forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 14:08:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660584 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Omlet z kozim serem i truskawkami
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Omlet z kozim serem i truskawkami  (Przeczytany 9401 razy)
adampio
Go


Email
Omlet z kozim serem i truskawkami
« : 2009-06-08, 21:28:10 »

Jest sezon na truskawki, ktore mozna zjadac w roznej formie.
Proponuje omlet z kozim serem, ktory jest slony a truskawki slodkie. Jezeli lubicie taki smak to bedzie to omlet sezonu.

Skladniki:
50 gr masla
50 gr jaja ( jedno cale)
80 gr zoltka ( 5 sztuk )
40 gr koziego sera ( moza byc owczy, choc tu lepiej pasuje kozi .....bardziej slony )
100 gr zmiksowanych truskawek ( mozna oczywiscie polozyc w plasterkach na omlecie....jednak orgia kulinarna jest jak sa zmiksowane )

Robimy:

na patelnu rozpuszczamy powoli maslo
w niewielkim naczyniu ugniatamy widelcem kozi ser
do nastepnego naczynia wbijamy jedni jajo i piec zoltek i ubijamy na jednolita mase
do masy jajecznej dodajemy ser i wszystko dokladnie mieszamy/ ubijamy widelcem. Nic nie szkodzi, ze sa grudki, ser sie rozpusci na pateni
do masy jajowo-serowej dodajemy zmiksowane truskawki i wszystko ubijamy widelcem tak, jak na omleta
teraz wszystko wlewamy na rozgrzane maslo i krecimy paletka tak aby caly tluszcz zostaw w mase wmieszany.
Smarzymy okolo 5 min do czasu kiedy omlet juz nie przywiera a gora omleta jest prawie sucha.

Waga calkowita: 320 gr
BTW: 1:3,3:0,3
Wagowo: B: 25,5  T: 81,8  W: 8,5

Super omlet.

Zycze smacznego
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #1 : 2009-06-09, 01:53:01 »

Szukam tutaj  po wątkach ,czy jest coś z żółtym serem ???
   Córka kupiła 70 dkg ,bo bardzo lubi ,ale okazało sie ,że jakiś nieudany -twardy Sad
    Powiedziała ,zebym pizze upiekła ,ale  Sad Sad,wolałabym coś wartościowszego.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #2 : 2009-06-09, 07:55:44 »

Szukam tutaj  po wątkach ,czy jest coś z żółtym serem ???
   Córka kupiła 70 dkg ,bo bardzo lubi ,ale okazało sie ,że jakiś nieudany -twardy Sad
    Powiedziała ,zebym pizze upiekła ,ale  Sad Sad,wolałabym coś wartościowszego.


Taki ser mozesz dodac do kazdego omleta, utarty albo w plasterkach lub do jajecznicy. Czesto tak jem.

Poza tym, wszystkie potrawy, ktore robisz w piekarniku mozesz posypac serem.

A co to znaczy "nieudany"?  Bo twardy?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #3 : 2009-06-09, 07:56:47 »

Rudka probowalas robic sufleta z serem...hmmmmm , pycha!!!! Latwe i optymalne.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #4 : 2009-06-10, 01:05:33 »

Mało pieke -bo jak wiesz ciągle się odchudzam -
ale córka wróciła więc w kuchni większy ruch .
zwłaszcza ,ze ona  bardziej serowa niż mięsna
    Co do sera to  ja  toleruje mięki świeży ,z dziurami oby nie był gorzki .
       a w zasadzie nie przepadam za serem -córka uwielbia
   Powiedz mi co to jest suflet -bo ja jadam  szblonowo ,mało urozmaicam .
   
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #5 : 2009-06-10, 10:37:55 »

zwłaszcza ,ze ona  bardziej serowa niż mięsna

ciekawa jestem, czy wszyscy tutaj jedza mieso codziennie
jakie ewentualnie korzysci przynosci nie wypychania zoladka miechem codziennie
i jakie straty?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #6 : 2009-06-11, 00:51:17 »

Ja nie jem mięsa codziennie -a jeżeli już to najczęściej mielone i podroby z indyka .
coś się stało z wieprzowiną ,ze nie jest smaczna ,gryzie się jak gume do żucia i potem musze wy...
   
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #7 : 2009-06-11, 14:31:05 »

Mało pieke -bo jak wiesz ciągle się odchudzam -
 ale córka wróciła więc w kuchni większy ruch .
 zwłaszcza ,ze ona  bardziej serowa niż mięsna
    Co do sera to  ja  toleruje mięki świeży ,z dziurami oby nie był gorzki .
       a w zasadzie nie przepadam za serem -córka uwielbia
   Powiedz mi co to jest suflet -bo ja jadam  szblonowo ,mało urozmaicam .
   
 

To masz przykladowy suflet z "po prostu gotuj" , nie bilansowany ale tylko aby Ci pokazac na czym suflet polega....super jedzonko, ktorego nie wolno przygotowywac przed przyjsciem gosci!!!

Serowy suflet ze szpinakiem

 
 powyżej 30 minut    dla 4 osób
Składniki:
100 g mrożonego szpinaku
40 g masła
2 płaskie łyżki mąki + 5 g do posypania foremki
1 szklanka mleka
5 jajek
120 g ementalera
oliwa do smażenia
szczypta gałki muszkatołowej
sól i pieprz
50 g parmezanu
5 g margaryny Rama Classic do smarowania foremek
Przepis z odcinka: Przyszła mama
Dzięki pianie z białek suflet podczas pieczenia sporo urośnie, nawet poza krawędź foremki. Jeśli chcesz, żeby się udał, pod żadnym pozorem nie otwieraj piekarnika. Po jakimś czasie po wyjęciu z pieca suflet zacznie opadać, dlatego należy go podawać natychmiast. Aha, jeżeli nie dostaniecie świeżego szpinaku, z powodzeniem można go zastąpić mrożonym.
Jak przygotować:
: 1. Szpinak posiekaj drobno. Rozgrzej oliwę i podsmaż go ze szczyptą soli, tak żeby odparował wodą. 2. Oddziel żółtka od białek. 3. W drugim garnku rozpuść masło, a następnie wsyp mąkę. Mieszaj zasmażkę około 2 min. 4. Zmniejsz ogień pod zasmażką i dodawaj pomału mleko. Mieszaj całość, aż zgęstnieje i zrobią się malutkie wulkany na powierzchni. 5. Przelej masę do miski i wymieszaj ją ze szpinakiem i żółtkami. 6. Na najdrobniejszej tarce zetrzyj parmezan i ementaler i wymieszaj ze szpinakowym beszamelem. 7. Dopraw całość gałką, solą i pieprzem. 8. Białka z odrobiną soli ubij na sztywno. 9. Niewielkie foremki (średnica ok.10 cm) wysmaruj dokładnie margaryną i obsyp cienką warstwą mąki. 10. Dodaj pianę z białek do masy (nie odwrotnie!) i delikatnie wymieszaj. 11. Przełóż całość do foremek, tak żeby wypełnić 3/4 ich pojemności. 12. Każdą foremkę upuść z wysokości 5 cm na blat stołu, żeby masa równo się rozłożyła. 13. Rozgrzej piec do temperatury 220 stopni C. 14. Piecz suflety 10 min., nie otwierając w tym czasie piekarnika. 15. Podawaj od razu. Bon appetit!

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #8 : 2009-06-12, 02:58:24 »

Jakie to trudne i długie w przygotowaniu  Shocked Shocked
     no spróbuje ale z innym serem i może bez szpinaku.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #9 : 2009-06-12, 09:55:16 »

Jakie to trudne i długie w przygotowaniu  Shocked Shocked
     no spróbuje ale z innym serem i może bez szpinaku.
 


Rudka, robienie czegokolwiek powinno byc przyjemnoscia a tym bardziej robienie jedzenia. Dlatego jezeli masz robic sufle z przymusu to lepiej nie rob bo Ci nie wyjdzie i pozniej ja dostane po "dupie" Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #10 : 2009-06-12, 10:10:20 »

Jakie to trudne i długie w przygotowaniu  Shocked Shocked
     no spróbuje ale z innym serem i może bez szpinaku.
 


Rudka, robienie czegokolwiek powinno byc przyjemnoscia a tym bardziej robienie jedzenia. Dlatego jezeli masz robic sufle z przymusu to lepiej nie rob bo Ci nie wyjdzie i pozniej ja dostane po "dupie" Very Happy

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
adampio, żartujesz czy mówisz poważnie, nie miewasz takich stanów że po prostu nie chce Ci się czegoś zrobić? tak miałeś od zawsze? czy od określonego czasu tak Ci się zrobiło?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #11 : 2009-06-12, 11:29:01 »

Jakie to trudne i długie w przygotowaniu  Shocked Shocked
     no spróbuje ale z innym serem i może bez szpinaku.
 


Rudka, robienie czegokolwiek powinno byc przyjemnoscia a tym bardziej robienie jedzenia. Dlatego jezeli masz robic sufle z przymusu to lepiej nie rob bo Ci nie wyjdzie i pozniej ja dostane po "dupie" Very Happy

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
adampio, żartujesz czy mówisz poważnie, nie miewasz takich stanów że po prostu nie chce Ci się czegoś zrobić? tak miałeś od zawsze? czy od określonego czasu tak Ci się zrobiło?
 

Owszem miewam stany, kiedy nie chce mi sie czegos robic i wowczas tego nie robie! Laughing Zawsze zxnajde jakas alternatywy, tak, wlasnie tak mnie skonstruowano. Very Happy

Malymi kroczkami, ale konsekwentnie do przodu i nic na sile - to moj slogan
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #12 : 2009-06-14, 08:36:00 »

"Adampio", chodź pomóż mi zrobić śniadanie na 7 osób, może być nawet omlet z kozim serem.. Cool , i odłącz mi komputer  Very Happy
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #13 : 2009-06-14, 14:27:41 »

"Adampio", chodź pomóż mi zrobić śniadanie na 7 osób, może być nawet omlet z kozim serem.. Cool , i odłącz mi komputer  Very Happy
 

ups!!! Na sniadanie to juz za pozno.........ale plywalem.

Nastepne sniadanie wspolne bedzie w przyszly weekend?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #14 : 2009-06-14, 15:29:58 »

Trzymam Cię za...kabel od komputera  Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #15 : 2009-06-14, 15:40:14 »

Teraz to na poważnie. Zastanawiałam się jak to u Ciebie jest. Mieszkasz na wsi, a codziennie pływasz na basenie. Czy daleko musisz dojeżdżać, czy może tam są takie wioski z basenami? Pisałeś, że wieś jest tam raczej tradycyjna.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #16 : 2009-06-14, 15:48:21 »

Teraz to na poważnie. Zastanawiałam się jak to u Ciebie jest. Mieszkasz na wsi, a codziennie pływasz na basenie. Czy daleko musisz dojeżdżać, czy może tam są takie wioski z basenami? Pisałeś, że wieś jest tam raczej tradycyjna.
 

Gdubym sie uparl to moglbym biegac na basen. 2,5 - 3 km w kazda strone.....ale, ze nielubie biegac wiec jade samochodem.

2 lata temu wyprowadzilismy sie z duzego miasta na wies, ktora lezy te 3 km od mniejszego miasta, w ktorym jest basen. Prawde mowiac to prawie kazda wies majaca swoja szkole ma tez basen. Inne realia, co?

Z kolei sasiada pole ze zbozem mam zaraz za plotem Very Happy  A zapachy (gnoju) wiosna sa.............nie wiem jak nazwac, ale juz sie troche przyzwyczailem. Poza tym sa tez plusy, jajka, ziemniaki itd prosto od rolnika za prawie darmo. Ostatnio za mlode ziemniaki zaplaciolem polowe ceny w stosunku do discountowego sklepu typu Netto.

 Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #17 : 2009-06-14, 16:09:09 »

Widać, że poziom życia macie zdecydowanie wyższy niż my. Nawet na wsi. U nas na 7 szkół podstawowych jest jeden basen i wszystki dzieciaki z innych szkół, wożą do niego. Ale to i tak mamy nie najgorzej, bo nie wszystkie miasta mają baseny, nie mówiąc już o wsiach. Sad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #18 : 2009-06-14, 19:59:39 »

"adampio", szukam Cię po całym Forum, a Ty jak zwykle w kuchni..
W powyższym temacie chciałabym jeszcze dodac, że pomimo tego, że wiele krajów ma lepiej niż my tutaj, to mnie nigdy nie ciągnęło za granicę, ani mojego męża (przynajmniej nic mi nie napomknął), to na pewno nie  pobodki patriotyczne, bo oboje jestesmy typowymi pragmatykami.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Omlet z kozim serem i truskawkami
« Odpowiedz #19 : 2009-06-14, 20:05:31 »

..coś mi klawiatura zaczęła źle wybijać, zamiast z-to-y itp,..a z resztą co to ma wspólnego z kozim serem? Rolling Eyes Wink
Zapisane

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.