forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 21:20:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660599 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...  (Przeczytany 92113 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #40 : 2009-07-09, 11:35:09 »

ok Very Happy
Zapisane
timonek
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #41 : 2009-07-09, 12:17:15 »

Kolejny raz wychodzi na to, lepiej siedziec cicho, nie wychylac sie, i myslec tylko o sobie

Najlepiej nic nie pisać o dolegliwościach bo tylko lekceważenie i podejrzliwość powstaje.
Staram się trzymać proporcje zawsze mimo rożnych dolegliwości.
Ostatnio czuje takie dziwne uciski w okolicach wątroby
na usg wyszły kamienie. Ciekawe czy od diety się rozpuszczą?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #42 : 2009-07-09, 13:56:16 »

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #43 : 2009-07-09, 17:25:26 »

Proponuje zaczac od proporcji BTW 1:2,5-3,5:05
Od tluszczu sie nie tyje natomiast od nadmiaru B i W tak.

Dlatego zjadaj zbilansowane potrawy tak aby B bylo w przedziale 50-70 gr tluszczy razy 2,5 do 3,5 oraz weglowodanow tylko 0,5 w stosunku do zjedzonego B.

Obserwujac organizm dojdziesz do prawidlowj ilosci B no i jednoczesnie do odpowiedniego BTW.

Sniadania to przede wszystkim jajka na tluszczu. Wejdz do dzialu "kuchnia optymalna " i znajdz omlety ( jezeli lubisz ), spobuj zjesc "omlet wykop", ktory proiponuje na poczatek z tylko 50 gr masla.

Drugie sniadanie to moze byc 250 ml smietany np 2 razy w tygodniu, ser posmarowany masle, szynka posmarowana maslem, albo to co lubisz optymalnego....zaden chleb.

Obiad to na poczatek najlepszy jest z podrobow, np: gulasz z zoladkow, albo watrobka, albo gulasz z serc. Mozesz oczywiscie jesc mieso pamietajac ze CALODZIENNY  bilans BTW musi sie zgadzac.

Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #44 : 2009-07-09, 18:28:36 »

Proponuje zaczac od proporcji BTW 1:2,5-3,5:05
Od tluszczu sie nie tyje natomiast od nadmiaru B i W tak.

Dlatego zjadaj zbilansowane potrawy tak aby B bylo w przedziale 50-70 gr tluszczy razy 2,5 do 3,5 oraz weglowodanow tylko 0,5 w stosunku do zjedzonego B.


Adam
 a co jak chłop jest koszykarzem????????
z głodu padnie
ps
niech poda swoje wymiary
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #45 : 2009-07-09, 19:50:29 »

Ostatnio czuje takie dziwne uciski w okolicach wątroby
na usg wyszły kamienie. Ciekawe czy od diety się rozpuszczą?
Jeszcze nikt tu nie potwierdzil, ze na ZO rozpuscily sie kamienie zolciowe. Jakie duze sa te kamienie? Jak ponizej 5mm to masz szanse ich wyplukania.
W innym przypadku scalpel.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #46 : 2009-07-09, 22:36:47 »

Proponuje zaczac od proporcji BTW 1:2,5-3,5:05
Od tluszczu sie nie tyje natomiast od nadmiaru B i W tak.

Dlatego zjadaj zbilansowane potrawy tak aby B bylo w przedziale 50-70 gr tluszczy razy 2,5 do 3,5 oraz weglowodanow tylko 0,5 w stosunku do zjedzonego B.


Adam
 a co jak chłop jest koszykarzem????????
z głodu padnie
ps
niech poda swoje wymiary
 

Zaczynajac od jakiegos punktu wyjscia dojdzie sam do tych proporcji, ktore sa "koszykarzowi" POTRZEBNE.
Kazdy z nas od czegos zaczynal. Ilosc bialka 50-70 gr dziennie jest jakas tam norma, wiec wilekiego bledu noie popelnimy doradzajac mu ta ilosc B na samym poczatku.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #47 : 2009-07-09, 23:39:31 »

"adampio", czy przed przebudową nie powinno być więcej białka?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #48 : 2009-07-09, 23:47:42 »

Znalazłam w "Książce Kucharskiej" JK, na str.11.

...."W początkowym okresie żywienia optymalnego, tj. około 1 miesiąc u osób młodszych i około 3 miesiące u  starszych, należy zwiększyć spożycie białka do 100, a nawet 130 gramów na dobę"...
Zapisane

RTS
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #49 : 2009-07-10, 05:45:45 »

A to znacie?: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=777 (początek odpowiedzi). Toż to 420 (około) gram białka na dobę i jakieś 2,3 g B na kg masy ciała. Oczywiście dotyczy okresu początkowgo i ogromnej nadwagi.
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #50 : 2009-07-10, 05:52:05 »

Z doświadczenia dodam jeszcze że dla "niedużego" koszykarza starcza około 80 g B na dobę.  Cool
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #51 : 2009-07-10, 08:54:55 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzroście 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudnąc.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynając ŻO nie miałam drętwienia rąk.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #52 : 2009-07-10, 09:26:17 »

Cytuj
Dlatego zjadaj zbilansowane potrawy tak aby B bylo w przedziale 50-70 gr tluszczy razy 2,5 do 3,5 oraz weglowodanow tylko 0,5 w stosunku do zjedzonego B.

...czyli weglowodanow z tej proporcji wychodzi tylko 25-35g. Dla wiekszosci za malo. Powodzenia z takim namaszczonym podejsciem do proporcji.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #53 : 2009-07-10, 09:39:30 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzro¶cie 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudn±c.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynaj±c ŻO nie miałam drętwienia r±k.
To nie jest DO, ale może ktoś bardziej kompetentny się wypowie.
Zapisane

martyna opty
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #54 : 2009-07-10, 11:05:58 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzro¶cie 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudn±c.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynaj±c ŻO nie miałam drętwienia r±k.
To nie jest DO, ale może ktoś bardziej kompetentny się wypowie.
Na jakiej podstawie twierdzisz że to nie jest ŻO?
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #55 : 2009-07-10, 11:21:58 »

Ręce opadają!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #56 : 2009-07-10, 11:53:30 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzroście 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudnąc.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynając ŻO nie miałam drętwienia rąk.
Tutaj duzo wspomina sie o szkodliwosci bialka.Nadmiar przyczynia sie do rozwoju roznych chorob oraz tycia. Martyno,jezeli twoja siostra nie choruje,stawialabym na zmniejszenie bialka.Obserwowanie organizmu i przychodzenie mu z pomoca jest rowniez bardzo wazne. :PJezeli schudnie,bo mysle,ze jednak 70 kg/164,to zbytnia podaz wysokowartosciowych produktow w diecie,mozna zwiekszyc ilosc tluszczu do ponad 100g. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #57 : 2009-07-10, 12:04:38 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzro¶cie 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudn±c.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynaj±c ŻO nie miałam drętwienia r±k.
To nie jest DO, ale może kto¶ bardziej kompetentny się wypowie.
Na jakiej podstawie twierdzisz że to nie jest ŻO?
Cyt. z "Książki Kucharskiej" JK..."Jako ogólną zasadę można przyjąć:  1 : 2,5-3,5 : 0,5 "....."otyli powinni w pierwszych miesiącach diety zmniejszyć ilość tłuszczu do 1-2 gramów na 1 gram białka"....Teraz to już nic nie wiem  Confused , byłam pewna, że B:T =1:1 to już nie DO. Dlatego prosiłam bardziej kompetentnych.
Zapisane

martyna opty
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #58 : 2009-07-10, 12:11:32 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzroście 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudnąc.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynając ŻO nie miałam drętwienia rąk.
Tutaj duzo wspomina sie o szkodliwosci bialka.Nadmiar przyczynia sie do rozwoju roznych chorob oraz tycia. Martyno,jezeli twoja siostra nie choruje,stawialabym na zmniejszenie bialka.Obserwowanie organizmu i przychodzenie mu z pomoca jest rowniez bardzo wazne. :PJezeli schudnie,bo mysle,ze jednak 70 kg/164,to zbytnia podaz wysokowartosciowych produktow w diecie,mozna zwiekszyc ilosc tluszczu do ponad 100g. Very Happy
Dziękuje za odpowiedź Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #59 : 2009-07-10, 12:13:38 »

rąk.
Tutaj duzo wspomina sie o szkodliwosci bialka.Nadmiar przyczynia sie do rozwoju roznych chorob oraz tycia. Martyno,jezeli twoja siostra nie choruje,stawialabym na zmniejszenie bialka.Obserwowanie organizmu i przychodzenie mu z pomoca jest rowniez bardzo wazne. :PJezeli schudnie,bo mysle,ze jednak 70 kg/164,to zbytnia podaz wysokowartosciowych produktow w diecie,mozna zwiekszyc ilosc tluszczu do ponad 100g. Very Happy

nie można proponować kobiecie zmniejszenia białka przy tak niskich węglach...toż to "katastrofija"..... Shocked Razz
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.