forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-18, 12:28:15

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. ┼╗ycie bez ruchu nie jest ┼╝yciem. Starajmy si─Ö rusza─ç w ka┼╝dym wieku, dostosowuj─ůc rodzaj i wielko┼Ť─ç wysi┼éku do mo┼╝liwo┼Ťci naszego organizmu.
567152 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: algrab
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  sentencje
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 82 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: sentencje  (Przeczytany 327257 razy)
Zofia
GoŠ

Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #80 : 2005-03-01, 08:58:28 »

Co┼Ť znowu wyszpera┼éam z prac mojego, ulubionego autora Mieczys┼éawa Mali┼äskiego:

Lito┼Ť─ç mie─ç. Nie mi┼éo┼Ť─ç:nie podziw,oczarowanie, zachwyt pi─Öknem czlowieka. Ale lito┼Ť─ç. Dla tego kto chory, u┼éomny, zn─Ökany, porzucony, zagubiony, bezradny. Dla tego kto ograniczony, g┼éupi, prostacki, niezno┼Ťny, nachalny, uporczywy, niedelikatny, natr─Ötny. Dla tego kto brzydki, niezgrabny, nie┼Ťmia┼éy, skompleksiony. Dla tego kto niewychowany. Lito┼Ť─ç mie─ç. Mie─ç spok├│j, opanowanie, cierpliwo┼Ť─ç, wyrozumia┼éo┼Ť─ç. Pom├│c mu - na ile nas na to sta─ç - aby podni├│s┼é si─Ö, wyprostowa┼é, rozwin─ů┼é. Pom├│c mu - aby na ile go na to sta─ç - dojrza┼é do pe┼éni swego cz┼éowiecze┼ästwa.
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #81 : 2005-03-01, 22:50:02 »

Nie pomo┼╝esz mu, jak sam si─Ö o t─ů pomoc nie zwr├│ci i to nie do ciebie, ale do Boga. Bo tylko On daje i odbiera, a my tylko przez chwil─Ö zarz─ůdzamy tym co nam przekaza┼é. Odbiera nawet tym co niewiele maj─ů i lito┼Ť─ç tego nie zmieni.
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #82 : 2005-03-02, 13:38:05 »

Daniel,
zejd┼║my na ziemi─Ö.
Wg. mnie, to akurat tutaj nie potrzebna jest filozofia tak wysokich lot├│w.
Chodzi raczej o m├│j stosunek do drugich ludzi, o to jak traktujemy tych w/w niedoskona┼éych. M.Mali┼äski prowokuje aby┼Ťmy dokonali introspekcji, zastanowili sie nad swoim stosunkiem do poszczeg├│lnych jednostek gatunku ludzkiego.
Pozdrawiam  Zofia
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #83 : 2005-03-02, 22:24:06 »

Do poszczeg├│lnych jednostek gatunku ludzkiego mam przychylny stosunek. Mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e ka┼╝dego cz┼éowieka mi┼éuj─Ö jak bli┼║niego. Problem polega na tym, ┼╝e ka┼╝dy inaczej to rozumie. Mi┼éowanie bli┼║niego dla mnie to przede wszystkim uszanowanie jego bytu, jego prawa do ┼╝ycia i posiadania, dialog oparty na prawdzie i zrozumieniu. Natomiast mi┼éosierdzie, lito┼Ť─ç, pomoc jest dawaniem, kt├│re mog─ů wyst─Öpowa─ç w relacjach z bli┼║nimi, ale nie s─ů dla nas zobowi─ůzuj─ůce. Nie powinni┼Ťmy czu─ç si─Ö winni za to, ┼╝e nie pomagamy. Przysi─Ög─ů jeste┼Ťmy zwi─ůzani ze swoim ma┼é┼╝onkiem, dzie─çmi, rodzicami czyli z najbli┼╝sz─ů rodzin─ů. To dla nich kumulujemy energi─Ö, a nie rozpraszamy na wszystkich potrzebuj─ůcych. Tego B├│g oczekuje od cz┼éowieka w jego ┼╝yciu na ziemi. Ma by─ç dobrym gospodarzem dla dobra najbli┼╝szych. >>Ka┼╝demu bowiem, kto ma, b─Ödzie dodane, tak ┼╝e nadmiar b─Ödzie mia┼é. Temu za┼Ť, kto nie ma, zabior─ů nawet to, co ma.<<
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #84 : 2005-03-04, 22:50:05 »

Cytuj z: Daniel_dn

Do poszczególnych jednostek gatunku ludzkiego mam przychylny stosunek. Można powiedzieć, że każdego człowieka miłuję jak bliźniego. Problem polega na tym, że każdy inaczej to rozumie. Miłowanie bliźniego dla mnie to przede wszystkim uszanowanie jego bytu, jego prawa do życia i posiadania, dialog oparty na prawdzie i zrozumieniu.

Jak w praktyce wyrażasz szacunek do bytu, życia, ... drugiego człowieka?
Cz─Östo sa to slogany mniej wi─Öcej w tym stylu: jak m├│wi─Ö, ┼╝e szanuj─Ö prawa drugiego czlowieka, tzn.┼╝e m├│wi─Ö.
Kod:

Natomiast mi┼éosierdzie, lito┼Ť─ç, pomoc jest dawaniem, kt├│re mog─ů wyst─Öpowa─ç w relacjach z bli┼║nimi, ale nie s─ů dla nas zobowi─ůzuj─ůce. Nie powinni┼Ťmy czu─ç si─Ö winni za to, ┼╝e nie pomagamy.

Jeste┼Ť pewien? A kto nas zwolni┼é z tego "obowi─ůzku"?
"Sprawiedliwo┼Ť─ç, to dopiero minimum. Poni┼╝ej jest krzywda, powy┼╝ej mi┼éo┼Ť─ç. Tak biegnie sinusoida naszego ┼╝ycia"
"Cz┼éowiek to brzmi r├│┼╝nie. Ty te┼╝ jeste┼Ť cz┼éowiekiem. Jak to brzmi???"
Kod:
Przysi─Ög─ů jeste┼Ťmy zwi─ůzani ze swoim ma┼é┼╝onkiem, dzie─çmi, rodzicami czyli z najbli┼╝sz─ů rodzin─ů. To dla nich kumulujemy energi─Ö, a nie rozpraszamy na wszystkich potrzebuj─ůcych
.
Oczywi┼Ťcie rodzina to te du┼╝e kamienie z postu O.Ani. Ale wielu, dbaj─ůc o rodzin─Ö zatraca poczucie sprawiedliwo┼Ťci, ucziwo┼Ťci, ... niepami─Ötaj─ůc o tym ,┼╝e wszyscy ludzie to jedna wielka rodzina.  
Kod:
Tego B├│g oczekuje od cz┼éowieka w jego ┼╝yciu na ziemi. Ma by─ç dobrym gospodarzem dla dobra najbli┼╝szych. >>Ka┼╝demu bowiem, kto ma, b─Ödzie dodane, tak ┼╝e nadmiar b─Ödzie mia┼é. Temu za┼Ť, kto nie ma, zabior─ů nawet to, co ma.

No w┼éa┼Ťnie pytanie, kto to s─ů ci najbli┼╝si w pojeciu Boga?
Zastanawiam sie, czy aby prawidłowo interpretujesz oczekiwania Boga?
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #85 : 2005-03-06, 22:12:01 »

Cz┼éowiek jest istot─ů ograniczon─ů pod wzgl─Ödem fizycznym i mimo, ┼╝e zosta┼é stworzony na podobie┼ästwo Boga nawet w u┼éamku procenta nie dor├│wnuje mu. Jaki jest sens ┼╝ycia cz┼éowieka na ziemi? Duchowo celem jest po┼é─ůczenie z Bogiem , a fizycznie dla potrzymania ┼╝ycia (w tym przysz┼éego) musi ┼╝y─ç w symbiozie z  innymi lud┼║mi. Najbardziej trwa┼ée s─ů wi─Özy krwi czyli biologiczne powi─ůzanie. To jest podstawowa kom├│rka spo┼éeczna, czyli rodzina. Bez niej rozmna┼╝anie ludzi na ziemi by┼éo by nie mo┼╝liwe.
Natomiast pozostali ludzie s─ů bli┼║nimi, do kt├│rych mamy jeden podstawowy obowi─ůzek: nie szkodzi─ç. O tym m├│wi─ů przykazania Boga: nie morduj, nie kradnij, nie cudzo┼é├│┼╝ ... Nie ma natomiast przykazania: masz pom├│c, masz da─ç. Problem obecnych czas├│w jest w tym, ┼╝e niekt├│rzy nie uwa┼╝aj─ů za bli┼║nich ludzi innej narodowo┼Ťci lub wiary. S─ů przekonani, ┼╝e obcych mo┼╝na bezkarnie mordowa─ç i okrada─ç.
aratorn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #86 : 2005-03-14, 14:01:30 »

Problem obecnych czas├│w jest w tym, ┼╝e niekt├│rzy nie uwa┼╝aj─ů za bli┼║nich ludzi innej narodowo┼Ťci lub wiary. S─ů przekonani, ┼╝e obcych mo┼╝na bezkarnie mordowa─ç i okrada─ç.

Ca┼ékowicie si─Ö z Tob─ů zgadzam, Danielu. Tylko problem jest o wiele g┼é─Öbszy. Bo tak naprawd─Ö, to takie spo┼éecze┼ästwo jaka rodzina. Nie tylko innym wiarom i narodowo┼Ťciom odmawiamy (jako ludzie) prawa do ┼╝ycia i przekona┼ä. R├│wnie┼╝ naszym bezpo┼Ťrednim s─ůsiadom, po prostu bli┼║nim. To co obserwujemy, to powolny rozk┼éad rodziny, warto┼Ťci, idei i ca┼éych spo┼éecze┼ästw. Nie jeste┼Ťmy ju┼╝ spo┼éeczno┼Ťciami. Jeste┼Ťmy zbiorowiskami indywidualno┼Ťci, bo wsp├│┼éczesny ┼Ťwiat k┼éadzie nacisk na rozw├│j indywidualizmu a nasze autorytety zanikaj─ů. Zreszt─ů, sami je niszczymy. Nasze dzieci s─ů indywidualno┼Ťciami, kt├│re maj─ů swoje prawa i tych praw jest wi─Öcej ni┼╝ obowi─ůzk├│w. Wmawia si─Ö im, ┼╝e co┼Ť im si─Ö nale┼╝y dlatego, ┼╝e s─ů. A rodzice s─ů od tego by im to dawa─ç. Je┼╝eli nie dadz─ů, to trzeba samemu wzi─ů─ç-nawet si┼é─ů. Bo si─Ö nale┼╝y. Vide reklamy chrupek ┼Ťniadaniowych, chips├│w, cukierk├│w, itp. W szko┼éach trwa nieustanna rewia mody. Nauczyciele nie s─ů w stanie po┼éo┼╝y─ç temu kresu, bo na przeszkodzie staj─ů im sami rodzice. T┼éumacz─ů to konstytucyjn─ů wolno┼Ťci─ů. Ci kt├│rych nie sta─ç na pewne rzeczy, raz ┼╝e ┼╝yj─ů w stresie, dwa wyrabiaj─ů w sobie przekonanie, ┼╝e tylko kasa jest w ┼╝yciu wa┼╝na i jedyne czego po┼╝─ůdaj─ů, to warto┼Ťci materialne. Ci─Ö┼╝ko dziecku przet┼éumaczy─ç, ┼╝e wa┼╝ne jest co innego. Mnie sie to udaje, bo du┼╝o ze swoimi c├│rkami rozmawiam, ale ilu rodzic├│w nie ma na to czasu? Albo umiej─Ötno┼Ťci? Kiedy nie by┼éo komputer├│w kwit┼éa sztuka pisania list├│w. Wiadomo┼Ťci nie dociera┼éy tak pr─Ödko, ale kiedy list dochodzi┼é do adresata, to by┼éo ma┼ée wydarzenie. Cz┼éowiek odk┼éada┼é wszystko inne, siada┼é w fotelu i zajmowa┼é sie tylko tym. Pracowa┼éa wyobra┼║nia. Dzisiaj jeste┼Ťmy zalewani mailami, smsmi-do wyrzygania. Kiedy nie by┼éo telewizor├│w i komputer├│w, wi─Öksz─ů rol─Ö odgrywa┼éa blisko┼Ť─ç na ┼éonie samej rodziny. Wi─Öcej sp─Ödzali┼Ťmy czasu z naszymi dzie─çmi. Byli┼Ťmy dla nich ┼║r├│d┼éem wiedzy-podziwia┼éy nas za to.Teraz sze┼Ťciolatek ma wi─Öksz─ů wiedz─Ö w pewnych sprawach ni┼╝ jego rodzic. Jak ma go szanowa─ç? Wa┼╝ne by┼éo sp─Ödzanie czasu, ale nie na wyj┼Ťciu do kina czy McDonalda, tylko na wsp├│lnej zabawie, grach. To rozwija┼éo poczucie blisko┼Ťci, wi─Özi. Starsi opowiadali o swoich prze┼╝yciach i m┼éody cz┼éowiek uczy┼é sie przy okazji historii, kszta┼étowa┼é sw├│j ┼Ťwiatopogl─ůd, a przede wszystkim szacunek dla autorytetu. Starszy cz┼éowiek nie by┼é ┼Ťmiesznym, nieporadnym nudziarzem, tylko cz┼éowiekiem. Cz┼éowiek wywodz─ůcy si─Ö z takiej rodziny szanowa┼é starszych od siebie, ust─Öpowa┼é im miejsca, przepuszcza┼é w drzwiach. Potrafi┼é s┼éucha─ç i szanowa─ç odmienno┼Ť─ç. Id┼║my dalej. Nie znamy swoich s─ůsiad├│w, nic o nich nie wiemy, kiedy komu┼Ť w┼éamuj─ů si─Ö do mieszkania obok, odwracamy g┼éow─Ö, kiedy kogo┼Ť bij─ů zmieniamy kierunek marszu. Kiedy widzimy ┼Ťmieci na chodniku, nie podnosimy ich-od tego przecie┼╝ s─ů odpowiednie s┼éu┼╝by. Niech zarobi─ů na swoj─ů wyp┼éat─Ö. Kiedy na zas┼éu┼╝onych ludzi kto┼Ť wylewa kube┼é pomyj, nie protestujemy-bo w ka┼╝dej plotce przecie┼╝ tkwi ziarnko prawdy. Kto jest naszym autorytetem? Kto nim b─Ödzie, je┼Ťli wszyscy nurzaj─ů si─Ö w tym samym b┼éocku i obrzucaj─ů fekaliami? Smr├│d jest ju┼╝ tak wielki, ┼╝e przestajemy go czu─ç.
Muszę kończyć.
Tomek
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #87 : 2005-03-16, 07:51:14 »

Araton twoje spostrze┼╝enia pokrywaj─ů si─Ö z moimi. S─ů to objawy chor├│b, kt├│re nas rozk┼éadaj─ů. Dr Kwa┼Ťniewski uwa┼╝a, ┼╝e przyczyn─ů wi─Ökszo┼Ťci chor├│b jest z┼ée od┼╝ywianie, a sposobem na ich wyleczenie jest dieta optymalna.  Podobnie jest tutaj, przyczyn─ů jest ustr├│j pa┼ästwa.
    Araton mo┼╝e zwr├│ci┼ée┼Ť uwag─Ö, ┼╝e wmawia si─Ö nam, ┼╝e teras obecny ustr├│j w jakim ┼╝yjemy jest: kapitalizm. Tragiczne jest to, ┼╝e wielu w to wie┼╝y. Gdy nast─Öpowa┼éy przemiany gospodarcze spodziewa┼éem si─Ö zmian w prawodawstwie, ale nie nast─ůpi┼éy. Odziedziczyli┼Ťmy po socjalizmie prawo karne, cywilne, rodzinne, pracy itd. To prawo stanowi o ustroju pa┼ästwa, a mamy prawo typowo socjalistyczne. W┼éa┼Ťnie to prawo rozbija rodzin─Ö na czynniki pierwsze, zniszczy┼éo takie poj─Öcie jak "g┼éowa rodziny", pozbawia w coraz wi─Ökszym stopniu prawo rodzic├│w do swoich dzieci.
    Pozbawi┼éo nas tak┼╝e prawa do sprawiedliwo┼Ťci, zast─Öpuj─ůc je sprawiedliwo┼Ťci─ů spo┼éeczn─ů. Nie dziwi─Ö si─Ö ludziom, ┼╝e stali si─Ö ┼Ťlepi i g┼éusi, bo mo┼╝na zosta─ç ukaranym pozbawieniem wolno┼Ťci jako ┼Ťwiadek w systemie sprawiedliwo┼Ťci pa┼ästwowej.
   To jest temat rzeka, ale ┼╝eby m├│c o czym┼Ť rozmawia─ç, to musimy to samo widzie─ç.
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #88 : 2005-03-27, 01:00:48 »

┼╗ycz─Ö Wam radosnych ┼Üwi─ůt Wielkanocnych.

Przy okazji tradycyjnych jajek, pozwolę sobie przytoczyć fragment z dzieła wybitnego polskiego poety i ekonomisty Jana Kochanowskiego.
Stwierdzi┼é on i opisa┼é pewn─ů wa┼╝n─ů prawid┼éowo┼Ť─ç ekonomiczn─ů. Pieni─ůdz jest s┼éaby, je┼╝eli op┼éata za korzystanie z toalety publicznej(po staropolsku "wych├│d") jest wy┼╝sza od ceny jajka.
Dzieło nosi nazwę "Na ucztę":
"Szel─ůg da┼éem od wychodu,
nie zjem jeno jaje.
Dro┼╝ej sram ni┼║li jadam,
złe to obyczaje."

Oj, oj. Obecny kurs wychodu do jaje jest mia┼╝d┼╝─ůcy. Ale nadzieja w optymalno┼Ťci: wraz z przybywaniem Optymalnych, wzrosnie spo┼╝ycie jajek, a to poci─ůgnie wzrost cen na jajka. Dalej, skoro optymalni mniej s.
to spadnie popyt na wych├│d. Id─ůc rynkowym tokiem my┼Ťlenia mam nadziej─Ö,┼╝e z┼éoty b─Ödzie si─Ö "umacnia┼é".
Pozdrawiam Zofia
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #89 : 2005-03-27, 21:37:51 »

Gdy pozamykaj─ů nas w klatkach jak kury, to i s. b─Ödzie ta┼äsze. Swoj─ů drog─ů przygl─ůdaj─ůc si─Ö obecnej polityce, nie nale┼╝y si─Ö spodziewa─ç radykalnego wzrostu optymalnych. Mo┼╝e to i dobrze, bo jaja b─Öd─ů nadal ta┼äsze od s. Confused
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #90 : 2005-03-27, 22:19:58 »

Daniel,
kogo sie boisz? Kto niby miałby nas pozamykać w klatkach?
A ciag┼éy przyrost ludzi Optymalnych wcale nie zale┼╝y od "rz─ůdz─ůcych"!!!
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #91 : 2005-03-28, 11:19:20 »

W zasadzie wi─Ökszo┼Ť─ç jest ju┼╝ pozamykana w "klatkach". Oczywi┼Ťcie nie chodzi tu o klatki w poj─Öciu fizycznym, lecz klatki ograniczaj─ůce ┼Ťwiadomo┼Ť─ç i wiedz─Ö. Rz─ůdz─ůcy to nie tylko parlament, prezydent czy ministrowie, ale tak┼╝e grupy interes├│w. Do takich grup nale┼╝y zaliczy─ç lekarzy, prawnik├│w, aptekarzy, piekarzy itd. Jest ich zbyt wielu, aby biernie pozwolili na rozpowszechnianie diety optymalnej. W mediach prezentuj─ů nas jako ciekawostk─Ö przyrodnicz─ů, ale gdy poczuj─ů zagro┼╝enie znikniemy na amen. Zamilcz─ů nas na ┼Ťmier─ç.
Ale tym si─Ö nie przejmuj─Ö i jestem pozytywnie nastawiony do ┼╝ycia. B─ůd┼║my rado┼Ťni i pe┼éni ┼╝ycia, a ci w klatkach zaczn─ů nam zazdro┼Ťci─ç.
aratorn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #92 : 2005-03-28, 16:13:02 »

Ale tym si─Ö nie przejmuj─Ö i jestem pozytywnie nastawiony do ┼╝ycia. B─ůd┼║my rado┼Ťni i pe┼éni ┼╝ycia, a ci w klatkach zaczn─ů nam zazdro┼Ťci─ç.

No, nie wiem Danielu, czy wi─Özie┼ä w┼éasnych przekona┼ä jest w stanie czegokolwiek komukolwiek zazdrosci─ç? ┼╗eby zazdro┼Ťci─ç trzeba dopu┼Ťci─ç istnienie innej prawdy, ni┼╝ ta kt├│rej si─Ö ho┼éduje. Kto┼Ť, kto jest zamkni─Öty w klatce, z regu┼éy koncentruje si─Ö na jedynym ┼Ťwicie jaki zna-┼Ťwiecie klatki. To jest jego ┼Ťwiat. To dlatego wieloletni wi─Ö┼║niowie boj─ů si─Ö wolno┼Ťci. Nie znaj─ů jej i nie potrafia si─Ö w niej odnale┼║─ç.
Ja si─Ö boj─Ö czego innego. Wsp├│┼éczesny ┼Ťwiat daje przyzwolenie na prawie bezkarn─ů modyfikacj─Ö ┼╝ywno┼Ťci. Cho─çby┼Ťmy nie wiem jak optymalnie si─Ö od┼╝ywiali, je┼Ťli b─Ödziemy jedli ska┼╝on─ů ┼╝ywno┼Ť─ç-nic nam nie pomo┼╝e. Post─Öpuj─ůca konsolidacja przemys┼éu przetw├│rczego i coraz bardziej rygorystyczne normy dot. terminu przydatno┼Ťci ┼╝ywno┼Ťci, sprawi─ů, ┼╝e drobni wytw├│rcy u kt├│rych teraz wi─Ökszo┼Ť─ç z nas si─Ö zaopatruje, zgin─ů, ust─Öpuj─ůc miejsca skomputeryzowanym przetw├│rniom lub fabrykom ┼╝ywno┼Ťci. Nie o siebie sie boj─Ö, ale o moje dzieci. To jest ca┼ékiem realne.
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #93 : 2005-04-04, 22:28:20 »

WIELKIE PROROCTWO
W pa┼║dzierniku 1978 roku w poni┼╝szym wierszu Juliusza S┼éowackiego odnale┼║li┼Ťmy proroctwo, kt├│rego spe┼énieniem by┼é wyb├│r kardyna┼éa Karola Wojty┼éy na Stolic─Ö Piotrow─ů. Dzi┼Ť u kresu ziemskiej pielgrzymki Ojca ┼Üwi─Ötego Jana Paw┼éa II, wczytujemy si─Ö od nowa w strofy jednego z naszych najwi─Ökszych wieszcz├│w narodowych. Poeta potrafi powiedzie─ç to, czego inaczej po ludzku wyrazi─ç si─Ö nie da. W├│wczas – w kontek┼Ťcie tych s┼é├│w – my┼Ťleli┼Ťmy o tym, jakie zadania stoj─ů przed  nast─Öpc─ů pierwszego Aposto┼éa, dzi┼Ť w ich ┼Ťwietle widzimy, czego nasz wielki Rodak dokona┼é.
Id─ůc za my┼Ťl─ů poety, mamy przed oczami prawdziwie Bo┼╝ego Cz┼éowieka, alter Chrystus, odwa┼╝nego i promiennego, o┼Ťwiecaj─ůcego drog─Ö i zdolnego si┼é─ů swej wiary poruszy─ç nawet niebo. W nim spe┼éniaj─ů si─Ö zamys┼éy samego Boga, On d┼║wiga ci─Ö┼╝ar ┼Ťwiata, daj─ůc ludziom nadzieje i mi┼éo┼Ť─ç. Dlatego „Niebo si─Ö pi─Öknie przed nim otworzy” a swoim braciom „Zdrowie przyniesie, rozpali mi┼éo┼Ť─ç i zbawi ┼Ťwiat”. Dzi┼Ť o s┼éowach wieszcza mo┼╝emy powiedzie─ç, ┼╝e si─Ö wszystko wykona┼éo, a nawet wi─Öcej, bo Jana Paw┼éa II po┼é─ůczy┼éo z Chrystusem nie tylko przewodzenie ko┼Ťcio┼éowi, przepowiadanie Kr├│lestwa Bo┼╝ego, mi┼éo┼Ť─ç do cz┼éowieka i ┼Ťwiata, cuda, ale r├│wnie┼╝ pr├│ba cierpienia.      Piotr Mazur

Juliusz Słowacki ; 1848r.
Po┼Ťr├│d niesnasek Pan B├│g uderza
W ogromny dzwon,
Dla słowiańskiego oto Papieża
Otworzył tron.
Ten przed mieczami tak nie uciecze
Jako ten Włoch,
On ┼Ťmia┼éo, jak B├│g, p├│jdzie na miecze;
┼Üwiat mu – to proch!
Twarz Jego, słowem rozpromieniona,
Lampa dla sług,
Za nim rosn─ůce p├│jd─ů plemiona
W ┼Ťwiat┼éo, gdzie B├│g.
Na Jego pacierz i rozkazanie
Nie tylko lud-
Je┼Ťli rozka┼╝e, to s┼éo┼äce wstanie,
Bo moc to cud!
On si─Ö ju┼╝ zbli┼╝a – rozdawca nowy
Globowych sił:
Cofnie się w żyłach pod Jego słowy
Krew naszych żył;
W sercach si─Ö zacznie ┼Ťwiat┼éo┼Ťci bo┼╝ej
Strumienny ruch,
Co my┼Ťl pomy┼Ťli przeze┼ä, to stworzy,
Bo moc – to duch.
A trzeba mocy, by┼Ťmy ten pa┼äski
D┼║wign─Öli ┼Ťwiat:
więc o to idzie papież słowiański,
Ludowy brat;-
Oto ju┼╝ leje balsamy ┼Ťwiata
Do naszych łon,
A chór aniołów kwiatem umiata
Dla Niego tron.
On rozda mi┼éo┼Ť─ç, jak dzi┼Ť mocarze
Rozdaj─ů bro┼ä,
Sakramentaln─ů moc On poka┼╝e,
┼Üwiat wzi─ůwszy w d┼éo┼ä;
Go┼é─ůb mu s┼éowa w hymnie wyleci,
Poniesie wie┼Ť─ç,
Nowin─Ö s┼éodk─ů, ┼╝e duch ju┼╝ ┼Ťwieci
I ma sw─ů cze┼Ť─ç;
Niebo si─Ö nad Nim pi─Öknie otworzy
Z obojga stron,
Bo On na ┼Ťwiecie stan─ů┼é i tworzy
I ┼Ťwiat, i tron.
On przez narody uczynił bratnie,
Wydawszy głos,
┼╗e duchy p├│jd─ů w cele ostatnie
Przez ofiar stos;
Moc mu pomo┼╝e sakramentalna
Narod├│w stu,
Moc ta przez duchy b─Ödzie widzialna
Przed trumn─ů tu.
Takiego ducha wkr├│tce ujrzycie
Cień, potem twarz:
Wszelk─ů z ran ┼Ťwiata wyrzuci zgni┼éo┼Ť─ç,
Robactwo, gad,
Zdrowie przyniesie, rozpali mi┼éo┼Ť─ç
I zbawi ┼Ťwiat;
Wn─Ötrze ko┼Ťcio┼é├│w on powymiata,
Oczy┼Ťci sie┼ä,
Boga poka┼╝e w tw├│rczo┼Ťci ┼Ťwiata,
Jasno jak dzień
.

cyt:
"..dostrzegam, ┼╝e Ko┼Ťci├│┼é katolicki, a osobiscie Papie┼╝- Polak m├│g┼éby zapoczatkowa─ç zapowiadan─ů budow─Ö Krolestwa Bo┼╝ego na Ziemi. Jestem got├│w udostepni─ç ca┼é─ů wiedz─Ö, ca┼éy dorobek mojego ┼╝ycia.

Istniej─ů r├│wnie┼╝ "przepowiednie", ┼╝e to w┼éa┼Ťnie od Polski ma zacz─ů─ç si─Ö zapowiadana budowa Kr├│lestwa Bo┼╝ego, ┼╝e w Polsce powstanie wiedza niezb─Ödnie potrzebna dla praktycznej realizacji tego wielkiego celu."
"Dieta Optymalna" Jan Kwasniewski
zbynek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #94 : 2005-04-05, 10:20:38 »

Ciekawostka :
13 Maja Papie┼╝ zosta┼é postrzelony i t─ů cyfr─Ö nale┼╝y zapami─Öta─ç 13!
02.04.2005 - Data ┼Ťmierci Papie┼╝a > 02 + 04 + 2005 = 13!
21:37 - Godzina Śmierci Papieża > 2 + 1 + 3 + 7 = 13!

Jak by tego było mało Papież gdy zmarł miał 85 lat > 8+5 = 13!
i Na sam KONIEC umarł w 13! Tygodniu Roku.
Magiczna liczba ?czy co !  --  wypada jeszcze wspomnie─ç o tej cyfrze w objawieniach Fatimskich.
Napiszcie czy to zbieg okoliczno┼Ťci.

>>Ojcze, daj nam pogod─Ö ducha, aby┼Ťmy
godzili si─Ö z tym, czego zmieni─ç nie potrafimy,
odwag─Ö, aby┼Ťmy zmieniali to, co zmieni─ç
mo┼╝emy, i m─ůdro┼Ť─ç, aby┼Ťmy zawsze potrafili
odr├│┼╝ni─ç jedno od drugiego.<<
Sentencja : B├│g jest mi┼éo┼Ťci─ů, a mi┼éosierdzie jest jego czynem, w mi┼éo┼Ťci si─Ö poczyna, w mi┼éosierdziu si─Ö przejawia.>> Faustyna Kowalska.

Ku refleksji i z  pozdrowieniami - zbynek
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #95 : 2005-04-05, 20:59:04 »

To dziwne, jak proste jest dla ludzi wyrzuci─ç Boga, a potem dziwi─ç si─Ö, dlaczego ┼Ťwiat zmierza do piek┼éa.
   To ┼Ťmieszne, jak bardzo wierzymy w to, co napisane jest w gazetach, a  podajemy w w─ůtpliwo┼Ť─ç to, co m├│wi Pismo ┼Üwi─Öte.
   To dziwne, jak bardzo ka┼╝dy chce i┼Ť─ç do nieba pod warunkiem, ┼╝e nie b─Ödzie musia┼é wierzy─ç, my┼Ťle─ç, m├│wi─ç ani te┼╝ robi─ç czegokolwiek, co m├│wi S┼éowo Bo┼╝e.
   To dziwne, jak kto┼Ť mo┼╝e powiedzie─ç: "Wierz─Ö w Boga" i nadal i┼Ť─ç za szatanem, kt├│ry tak a propos r├│wnie┼╝ wierzy w Boga.
   To dziwne, jak ┼éatwo os─ůdzamy, ale nie chcemy by─ç os─ůdzeni.
   To dziwne, jak mo┼╝esz wysy┼éa─ç tysi─ůce "dowcip├│w" przez e-mail, kt├│re rozprzestrzeniaj─ů si─Ö jak nieokie┼éznany ogie┼ä, ale kiedy wysy┼éasz przes┼éania dotycz─ůce Pana Boga, ludzie dwa razy zastanawiaj─ů si─Ö, czy podzieli─ç si─Ö nimi z innymi.
   To dziwne, jak kto┼Ť mo┼╝e by─ç zapalony dla Chrystusa w niedziel─Ö, a przez reszt─Ö tygodnia jest niewidzialnym chrze┼Ťcijaninem.
   To ┼Ťmieszne, ┼╝e kiedy przeczytasz t─Ö wiadomo┼Ť─ç, nie wy┼Ťlesz jej do zbyt wielu os├│b z Twojej listy adresowej, poniewa┼╝ nie jeste┼Ť pewny, co pomy┼Ťl─ů o Tobie, kiedy im to wy┼Ťlesz.
   To ┼Ťmieszne, jak bardzo mog─Ö by─ç przej─Öty tym, co inni ludzie pomy┼Ťl─ů o mnie, zamiast tym, do czego wzywa mnie B├│g !!!

Cz┼éowiek wyszepta┼é:
   - Bo┼╝e, przem├│w do mnie !
   I oto s┼éowik za┼Ťpiewa┼é.
   Ale cz┼éowiek tego nie us┼éysza┼é, wi─Öc krzykn─ů┼é:
   I oto b┼éyskawica przeszy┼éa niebo... Ale cz┼éowiek tego nie
dostrzegł,
     rzek┼é:
   - Bo┼╝e, pozw├│l mi si─Ö zobaczy─ç.
   I oto gwiazda zamigota┼éa ja┼Ťniej. Ale cz┼éowiek jej nie zauwa┼╝y┼é,
wi─Öc
   zawo┼éa┼é:
   - Bo┼╝e, uczy┼ä cud !
   I oto urodzi┼éo si─Ö dziecko. Ale cz┼éowiek tego nie spostrzeg┼é.
P┼éacz─ůc w rozpaczy, powiedzia┼é:
   - Dotknij mnie, Bo┼╝e, niech wiem, ┼╝e jeste┼Ť tu.
   B├│g schyli┼é si─Ö wi─Öc i dotkn─ů┼é cz┼éowieka. Ale cz┼éowiek strzepn─ů┼é motyla ze swego ramienia i poszed┼é dalej.
   B├│g jest w┼Ťr├│d nas. Tak┼╝e w ma┼éych i prostych rzeczach, nawet w dobie komputer├│w, wi─Öc cz┼éowiek p┼éaka┼é:
   - Bo┼╝e, potrzebuj─Ö Twojej pomocy !
   I oto dosta┼é e-maila z dobrym s┼éowem i s┼éowami zach─Öty. Ale cz┼éowiek usun─ů┼é go i kontynuowa┼é p┼éacz ...
   Moim zadaniem by┼éo wys┼éa─ç tego e-maila do os├│b, kt├│rym chcia┼éem, by B├│g im pob┼éogos┼éawi┼é.
   Wybra┼éem Ciebie.

Prze┼Ťlij tego e-maila osobom, kt├│rym ┼╝yczysz tego samego.
aratorn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #96 : 2005-04-06, 11:52:53 »

Cz┼éowiek wyszepta┼é:
    I oto s┼éowik za┼Ťpiewa┼é.
    Ale cz┼éowiek tego nie us┼éysza┼é, wi─Öc krzykn─ů┼é:
    I oto b┼éyskawica przeszy┼éa niebo... Ale cz┼éowiek tego nie
dostrzegł,
      rzek┼é:
    - Bo┼╝e, pozw├│l mi si─Ö zobaczy─ç.
    I oto gwiazda zamigota┼éa ja┼Ťniej. Ale cz┼éowiek jej nie zauwa┼╝y┼é,
wi─Öc
    zawo┼éa┼é:
    - Bo┼╝e, uczy┼ä cud !
    I oto urodzi┼éo si─Ö dziecko. Ale cz┼éowiek tego nie spostrzeg┼é.
P┼éacz─ůc w rozpaczy, powiedzia┼é:
    - Dotknij mnie, Bo┼╝e, niech wiem, ┼╝e jeste┼Ť tu.
    B├│g schyli┼é si─Ö wi─Öc i dotkn─ů┼é cz┼éowieka. Ale cz┼éowiek strzepn─ů┼é motyla ze swego ramienia i poszed┼é dalej.
    B├│g jest w┼Ťr├│d nas. Tak┼╝e w ma┼éych i prostych rzeczach, nawet w dobie komputer├│w, wi─Öc cz┼éowiek p┼éaka┼é:
    - Bo┼╝e, potrzebuj─Ö Twojej pomocy !
    I oto dosta┼é e-maila z dobrym s┼éowem i s┼éowami zach─Öty. Ale cz┼éowiek usun─ů┼é go i kontynuowa┼é p┼éacz ...
    Moim zadaniem by┼éo wys┼éa─ç tego e-maila do os├│b, kt├│rym chcia┼éem, by B├│g im pob┼éogos┼éawi┼é.
    Wybra┼éem Ciebie.

Prze┼Ťlij tego e-maila osobom, kt├│rym ┼╝yczysz tego samego.

Dzi─Öki Danielu!
Usłyszałem, zobaczyłem......
Przesłałem dalej.
Tomek
A.G.Bednarczyk
GoŠ

Email
« Odpowiedz #97 : 2005-06-15, 06:25:18 »

Cytuj z: aratorn
[Cho─çby┼Ťmy nie wiem jak optymalnie si─Ö od┼╝ywiali, je┼Ťli b─Ödziemy jedli ska┼╝on─ů ┼╝ywno┼Ť─ç-nic nam nie pomo┼╝e. Post─Öpuj─ůca konsolidacja przemys┼éu przetw├│rczego i coraz bardziej rygorystyczne normy dot. terminu przydatno┼Ťci ┼╝ywno┼Ťci, sprawi─ů, ┼╝e drobni wytw├│rcy u kt├│rych teraz wi─Ökszo┼Ť─ç z nas si─Ö zaopatruje, zgin─ů, ust─Öpuj─ůc miejsca skomputeryzowanym przetw├│rniom lub fabrykom ┼╝ywno┼Ťci. Nie o siebie sie boj─Ö, ale o moje dzieci. To jest ca┼ékiem realne.

Dobrze ┼╝e mamy jeszcze Krotoszyn. Od dw├│ch lat na tym bazujemy.
Dzieci przepadaj─ů za ich wyrobami. Ale i tak kupujemy troch─Ö mi─Ösa
i podrob├│w w sklepie.
Rozumiem twoje obawy.

Gra┼╝yna
GG:9432488
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #98 : 2005-09-15, 00:54:45 »

Kilka cytat├│w w zwi─ůzku z informacj─ů, ┼╝e kolejnemu magistrowi nie uznano pracy dyplomowej, bo odwa┼╝y┼é si─Ö nawi─ůza─ç do DO dra Jana Kwa┼Ťniewskiego.

"Wolno jest my┼Ťle─ç. Nie wolno jest mysle─ç inaczej."

"Doskona┼éa argumentacja nigdy nie przekonana za┼Ťlepiaj─ůcej emocji."

"Wiara w autorytety powoduje,┼╝e b┼é─Ödy autorytet├│w przyjmowane s─ů jako wzorce."

"W Polsce najgwa┼étowniej i najbezwzgl─Ödniej pot─Öpia si─Ö ludzi nie za to, ┼╝e ┼║le czyni─ů, lecz za to ,┼╝e inaczej my┼Ťl─ů."

"Winni┼Ťmy wdzi─Öczni by─ç wielkim umys┼éom niwecz─ůcym przes─ůdy. (...) rzadkimi sa ludzie nie ulegaj─ůcy urojeniom panuj─ůcym wsp├│┼écze┼Ťnie i maj─ůcy odwag─Ö spojrze─ç w oblicze prawdy, przed kt├│r─ů korzy si─Ö ho┼éota"

Anatol France
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #99 : 2005-11-28, 20:03:05 »

Człowiek rodzi się miękki i słaby,
A umiera twardy i mocny.
Dziesi─ůtki tysi─Öcy rodz─ů si─Ö mi─Ökkie i kruche.
Dlatego,
To co jest twarde i mocne, d─ů┼╝y ku ┼Ťmierci.
To, co jest miękkie i słabe, kroczy ku życiu.

Zamilk┼éem, ale nie umar┼éem. Trwam w diecie optymalnej i czuj─Ö si─Ö ┼Ťwietnie.
Moje dieta nie jest jednak twarda i ortodoksyjna, lecz mi─Ökka i stale modyfikowana.
Bo nie jestem kamieniem lecz ┼╝yj─ůc─ů istot─ů, kt├│ra zmienia si─Ö w ka┼╝dej minucie.

Pozdrawiam
Daniel
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 82 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.