forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 12:50:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660386 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  higiena ciała
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: higiena ciała  (Przeczytany 90906 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #60 : 2009-07-23, 11:54:44 »

Niczego spośród naczyń kuchennych nie używam tak często jak patelni, więc mam ją za cudowny wynalazek, zaś dania z niej mam za najlepsze pod słońcem.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #61 : 2009-07-23, 11:56:09 »

Poza tym, jak masz zlogi w nerkach, to chyba nie masz zamiaru leczyc sie na forum, albo przy pomocy (cytujac Miska) "medycyny badziewno-odpustowej" . Czy moze masz taki zamiar?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #62 : 2009-07-23, 12:25:52 »

Jeszcze moge Ci powiedziec, co kiedys czytalam na ten temat. Na stronie "maf"'a jest zapis czatu z panem doktorem Janem Kwasniewskim. Ktos tam sie nabawil kamieni w nerkach, na co pan doktor odpowiedzial, ze trzeba zbadac sklad kamieni i odpowiednio dostosowac diete. Poza tym na ZO trzeba tez w tym kontekscie uwazac na kwasice ketonowa. Tyle wiem.
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #63 : 2009-07-23, 13:22:39 »

www.pl.wikipedia.org/wiki/Kwasica_ketonowa
Cytuj
Kwasica ketonowa – stan organizmu, w którym, w celu produkcji energii, dochodzi do spalania tłuszczów zamiast glukozy. (...)

To taki wydumany problem. Jak ktoś ma skurcze  w łydkach to niech sobie dołoży trochę więcej duszonej jarzyny do każdego dania i tyle w temacie. Jakby mi smażone nie służyło to bym się zdrowo nie czuł, choć większość jedzenia rzeczywiście duszę godzinami w temperaturze 101 stopni.
Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #64 : 2009-07-23, 13:34:10 »

taaaa, "łikipidia prawde Ci powie"
"risercz" na szybko: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2342.msg58140#msg58140
Zapisane
lukaszlopienski
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #65 : 2009-07-23, 17:32:44 »

wasze forumowe rady traktuję, jako uzupełnienie wiedzy, którą czerpię z innych źródeł. w żadnym razie, nie jako autorytatywne opinie Smile uważam po prostu, że będąc na tej diecie jakiś czas, macie już jakieś o niej pojęcie. zadając pytanie, otrzymuję kilka różnych odpowiedzi, więc mogę sobie z nich wyciągnąć esencję Smile

moje kamienie są szczawianowo-wapniowe. szczawiu unikam, ale z wapnem byłoby trudno. wg diagnozy lekarza klasycznego są nierozpuszczalne. kazali mi czekać aż urosną, żeby można było je rozbić. lekarz medycyny niekonwencjonalnej pewnie by się roześmiał na taką diagnozę...

Ja osobiscie nie smaze, nie sluzy mi.

hm, to ciekawe. a jak sobie uzupełniasz tłuszcz? tombak twierdzi wręcz, że jakakolwiek obróbka termiczna (również wody) jest np. jedną z przyczyn osteoporozy. może pierwotnie nasze organizmy potrafiły trawić surowe
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #66 : 2009-07-23, 18:24:12 »

>hm, to ciekawe. a jak sobie uzupełniasz tłuszcz?
(ja wiem, ja wiem)

Mam ja sobie takie jarzyny w formie płyty wiórowej 10cm x 10cm x 2cm.
Odpowiada to 2kg świeżych warzyw.

Do 1 / 4 takiej kostki dodaję szklankę wody i pół kostki masła lub smalcu, kawałek wątróbki, nerkę, lub karczek i mam super danie duszone na minimalnym ogniu więc trudno to nazwać smażeniem.
Smile

http://images37.fotosik.pl/163/3a86471bdd90b9dcmed.jpg
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #67 : 2009-07-23, 20:03:21 »

wasze forumowe rady traktuję, jako uzupełnienie wiedzy, którą czerpię z innych źródeł. w żadnym razie, nie jako autorytatywne opinie Smile uważam po prostu, że będąc na tej diecie jakiś czas, macie już jakieś o niej pojęcie. zadając pytanie, otrzymuję kilka różnych odpowiedzi, więc mogę sobie z nich wyciągnąć esencję Smile

reakcja - prawidlowa Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #68 : 2009-07-24, 13:14:57 »

>hm, to ciekawe. a jak sobie uzupełniasz tłuszcz?
(ja wiem, ja wiem)

Mam ja sobie takie jarzyny w formie płyty wiórowej 10cm x 10cm x 2cm.
Odpowiada to 2kg świeżych warzyw.

Do 1 / 4 takiej kostki dodaję szklankę wody i pół kostki masła lub smalcu, kawałek wątróbki, nerkę, lub karczek i mam super danie duszone na minimalnym ogniu więc trudno to nazwać smażeniem.
Smile

http://images37.fotosik.pl/163/3a86471bdd90b9dcmed.jpg
wkrotce bede w Polsce,rowniez,moglabym  zaopatrzyc sie w te plyty wiorowe, Adam,????jakie sieci handlowe rozprowadzaja ten susz????
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #69 : 2009-07-24, 17:57:37 »

Trzeba by się dopytać mailowo u producenta bo ja zaopatruję się w małym lokalnym ogólnospożywczym Smile
Zapisane
lukaszlopienski
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #70 : 2009-07-24, 18:09:23 »

a produkcja takiego suszu nie odbywa się ze stratą na jakości odżywczej tych warzyw?
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #71 : 2009-07-24, 18:35:21 »

a produkcja takiego suszu nie odbywa się ze stratą na jakości odżywczej tych warzyw?

Jak dla mnie to jakość odżywcza suszu warzywnego sprowadza się do tego, że doskonale chłonie tłuszcz, posiada objętość i nie zawiera nadmiaru węglowodanów. Magicznych witamin i mikroelementów to poszukuję (a właściwie same się znajdują) w żółtkach, wywarze mięsnym, podrobach, maśle.
A potrzebę urozmaicenia zaspokajam skręcając na rowerze raz w lewo raz w prawo.
Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #72 : 2009-07-24, 18:38:24 »

...witamin i mikroelementów to poszukuję...

Wszystko sie zgadza, ale jest male "ale"
i Ty dobrze o tym wiesz! Smile

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #73 : 2014-01-14, 13:51:12 »

Łukasz , odnośnie  zapachów   potu i reszty  Very Happy  ,  na forum DD  , zamieściłem temat  " o łączeniu pokarmów " z którego wynika , że nieodpowiednie łączenie spożywanych produktów może mieć wpływ na problemy trawienne i  powstające przy tym  zapachy . Spróbuj odszukać , może znajdziesz odpowiedź ...     Darek

Higiena.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #74 : 2014-01-14, 14:33:00 »

a produkcja takiego suszu nie odbywa się ze stratą na jakości odżywczej tych warzyw?

Jak dla mnie to jakość odżywcza suszu warzywnego sprowadza się do tego, że doskonale chłonie tłuszcz, posiada objętość i nie zawiera nadmiaru węglowodanów. Magicznych witamin i mikroelementów to poszukuję (a właściwie same się znajdują) w żółtkach, wywarze mięsnym, podrobach, maśle.
A potrzebę urozmaicenia zaspokajam skręcając na rowerze raz w lewo raz w prawo.
Smile
To Ci się, Adasiu troszkę po...zmieniało Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #75 : 2014-01-14, 14:52:40 »

Ciągle do przodu.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #76 : 2014-04-03, 18:11:16 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #77 : 2014-04-03, 18:21:20 »

W końcu normalny dermatolog nie siedzący (przynajmniej nie tak głęboko) w kieszeni farmacji... Very Happy
Zgadzam się ze wszystkim...
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #78 : 2014-04-03, 18:28:19 »

a produkcja takiego suszu nie odbywa się ze stratą na jakości odżywczej tych warzyw?

Jak dla mnie to jakość odżywcza suszu warzywnego sprowadza się do tego, że doskonale chłonie tłuszcz, posiada objętość i nie zawiera nadmiaru węglowodanów. Magicznych witamin i mikroelementów to poszukuję (a właściwie same się znajdują) w żółtkach, wywarze mięsnym, podrobach, maśle.
A potrzebę urozmaicenia zaspokajam skręcając na rowerze raz w lewo raz w prawo.
Smile
To Ci się, Adasiu troszkę po...zmieniało Laughing
Tak poczytac to kiedys normalny chlopaczyna byl, rezolutny, trzezwy i czasami nawet dowcipny, nie pisal mieszanina koslawych wierszy z nieudolnym haiku. Moze po czterdziestce tak sie zmienil? Podobno po 40 ludzie sie zmieniaja. Teraz jest gorzknialym ponurakiem z paranojami i nienawiscia do wszystkiego co optymalne......szkoda mi go troche.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #79 : 2014-04-03, 18:33:11 »

Ja go aż tak źle nie odbieram Very Happy
Trochę nałogowiec i paranoik, ale na tle "Napoleonów" z DD wygląda nieźle.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.