forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 17:24:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660427 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  jestem nowa, mam kilka pytań i dziękuję za odpowiedź.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: jestem nowa, mam kilka pytań i dziękuję za odpowiedź.  (Przeczytany 6938 razy)
jamaica
Go


Email
jestem nowa, mam kilka pytań i dziękuję za odpowiedź.
« : 2005-12-12, 00:08:04 »

Witajcie! Jestem "jamaica", od trzech dni jestem na DO dr. Kwaśniewskiego, ze względu na choróbsko, które się u mnie ujawiło. Niestety domeną mojego charakteru jest zazwyczaj hurra optymizm i po przeczytaniu książki doktora wszystkich znajomych bym na tę dietę namówiła ( z conajmniej trzech powodów), ale mój brat uważa, że dr. Kwaśniewski to Szarlatan i omamia swoimi poglądami ludzi (podobnie, jak ksiądz dyrektor). Nie chcę być fanatyczką i dlatego proszę o poradę:czy książka dr-a Kwaśniewskiego wystarczy do podjęcia zmiany życia we własnym zakresie, a przede wszystkim,  jaki powinien być stosunek białka i tłuszczów do węglowodanów? (bo inaczej jest napisane w książce a inaczej necie ((a różnice dość znaczne są)) i jak działa waga BTW?
(Powiem tylko w tajemnicy tym, którzy mają nadwagę, że ja w 3 dni zrzuciłam 2 kg :, właściwie to samo spadło, choć nie na tym mi zależy)
Pozdrawiam optymalnych! jamaica
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: jestem nowa, mam kilka pytań i dziękuję za odpowiedź.
« Odpowiedz #1 : 2006-01-03, 00:00:04 »

 Mnie wystarczyła książka. Wyleczyłam wrzody żołądka i o to mi najbardziej chodziło.Na początku schudłam 4 kg i waga utrzymuje się do tej pory.O bólach kręgosłupa zapomniałam [dyskopatia szyjna i lędżwiowa] Przed ŻO ledwo chodziłam. Mnijwięcej raz do roku robię badania. Wszystkie wyniki mam w normie.BTW stosuję jak w książce innych nie słucham i jest dobrze. Jestem  9-ty rok na ŻO i diety nie zmienię. Wagi BTW nie mam a teraz już mi waga wcale nie potrzebna.
Zapisane
laufadam
Go


Email
Odp: jestem nowa, mam kilka pytań i dziękuję za odpowiedź.
« Odpowiedz #2 : 2006-02-26, 19:56:57 »

Gdzies wyczytalem u Kwasniewskiego ( z czym sie zgadzam ) , ze najzdrowsze jest nic niejesc, ale
musimy jesc , zeby zyc. Czyli na poczatku ogranicz w ogole jedzenie i zacznij Kwasniewskiego powoli,
dopuki jeszcze jestes na placebo , a poczujesz ze robisz cos nareszczcie rozsadnie..
U mnie najgorsze sa napady, gdy chce mi sie jesc , a bym jadl wszystko , wtedy poszukaj sobie
cos do roboty ja staram sie biegac. Te napady to wedlug mnie stare nawyki i przyzwyczajenia z
ktorymi nie mozemy zerwac.
Dlugo by jeszcze mowic , ale nie od razu ...
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: jestem nowa, mam kilka pytań i dziękuję za odpowiedź.
« Odpowiedz #3 : 2006-07-29, 20:06:56 »

Gdzies wyczytalem u Kwasniewskiego ( z czym sie zgadzam ) , ze najzdrowsze jest nic niejesc, ale
musimy jesc , zeby zyc. Czyli na poczatku ogranicz w ogole jedzenie i zacznij Kwasniewskiego powoli,
dopuki jeszcze jestes na placebo , a poczujesz ze robisz cos nareszczcie rozsadnie..
U mnie najgorsze sa napady, gdy chce mi sie jesc , a bym jadl wszystko , wtedy poszukaj sobie
cos do roboty ja staram sie biegac. Te napady to wedlug mnie stare nawyki i przyzwyczajenia z
ktorymi nie mozemy zerwac.
Dlugo by jeszcze mowic , ale nie od razu ...


Moje doświadczenie w temacie przechodzenia głodu w początkowym okresie Ż.O. 5 lat temu byly
identyczne jak u Ciebie ja nie moglem uciec do biegania bo wogóle było mi ciężko zrobić kilka kroków
i tylko wielokrotne czytanie wszystkich opracowań dr.jk pozwoliło mi zrozumieć ten problem,wspierałem się równierz
spotkaniami na które uczęszczałem najpierw 50km od mojej miejscowości potem założony został oddział w moim mieście
Gdy wracam do wspomnień na temat menu z popszedniego okresu a dzisiaj to odrazu widać że ten sposób żywienia
jest najodpowiedniejszy szczególnie dla osob chorych.moje dzisiejsze menu jest wielokrotnie mniejsze wagowo nie mówiąc już o
składzie jak i stosunkowi.poprostu wystarcza mi i nie jestem już glodny B-T-W potrafię już dobrać nawet jak jestem poza domem poprostu wszystko weszlo w nawyk.4szt żółtka mała kromka chleba już nawet nie optymalnego,jeden mały pomidor,i wszystko popiję śmietaną 30% to moje śniadanie.Obiad to doslownie jeden ,lub półtora ziemniaka , kotlet nawet nieważony z karkówki tak na ok aby się mieścił na talerzu trochę tłuszczu ze smażenia kotleta do ziemniaka trochę koperku dwa liście sałaty popijam śmietaną i do wieczora spokój wieczorem dwa placuszki z pszepisu z książki kucharskiej posmarowane maslem i to wszystko.Waga spadała mi bardzo wolno ale zgodnie z tym co czytałem i co po wizycie u dr.w Ciechocinku zostało mi przekazane ,zrozumiałem i wiem że najpierw naprawiają sie naarządy chore ,a potem reguluje się waga .A to co już nie jest do naprawy co zanikło i tak sięnie odrodzi,ale i tak można lepiej z tym żyć,w  moim przypadku oddychać Dziś po 5latach straciłem 25kg ze swojej nadwagi,i jeszcze  nie jest tak jaka powinna być ale Ż. O. nie zamienił bym już za nic..,
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: jestem nowa, mam kilka pytań i dziękuję za odpowiedź.
« Odpowiedz #4 : 2006-07-30, 11:30:52 »

U mnie najgorsze sa napady, gdy chce mi sie jesc , a bym jadl wszystko ...

Gdy masz taką sytuację - nie męcz się - idź do lodówki i napij się śmietanki 30-36% - do woli. Po paru łykach będziesz nasycony. A na temat ograniczeń ilościowych pokarmu możesz przeczytać tu - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=4. Masz jeść do woli...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jestem nowa, mam kilka pytań i dziękuję za odpowiedź.
« Odpowiedz #5 : 2006-08-02, 11:32:48 »

Nie wiem, czy w wypadku głodu takie nasycanie się śmietanką jest dobre. Ja bym po prostu zjadła odrobinkę czegoś w ustalonych proporcjach i wyszła na spacer. Rzeczywiście nawyki robią swoje, a dom przypomina o tych nawykach.

Dlatego ostrzegam przed śmietanką jak również przed orzeszkami, bo wprowadzają w żywieniu zachwianie proporcji, a malutka ich ilość, choć nie czuje się ich w żołądku, tuczy. Już lepiej bez wyrzutów sumienia zjeść coś bardziej wartościowego.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.