodem nie zanudzi┼éam nikogo na ┼Ťmier─ç Smile.
RTS
GoŠ

Email
« Odpowiedz #90 : 2009-12-08, 12:19:30 »

Witam!
A o wiewi├│rach czyta┼éa┼Ť?┬á Smile
Asia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #91 : 2009-12-08, 13:18:36 »

Nie, nie czyta┼éam o wiewi├│rkach. Gdzie mog─Ö o nich poczyta─ç? Ale tak, ┼╝eby przeczyta─ç to co powinnam, a nie co┼Ť innego.
RTS
GoŠ

Email
« Odpowiedz #92 : 2009-12-08, 15:01:15 »

Generalnie wiewi├│rki s─ů podobne do szczur├│w ale ┼╝yj─ů d┼éu┼╝ej bo lepiej si─Ö ┼╝ywi─ů (orzechy, ptasie jajka, ma┼ée ptaki). Tyle pami─Ötam z kt├│rego┼Ť tekstu J. Kwa┼Ťniewskiego, to by┼éa taka ma┼éa ciekawostka bo tekst nie by┼é o samych zwierz─ůtkach.
Ciekawe jak w tych badaniach na szczurach wygl─ůda┼éo jedzenie? - chyba musia┼éy by─ç mieszane wszystkie sk┼éadniki razem ┼╝eby by┼éo pewne ┼╝e szczur nie b─Ödzie wybiera┼é co chce tylko zbilansowane b─Ödzie jad┼é.
Asia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #93 : 2009-12-08, 19:46:34 »

W┼éa┼Ťnie zastanawia┼éam si─Ö czy chodzi Ci o ten fragment o wiewi├│rkach z dziennika zachodniego w kt├│rym pewna pani, w polemice pisa┼éa te┼╝ o ┼╝ywieniu nied┼║wiedzi.
Tak, te sk┼éadniki trzeba dok┼éadnie wymiesza─ç bo szczury to sobie lubi─ů wybiera─ç wedle gustu i tak u mnie ka┼╝dy ma inn─ů budow─Ö cia┼éa, a jedz─ů to samo. Jedna jest chuda i nieumi─Ö┼Ťniona, druga jest najzupe┼éniej w sam raz, mimo, ┼╝e ma troche t┼éuszczyku zawsze wygrywa rywalizacj─Ö we wspinaiu si─Ö po firankach a trzecia jest smuk┼éa, umi─Ö┼Ťniona i nie ma chyba grama t┼éuszczu.
Taka homogenizacja jednak sprawia, ┼╝e pokrm jest mi─Ökki co u gryzoni jest niewsazane, bo albo przerosn─ů im z─Öby, albo b─Öd─ů demolowa─ç mi mieszkanie, dlatego podwa┼éabym im te┼╝ nie┼éuskane orzechy. Ciekawe czy tym szczurom z badania trzeba by┼éo podcina─ç z─Öby, czy same ┼Ťciera┼éy np na jaki┼Ť ga┼é─ůzkach lub wapienku.
Na razie maj─ů do jedzenia papk─Ö z jajek, mas┼éa i m─ůki i orzechy laskowe luzem, ale s─ů tak nasycone papk─ů ┼╝e na orzechy nie maj─ů ochoty. Jak w nocy sko┼äczy im si─Ö papka i b─Öd─ů g┼éodne to pewnie i orzechy znikn─ů.
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #94 : 2009-12-08, 21:01:56 »

Asiu, przeczyta┼éam to co piszesz i jestem pod wra┼╝eniem, a mo┼╝e jedynie po szoku wywo┼éanym zdziwieniem. Nie chcia┼éabym, ┼╝eby to zabrzmia┼éo jak umoralnianie, czy jakakolwiek krytyka, ale sk─ůd to zami┼éowanie do szczur├│w? Sama widzia┼éam jednego takiego olbrzyma przed mask─ů mojego samochodu i jedyne co chcia┼éam zrobi─ç, to zmyka─ç gdzie pieprz ro┼Ťnie. Obrzydlistwo ros┼éo mi przed oczami. Brrrrrrrr Gdyby mi si─Ö kto┼Ť spyta┼é jak─ů karm─Ö poda─ç temu inteligentnemu zwierz─Öciu, to bez wahania powiedzia┼éabym - trutk─Ö na szczury. Deratyzacja w ka┼╝dym obiekcie by┼éa niedawno obowi─ůzkowa, a to co piszesz o d┼éugo┼Ťci ┼╝ycia tych "wspania┼éych" stworze┼ä jest dla mnie naprawd─Ö dobr─ů wiadomo┼Ťci─ů. Im kr├│cej dla nich, tym lepiej. Nie nacierpi─ů si─Ö podczas eksperyment├│w i te dziko ┼╝yj─ůce nikogo nie zam─Öcz─ů. Prawdopodobnie podaj─Ö sw├│j damski punkt widzenia, nikt mo┼╝e si─Ö z nim nie zgadza─ç. Myszy s─ů karma dla kot├│w, szczury pewnie dla jaki┼Ť innych drapie┼╝nik├│w i najlepiej gdyby tak─ů ┼Ťmierci─ů naturaln─ů gin─Ö┼éy. Ja wiem, ┼╝e ludzie potrafi─ů zakocha─ç si─Ö nawet w paj─ůku, czy jakim┼Ť gadzie. S─ů te┼╝ r├│┼╝ne zboczenia i nie mam zamiaru w nie ingerowa─ç.
Asia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #95 : 2009-12-08, 22:41:52 »

Rozumiem ludzk─ů niech─Ö─ç do szczur├│w, jednak zdania nie podzielam.
Nie wiem sk─ůd dok┼éadnie wzi─Ö┼éo si─Ö "zami┼éowanie", jak by┼éam ma┼éa s─ůsiad jak jecha┼é na wakacje zostawi┼é nam szczura pod opiek─ů. Jaki┼Ť czasotem rodzice sprawili mi ┼Ťwink─Ö morsk─ů... Potem jak juz ┼Ťwinki nie by┼éo, a by┼éam ju┼╝ raczej starsza to chcia┼éam jakie┼Ť zwierz─ůtko, bo w domu by┼éo tak pusto i my┼Ťla┼éam o szczurze, ale nie mog┼éam si─Ö zabra─ç jako┼Ť za to. Tej wiosny moja kole┼╝anka kupi┼éa sobie szczura a potem zaraz drugiego, my┼Ťla┼éa, ┼╝e to dwa samce, ale po powrocie do domu szybko zorientowa┼éa si─Ö, ┼╝e si─Ö r├│┼╝ni─ů podwoziami i tak jeden szczur trafi┼é do mnie, niespodziewanie. Zacze┼éam si─Ö interesowa─ç tymi zwierz─ůtkami i okaza┼éo si─Ö, ┼╝e ┼╝eby taki zwierzak by┼é szcz─Ö┼Ťliwy, musi mie─ç towarzystwo innego szczura. Tak zamieszka┼éy u mnie 2 szczurki. Trzeciego wzi─Ö┼éam, bo dosz┼éam do wniosku, ┼╝e te dwa kt├│re ju┼╝ mam si─Ö nudz─ů.
Domowe, hodowlane szczurki znacz─ůco si─Ö r├│┼╝ni─ů od tych podw├│rkowych, nie przenosz─ů ┼╝adnych chor├│b, s─ů bardzo towarzyskie, okazuj─ů swoje przywi─ůzanie do w┼éa┼Ťciciela (iskaj─ů, czyszcz─ů paznkcie, uszy, li┼╝─ů po r─Ökach) no i do tego s─ů m─ůdre, idzie je wielu rzeczy nauczy─ç, moje w ┼╝aden spos├│b nie by┼éy tresowane a jak "cmokn─Ö" kilka razy to od razu dwa wbiegaj─ů mi na kolana si─Ö po┼éasi─ç. Trzeci jeszcze jest m┼éody i nie w g┼éowie mu pieszczoty, woli pobiega─ç.
Dla mnie je┼╝eli chodzi o ich stopie┼ä obrzydliwo┼Ťci to gryzonie jak ka┼╝de inne, jak kr├│liki, chomiki, ┼Ťwinki morskie, myszki. Nikt raczej nie uwa┼╝a ┼Ťwinki morskiej albo kr├│lika za wstr─Ötnego potwora.
Nie jestem zwolenniczk─ů dzikich szczur├│w ale sama trutki bym nie wy┼éo┼╝y┼éa, czu┼éabym si─Ö nieswojo...
No i nikt mi nie wm├│wi, ┼╝e np takiego s┼éodziaka najchetniej nakarmi┼éby trutk─ů http://3.bp.blogspot.com/_d95KMfjOvdA/R1hhoWtr6HI/AAAAAAAAAAo/Tm-0dAA8wdU/s320/rat.jpg
Moje szczury nie s─ů a┼╝ tak ┼éadne, ale po bli┼╝szym zapoznaniu nawet ciocia je polubi┼éa. No i te obrzydliwe ogony, moim zdaniem s─ů demonizowane, mia┼éam okazj─Ö im si─Ö dok┼éadnie przyjrze─ç i nie wygladaj─ů jak stworzone r─Ök─ů szatana, ot zwyk┼éy ogonek, kt├│rego najbardziej boj─ů si─Ö ci, kt├│rzy go w zasadzie nie widzieli.
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #96 : 2009-12-08, 22:49:01 »

I ręce składa jak człowiek ?
Asia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #97 : 2009-12-08, 23:24:37 »

Maj─ů bardzo ludzkie r─Öce, tylko przeciwstawnego kciuka im brakuje. Wydaje mi si─Ö jednak, ┼╝e ten konkretny zosta┼é przy┼éapany w trakcie mycia si─Ö (a szczury potrafi─ů si─Ö my─ç i po 15 minut, przynajmniej jedna moja samiczka ma taki rekord). Gdzies kiedys widzia┼éam zdj─Öcia autentycznie pozuj─ůcych szczur├│w z rekwizytami, jak znajd─Ö to wstawi─Ö bo s─ů zdumiewaj─ůce i nie mam poj─Öcia jak fotograf tego dokona┼é.
Asia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #98 : 2009-12-08, 23:30:11 »

Znalaz┼éam szybciej ni┼╝ my┼Ťla┼éam
http://photo.net/photodb/folder?folder_id=545092
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #99 : 2009-12-08, 23:32:54 »

Asiu - mi┼éo┼Ť─ç dawana obroni wszystko. Nie musisz t┼éumaczy─ç. Kochasz swoich pupili i niech tak zostanie. Ja poda┼éam sw├│j punkt widzenia, Ty przedstawi┼éa┼Ť sw├│j i to nie czyni konfliktu. Lepiej mie─ç w sobie mi┼éo┼Ť─ç, ni┼╝ piel─Ögnowa─ç nienawi┼Ť─ç. Pozdrawiam Smile
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 201 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.