forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-19, 21:37:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
663659 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Rozmaitości
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 297 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rozmaitości  (Przeczytany 1882740 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #300 : 2009-09-17, 00:10:14 »

Doczytałam i kolejny - http://szwarcman.blog.polityka.pl/?p=118 . O Dniu Kobiet ani słowa, ale warto przeczytać i wpis Doroty Szwarcman, i dyskusję.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #301 : 2009-09-17, 09:05:11 »

Bardzo, bardzo Ci dziękuję Tereso. Jak miło - gdy ktoś się troszczą o mnie Smile Zaraz wszystko przejrzę dokładnie Smile.Wczoraj, późnym wieczorem, przeglądałam kilka sporych ksiąg socjologicznych i doszłam do wniosku, że najłatwiej byłoby mi pisać o nowoczesności i procesie globalizacji. Na ten temat mam najwięcej materiałów i w ubiegłym roku pisałam pracę też w tym temacie. Jednak bardziej interesują mnie ludzie bezpośrednio, niż procesy socjologiczne - chociaż one również dotyczą ludzi.
Mam zamiar przygotować ze trzy tematy do pracy oraz źródła do nich i wspólnie z promotorem wybrać z nich jeden.
Korci mnie najbardziej temat rodziny i roli kobiety w życiu społecznym.
Niedawno czytałam (nie pamiętam gdzie), że rola kobiety w rodzinie i społeczeństwie nie była, w poprzednich epokach, tak niska - jak ją autorzy rożnych książek przedstawiali. Tymi autorami byli przeważnie mężczyźni i pisali bardziej jak by chcieli żeby było, lub jak im się wydawało, że jest, a nie jak było faktycznie. Rola kobiety była zawsze znacząca i to kobiety rządziły "rządzącymi" mężczyznami.
Na pewno bywało różnie i nie można sprawy generalizować.
Napiszę póżniej  - jaki temat wybrałam i jaki mi promotor zatwierdził.
Teraz kończę lepiej ten post, bo mi już w głowie świtają sprawy kulinarne i powstałby istny kogel-mogel Wink)
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #302 : 2009-09-17, 11:18:44 »

Bardzo, bardzo Ci dziękuję Tereso. Jak miło - gdy ktoś się troszczą o mnie Smile Zaraz wszystko przejrzę dokładnie Smile.Wczoraj, późnym wieczorem, przeglądałam kilka sporych ksiąg socjologicznych i doszłam do wniosku, że najłatwiej byłoby mi pisać o nowoczesności i procesie globalizacji. Na ten temat mam najwięcej materiałów i w ubiegłym roku pisałam pracę też w tym temacie. Jednak bardziej interesują mnie ludzie bezpośrednio, niż procesy socjologiczne - chociaż one również dotyczą ludzi.
Mam zamiar przygotować ze trzy tematy do pracy oraz źródła do nich i wspólnie z promotorem wybrać z nich jeden.
Korci mnie najbardziej temat rodziny i roli kobiety w życiu społecznym.
Niedawno czytałam (nie pamiętam gdzie), że rola kobiety w rodzinie i społeczeństwie nie była, w poprzednich epokach, tak niska - jak ją autorzy rożnych książek przedstawiali. Tymi autorami byli przeważnie mężczyźni i pisali bardziej jak by chcieli żeby było, lub jak im się wydawało, że jest, a nie jak było faktycznie. Rola kobiety była zawsze znacząca i to kobiety rządziły "rządzącymi" mężczyznami.
Na pewno bywało różnie i nie można sprawy generalizować.
 Napiszę póżniej  - jaki temat wybrałam i jaki mi promotor zatwierdził.
Teraz kończę lepiej ten post, bo mi już w głowie świtają sprawy kulinarne i powstałby istny kogel-mogel Wink)


Smile , no to poczekamy.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #303 : 2009-09-17, 16:36:47 »

Teraz - jak już przeczytałam "Twój" blog, to zrobiło mi się trochę przykro, że wcześniej napisałam, że to kobiety rządziły i rządzą mężczyznami. :/ Otworzyły mi się oczy i uświadomiłam sobie, że właśnie to kobiety były i są dyskryminowane - chociażby niższe zarobki i emerytury za tą samą pracę, szybsze zwalnianie kobiet z pracy przy redukcji etatów, większa trudność w awansowaniu i w parytetach rządowych.. itd... Sad...coś musimy z tym zrobić Wink)
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #304 : 2009-09-19, 10:09:26 »

http://wiadomosci.onet.pl/2045970,11,item.html
Naród jak zwykle bardziej rozsądny od rządzących.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #305 : 2009-09-19, 10:44:51 »

Czytałam dzisiaj kilka artykułów na temat tarczy i doszłam do wniosku, że my i nasze zdanie tutaj nikogo nie obchodzą( wiem, że Ameryki przez to nie odkryłam Wink). Tutaj dla USA liczy się tylko Rosja i vice versa.
Znowu się powtórzę: jak się nie wie o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #306 : 2009-09-19, 13:16:09 »

Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby w niedługim czasie Obama i Putin zrobiliby sobie partyjkę gry w golfa..albo wspólnie spróbowali by swych sił w jakimś innym sporcie wymagającym większego wysiłku... Cool To już prawie kumple.. Confused Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #307 : 2009-09-19, 19:13:35 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polski-rzad-ma-nowe-oczekiwania-wobec-USA-,wid,11512197,wiadomosc.htm
 
Rząd Donalda Tuska w zamian za rezygnację z budowy tarczy będzie chciał uzyskać od Waszyngtonu rabat na zakup rakiet Patriot  Confused
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #308 : 2009-09-19, 22:09:38 »

http://www.idg.pl/news/350116/2009.r.najlepsza.globalna.marka.to.Coca.Cola.Najwiekszy.wzrost.notuje.Google.html

Pierwsza dziesiątka najlepszych (najdroższych) marek to Coca-Cola i McDonald's Smile
Co tu dużo pisać to znak naszych czasów.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #309 : 2009-09-20, 11:55:05 »

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #310 : 2009-09-20, 12:03:22 »

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #311 : 2009-09-20, 12:47:16 »

Tomek, te cheerleaderki jakieś ociężałe i słabo zagrzewają do boju
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #312 : 2009-09-20, 12:52:12 »

One są świetne! Wink bardziej mnie rozbawiły, niż te pierwsze.. Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #313 : 2009-09-20, 20:37:26 »

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #314 : 2009-09-21, 21:35:25 »

właśnie wróciłam z angielskiego, super sprawa.....jednak mówienie w grupie z lektorem to świetna sprawa.....7 osób same kobiety, jeden "rodzynek"...he
Dzisiaj ja właśnie wróciłam z pierwszych (dwóch) lekcji angielskiego. W mojej grupie jest sześć osób (trzy kobiety i trzech mężczyzn), jedna ma przejść do grupy zaawansowanej, bo jest "za mądra". Lekcje prowadzi pani w średnim wieku, którą dobrze znam z widzenia (mieszka w pobliżu), lecz nie wiedziałam, że uczy angielskiego. Łącznie w tej szkółce jest około dwustu Shocked uczniów (wszystkie grupy we wszystkich stopniach zaawansowania razem licząc). Jednak widać, że ludziska angielskiego się intensywnie uczą.
Z materiałem babka szybko "jechała", dała nam kserówki z książki i z ćwiczeń i już rozwiązywaliśmy krzyżówki, czytaliśmy alfabet (na przyszłą lekcję na pamięć), musieliśmy sobie na wzajem zadawać pytania i na nie odpowiadać. Trzeba było umieć przeliterować swój numer telefonu, imię i nazwisko. Dla mnie tego wszystkiego było dużo, ale widze, że metoda nauczania dobra i można sporo się nauczyć (jeśli się do tego przyłoży). W domu wszystko sobie powtórzę i pouzupełniam pisemne zadania.
Nauka fajna, tempo straszne, a najgorsza, to była sala - zimno jak jasna...  Embarassed Na przyszłą lekcję ubieram kozaczki zimowe  Smile
A jeszcze będziemy mieli wydatek na książkę i ćwiczenia (75 zł łącznie).
Dla tych co biegle znają angielski, to takie podstawy są na pewno śmiesznie łatwe..No cóż, od czegoś trzeba zacząć..ufff... Smile
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #315 : 2009-09-21, 21:49:23 »

Powodzenia, Reniu!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #316 : 2009-09-21, 21:55:10 »

Mam - jeden facet puścił do mnie oczko... Wink Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #317 : 2009-09-21, 21:57:13 »

Powodzenia, Reniu!
Dziękuję, nie mam zamiaru się wycofywać..Na razie mam zapał, zobaczymy... Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71092


Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #318 : 2009-09-21, 22:08:59 »

Mam - jeden facet puścił do mnie oczko... Wink Laughing
Chyba już mnie Tereso na tyle "znasz", że domyślasz się, iż tutaj żartuję. Jestem oczywiście stateczną "matroną".. Cool
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Rozmaitości
« Odpowiedz #319 : 2009-09-21, 22:16:21 »

super reniu! moja micha juz dzis jest cała happy na mysl o jutrzejszym angielskim...Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 297 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 19 zapytaniami.