forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:51:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...  (Przeczytany 92120 razy)
martyna opty
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #60 : 2009-07-10, 12:14:45 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzro¶cie 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudn±c.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynaj±c ŻO nie miałam drętwienia r±k.
To nie jest DO, ale może kto¶ bardziej kompetentny się wypowie.
Na jakiej podstawie twierdzisz że to nie jest ŻO?
Cyt. z "Książki Kucharskiej" JK..."Jako ogólną zasadę można przyjąć:  1 : 2,5-3,5 : 0,5 "....."otyli powinni w pierwszych miesiącach diety zmniejszyć ilość tłuszczu do 1-2 gramów na 1 gram białka"....Teraz to już nic nie wiem  Confused , byłam pewna, że B:T =1:1 to już nie DO. Dlatego prosiłam bardziej kompetentnych.
Reniu dlatego kazałam siostrze jeśc 70 B bo  waży 70 kg ale to chyba za dużo więc zmniejszymy białko do 40- 50 B
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #61 : 2009-07-10, 12:15:30 »

no ale cóż planktoniczno-bufonowa  violka ma tutaj do gadania... Very Happy Very Happy Very Happy Razz Razz Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #62 : 2009-07-10, 12:21:29 »

no ale cóż planktoniczno-bufonowa  violka ma tutaj do gadania... Very Happy Very Happy Very Happy Razz Razz Razz
ale,ale,siostra Martyny przeciez nie ma ogromnej nadwagi oraz wyraznie napisane i nie choruje.Do dlaczego ma jesc na sile???? Laughing
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #63 : 2009-07-10, 12:32:13 »

ale,ale,siostra Martyny przeciez nie ma ogromnej nadwagi oraz wyraznie napisane i nie choruje.Do dlaczego ma jesc na sile???? Laughing
a czy ja napisałam, iż ma jeść na siłe?  Razz to ona do tej pory wciskała proporcje ...? Shocked Razz

Zapisane
marian05
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #64 : 2009-07-10, 13:48:26 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzroście 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudnąc.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynając ŻO nie miałam drętwienia rąk.
Tutaj duzo wspomina sie o szkodliwosci bialka.Nadmiar przyczynia sie do rozwoju roznych chorob oraz tycia. Martyno,jezeli twoja siostra nie choruje,stawialabym na zmniejszenie bialka.Obserwowanie organizmu i przychodzenie mu z pomoca jest rowniez bardzo wazne. :PJezeli schudnie,bo mysle,ze jednak 70 kg/164,to zbytnia podaz wysokowartosciowych produktow w diecie,mozna zwiekszyc ilosc tluszczu do ponad 100g. Very Happy
Dziękuje za odpowiedź Smile

Weszlem teraz w temat, rozumie ze Twoja siostra zaczyna stosowanie diety - czyli jest na tzw. przebudowie. Poza tym jest nastolatka czyli rozwija sie jeszcze, tutaj nalezy byc ostroznym
u osob rozwijajacych sie zapotrzebowanie na bialko jest wyzsze niz u osob dojzalych. Kiedy doroslym na przebudowie powinne wystarczyc proporcje  1 : 3,4 : 0,9 w czym bialko ok.50 - 52g
nastolatka uprawiajaca sport powinna wziac poprawke na bialko i spozywac go w granicach ok 65 -70g , tluszczu(chcac pozbyc sie nadwagi) minimum 130g i weglowodanow 56 - 60g

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #65 : 2009-07-10, 13:59:09 »

kupiłam sobie olej lniany budwingowy nieoczyszczony, 1 litr, 45 zł proporcje omega 3 do omega 6 są zadawalajace, omega 9 13g, omega6 15g, omega3 46g  Razz
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #66 : 2009-07-10, 14:01:23 »

kupiłam sobie olej lniany budwingowy nieoczyszczony, 1 litr, 45 zł proporcje omega 3 do omega 6 są zadawalajace, omega 9 13g, omega6 15g, omega3 46g  Razz
powinnam dodac w 6 lyzkach stolowych
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #67 : 2009-07-10, 14:03:33 »

a dlaczego nie tran?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #68 : 2009-07-10, 15:13:15 »

a dlaczego nie tran?

nie zastanawiałam się nad tym, znajomej pani zamówiła i przy okazji ja pomyślałam że również zakupię...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #69 : 2009-07-10, 17:24:21 »

Mam pytanie: moja siostra od ponad tygodnia zaczęła żywienie optymalne.Ma 16 lat,na nic nie choruje.Waży 70 kg przy wzroście 164 cm.Jej proporcje to 70 B, 80-90 T i 30 W.Zaznacze że T tylko 80-90 gdyż chciałaby schudnąc.Jednak zaczeły jej od kilku dni drętwiec ręce.Czy możecie mi podpowiedziec jaki może byc tego powód?może te 70 g białka to za dużo?ja zczynając ŻO nie miałam drętwienia rąk.


Za malo T za duzo W i generalnie jest do d.......... To nie ZO.

Zalozenie jest aby BTW bylo 1:3,5 : 0,5
Jezeli wazy 70 kg i jest mloda i aktywna i na poczatku diety to powinna przez pierwsze tygodnie zjadac do 70 gr B, do 250 gr T i max 50 gr weglowodanow.

W miare przystosowania sie organizmu do zywienia zmiejszac B i zwiekszac W ale nie wiecej W jak 1,5 razy bialka (gdzie B bedzie w okolicach 50 ) pod warunkiem, ze B jest najwyzszej jakosci, czyli przede wszystkim zolka, podroby i tluste mieso.

Chleb, cola, owoce i inne "zdrowe" surowe "wrzywa" typu lasanie i spaghetti,  preferowane produkty w Twojej siostry wieku sa oczywiscie wykluczone, prawda?
Inaczej zrobi sobie krzywde!!!





Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #70 : 2009-07-10, 17:30:37 »

Cytuj
Dlatego zjadaj zbilansowane potrawy tak aby B bylo w przedziale 50-70 gr tluszczy razy 2,5 do 3,5 oraz weglowodanow tylko 0,5 w stosunku do zjedzonego B.

...czyli weglowodanow z tej proporcji wychodzi tylko 25-35g. Dla wiekszosci za malo. Powodzenia z takim namaszczonym podejsciem do proporcji.
 

Zgadzam sie, ze dla wiekszosci jest za malo weglowodanow.....dla Ciebie!! Pamietaj, ze osoba rozpoczyna ZO. Pamietasz jak Ty zaczynales? POdaj swoje proporcje sprzed 8 lat, czy ile lat jestes juz na ZO?

Gdzies trzeba zaczac! Dr Jan Kwasniewski podaje proporcj dla poczatkujacych i dla tych, ktorzy przebudowali/przystosowali organizm ale widze, ze masz lepsze sposoby. Zamiast niekonstruktywnej krytyki daj ludziom jakas propozycje a nietylko, ze "Powodzenia z takim namaszczonym podejsciem do proporcji". Mojej znajomej wnuczka ma madrzejsze wypowiedzi.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #71 : 2009-07-10, 19:33:03 »

kupiłam sobie olej lniany budwingowy nieoczyszczony, 1 litr, 45 zł proporcje omega 3 do omega 6 są zadawalajace, omega 9 13g, omega6 15g, omega3 46g  Razz
Po piciu takiego oleju przez trzy miesiace zginely mi z pluc granulki powstale po zatruciu rtecia. Zatrucie rtecia nastapilo po nie fachowej wymianie plomby amalgamatowej.
Ali zaraz bedzie straszyc cjankiem w tym oleju. Jak sie okazuje to ten cjanek jest uwalniany tylko przez komorki rakowe na swoja pohybel.
Za pol litra place 23 A$.
Na etykietce pisza:
Omega 3; 52-62g
Omega 6; 17g
Omega 9; 15g
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #72 : 2009-07-10, 19:56:38 »


Po piciu takiego oleju przez trzy miesiace zginely mi z pluc granulki powstale po zatruciu rtecia. Zatrucie rtecia nastapilo po nie fachowej wymianie plomby amalgamatowej.
Ali zaraz bedzie straszyc cjankiem w tym oleju. Jak sie okazuje to ten cjanek jest uwalniany tylko przez komorki rakowe na swoja pohybel.
Za pol litra place 23 A$.
Na etykietce pisza:
Omega 3; 52-62g
Omega 6; 17g
Omega 9; 15g

cieszę się sympatyczny kangurku że piszesz mi takie rzeczy, ja również mam nadzieje że mój organizm skorzysta co nieco.... Razz mam nawet do przeczytania całą teorie dołączoną do tegoż produktu, 8 bitych kartek formatu A4.... Razz mam zamiar dodawać go do sałatek, pomidorów, podobno nie wskazane jest łączenie go z tłuszczem nasyconym z uwagii na niewielkie wchłonięcie go w "smalcowo-podgarlanym towarzystwie"... Razz
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #73 : 2009-07-10, 20:29:43 »

cieszę się sympatyczny kangurku że piszesz mi takie rzeczy, ja również mam nadzieje że mój organizm skorzysta co nieco.... Razz mam nawet do przeczytania całą teorie dołączoną do tegoż produktu, 8 bitych kartek formatu A4.... Razz mam zamiar dodawać go do sałatek, pomidorów, podobno nie wskazane jest łączenie go z tłuszczem nasyconym z uwagii na niewielkie wchłonięcie go w "smalcowo-podgarlanym towarzystwie"... Razz

To napisze jeszcze troche wiecej:
 
OMEGA 3/LINOLENIC ACID PATHWAY
Alpha-linolenic Acid is converted to Stearidonic Acid by the enzyme “delta-6-desaturase”
a.   Delta-6-desaturase is dependent upon Vitamin B6, magnesium and zinc for proper function.
b.   It is interesting to note that people suffering from asthma are often deficient in these nutrients and as a result are more prone to inflammation which exacerbates asthma.
Stearidonic Acid is converted to Eicosatetraenoic Acid by the enzyme “elongase”
Eicosatetraenoic Acid is converted to Eicosapentaenoic Acid by the enzyme “delta-5-desaturase”.
a.   Delta-5-desaturase requires Vitamin C, niacin and zinc
Eicosapentaneoic Acid/EPA is converted into anti-inflammatory prostaglandins and anti-inflammatory leukotrienes.
a.   The enzyme “cyclo-oxygenase” converts EPA into anti-inflammatory prostaglandins (aka: series 3 prostaglandins).
b.   The enzyme “lipoxygenase” converts EPA into anti-inflammatory leukotrienes.
In order to produce Docosahexaenoic Acid (DHA) Eicosapentaenoic Acid (EPA) is first converted into Docosapentaenoic Acid by the enzyme elongase and is then converted to DHA by the enzyme Delta-4-Dehydorgenase.
SUMMARY OF OMEGA 3 PATHWAY:
 
Linolenic Acid/Omega 3 (LNA)
V
V Delta-6-Desaturase (D6D)
V
Stearidonic Acid
V
V Elongase
V
Eicosatetraenoic Acid
V
V Delta-5-Desaturase (D5D)
V
Eicosapentaneoic Acid (EPA)>>>>>Lipoxygenase converts EPA to:
V Anti-inflammatory Leukotrienes
V Elongase    - Cyclo-oxygenase 1 (COX 1) converts EPA to:
V    Anti-inflammatory Series 3 Prostaglandins
Docosapentaenoic Acid
V
V Delta-4-Desaturase
V
Docosahexaenoic Acid (DHA)
 

OMEGA 6/LINOLEIC ACID PATHWAY:
Linoleic Acid is converted into Gamma Linolenic Acid by the enzyme “delta-6-desaturase”.
a.   Delta-6-desaturase requires Vitamin B6, magnesium and zinc in order to function properly.
Gamma Linolenic Acid is converted into Dihomogamma Linoleic Acid by the enzyme elongase.
Dihomogamma Linolenic Acid can be converted to either Anti-inflammatory Series 1 Prostaglandins or into Arachidonic Acid by the enzyme “delta-5-desaturase”.
a. Delta-5-desaturase requires Vitamin C, niacin and zinc in order to function.
b. Delta-5-desaturase has a greater affinity for converting Omega 3 oils over Omega 6 oils.
c. …but when converting omega 6 oils, it has a greater affinity to convert Dihomogammalinolenic acid to the anti-inflammatory series 1 prostaglandins over Arachidonic Acid.
d. Now Cyclo-oxygenase converts arachidonic acid into pro-inflammatory Series 2 prostaglandins
SUMMARY OF OMEGA 6 PATHWAY:
 
Linoleic Acid/Omega 6 (LA)
V
V Delta-6-Desaturase (D6D)
V
Gamma Linolenic Acid (GLA)
V
V Elongase
V
Dihomo-gamma-linolenic Acid (DGLA)>>>>>>>>>>Anti-inflammatory
V    Series I Prostaglandins
V Delta-5-Desaturase (D5D)
V
Arachidonic Acid (AA)
V
V Cyclo-oxygenase 2 (COX 2)
V
Pro-inflammatory
Series II Prostaglandins

Aby uniknac konkurencji w walce o ten sam enzym przez Omega 3 i omega 6 nalezy dostarczyc do organizmu DHA (jest go duzo w mozdzku). Nie bedzie zachodzic ta reakcja zaznaczona na czerono. Wowczas ALA(LNA) bedzie wykorzystywany do innych celow (np. do chelatacji rteci). ALA(LNA)przenika bez problemu do mozgu.

Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #74 : 2009-07-10, 20:34:20 »

.
Ali zaraz bedzie straszyc cjankiem w tym oleju. Jak sie okazuje to ten cjanek jest uwalniany tylko przez komorki rakowe na swoja pohybel.
Za pol litra place 23 A$.

fuj
a pijcie ten pokost frajerzy
skoro wam nie starcza w innych tłuszczach
to wszystko jest także w dobrych żółtkach w dostatecznej ilości
ps.
glikozydy cyjanogenne masz w siemieniu a nie oleju
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #75 : 2009-07-10, 20:50:21 »

fuj
a pijcie ten pokost frajerzy
...
Laughing
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #76 : 2009-07-10, 20:59:15 »

flo miałam niezależnie od Ciebie przygotowany identyczny poscik.... Very Happy

Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #77 : 2009-07-10, 21:47:22 »

Cytuj
Zamiast niekonstruktywnej krytyki daj ludziom jakas propozycje a nietylko, ze "Powodzenia z takim namaszczonym podejsciem do proporcji". Mojej znajomej wnuczka ma madrzejsze wypowiedzi.
krytyka byla jak najbardziej konstruktywna. Masz za bardzo namaszczony stosunek do wypowiedzi Jana Kwasniewskiego i walisz w dekiel kazdego kto sie z tym nie zgadza. Bylbys dobrym materialem na inkwizytora w sredniowieczu  Laughing
Moja propozycja jest nastepujaca: stosunek bialka do tluszczu ok. 1/3 (wagowo) - do syta, stala ilosc weglowodanow: 50-70g.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #78 : 2009-07-10, 21:51:36 »

walisz w dekiel kazdego kto sie z tym nie zgadza. Bylbys dobrym materialem na inkwizytora w sredniowieczu  Laughing
Razz Razz Razz Razz
 
też uważam że za mało węgli dostarczała....
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Pytanie odnośnie dziennej dawki ...
« Odpowiedz #79 : 2009-07-10, 21:54:01 »

w/g Stryera, po adaptacji, czlowiek potrzebuje 40g weglowodanow na dzien
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.