forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 15:06:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660322 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pomocy !
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomocy !  (Przeczytany 25497 razy)
kriss
Go


Email
Pomocy !
« : 2009-06-21, 16:41:12 »

Chyba mi sie wróciły wrzodziska , ostatnie badania w zeszłym roku wykazały mi zapalenie dwunastnicy oraz helikobater pylori, no i dośc duże afty Cool
Mam okropną zgage i od wczoraj bóle brzucha.
Ranigast mi nie pomaga , natomiast soda oczyszczona odrobine mi przynosi ulgę.Pomocy! co mam jesc a czego przez jakiś czas unikać aby opanować sytuację.?
Po lekarzach nie mam ochoty sie wałęsać , bo i po co? cóż mogą mi doradzić? a i terminy sa długie...
Wolę tu na forum sie doradzić,  Confused
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #1 : 2009-06-21, 16:53:41 »

Chyba mi sie wróciły wrzodziska , ostatnie badania w zeszłym roku wykazały mi zapalenie dwunastnicy oraz helikobater pylori, no i dośc duże afty Cool
Mam okropną zgage i od wczoraj bóle brzucha.
Ranigast mi nie pomaga , natomiast soda oczyszczona odrobine mi przynosi ulgę.Pomocy! co mam jesc a czego przez jakiś czas unikać aby opanować sytuację.?
Po lekarzach nie mam ochoty sie wałęsać , bo i po co? cóż mogą mi doradzić? a i terminy sa długie...
Wolę tu na forum sie doradzić,  Confused
 

dlaczego nie dzwonisz di Arkadii?
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #2 : 2009-06-21, 17:03:19 »

Chyba tak zrobie, tylko się obawiam że oni też są nastawieni tylko na zarabianie kasy a nie na konkretną pomoc  Cool
kilka razy sie zawiodłam na gabinetach lekarskich, to dlatego..
Kiedyś juz korzystalam z Arkadi , brałam prady selektywne na migrenę i musze powiedzieć że nie mało mnie to kosztowalo. Laughing
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #3 : 2009-06-21, 19:15:45 »

Chyba tak zrobie, tylko się obawiam że oni też są nastawieni tylko na zarabianie kasy a nie na konkretną pomoc  Cool
kilka razy sie zawiodłam na gabinetach lekarskich, to dlatego..
Kiedyś juz korzystalam z Arkadi , brałam prady selektywne na migrenę i musze powiedzieć że nie mało mnie to kosztowalo. Laughing

A chocią przeszła Ci migrena po tych prądach?
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #4 : 2009-06-22, 17:17:48 »

Pądy brałam jakieś 15 lat temu, Nie miałam po nich żadnej różnicy, migreny jak były tak dalej dostawalam srednio co trzy miesiące,
Od dwuch lat migremy są juz historią, oczywiscie za sprawą oczyszczenia zatok z zalegającej ropy.
Pisałam już że mam ciągłe spływanie wydzieliny z zatok w watku :Problemy zatokowe"
Jednak niema złego , coby na dobre nie wyszło  Laughing Naprawdę minęły mi migreny, które były baardzo okrutne.
Te oczyszanie zaczeło się po nagrzewniu zatok parówkami ziołowymi oraz masarze reflekolog.stóp Smile
Zapisane
walwuch
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #5 : 2009-06-23, 14:17:01 »

Śluz w zatokach bywa pośrednim objawem alergii pokarmowej (chociaż najczęściej oddechowej). I jeszcze problemy z dwunastnicą...

Kto wie, może masz ubogoobjawową formę celiakii? Próbowałaś kiedyś wyłączać gluten z diety?
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #6 : 2009-06-23, 14:48:49 »

Cały czas jem bezglutenowo Sad Dziwię się że nie mam żadnej poprawy..
Mleczne też ograniczam do minimum.. Cool
Niemam pojęcia gdzie twi problem?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #7 : 2009-06-23, 15:21:48 »

Mój małżonek cierpiał na wrzody kilkanaście lat i wyleczył się ostatecznie tłusą dietą, czyli: mało białka, trochę węglowodanów i dużo tłuszczu.
A na helikobater pylori pomógł mu lek o nazwie Losek ( oczywiście przy udziale DO ) tj. terapia wyniosła ok 500 zł, nie wiem ile teraz kosztuje Losek.
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #8 : 2009-06-23, 16:14:49 »

Mój małżonek cierpiał na wrzody kilkanaście lat i wyleczył się ostatecznie tłusą dietą, czyli: mało białka, trochę węglowodanów i dużo tłuszczu.
A na helikobater pylori pomógł mu lek o nazwie Losek ( oczywiście przy udziale DO ) tj. terapia wyniosła ok 500 zł, nie wiem ile teraz kosztuje Losek.

O Halino bardzo mnie zainteresował ten Losek, czy to  jest antybiotyk, czy raczej cos ziołowego?
U mnie helikob.wczesniej występował w żołądku a ostatnio badania wykazały że z zołądka sie przeniósł do dwunastnicy, natomiast w żolądku wszystkie nadżerki poginęły.Dwunastnica jest zapalona Cool.
A co do tłusciutkiego jedzenia , to ja jem bardzo tłusto ..chudego mięsa w ogóle nie lubię, jem tylko poprzerastane.Smię powiedziec że jestem na Do., choć nie zabardzo sie przykładam do liczenia proporcji.Ale uważam że na oko też można sie odzywiać w przyblizeniu ZO.
Zjadam bardzo małe porcje , ale obfite w tłuszcz.
Tłuszcz używam tylko wysmażony ze słoniny (sama go wytapiam).

Proszę Cię o wiecej info co do tego leku..Kasa nie gra roli w tym wypadku Laughing
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #9 : 2009-06-23, 16:22:19 »

...Kasa nie gra roli w tym wypadku Laughing..

To "misie" baaaardzo podoba! Razz

Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #10 : 2009-06-23, 16:38:06 »

 Very Happy
No bo widziś Misiu,  cóż z tego ze człowiek ma kasy jak lodu Laughing ale zdrowia mu brakuje Question

Nic go nie cieszy Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #11 : 2009-06-23, 16:52:25 »

Very Happy
 No bo widziś Misiu,  cóż z tego ze człowiek ma kasy jak lodu Laughing ale zdrowia mu brakuje Question

Nic go nie cieszy Cool

Zdrowie BEZCENNE jest! Cool
Warto w nie "inwestowac" przez cale zycie.  Cool

Dlatego Pan Profesor Andrzej Łapicki jest bardzo madrym czlowiekiem
i zainwestowal w "feromonki i endorfinkiRazz

BTW
Does this make sense?
A trophy wife? Shocked Razz


Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #12 : 2009-06-23, 17:44:58 »

A trophy wife?

...and atrophic husband  Shocked
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #13 : 2009-06-23, 17:54:23 »

Oj szkoda że po angielsku nie rozumię Cool
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #14 : 2009-06-23, 19:06:57 »

Cały czas jem bezglutenowo Sad Dziwię się że nie mam żadnej poprawy..
Mleczne też ograniczam do minimum.. Cool
Niemam pojęcia gdzie twi problem?
kriss po ilości twoich wiadomości to nie jesteś tu nowa

?

Z tym bezglutenowym to ŻART CZY PRAWDA?

 Wrzody, żołądek  itp. nie przestaną Ci dokuczać jak zostawisz bezglutenowe.
Ilość W jest taka sama jak w zbożach glutenowych a o tym co robią innego pisałam w swoim wątku o autyźmie u mojego syna.

Bezglutenowo jesz? czy wogóle bez zbóż?

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #15 : 2009-06-23, 19:12:26 »

A co wrzodó i Helicobacter Pylori wiem co mówię sama mam diagnozę prawie 3 lata temu. 2 lata temu badanie gastroskopia wykazało,że nie mam już nadżerek a H.Pylori nadal jest. Obecnie jakoś nie mam ochoty aby Mi wkładali kolejny raz coś do żołądka.

Żołądek jako wrażliwsza część organizmu u takich jak my zaczyna znów reagować jak zaczniesz często jest zboża nawet bezlgutenowe i mleczne . Szczególnie gdy jesz mniej tłuszczu wtedy niż będąc na właściwszej diecie bo wtedy tłuszczz rosołu, zimnych nóżek itp. To moje doświadczenia. A z drugiej strony gdy nawet będziesz jeść tą samą ilość tłuszczu ale zostawisz bezglutenowe to żołądek tez na to zareaguje bo jak nawet ostatnio pisał Admin zbyt dużo węglowdanów szczególnie jak to są zboża z tłuszczem szkodzi.
To wszystko sama podtrzymuję bo nie byłam powaznie chora aby wystrzegać się grzeszków w jedzeniu ale dlatego co jakiś czas właśnie żołądek Mi przypomina, żeś głupi człecze bo ochota silniejsza niż bycie zdrowym.
Pozdrawiam.

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #16 : 2009-06-23, 19:17:38 »

Po lekarzach nie mam ochoty sie wałęsać , bo i po co? cóż mogą mi doradzić? a i terminy sa długie...
Wolę tu na forum sie doradzić,  Confused

a jak się będziesz wałęsać po lekarzach to skonczysz jak Wałęsa.

Smile Adminie prawda?
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #17 : 2009-06-23, 19:25:29 »

Sylwi ,
naprawde jem bezglutenowo!, powiem więcej w ogóle nie spożywam żadnych zbóż..
Bardzo się dziwię czemu mnie zołąd napiernicza Cool.
No nie powiem bo z mlecznymi mam problem, muszę codziennie troche tej smietanki do kawy gibnąć , a i od sernika wiedenskiego oststnio nie stronię Laughing (oczywiscie optymalny)
Pozatym więcej nie grzeszę Rolling Eyes
Zauważylam cos ostatnio że mam alergię na żółtka, obym się myliła Exclamation
Wypiłam sobie dziś po południu kawę z dwoma żółtkami , żeby uniknąć smietanki, no i masz znowu mam kichol zatkany i w brzuchu brąbluje Cool, oj nie podoba mi się to Shocked
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #18 : 2009-06-23, 19:30:32 »

Apropo Wałęsy to On nadal sie po doktorach wałęsa Shocked Question
Słyszałam że jest już zdrowy jak gwuzdż Very Happy.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Pomocy !
« Odpowiedz #19 : 2009-06-23, 19:31:00 »

kriss coś ne kumam Smile

bezglutenowo znaczy,że jesz zboża tylko te niemające glutenu : ryż, kukurydza itp. a to też są zboża. Też podrażniają żołądek.

? Więc nadal nie dziwię się,że wrzody sa ,były i będą.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.