forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 20:35:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660288 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...  (Przeczytany 88560 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #100 : 2009-07-11, 23:06:28 »

Mów co chcesz, rób co chcesz, ja wiem swoje.. Razz
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #101 : 2009-07-11, 23:19:02 »

...i po co ja się daję wciągać w te bzdurne polemiki..?.. Razz
Zapisane

michal
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #102 : 2009-07-12, 08:07:01 »

"swój misiaczek" to jak "markjetowe" jaja klasy "C" Laughing Laughing Laughing
a wiesz jak odmiana dobrze robi ? taka odmiana to jak "złota proporcja..." jesz do syta i nie wiesz co to głód.... Razz Razz Razz

Wszystko jest kwestią priorytetów i upodobań (u mężczyzn jeszcze dodatkowo tzw. "sztywnego kręgosłupa moralnego"). Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #103 : 2009-07-12, 09:33:45 »

Wszystko jest kwestią priorytetów i upodobań

zgadzam się...dodałabym wewnętrznej potrzeby na którą ma wpływ wiele czynników , doświadczeń....

(u mężczyzn jeszcze dodatkowo tzw. "sztywnego kręgosłupa moralnego"). Smile

dlaczego u mężczyzn ? sztywne zasady moralne mogą dotyczyć każdego, poza tym moralność to pojęcie bardzo szerokie , zmiana partnera życiowego wcale nie musi oznaczać "naruszenia kręgosłupa moralnego", najcześciej wręcz przeciwnie, wzmacnia go.... Razz
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #104 : 2009-07-12, 21:19:21 »

Reasumując :

Dziennie (przypominam chce zrzucić zbędne kg) powinienem spożywać białko w granicach 50-70g na dobę, czy przyjąć że w tym przypadku ilość spożywanego białka jest adekwatna do mojej wagi tj. 98kg. Gdy jednak przyjmiemy 50-70g na dobę to wtedy ilość tłuszczy powinna wynosić 75-105g na dobę a węglowodanów 25-35g. I tutaj pojawia się problem bo dzienna dawka węglowodanów powinna wynosić 50g, a wtedy skala była by 1:1,5:1 ... Czy to dobrze ? Czy jest jakieś inne rozwiązanie ? Gdybym wchłaniał ilości białka adekwatne do wagi to jeszcze, jeszcze tam norme dzienną węglowodanów bym uzupełnił. Jest jedno "ale". Co będzie jak dojdę do wagi "genetycznie" ustawionej ?
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #105 : 2009-07-12, 21:57:52 »

"swój misiaczek" to jak "markjetowe" jaja klasy "C" Laughing Laughing Laughing
a wiesz jak odmiana dobrze robi ? taka odmiana to jak "złota proporcja..." jesz do syta i nie wiesz co to głód.... Razz Razz Razz

Wszystko jest kwestią priorytetów i upodobań (u mężczyzn jeszcze dodatkowo tzw. "sztywnego kręgosłupa moralnego"). Smile

Jeżeli przyjmiemy, że kobieta świadomie wybiera sobie partnera życiowego, takiego jakiego wg wszelkich priorytetów chciałaby mieć, to nie może go potem zdradzać, bo wtedy zdradziła by sama siebie, swoje przekonania i wszystko w co sama wierzy. Bezsens, a może tylko ja mam takie staroświeckie poglądy. No nie wiem. W każdym razie ja sama to chyba bym wolała zginąć razem z moim mężem, bo nie wyobrażam sobie swojego życia po jego stracie. Co prawda człowiek poznaje swoją siłę po stracie, ale ja wolę pozostać słabą. Nigdy bym też nie napisała o swoim mężu tak jak to ujęła viola - wstyd  Embarassed
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #106 : 2009-07-12, 22:37:28 »

"swój misiaczek" to jak "markjetowe" jaja klasy "C" Laughing Laughing Laughing
a wiesz jak odmiana dobrze robi ? taka odmiana to jak "złota proporcja..." jesz do syta i nie wiesz co to głód.... Razz Razz Razz

Wszystko jest kwestią priorytetów i upodobań (u mężczyzn jeszcze dodatkowo tzw. "sztywnego kręgosłupa moralnego"). Smile

Jeżeli przyjmiemy, że kobieta świadomie wybiera sobie partnera życiowego, takiego jakiego wg wszelkich priorytetów chciałaby mieć, to nie może go potem zdradzać, bo wtedy zdradziła by sama siebie, swoje przekonania i wszystko w co sama wierzy. Bezsens, a może tylko ja mam takie staroświeckie poglądy. No nie wiem. W każdym razie ja sama to chyba bym wolała zginąć razem z moim mężem, bo nie wyobrażam sobie swojego życia po jego stracie. Co prawda człowiek poznaje swoją siłę po stracie, ale ja wolę pozostać słabą. Nigdy bym też nie napisała o swoim mężu tak jak to ujęła viola - wstyd  Embarassed

Nie masz się czego wstydzić Wink W tych czasach takie podejście do związku to naprawde żadkość, ale jak najbardziej dobra Smile
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #107 : 2009-07-12, 22:54:42 »

Reasumując :

Dziennie (przypominam chce zrzucić zbędne kg) powinienem spożywać białko w granicach 50-70g na dobę, czy przyjąć że w tym przypadku ilość spożywanego białka jest adekwatna do mojej wagi tj. 98kg. Gdy jednak przyjmiemy 50-70g na dobę to wtedy ilość tłuszczy powinna wynosić 75-105g na dobę a węglowodanów 25-35g. I tutaj pojawia się problem bo dzienna dawka węglowodanów powinna wynosić 50g, a wtedy skala była by 1:1,5:1 ... Czy to dobrze ? Czy jest jakieś inne rozwiązanie ? Gdybym wchłaniał ilości białka adekwatne do wagi to jeszcze, jeszcze tam norme dzienną węglowodanów bym uzupełnił. Jest jedno "ale". Co będzie jak dojdę do wagi "genetycznie" ustawionej ?
nic z tego  sumowania
nie podałeś  wzrostu, wieku ani aktywności
wszystko więc pozostaje gdybaniem
ps.
jak dojdziesz do wagi należnej to ją trzymaj
powrót do koryta to cofanie się wstecz
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #108 : 2009-07-12, 22:56:53 »

Reasumując :

Dziennie (przypominam chce zrzucić zbędne kg) powinienem spożywać białko w granicach 50-70g na dobę, czy przyjąć że w tym przypadku ilość spożywanego białka jest adekwatna do mojej wagi tj. 98kg. Gdy jednak przyjmiemy 50-70g na dobę to wtedy ilość tłuszczy powinna wynosić 75-105g na dobę a węglowodanów 25-35g. I tutaj pojawia się problem bo dzienna dawka węglowodanów powinna wynosić 50g, a wtedy skala była by 1:1,5:1 ... Czy to dobrze ? Czy jest jakieś inne rozwiązanie ? Gdybym wchłaniał ilości białka adekwatne do wagi to jeszcze, jeszcze tam norme dzienną węglowodanów bym uzupełnił. Jest jedno "ale". Co będzie jak dojdę do wagi "genetycznie" ustawionej ?
nic z tego  sumowania
nie podałeś  wzrostu, wieku ani aktywności
wszystko więc pozostaje gdybaniem
ps.
jak dojdziesz do wagi należnej to ją trzymaj
powrót do koryta to cofanie się wstecz

Oj nie nie nie ! Nie chce wracać do koryta ponieważ chce żywić się optymalnie do końca mego życia Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #109 : 2009-07-12, 23:23:50 »


Nie masz się czego wstydzić Wink W tych czasach takie podejście do związku to naprawde żadkość, ale jak najbardziej dobra Smile

Jeżeli rzadkość jest dzisiaj w cenie, to na mnie nie ma ceny Laughing
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #110 : 2009-07-12, 23:39:27 »

Ajjjjjjjj, ale ortografa strzeliłem Razz
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #111 : 2009-07-12, 23:43:22 »

Ajjjjjjjj, ale ortografa strzeliłem Razz

Nic nie widziałam, nic nie słyszałam - do kolejnego przeczytANIA Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #112 : 2009-07-12, 23:53:58 »

Reasumując :

Dziennie (przypominam chce zrzucić zbędne kg) powinienem spożywać białko w granicach 50-70g na dobę, czy przyjąć że w tym przypadku ilość spożywanego białka jest adekwatna do mojej wagi tj. 98kg. Gdy jednak przyjmiemy 50-70g na dobę to wtedy ilość tłuszczy powinna wynosić 75-105g na dobę a węglowodanów 25-35g. I tutaj pojawia się problem bo dzienna dawka węglowodanów powinna wynosić 50g, a wtedy skala była by 1:1,5:1 ... Czy to dobrze ? Czy jest jakieś inne rozwiązanie ? Gdybym wchłaniał ilości białka adekwatne do wagi to jeszcze, jeszcze tam norme dzienną węglowodanów bym uzupełnił. Jest jedno "ale". Co będzie jak dojdę do wagi "genetycznie" ustawionej ?


Reasumujac:

Jezeli zjesz np.70 gr bialka to powinienes jesc x 3,5 tluszczu, od ktorego nie tyjesz i zjesz max 50 gr weglowodanow od ktorych tyjesz i chorujesz......to bedzie OK.
Czyli 1:3,5:0,5

A jak juz dojrzejesz do przejdz na 1:3,5:az 1,5....Rozumimemy sie czy w daszym ciagu nie?
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #113 : 2009-07-13, 00:15:39 »

Reasumujac:

Jezeli zjesz np.70 gr bialka to powinienes jesc x 3,5 tluszczu, od ktorego nie tyjesz i zjesz max 50 gr weglowodanow od ktorych tyjesz i chorujesz......to bedzie OK.
Czyli 1:3,5:0,5

A jak juz dojrzejesz do przejdz na 1:3,5:az 1,5....Rozumimemy sie czy w daszym ciagu nie?

Ok, czyli poprostu przyjąć skale 1:2,5-3,5:0,5 ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #114 : 2009-07-13, 00:31:01 »

Reasumujac:

Jezeli zjesz np.70 gr bialka to powinienes jesc x 3,5 tluszczu, od ktorego nie tyjesz i zjesz max 50 gr weglowodanow od ktorych tyjesz i chorujesz......to bedzie OK.
Czyli 1:3,5:0,5

A jak juz dojrzejesz do przejdz na 1:3,5:az 1,5....Rozumimemy sie czy w daszym ciagu nie?

Ok, czyli poprostu przyjąć skale 1:2,5-3,5:0,5 ?

To jest moja propozycja. Tak.
Pod warunkiem, ze nie zjesz wiecej jaK 150 gr Bialka na dobe, bo to jest adekwatnik
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #115 : 2009-07-13, 00:37:08 »

Reasumujac:

Jezeli zjesz np.70 gr bialka to powinienes jesc x 3,5 tluszczu, od ktorego nie tyjesz i zjesz max 50 gr weglowodanow od ktorych tyjesz i chorujesz......to bedzie OK.
Czyli 1:3,5:0,5

A jak juz dojrzejesz do przejdz na 1:3,5:az 1,5....Rozumimemy sie czy w daszym ciagu nie?

Ok, czyli poprostu przyjąć skale 1:2,5-3,5:0,5 ?

Nadmiar bialka przerabiamy na weglowodany.OK?
Weglowodany sa potrzebne do strawienia tluszczu.OK?
Czyli, jezeli zjesz za duzo bialka, ktore........itd!!!!! Rozumiesz? Jezeli nie, to pisz!

To jest moja propozycja. Tak.
Pod warunkiem, ze nie zjesz wiecej jaK 150 gr Bialka na dobe, bo to jest adekwatnik
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #116 : 2009-07-13, 00:38:55 »

I to mi się podoba ! Dziękuje bardzo za konkretną odpowiedź. Jeszcze prosiłbym o odpowiedź w temacie o jajkach Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #117 : 2009-07-13, 00:42:43 »

to napisz to tu, bo nie bede szukal!
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #118 : 2009-07-13, 00:45:16 »

Napisałeś, że ważna jest skala BTW z całego dnia. Chciałem tylko dla jasności zapytać, czy np nie zrobi różnicy jak zjem na śniadanie danie w skali 1:5:0, a na obiad/kolacje zbilansuję to do 1:3,5:0,5 ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #119 : 2009-07-13, 00:53:10 »

Napisałeś, że ważna jest skala BTW z całego dnia. Chciałem tylko dla jasności zapytać, czy np nie zrobi różnicy jak zjem na śniadanie danie w skali 1:5:0, a na obiad/kolacje zbilansuję to do 1:3,5:0,5 ?


Nie. Calodzienne BTW jest wazne. Ja zjadam na sniadanie ( nie licze, ale gdzies w granicach 1: 5 :04) czyli malo bilaka.Jem 2 razy dziennie, n obiadokolacje zjadam 200 gr miesa ( 35 gr B ), 200 gr ziemniakow ( 25 gr weglowodanow ) i 200 gr warzyw ( 10 gr weglowodanow )

Razem B:1 T:2,8 W:1,2


OPTYMALNIE!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.