forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:48:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  sentencje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 83 Do dou Drukuj
Autor Wtek: sentencje  (Przeczytany 730314 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #120 : 2007-02-15, 19:02:05 »

" Kazdy z czasem przytomnieje ,tylko jednamu wystarczy szklanka zimnej wody
    a drugiemu wiadra za mało."
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #121 : 2007-04-13, 21:43:49 »

Dawno w tym wątku nic nie pisano, więc dziś .....

Rady na codzień:
1. nie wierz wszystkiemu co słyszysz
2.nie chciej wszystkiego co widzisz
3.nie mów wsystkiego co wiesz
4.nie czyń wszystkiego co chcesz.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #122 : 2007-04-14, 02:55:08 »

"Na kazdy problem ,który nosi ziemia ,jest lekarstwo ,albo go nie ma
    Jezeli jestpróbuj go odnalezć a jeśli nie ma nie myśl o nim wcale"
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #123 : 2007-04-14, 11:23:36 »

Uśmiechnął się do niego los. Potem okazało się, że był to uśmiech ironiczny.

Horacy Safrin
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #124 : 2007-04-14, 14:09:28 »

Kazde uogolnienie jest krzywdzace... nawet to.
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #125 : 2007-04-16, 22:50:06 »

Otworzyłam Bibilię na przypadkowej stronie i bardzo mnie uderzył poniższy tekst.
Przecież to są opisane obecne czasy!!!

APOKALIPSA IZAJASZA
Powszechny sąd Boży nad światem
24
1 Oto Pan pustoszy ziemię,
niszczy ją i przewraca jej powierzchnię,
a mieszkańców jej rozprasza.
2 I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan,
jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani,
jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją,
jak wierzyciel, tak jego dłużnik.
3 Okropnie spustoszona będzie ziemia
i bezgranicznie rozdrapana,
bo Pan wydał taki wyrok.
4 Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała;
świat opadł z sił, niszczeje,
niebo wraz z ziemią się wyczerpały.
5 Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców,
bo pogwałcili prawa,
przestąpili przykazania,
złamali wieczyste przymierze.
6 Dlatego ziemię pochłania przekleństwo,
a jej mieszkańcy odpokutowują;
dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi
i mało ludzi zostało.

Uczta mesjańska
6 Pan Zastępów przygotuje
dla wszystkich ludów na tej górze1
ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win,
z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win.
7 Zedrze On na tej górze zasłonę,
zapuszczoną na twarz wszystkich ludów,
i całun, który okrywał wszystkie narody;
8 raz na zawsze zniszczy śmierć2.
Wtedy Pan Bóg otrze
łzy z każdego oblicza2,
odejmie hańbę od swego ludu
na całej ziemi,
bo Pan przyrzekł.
9 I powiedzą w owym dniu: Oto nasz Bóg,
Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi;
oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność:
cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia!
10 Albowiem ręka Pana
spocznie na tej górze.
Moab zaś będzie rozdeptany u siebie,
jak się depcze słomę na gnojowisku;
11 i wyciągnie tam na środku swe ręce,
jak pływak je wyciąga przy pływaniu,
lecz [Pan] upokorzy jego pychę
razem z wysiłkami jego rąk.
12 Niezdobytą twierdzę twoich murów
On zgniecie, zwali, zrzuci w proch na ziemię.
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #126 : 2007-04-16, 23:06:39 »

Cudowne cechy tekstu Biblii - np. ponadczasowa aktualnosc, "Zywe Slowo", "Kod Biblii",itp
Motto: "Pojawil sie czlowiek poslany przez Boga - Jan mu bylo na imie. Przyszedl on na swiadectwo, aby zaswiadczyc o swiatlosci, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie byl on swiatloscia, lecz [poslanym], aby zaswiadczyc o swiatlosci. Byla swiatlosc prawdziwa, która oswieca kazdego czlowieka, gdy na swiat przychodzi. Na swiecie bylo [Slowo], a swiat stal sie przez Nie, lecz swiat Go nie poznal. Przyszlo do swojej wlasnosci, a swoi Go nie przyjeli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjeli, dalo moc, aby sie stali dziecmi Bozymi, tym, którzy wierza w imie Jego - którzy ani z krwi, ani z zadzy ciala, ani z woli meza, ale z Boga sie narodzili. A Slowo stalo sie cialem ..." (Cytowanie z bibilijnej Ew. sw. Jana 1:6-14 - np. patrz pod adresem http://biblia-online.pl/index.php?jana;1;6-14 ).

Wiekszosc ludzi uwaza Biblie za rodzaj bajdurzen prastarych ludzi czy opowiesci ze starozytnosci - które nie posiadaja zadnego zwiazku z naszym dzisiejszym zyciem ani z dzisiejszymi ludzmi. Okazuje sie ze nie mozna byc bardziej w bledzie. Trzeba bowiem pamietac, ze faktycznym autorem Biblii jest sam Bóg. Bóg zas panuje nad czasem. Faktycznie to Bóg wymyslil i urzeczywistnil "nasz" rodzaj czasu, tj. "czas softwarowy" - który panuje tylko w swiecie fizycznym i którego przebieg mozna odwracac do tylu. .... Napisana przez siebie Biblie Bóg sformulowal wiec w taki sposób, aby nosila ona ponadczasowa aktualnosc, oraz aby odnosila sie do zycia kazdego czlowieka. Faktycznie tez, w wielu krajach na swiecie upowszechnia sie wsród wierzacych ludzi wykorzytywanie tzw. "Zywego Slowa" Biblii. Owo Zywe Slowo uwazane jest tam za zwrotna odpowiedz Boga na najwazniejsze zapytanie jakie nas nurtuje a jakie czesto zadajemy Bogu w myslach. Slowo to otrzymuje sie poprzez otwarcie Biblii na przypadkowych stronach i jej czytanie "jak podleci". W pewnym miejscu slowa które czytamy zaczynaja nagle jakby "wstawac" ze stron Biblii i uderzaja nas ze sa one odpowiedzia na nurtujace nas pytanie. Uczucie jakiego sie wówczas doznaje podczas czytania owych slów jest bardzo podobne do uczucia jakie sie otrzymuje od naszego sumienia, a jakie nas informuje co jest moralne i wlasciwe, a co niemoralne i niedozwolone. Co najbardziej szokujace, slowa te beda sie bezposrednio odnosily do naszych obecnych czasów oraz do naszej aktualnej sytuacji. Wlasnie owe uderzajace nas slowa Boga przekazane nam z powrotem za posrednictwem Biblii, w niektórych krajach nazywane sa "Zywym Slowem". Przykladem takiego Zywego Slowa które mi osobiscie zostalo niedawno przekazane, jest cytat z motto do niniejszego punktu.

Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #127 : 2007-04-16, 23:26:13 »

Ciąg dalszy:
"Zywe Slowa" wcale nie sa jedyna niezwykloscia Biblii. Jak czytelnik bowiem zapewne juz slyszal, Biblia posiada zakodowane w swoim tekscie caly szereg tajemnic. Jedna z nich jest tzw. "kod Biblii", który niedawno temu byl przedmiotem doyc ozywionych dyskusji. Biblia zawiera takze zakodowane w swój tekst najrózniejsze informacje, w rodzaju tych które mozna tez uslyszec jesli sie wslucha w jakas tasme do tylu. Ponadto jest ona sformulowana w tak cudowny sposób, ze "tresc Biblii nikomu nie odbiera jego wolnej woli". Przykladowo, jesli ktos nie chce wierzyc w Boga, wówczas znajdzie w Biblii to czego szuka - przykladowo wymówki aby nie wierzyc. Jesli ktos chce wierzyc, Biblia daje mu dowody jakich potrzebuje. Posrednie autoryzowanie Biblii przez samego Boga powoduje, ze jej tekst zachowuje swoja aktualnosc dla kazdych czasów, dla kazdego czlowieka,  oraz dla kazdego tematu. Równie dobrze odnosi sie on do przeszlosci, jak i do dzisiaj, jutra, dalekiej przeszlosci, itp. Warto do niego wiec zagladac. Wszakze jest on adresowanymi do nas slowami tego który zaprojektowal nas, nasze zycie, nasz czas, oraz nasza przyszlosc.

Oczywiscie wielu tzw. "sceptyków" moze w tym miejscu sie zachnac: jak Bóg mógl autoryzowac Biblie, skoro spisywana ona byla rekami i slowami dawnych ludzi, oraz zawiera w sobie mysli i raporty owych ludzi. Odpowiedz na to jest prosta. Bóg sterowal myslami i rekoma owych ludzi, tak ze przelewali oni na papier to co w nich Bóg zainspirowal. Dla mnie osobiscie sposób na jaki powstaly slowa Biblii nieco przypomina mi sposób na jaki powstaly pojedyncze slady na piasku w owym poemacie anonimowego autora zatytulowanym wlasnie "slady na piasku". Przypomne tutaj tresc tego poematu. Oto ta tresc:
We snie szedlem brzegiem morza z Panem
ogladajac na ekranie nieba cala przeszlosc mego zycia.
Po kazdym z minionych dni zostawaly na piasku
dwa slady mój i Pana.
Czasem jednak widzialem tylko jeden slad
odcisniety w najciezszych dniach mego zycia.
I rzeklem:
"Panie postanowilem isc zawsze z Toba
przyrzekles byc zawsze ze mna ;
czemu zatem zostawiles mnie samego
wtedy, gdy mi bylo tak ciezko ?"
Odrzekl Pan:
"Wiesz synu, ze Cie kocham
i nigdy Cie nie opuscilem.
W te dni, gdy widziales jeden tylko slad
ja nioslem Ciebie na moich ramionach."
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #128 : 2007-04-16, 23:45:35 »

Trzeba bowiem pamietac, ze faktycznym autorem Biblii jest sam Bóg.

 To z Twojej strony wiara czy fakt ? Bo jeśli to drugie, wystawiasz rozumowi ludzkiemu bardzo niepochlebną opinę. Nawet nie tyle rozumowi, ile elementarnemu poczuciu przyzwoitości.

Tomek
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #129 : 2007-04-16, 23:55:45 »

Tomek,
WRÓĆ!!! "Co nagle, to po diable"
Prosze przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz, pomyśl od nowa , przespij sie z tym i rano daj znać.
Dobrej nocy  Zofia
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #130 : 2007-04-17, 00:03:49 »

 
Cytuj
Oczywiscie wielu tzw. "sceptyków" moze w tym miejscu sie zachnac: jak Bóg mógl autoryzowac Biblie, skoro spisywana ona byla rekami i slowami dawnych ludzi, oraz zawiera w sobie mysli i raporty owych ludzi. Odpowiedz na to jest prosta. Bóg sterowal myslami i rekoma owych ludzi, tak ze przelewali oni na papier to co w nich Bóg zainspirowal.
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #131 : 2007-04-17, 16:44:50 »

A może autorzy Bibli poprzez channeling odbierali jej treśc?

Channeling[edytuj]Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Channeling (lub channelling) - pojęcie stosowane w New Age oznaczające łączenie się (kontakt) w sposób paranormalny z energiami lub bytami niematerialnymi. Kontakt ten, zdaniem zwolenników New Age następuje drogą pozazmysłową, kanałem mentalnym, na ogół bez użycia języka werbalnego.

Wg relacji osób twierdzących, że doświadczyły channelingu otrzymane przekazy często są trudne do zrozumienia. Podświadomość przekłada je na bardziej zrozumiałe myśli, słowa mówione bądź też pisane (tzw. pismo automatyczne). Podczas channelingu ciało człowieka może znajdować się w transie. Zdaniem teoretyków New Age przekazy channelingowe uzyskiwane przez większość osób najczęściej są dość ogólne. Istnieje ich zdaniem wiele przekazów dotyczących zmian mogących zachodzić na Ziemi do roku 2012, dotyczących życia teraźniejszego. Istoty, które przekazując te informacje mają podawać się najczęściej za wysłanników światła, anioły, przewodników duchowych, obce cywilizacje (np. Plejadianie, Kasjopeanie, Ra, Wingmakers, Wniebowstąpieni Mistrzowie). Wyznawcy New Age uważają, że jest to związane z indywidualnym poziomem wibracji osoby poddającej się channelingowi - im wyższy rozwój duchowy człowieka tym możliwy kontakt z istotami będącymi bliżej Boga/Światła/Uniwersum.


Dla wszelkiej masci niedowiarków mam fajny, skuteczny przykład.
Nie uwierzę jak nie zobaczę....... A ja pytam: czy widzisz prąd? No nie. A ja na to: skoro nie widzisz prądu, to twierdzisz, że go nie ma?
Delikwent - no nie, no nie..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #132 : 2007-04-17, 17:02:29 »

Dla wszelkiej masci niedowiarków mam fajny, skuteczny przykład.
Nie uwierzę jak nie zobaczę....... A ja pytam: czy widzisz prąd?

Niezbyt skuteczny przykład. Może i nie widzisz prąd, ale na 100% odczuwasz jego działanie, co potwierdza np. świecąca się żarówka, gotujące się jedzenie czy ciepły grzejnik, etc. Możesz też włożyć palec (ewentualnie coś innego) do gniazdka i dosłownie przekonać się na własnej skórze. O istnieniu prądu wiemy, bo są na to wyraźne, racjonalne, REALNE dowody, które każdy "widzi", tzn. odczuwa. Obecnośc prądu łatwo można sprawdzić czy też udowodnić. Kłania się fizyka z podstawówki.

Pokaż mi więc identyczny, REALNY dowód na istnienie boga, którego działanie zapewne "odczuwasz". Chyba wiesz, że to właśnie na Tobie, czyli osobie wierzącej, spoczywa cała odpowiedzialność za udowodnienie istnienia istoty ponadnaturalnej, a nie na odwrót.

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #133 : 2007-04-17, 17:48:21 »

Dla wszelkiej masci niedowiarków mam fajny, skuteczny przykład.
Nie uwierzę jak nie zobaczę....... A ja pytam: czy widzisz prąd?

Niezbyt skuteczny przykład. Może i nie widzisz prąd, ale na 100% odczuwasz jego działanie, co potwierdza np. świecąca się żarówka, gotujące się jedzenie czy ciepły grzejnik, etc. Możesz też włożyć palec (ewentualnie coś innego) do gniazdka i dosłownie przekonać się na własnej skórze. O istnieniu prądu wiemy, bo są na to wyraźne, racjonalne, REALNE dowody, które każdy "widzi", tzn. odczuwa. Obecnośc prądu łatwo można sprawdzić czy też udowodnić. Kłania się fizyka z podstawówki.

Pokaż mi więc identyczny, REALNY dowód na istnienie boga, którego działanie zapewne "odczuwasz". Chyba wiesz, że to właśnie na Tobie, czyli osobie wierzącej, spoczywa cała odpowiedzialność za udowodnienie istnienia istoty ponadnaturalnej, a nie na odwrót.

M

Zofio i co Ty na to???  Shocked

Bo, gdy ja to przeczytałam -tę niepojętą spostrzegawczość ,to czuję równie niepojętą ochotę  wkleić tę oto emotkę   -----------     Smile
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #134 : 2007-04-17, 18:01:09 »

 Zofia, to nie był dobry przykład, postaraj się o coś mocniejszego. Tego rodzaju zagrywki semantyczne tylko przez pierwsze trzy, cztery sekundy robią wrażenie, potem jest tylko bezradność wobec irracjonalności.
      Przypominają zresztą bardzo POP-ularne zagrywki zenopodobne. Taka moda na dalekowschodnie prądy umysłowe, które - co należy przyznać - w swej złożoności i bogatej formie daleko wybiegają poza dość płytki i powierzchowny katolicyzm pozbawiony mistyki.

Tomek
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #135 : 2007-04-17, 18:12:02 »


Elmo,
Co ja na to Question
Ręce opadają.
No cóż. Tak jak są materiały o bardzo zróznicowanej przewodności prądu, tak są też osobnicy o bardzo zróżnicowanej wrazliwości na odbiór sgnałów od Boga, czyli inaczej dowodów, ze ON do nas nadaje.
Nie ma tu co więcej pisać, bo i po co kogoś przekonywać. To jest tak jakby posłać daltonistę po niebieskie migdały  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #136 : 2007-04-17, 18:15:15 »

Zofio ,ale chyba nie powiesz ,że brak jest spostrzegawczości i lotności umysłu  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #137 : 2007-04-17, 18:16:09 »

Nie ma tu co więcej pisać, bo i po co kogoś przekonywać.

Typowa odpowiedź w chwili, gdy brakuje jakichkolwiek REALNYCH dowodów. Czyli jednak nie da się merytorycznie rozmawiać?

M
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #138 : 2007-04-17, 18:30:28 »

Zofio ,ale chyba nie powiesz ,że brak jest spostrzegawczości i lotności umysłu  Laughing  Laughing  Laughing

Elmo,
poprostu nie lubię się mozolić na próżno.
Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #139 : 2007-04-17, 18:32:00 »

Zofio ,ale chyba nie powiesz ,że brak jest spostrzegawczości i lotności umysłu  Laughing  Laughing  Laughing

Elmo,
poprostu nie lubię się mozolić na próżno.
Pozdrawiam  Zofia

Zofio ,no bo i po co ?  Cool
pozdrawiam Edyta.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 83 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 18 zapytaniami.