forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 16:27:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660195 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  sentencje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 83 Do dou Drukuj
Autor Wtek: sentencje  (Przeczytany 740472 razy)
adampio
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #300 : 2009-06-30, 18:00:15 »

Jest takie dunskie powiedzenie, ktorego nie znam po polsku, moze nie istnieje, ale chodzi o oszcedzanie:
"duzo malych rzek tworzy wielka rzeke"...Tak to brzmi w wolnym tlumaczeniu.

Jest jakies adekwatne po polsku?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #301 : 2009-06-30, 18:03:55 »

Jest takie dunskie powiedzenie, ktorego nie znam po polsku, moze nie istnieje, ale chodzi o oszcedzanie:
"duzo malych rzek tworzy wielka rzeke"...Tak to brzmi w wolnym tlumaczeniu.

Jest jakies adekwatne po polsku?

W Polsce funkcjonuje ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka, ale nie wiem, czy jest ono rdzennie polskie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #302 : 2009-06-30, 18:05:07 »

Jest natomiast polskie powiedzenie, ktorego nie pojmuje:
"Kto w rece pluje ten na robote sra".

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #303 : 2009-06-30, 18:05:35 »

Moja ulubiona sentencja

Któż jest tak wielki, by Los nie mógł go zmusić do szukania pomocy u najnędzniejszych z ludzi?


niestety czasami "los płata figle"... Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #304 : 2009-06-30, 18:11:15 »

Jest takie dunskie powiedzenie, ktorego nie znam po polsku, moze nie istnieje, ale chodzi o oszcedzanie:
"duzo malych rzek tworzy wielka rzeke"...Tak to brzmi w wolnym tlumaczeniu.

Jest jakies adekwatne po polsku?

W Polsce funkcjonuje ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka, ale nie wiem, czy jest ono rdzennie polskie.


Oczywiscie, ze tak. Dzieki Michal.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #305 : 2009-06-30, 18:17:39 »

Ha, ha, ha Laughing ludzie, ludzie - czy Wy już nic lepszego nie macie do roboty tylko zastanawiacie się "kto" lub "co"?
Mnie się udało zakisić kilka słoików ogórków. Pachnie koprem, czosnkiem i chrzanem Smile posprzątać mieszkanie, upiec kurczaka, a tutaj ciągle "co" lub "kto" Laughing
Violka, czy Molka - bo człowiek się gubi czytając jedną osobę na dwóch forach - napisała co czuje, jak uważa i dobrze. To tak samo jak figa, iga, beataz = edyta, elmo - też w swoim rozdwojeniu jaźni piszą co chcą Laughing
Wydawało mi się, że ten temat został założony dla uwidocznienia naszej polskości i tylko polskich cytatów, powiedzeń, sentencji, złotych myśli etc. Widocznie się pomyliłam. Tutaj widać nasz polski charakter - no cóż, tak miało być.


Adampio - mieszkam w Polsce, dokładniej w wielkopolsce i nigdy bym tego kraju nie zamieniła na inny. Tak samo kocham nasze morze, a nie inne cieplejsze, bez wyrazu (charakteru).
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #306 : 2009-06-30, 18:38:25 »

Tutaj widać nasz polski charakter

 Very Happy Very Happy
Oj widać widać... Very Happy

mam jeden nik tutaj i jeden nik tam wiec nie rozumiem o co się "wścikosz"  Very Happy
tak się zastanawiam czemu ludzie tak bardzo pragną ograniczać innych?  Very Happy myślę, że warto skupić się na ograniczaniu węglowodanów..... .ha,ha,ha Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #307 : 2009-06-30, 18:44:40 »

Ależ Molka, tffuu - Violka, sorki - nie wściekam się. Wręcz przeciwnie, czytam wszystkie słowa, które piszesz i tu i tam Laughing Odczytyję nawet międzywiersza i przypatruję się dwulicowej, zakłamanej naturze. Uczę się, lubię się uczyć i wyciągać wnioski. Do przeczytANIA Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #308 : 2009-06-30, 18:50:58 »

Ależ Molka, tffuu - Violka, sorki - nie wściekam się. Wręcz przeciwnie, czytam wszystkie słowa, które piszesz i tu i tam Laughing Odczytyję nawet międzywiersza i przypatruję się dwulicowej, zakłamanej naturze. Uczę się, lubię się uczyć i wyciągać wnioski. Do przeczytANIA Wink

nie sprowokujesz mnie,   Shocked Smile
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #309 : 2009-06-30, 18:54:48 »

(...)
Wydawało mi się, że ten temat został założony dla uwidocznienia naszej polskości i tylko polskich cytatów, powiedzeń, sentencji, złotych myśli etc. Widocznie się pomyliłam. Tutaj widać nasz polski charakter - no cóż, tak miało być.
(...)

No jeśli „polski charakter” objawia się jako otwartość na mądrości płynące z poza granic, których już w zasadzie nie ma to jestem pozytywnie zaskoczony.

Zdarzyło mi się pomieszkać w pozornie totalnie odmiennej kulturze (Chiny) i zapewniam, że ludzkie przywary, zalety i problemy są (zaskakująco) takie same Smile

Jak ci się podoba poniższe? Smile

http://ecytaty.pl/autorzy/K/Konfucjusz.html
Trzy są sposoby zdobywania mądrości. Pierwszy to refleksja — to najbardziej szlachetny, następnie naśladowanie —jest on najłatwiejszy, a trzeci to doświadczenie — najbardziej gorzki ze wszystkich.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #310 : 2009-06-30, 18:56:23 »


nie sprowokujesz mnie,   Shocked Smile

Nie mam takiego zamiaru, zostań sobą i największą mi tym zrobisz przysługę Laughing Im więcej napiszesz, tym dasz się wszystkim lepiej poznać Laughing
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #311 : 2009-06-30, 19:12:50 »


Jak ci się podoba poniższe? Smile

http://ecytaty.pl/autorzy/K/Konfucjusz.html
Trzy są sposoby zdobywania madrości. Pierwszy to refleksja — to najbardziej szlachetny, następnie naśladowanie —jest on najłatwiejszy, a trzeci to doświadczenie — najbardziej gorzki ze wszystkich.

Adam319 - Konfucjusz, to mistrz słowa i duszy.
 
"Człowiek szlachetny nie szafuje obietnicami, lecz czyni więcej niż przyrzekł."

- to przyświeca moim poczynaniom każdego dnia.


Ps. Cieszę się, że wróciłeś do nas.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: sentencje
« Odpowiedz #312 : 2009-06-30, 19:30:40 »

... nie pojmuje dlaczego nie "załapałe¶" mojej interpretacji...

Viola bo ty rozpraszasz facetow
i "Loni" zamiast sie skupic to .....  Razz

Lepiej sie rozmawia np. z ..........
po prostu nie jest w stanie rozpraszac.  Razz


"grizzly", czy Tobie niedawno ktoś nie napisał, że Twoje posty to :cytuję:"bełkot trolla" ?
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #313 : 2009-06-30, 21:49:16 »

..."grizzly", czy Tobie niedawno ktoś nie napisał, że Twoje posty to :cytuję:"bełkot trolla" ?...

Pani Reniu Kochana, dlaczego Pani sie na mnie uwziela?  Cool
Nie dam sie sprowokowac!  Shocked

Mam do Pani duzy szacunek i bardzo Pania lubie!  Laughing

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: sentencje
« Odpowiedz #314 : 2009-06-30, 21:58:04 »

A po co Pan ciągle się mnie czepia, skoro ja sobie tego nie życzę? Na tym Forum i "za miedzą". Tu i tam jest tyle innych, bardziej błyskotliwych osób, godnych uwagi Cool Mnie Pan w ogóle nie interesuje i chciałabym, aby tak było z wzajemnością.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #315 : 2009-06-30, 22:09:48 »

"gryzzzzzzli" daj se na luz.
Malo tego, ze jestes niekompetentny to jeszcze jestes "brutal" 
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #316 : 2009-06-30, 23:00:32 »

Japończycy mają powiedzenie w stylu: prawdziwa kobieta jest dla mężczyzny tym, czym pochwa dla samurajskiego miecza (nie znam dosłownej wersji). Ten naród ma swoje wady, ale rzeczywiście, im jestem starszy, tym bardziej dociera do mnie, że łagodność, skromność i całkowity brak jakiejkolwiek agresji (nawet naiwny brak, ale nic nie szkodzi, mężczyzna w potrzebie uzupełni z drugiej strony) są cechami koniecznymi dla Kobiecości, dla wartościowej mamy i żony.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #317 : 2009-06-30, 23:06:25 »

Japończycy mają powiedzenie w stylu: prawdziwa kobieta jest dla mężczyzny tym, czym pochwa dla samurajskiego miecza (nie znam dosłownej wersji). Ten naród ma swoje wady, ale rzeczywiście, im jestem starszy, tym bardziej dociera do mnie, że łagodność, skromność i całkowity brak jakiejkolwiek agresji (nawet naiwny brak, ale nic nie szkodzi, mężczyzna w potrzebie uzupełni z drugiej strony) są cechami koniecznymi dla Kobiecości, dla wartościowej mamy i żony.

bardzo mądre słowa... Smile  dodałabym jeszcze umiejętność wczucia się w psychikę mężczyzny...

Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #318 : 2009-06-30, 23:08:46 »

No tak, tak - najlepsza jest gumowa lalka - milczy, jest miękka i ma dziurę, nic nie mówi Laughing Ideał Wink
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #319 : 2009-06-30, 23:14:37 »

Japończycy mają powiedzenie w stylu: prawdziwa kobieta jest dla mężczyzny tym, czym pochwa dla samurajskiego miecza (nie znam dosłownej wersji). Ten naród ma swoje wady, ale rzeczywiście, im jestem starszy, tym bardziej dociera do mnie, że łagodność, skromność i całkowity brak jakiejkolwiek agresji (nawet naiwny brak, ale nic nie szkodzi, mężczyzna w potrzebie uzupełni z drugiej strony) są cechami koniecznymi dla Kobiecości, dla wartościowej mamy i żony.

bardzo mądre słowa... Smile  dodałabym jeszcze umiejętność wczucia się w psychikę mężczyzny...

Empatia jest dobra i pomocna w obie strony. Smile

No tak, tak - najlepsza jest gumowa lalka - milczy, jest miękka i ma dziurę, nic nie mówi Laughing Ideał Wink

Opal, skoro już w sentencjach jesteśmy, to jest takie (tym razem Wink) chińskie przysłowie, że ten kto zbyt długo walczy ze smokiem, w końcu sam się nim staje. Tak Cię bolała moja "koszarowość", że w końcu dziś około południa postanowiłem być grzeczny i pisać poważnie, jakbym rozmawiał "w realu", natomiast z Ciebie wyszło coś jeszcze gorszego ode mnie... Cieszę się, że się przynajmniej uśmiechasz. Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 83 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.