forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 00:41:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba  (Przeczytany 11916 razy)
kristan
Go


Email
NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« : 2005-12-01, 10:59:35 »

Witam Panstwa!
Po nieco dłuższej przerwie chciałem podzielić sie z Państwem kolejnym naszym "wynalazkiem", który całkiem przypadkowo wszedłbył na nasz stół.
A stało sie to kilka dni temu przy okazji smazenia kotletów z karkówki w panierce orzechowo-krakersowej. Jak zawsze po zakończeniu smazenia pozostaje troche jajek oraz "mokrej" panierki, którą tym razem po wynieszaniu wrzuciłem na patelnie.Ku naszemu zdumieniu okazało sie ,ze jest to "niebo" w gębie,które może zastąpic np chleb.
Wiec nie czekajac dłuzej dzisiaj zbilansowałem wszystkie składniki i usmazylismy wyjatkowe placki ,które kazdy w/g uznania moze spozywac/do sniadania,na II sniadanie ,do kanapek,do zup i w zasadzie przy kazdej okazji-to jest dopiero w fazie doświadczeń/
Skład:
20 dkg orzechow włoskich
15 dkg krakersów
8 jaj /duzych/
10 dkg smalcu
Orzechy i krakersy zmielic , wbic jaja i łyzka dobrze wymieszac.Na rozgrzany tłuszcz kłaść zgrabne placuszki i piec na wolnym z obu stron na brązowy kolor /krótko/
Po zakonczeniu okazało sie ,ze cały tłuszcz został wchłonięty i potrawa wazyła 85 dkg
co daje w 10 dkg B.10,7  T.28,0  W.15,9
1:2,6:1,5
Teraz jednak użyłbym 10 jaj,ale prosze sprubowac i ewentualnie napisac cos na ten temat.
Pozdrawiam i życze smacznego.
St.D.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #1 : 2005-12-19, 11:20:35 »

Zamiast placków moja małżonka upiekła chlebek z w/w składników zastępując całe jajka -tylko białkami, dodajac łyzeczke proszku do pieczenia. Musze przyznac,ze wyszło całkiem niezłe "dzieło" o proporcjach zbliżonych do wyżej wymienionych.
Zapisane
clippop
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #2 : 2006-03-04, 19:19:30 »

smieszne Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
laufadam
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #3 : 2006-03-07, 21:36:06 »

smieszne Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Co w tym smiesznego! Shocked
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #4 : 2006-06-19, 04:06:28 »

Śmieszne, że w pierwszej książce dr Kwaśniewskiego tylko w trzech DUŻYCH potrawach jest 2 dkg mąki/biszkoptów, większa ilośc jest w PASZTECIE ( na 2kgtj.200dkg podgardla - 50dkg kaszy manny - 15 jaj. Zawsze doktor pisze,że produkty zbożowe są trujące. KTO PRZEMYCIŁTYLE MĄKI DO DIETY OPTYMALNEJ?
Dywersant?
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #5 : 2006-06-19, 07:52:41 »

Śmiesznie to dopiero jest w OPTYMALNYCH. W ostatnim numerze - PIEKĄ MIĘSO NA OLEJU Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #6 : 2006-06-19, 10:32:33 »

Oj, Pani doktor,coś słabo wyszlo to czytanie literatury Dra JK.
Jasne ,ze mąka jest trucizną, pod warunkiem jednak,ze "przystawimy" się do calego worka i sprubójemy go połknąc. Ale jako dodatek zawarty w powyzszym przepisie / krakersy/ nikomu nie jest w stanie zaszkodzic.Zresztą prosze znaleść chetnego, który spałaszowałby w/w porcje na raz.
Bez żadnych dodatków to - 238 gram tłuszczu-och, ech!!!
A oleje czemu nie-oliwa z oliwek-jasne ,że tak, czasami równiez olej słonecznikowy.I o tym tez pisze Dr JK. Prosze czytac, czytać i jeszcze raz czytac.Pozdrawiam
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #7 : 2006-06-19, 10:52:54 »

... Prosze czytac, czytać i jeszcze raz czytac...

To słuszna rada, ale przy czytaniu, wskazane jest również samodzielne myślenie. Bez tego samo czytanie daje niewiele.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #8 : 2006-07-02, 12:27:11 »

Kristian,
Przed poznaniem diety dra Kwaśniewskiego pracowałam na dietach eliminacyjnych.
Zresztą nadal na nich pracuję.Są jednak w wersji tłustej.
Nawet łyżeczka mąki może wywołać chorobę.Autentycznie.
Jedynie "obklejona" mąka smalcem ma mniej trujące działanie.
Dobrze,że wymyśliłeś krakersy, a nie otręby.
Zwolennicy otrąb powinni spróbować posmarować sobie nimi skórę, a nie jelita.
Warto "wykasowywać" szlak metabolizmu TEGO.
Nie jadłabym białek jaj codziennie, wolałabym je mimo wszystko wyrzucać.
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #9 : 2006-07-02, 14:22:26 »

Dlaczego odradza Pani niejedzenie codziennie białek jaj? Osobiście zjadam zawsze jedno (z jednego jajka) i jest ok....
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #10 : 2006-07-02, 19:05:21 »

Jak nie ma dolegliwości to bym nie czepiała się!!!
Dużo widzę nietolerancji białka jaja. Żółtko jest zwykle tolerowane lepiej...Mam jednak jedną pacjentkę, od wielu lat na diecie niskowęglowodanowej(70lat), która toleruje białko, a nie toleruje żółtka! Chyba powoli rozwiązuję tą zagadkę.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #11 : 2006-07-03, 14:29:02 »

Jedna jaskółka wiosny nie czyni - białko jaja kurzego też należy zjadać, a to z uwagi na dużą zawartośc albumin, które odpowiedzialne są za gospodarke wodną organizmu - jedno dz. wystarczy aby uniknąc niejednokrotnie niespodziewanej opuchlizny w niektórych częściach ciała.
Tak też czynię od kilku lat i polecam.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #12 : 2007-11-19, 21:05:32 »

Mam jednak jedną pacjentkę, od wielu lat na diecie niskowęglowodanowej(70lat), która toleruje białko, a nie toleruje żółtka! Chyba powoli rozwiązuję tą zagadkę.
I co Lekarko, rozwiązałaś tę zagadkę?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #13 : 2007-11-25, 23:18:30 »

Nie.
TOAN, przekonaj mnie bym nie jadła białka z jaja kurzego  Shocked.
Nie mam żadnych obrzęków. Obrzęki w mojej terminologii piwstają od zbóż, nawet małych ilości.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #14 : 2007-11-25, 23:27:40 »

Lekarko, czy spotkałaś się z wersją, że nie wolno jeść białek z jajka, bo powodują obrzeki? Ja myslałam, że chodzi o nie zajmowanie w żoładku miejsca na małowartościowe białko, tym bardziej, że ogólnie jemy mało.

A jesli chodzi o zboża to pewnikiem jest, jak mówisz. Moja mama od lat nie je zbóż ze względu na stawy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: NOWOŚĆ -placki zamiast chleba
« Odpowiedz #15 : 2007-11-26, 00:15:21 »

Poczekajmy na wypowiedz Toana w sprawie białka jaja.
Ja nie znam się  Shocked.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 17 zapytaniami.