forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:23:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658489 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pytanie odnośnie ukąszenia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytanie odnośnie ukąszenia  (Przeczytany 5838 razy)
raverd
Go


Email
Pytanie odnośnie ukąszenia
« : 2009-06-16, 21:37:02 »

Witam. Mój tata jest na ŻO od prawie 14 lat, 2 tygodnie temu w niedzielę został najprawdopodobniej ukąszony przez kleszcza, ale mówił że strzepał go ręką bez problemów i że nie wydawało mu się że to był kleszcz tylko jakiś robak. Po kilku dniach w okolicach kostki (bo tam poczuł ukłucie) pokazał się 3 cm rumień, minęło kilka następnych dni i cały czas było to samo. Poszedł do lekarza z przychodni zakładowej, który stwierdził, że nie mógł to być kleszcz, bo nie było żadnego śladu ukąszenia i przepisał mu Clemestyne i robić okłady z riwanolu. Samopoczucie ma bardzo dobre tak jak przed ukąszeniem, okolice rumienia nie bolą w ogóle. Dziś był u lekarza w szpitalu wojewódzkim, który powiedział mu że nie może nic zrobić, że ma się zgłosić do lekarza z przychodni zakładowej. Dziś rumień jest minimalnie większy. Jutro pojdzie do tego lekarza z zakładu jeszcze raz. Czy ktoś z was miał kiedyś taką, lub podobną sytuację? Jeśli tak to proszę o odpowiedź. Czytałem, że choroby przenoszone przez kleszcze są bardzo niebezpieczne, a może ktoś coś wie dokładniej na ich temat.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Pytanie odnośnie ukąszenia
« Odpowiedz #1 : 2009-06-16, 21:52:25 »

W tym temacie najbardziej kompetentny jest z pewnością "admin". Ale o tej godzinie najprawdopodobniej śpi  Sad i może odpowiedzieć dopiero jutro rano.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie ukąszenia
« Odpowiedz #2 : 2009-06-16, 21:52:48 »

jeśli nie był to kleszcz tylko jakiś owad to rumień , zaczerwienienie, nawet opuchnięcie jest możliwe, to normalna reakcja u niektórych osób na ukąszenie, taki stan może utrzymywać się bardzo długo, (chodzi mi o zaczerwienienie), nawet do 2 miesięcy, dobrze jest wziąć antybiotyk profilaktycznie. moja siostra tydzień temu miała identyczną sytuacje, bardzo brzydkie to ma, bierze dalacin c i na dzień dzisiejszy jest troszkę lepsze....z tego co opisujesz najprawdopodobniej nie był to kleszcz, gdyby wbił się w skórę, tato nie strzepał by go tak łatwo ręką....
Zapisane
raverd
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie ukąszenia
« Odpowiedz #3 : 2009-06-16, 22:03:50 »

Dziękuje za odpowiedź. Napiszę jeszcze że jak na to spoglądałem to nie ma tam żadnych śladów ukąszenia. A ta clemestyna to jak czytałem to jest to działa tylko na objawy (jak praktycznie cała reszta leków), a przeciwwskazań ma chyba z 30 począwszy od bólu głowy a kończąc na drgawkach. Jak narazie clemestyny nie bierze, może jutro mu lekarz coś przepisze i zdiagnozuje dokładnie co to jest.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie ukąszenia
« Odpowiedz #4 : 2009-06-16, 22:09:50 »

no niestety leki antyhistaminowe działają objawowo, gdyby objawy uczulenia dotyczyły śluzówki dróg oddechowych to faktycznie są niezbędne ale w przypadku nogi nie są chyba konieczne...
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie ukąszenia
« Odpowiedz #5 : 2009-06-16, 22:19:08 »

Witam. Mój tata jest na ŻO od prawie 14 lat... 2 tygodnie temu w niedzielę został najprawdopodobniej ukąszony przez kleszcza...w okolicach kostki (bo tam poczuł ukłucie) pokazał się 3 cm rumień...
1. Poszedł do lekarza z przychodni zakładowej...
2. Dziś był u lekarza w szpitalu wojewódzkim...
3. Jutro pojdzie do tego lekarza z zakładu jeszcze raz.

Fenomenalne wprost, bo ja pomyślałam, że to może był winien ukąszeniu ten dzik od Blackenda, albo jakiś "stwór dwukłowy" tylko żeby aż 3 cm rumień zrobić, to może był jakiś ssak, czy ssakowa?. Te komary teraz to też takie zadziorne, że wszystkiego się można spodziewać  Laughing
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.