forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 09:06:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660629 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE  (Przeczytany 21039 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #20 : 2009-08-08, 23:27:29 »

...Z tego wszystkiego, to zostały jedynie te "Michałki" z Hanki,.. ale już nie są taką atrakcją...
Nie tylko otoczenie się zmieniło, ale my rownież. Produkty już nie są tak optymalnie dobre, ale za to my jesteśmy Optymalni Smile)
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #21 : 2009-08-08, 23:33:22 »


...a gdzie tamte kiełbasy, kaszanki, chlebek z prawdziwego pieca, żurek od baby z okna familoka*, gdzie tamto kakao turystyczne wyjadane prosto z tytki, gdzie moje prawdziwe michałki z "Hanki"? Wink Smile)))

* http://pl.wikipedia.org/wiki/Familok


Dobrze, że podałeś tego linka, bo nie znałam familoków, u nas takich mieszkań nie było, chociaż podobne kamienice wielorodzinne są do dziś.
Zapisane

Adam319
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #22 : 2009-08-08, 23:41:44 »

http://hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=10795

A ten jeden ze szczytów zdrowej żywności dla kosmonautów
(dzieci w drodze ze szkoły) nadal jest do kupienia.

Oj swego czasu był to hicior, a teraz to tylko chipsy i chipsy.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #23 : 2009-08-08, 23:59:26 »

Faktycznie to był hicior Smile)
Ale ja za słodkościami nigdy bardzo nie przepadałam. Zawsze wolałam mięso od cukierków, chociaż, sporadyczne  kaprysy na słodkie, jeszcze mi się zdarzają. Smile)...chociaż coraz rzadziej..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #24 : 2009-08-09, 00:14:57 »

Gdzieś tak przed godziną, oglądałam film w telewizji, przerywany oczywiście reklamami. Reklamują wszystko, co jest najbardziej szkodliwe. Atrakcją tego lata mają być chipsy "Leys", teraz jeszcze większe Sad
Pomyślałam sobie, że takie reklamy powinny być zakazane. Przecież, w tym temacie, wszyscy są zgodni, że chipsy są rakotwórcze. Powinno być, chociażby, ostrzeżenie o szkodliwości produktu na opakowaniu, jak to ma miejsce w przypadku papierosów, tym bardziej, że ta reklama kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży.
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #25 : 2009-08-09, 00:29:33 »

Laughing
a SPRZEDAWANIE nie powinno byc zakazanie? ktos kto sprzedaje takie trucizny to tez ma (delikatnie mowiac) tupet - zeby na niewinnych dzieciach takie interesy robic, a fe!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #26 : 2009-08-09, 01:03:19 »

No, cukier też powinien być opisany, także zbożowe produkty, te wszystkie batoniki i inne "smakołyki", jak papierosy właśnie. A nawet alkohol nie jest. No i akcyza, nie tylko na papierosy.

Kto pamięta, że kilogram cukru kosztował 12 zł, czekolada Wedla "jedyna" - 18 zł, tanie papierosy 4,40 zł, a drogie - 18 zł, a 0,5 l jarzębiaku - 130 zł (żytnia zdaje się zł 100 ) ? Głębokie zmiany zaszły na rynku ! Przemysł farmaceutyczny zadowolony.

Prawdziwego kakao na obecnym rynku w ogóle nie ma, jedynie - odtłuszczony.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #27 : 2009-08-09, 11:44:55 »

...Pomyślałam sobie, że takie reklamy powinny być zakazane. Przecież, w tym temacie, wszyscy są zgodni, że chipsy są rakotwórcze...

Laughing
a SPRZEDAWANIE nie powinno byc zakazanie? ktos kto sprzedaje takie trucizny to tez ma (delikatnie mowiac) tupet - zeby na niewinnych dzieciach takie interesy robic, a fe!

Witam Was Dziewczyny!

Oto jest pytanie:
Czy karac "dilerow" czy "biednych uzaleznionych" ? Smile
A moze "producenici" sa bardziej "winszi" niż wspomniani "winniejsi" ? Smile

Renia i Flo, "szczekam" na odpowiedz! Smile

 
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #28 : 2009-08-09, 14:23:51 »

no widzisz Misiek, zadales jak zwykle bardzo kontrowersyjne i niewygodne pytanie, nikt nie ma "ochoty" odpowiedziec.
wszyscy wiemy, jakie sa kary dla dealerow marijuany, moze podobnymi nalezaloby objac dealerow cukrzycy, miazdzycy i raka? w koncu to chyba tak samo niemoralne postepowanie!!
dalej pojawia sie pytanie, co tak naprawde jest rakotworcze? moze czipsy, moze zoltka, no kto to wie??

jakby nie bylo, dla mnie sytuacja, w ktorej dealer potepia speca od propagandy jest przekomiczna - inspiracja dla dziela rangi co najmniej "Moralnosc Pani Dulskiej"
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #29 : 2009-08-09, 15:23:10 »

Nie my ustalamy, niestety, co ma być oznakowane i co wolno sprzedawać. Gdyby to ode mnie zależało, to zakazałabym produkcji takich np. chipsów w ogóle. Ja już się przekonałam, że mogę zmieniać siebie, wpływać na dzieci, ale świata nie zmienię, a szkoda...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #30 : 2009-08-09, 15:39:00 »

Taki spokojny wątek, a tu nagle tyle jadu. Przecież to jest tylko forum i każdy ma prawo do swojego zdania w danym temacie.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #31 : 2009-08-09, 15:55:12 »

A teraz się pochwalę, że te nowe lody, mojemu mężowi też smakują lepiej, niż te ze sklepu. Dzisiaj byłam nad Zatoką, miałam przyjemność jechać syna samochodem z klimatyzacją. Bałam się korków, ale na tym odcinku ich nie było. Dodam jeszcze, że Zatoka jest czyściejsza, niż poprzednie lata i można się tam śmiało kąpać. Jest tam sporo motorowek, żaglówek i  osób uprawiających windsurfing,  pięknie to wygląda. Ale ja nie lubię leżeć na plaży od rana do wieczora.. parę godzin i do domku.
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #32 : 2009-08-09, 16:00:01 »

hm, nie wiem, czemu sie znowu skarzysz Reniu. skad tyle tego jadu? nie wiem, czemu tak to odbierasz. Misiek elegancko i po gentelmensku zaproponowal burze mozgow i debate na ten temat, a ja po swojemu ironicznie komentuje - podlug tego jak mysle, "kazdy ma prawo do swojego zdania".
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #33 : 2009-08-09, 16:00:40 »

Nie my ustalamy, niestety, co ma być oznakowane i co wolno sprzedawać. Gdyby to ode mnie zależało, to zakazałabym produkcji takich np. chipsów w ogóle.
Ja już się przekonałam, że mogę zmieniać siebie,
wpływać na dzieci, ale świata nie zmienię, a szkoda...

Renia, to nie jest "kwestia" ustalania czy oznakowania i czy wolno czy nie wolno!
Alkohol, tyton, chipsy, zatrute chemia jedzenie wolno sprzedawac,
ale czy takie "sprzedawanie" i "dorabianie się" jest co najmniej moralnie OK?

Siebie zawsze warto "zmieniac" w dobrym "kierunku":
wiec moze przestac szukac winnych w "reklamie" albo zaniechac "procederu sprzedazy"
tych zabojczych dla ludzi trucizn? Smile

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #34 : 2009-08-09, 16:07:19 »

Z igły powstały widły. A czy jest moralne podanie gościom cukru do herbaty? Chyba popadamy w skrajność.
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #35 : 2009-08-09, 16:10:54 »

..........na 1 litr smietany i 10 zoltek daje sie cxhyba wg. przepisu 100 g cukru , ja robie sobie swietne lody czekoladowe dodajac zamiast cukru odpowiednia ilosc gozkiej czekolady , najpierw ubijam zoltka na krem na zimno , dodaje do tego stopiona ale chlodna czekolade i mieszam to z ubita wczesniej smietana , u nas jest 30 procent , do pojemnikow i do zamrazalnika - niebo w gebie !......................

Zrobiłam, zjedliśmy i były pyszne. Lody czekoladowe z przybraniem owocowym zadomowiły się u nas na dobre Smile
Właśnie przerabiam brzoskwinie na: dżemy niskosłodzone, soki do rozcieńczania wodą i brzoskwinie w syropie do deserów Laughing Co za zapach... ślinka cieknie. Trzeba będzie też jakąś naleweczkę zrobić, bo dwie skrzynki brzoskwiń z mojej działki, dojrzałych pięknie na słońcu nie mogą się zmarnować. Borówki amerykańskie są wielkości złotówki i jeszcze maliny, przesłodkie na koniec porzeczki, agrest bordowy - część wyląduje w galaretce z bitą śmietaną Smile
Wczoraj chyba za długo siedziałam na słońcu nad jeziorem, bo moja skóra jest znowu jak czekolada, ale tym razem bez mleka . Przynajmniej popływałam sobie dwie godziny dla rozrywki.

Nie my ustalamy, niestety, co ma być oznakowane i co wolno sprzedawać. Gdyby to ode mnie zależało, to zakazałabym produkcji takich np. chipsów w ogóle. Ja już się przekonałam, że mogę zmieniać siebie, wpływać na dzieci, ale świata nie zmienię, a szkoda...

Świat można zmienić i są do tego potrzebne małe kroczki. Małymi kroczkami zmieniamy mentalność, wpływamy na upodobania, wyławiamy najlepsze. Jak kropla wody, drążymy skały i przekonujemy ku lepszemu, a jad zawsze był i zawsze będzie. Pytanie tylko: kogo jad zatruje, a komu posłuży jako lekarstwo ?


Witam Was Dziewczyny!

Oto jest pytanie:
Czy karac "dilerow" czy "biednych uzaleznionych" ? Smile
A moze "producenici" sa bardziej "winszi" niż wspomniani "winniejsi" ? Smile

Biedni uzależnieni zawsze sami się ukarzą poprzez swoje uzależnienie. Karać należy producentów, a pośrednicy wtedy sami się wykruszą, braknie dilerów przy braku dochodów z procederu - wszystko jest takie proste, a ciągle mało zrozumiane.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #36 : 2009-08-13, 08:46:49 »

To Ja poproszę do mojego mieszkania dobudować tę spiżarnię z Familoka. A póki co marzę o zamrażarce. Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Komu? Komu bo ide do domu!!!! LODY OPTYMALNE
« Odpowiedz #37 : 2009-08-13, 10:12:10 »

...A póki co marzę o zamrażarce. Smile...

Zamrażarka to jest dobra rzecz, ale do lodów wystarczy Ci zamrażalnik w lodówce Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.