forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 11:15:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660366 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  sentencje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 83 Do dou Drukuj
Autor Wtek: sentencje  (Przeczytany 741018 razy)
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #240 : 2007-08-22, 21:47:34 »

Kto nie ma dzieci, wychowuje je dobrze.
[przysłowie]

Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #241 : 2007-08-22, 22:50:51 »

Zofio, bardzo interesujące cytaty. Tyle mądrości na wyższym poziomie, ale gdy zrobimy jeszcze jeden krok do przodu na wyższy poziom, to już wszystko przyblakło. A gdy wejdziemy na jeszcze wyższy poziom, to okazuje się, że to są kłamstwa. Jeszcze wyższe poziomy już są poza naszym zasięgiem naszego umysłu, który jest za wolny i ma za małą pojemność. Ale nasza wyobraźnia ma nieograniczony zasięg i możemy podróżować po mikrokosmosach w makropojazdach. Abstrakcja jest naturą człowieka, a najgorsze jest to, że ją ożywiamy. Traktujemy ją jako normalne stany, które z natury nie istnieją. Balansujemy na pograniczu rzeczywistości, a fikcji. W danej chwili tak naprawdę nie wiemy, po której stronie się znajdujemy. Czy jesteśmy rozumnymi istotami czy tylko pulsującą zlepkom rożnych poglądów?

Daniel 
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #242 : 2007-08-23, 14:57:29 »

.....A gdy wejdziemy na jeszcze wyższy poziom, to okazuje się, że to są kłamstwa.
Daniel 

Daniel,
a wg mojego zrozumienia, to nie kłamstwa tylko prawda, "moja" prawda.
Wg. definicji prawdy ;"prawda jest  to zgodnośc rzeczy , z naszą o nich wiedzą".
Rozwijając się, poszerzajac horyzonty, zdobywając wiedzę  dochodzimy do nowych prawd, ...................
Ja to tak rozumiem Question Question Question
Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #243 : 2007-08-23, 16:16:38 »

Zofia,Daniel.Nie macie czegoś takiego,że dochodzicie do wniosku,że wszystko jest jakimś absurdem?
Że prawda jest względna dla człowieka?
Mówi się,że człowiek jest istotą będącą ponad innymi gatunkami,a mnie na dzień dzisiejszy wydaje się,że jest jakimś narzędziem w rękach jakiejś cywilizacji.
Raz mi sie wydaje tak jak napisałam,a drugi raz zupełnie inaczej.
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #244 : 2007-08-24, 20:25:59 »

Ta definicja prawdy jest fałszywa. Jeżeli mamy jakąś wiedzę, to wszystko co z nią jest zgodne uznajemy za prawdę. Ale nasza wiedza zawsze jest niepełna i ta prawda w naszym rozumieniu musi być tylko naszą wizją. To nie jest prawda, to jest pogląd. My mamy poglądy, które w większości mijają się z prawdą. Nawet nasze postrzeganie świata jest różne u każdego człowieka. Te same wydarzenie jest inaczej relacjonowane przez każdego ze świadków. Widzimy świat takim jakim chcemy go widzieć. Nasza osobowość mocno wypacza widzenie rzeczywistości. Z tego też powodu nie powinno się uznawać zeznania świadka jako dowodu w sprawach przed sądem. Przy obecnej technice można się w zupełności bez tego obejść.

Daniel
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #245 : 2007-08-26, 23:44:28 »

Przypadek to słowo pozbawione sensu; nie ma niczego, co nie miałoby swoich przyczyn.
[Wolter]

[/i]Słowo przypadek jest bluźnierstwem; nic pod słońcem nie jest przypadkiem.
[Gotthold Ephraim Lessing]

[i]Ludzie z przypadku uczynili mamidło, którym usprawiedliwiają swą własną głupotę.

[Demokryt]

Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #246 : 2007-09-01, 23:07:39 »

Mozna pisac i tak niczego sie nie da udowodnic a juz napewno "prawdy" Very Happy Very Happy
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #247 : 2007-09-07, 03:44:01 »

Każda prawda przechodzi przez trzy etapy. Najpierw jest wyszydzana, potem gwałtownie zwalczana, a w końcu zostaje uznana za oczywistą - Arthur Schopenhauer (1788-1860)

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #248 : 2007-09-07, 12:17:39 »

Wiem, ze to brzmi górnolotnie, ale za to macie pewność, że wszystko, co wypływa z MIŁOŚCI jest najprawdziwszą, niekwestionowaną prawdą. Ale to cała filozofia.
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #249 : 2007-09-08, 12:14:25 »

Jak śpiewa Elenii:
"Kto kocha , ten jest bogaty ......"

Ewo,
z pewnością brzmi to górnolotnie, ale przecież to bardzo dobrze. Bądzmy orłami, sięgajmy tam gdzie zwrok nie sięga.
Lepiej tak niż dziobać się jak kruki i wrony!!!

Miłość, to przecież energia. A  oczywistym jest, że energie podlegają nienaruszalnym prawom, to jest fizyki ciąg dalszy, jeszcze bliżej przez ludzkość nie zdefiniowanej. Przyczyna-skutek.
Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #250 : 2007-09-08, 17:30:43 »

                                 Bardzo mi sie to podoba :

Fragment przemowy do studentow Wydzialu Medycznego Uniwersytetu Harvarda--Dr nauk medycznych Dean Burwell:
 
"Polowa tego, czego was nauczylismy, jest nieprawda.
Niestety, nie wiemy, ktora to polowa."
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #251 : 2007-09-08, 19:36:33 »

Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #252 : 2007-10-26, 09:25:03 »

Życie nie mierzy się ilością oddechów, ale chwilami, które zaparły cech.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #253 : 2007-10-26, 23:08:00 »

errata = 'zaparły dech'
Zapisane
Gorączka
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #254 : 2007-11-01, 12:58:24 »

Postanowiłem dopisać do wątku „sentencje” linijki poniżej.

„Wszystkie tradycje wytarte, wszystkie wyznania wiary – obalone.; ale nowy program nie jest jeszcze g o t o w y  , to znaczy nie dotarł jeszcze do świadomości mas. Oto co nazywam r o z k ł a d e m. To najokrutniejszy moment w życiu społeczeństw […]Nie mam złudzeń i nie oczekuje, iż pewnego ranka się obudzę i ujrzę zmartwychwstanie wolności w naszym kraju, jakby na skinienie różdżki czarodziejskiej […]. Nie, nie; przed nami rozpad, i to rozpad przez czas, którego końca nie potrafię przewidzieć i który trwać będzie nie mniej niż jedno albo dwa pokolenia […]. Tylko zła będę świadkiem i umrę pośród ciemności”.  Proudhon.

Dlatego dopisałem, bo potraficie się domyślić, o czym myślałem czytając -  „nowy program nie jest jeszcze g o t o w y”? Kiedyś po prostu z tą linijką nie zestawiłoby mi w myśli nic konkretnego, i prędko przeszedł bym nad nią „do porządku”. Dziś nie jest to możliwe, ale to tylko dowód, że dotykanie prawdy nie wyklucza zasmucenia. Niby okres bycia misjonarzem Żywienia Optymalnego wśród dzikich ludów mam już za sobą, ale w momentach, kiedy myśli nie starcza, chciałoby się krzyczeć 1 : 2,5-3,5 : 0,5! Ale, jak napisał Fromm: nawoływanie w ciemnościach nie przynosi światła...
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #255 : 2007-11-01, 14:47:33 »

Nic nie poradzisz na to, bo nieroztropni pozostaną takimi jakimi są. Chcesz to zmienić, ale oni tego nie chcą, nie chcą cię nawet słuchać. Nie trać więc czasu dla czegoś czego zmienić się nie da, bo nie jest w zasięgu twoich możliwości. Szczęśliwym można zostać, ale nie można tego przekazać. 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #256 : 2007-11-01, 22:06:56 »

[
Cytuj
size=10pt]Szczęśliwym można zostać, ale nie można tego przekazać.  [/size] [/quote


no,to wytlumacz skad ucza sie szczescia dzieci jak nie w pierwszej linni od  rodzicow,???
kazdy twoj nawet najmniejszy  gest, mimika,spojrzenie,czy  mrugniecie oka,czy tego chcesz czy nie dociera do odbiorcy a najszybciej do dziecka, zarowno tego w kolysce jak i nastolatka , jest wchlaniane tak szybko  jak woda w gabke i powielane  Smile
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #257 : 2007-11-02, 01:54:43 »

"Pierwszym warunkiem szczęścia jest , aby go nie szukać."

"Podwójna jest natura szczęścia: jest ona stanem wewnętrznym, ale wymaga pomocy z zewnątrz; mamy je w nas, ale nie tylko przez nas. Z calego zewnetrznego świata najniewatpliwszy udział w szczęściu człowieka maja inni ludzie, poszczególni ludzie, ale całe grupy ludzi, grupy społeczne
."  prof Tatarkiewicz

"Szczęście, którego należy bronić nie jest juz właściwie szczęściem" Gilbert Cesbron

"Szczęście polega na tym, aby umieć zachować własną osobowość." Benedit Spinoza

"Uszło szczęście i prózno dotąd za nim chodzę, nie uszło, czeka ciebie na krzyżowej drodze."

"Szczęście to poprostu dobre zdrowie i zła pamięć." R. Hemingway
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #258 : 2007-11-06, 22:43:19 »

Nie o myślenie proszę ...

Nie o myślenie proszę
Nie o rozumienie
Przywróć mi Panie
Zwyczajne patrzenie

Nawidziałem się byłem
Nic nie zobaczyłem
Pewno się przed Tobą
W pyle drogi kryłem

Proszę rozbij tę ciemność
Jedną chwilką jasną
By mignęła przede mną
Moja droga własna ...

Ernest Bryll
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #259 : 2007-11-11, 10:57:55 »

"Musi im być ciężko, tym którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet" - E.Massey

PS
Prawda nie ucierpi z tego powodu  Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 83 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.