forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:04:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  higiena ciała
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: higiena ciała  (Przeczytany 90333 razy)
malgo35
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #20 : 2009-07-21, 14:17:52 »

ok, rozumiem więc, że mogę zębów nie myć Smile a przynajmniej spróbuję i zobaczę, jakie to będzie miało efekty. próchnicy nie będe miał na pewno, to już wiem. co do zapalenia jamy ustnej, tudzież dzi±seł, to my¶lę, że przy wła¶ciwej diecie podobnie, jak próchnica, występować nie powinny. kiedy¶ ludzie nie myli zębów, a mimo to, umieraj±c mieli ich więcej, niż my. ta argumentacja mi wystarczy

Umierając mieli po 35 lat Very Happy
Co będziesz próbował, ze dwa razy dziennie sobie umyj dla spokojności Smile
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #21 : 2009-07-21, 15:22:29 »

........ta tez chyba dlugo nie  myla  zebow..... Cool Mad

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #22 : 2009-07-21, 15:58:32 »

"Gwidon", nie oszukuj! Wink widać, że to przebieraniec (albo przemalowaniec)  Laughing Lubisz straszyć ludzi, no nie?   Very Happy
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #23 : 2009-07-21, 16:12:17 »

.....chodzilo o  efekt Wink Laughing Laughing Laughing Cool....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #24 : 2009-07-21, 16:18:50 »

 Very Happy Udało Ci się. Shocked Piorunujący.. Laughing
Zapisane

lukaszlopienski
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #25 : 2009-07-21, 16:51:14 »

hm, argument, że żyli po 35 jest mocny Smile tylko dlaczego kwaśniewski się na to powoływał? nie robiłby chyba tego, gdyby można było to tak łatwo podwarzyć. chyba, że on też tego nie wiedział Smile w każdym razie, wierzę w jego gwarancję, że próchnica na diecie mi nie grozi. więc mogę, co najwyżej od czasu do czasu oczyścić zęby z resztek jedzenia, żeby nie gniły, ale myślę, że spokojnie można to robić raz na kilka dni.

a co do przedstawionego na obrazku przykładu, to gwoli ścisłości, jest to mężczyzna Smile dość kontrowersyjny piosenkarz, marylin manson. choć fakt, że stara się być w jakimś stopniu hemafrodytyczny Smile zaś to, co ma na zębach, to tylko nakładka
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #26 : 2009-07-21, 17:53:55 »

Łukasz , odnośnie  zapachów   potu i reszty  Very Happy  ,  na forum DD  , zamieściłem temat  " o łączeniu pokarmów " z którego wynika , że nieodpowiednie łączenie spożywanych produktów może mieć wpływ na problemy trawienne i  powstające przy tym  zapachy . Spróbuj odszukać , może znajdziesz odpowiedź ...     Darek
Zapisane
lukaszlopienski
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #27 : 2009-07-21, 18:56:57 »

tematu znaleźć mi się niestety nie udało. ale jeśli chodzi o mnie, to jedyne połączenia jakie stosuję, to:
ziemniaki+mięso (bez żadnych przypraw i dodatków)
i zamiast jajek rano 2x w tygodniu ser biały+śmietana+wiórki kokosowe, pestki dynii i słonecznika, oraz orzechy włoskie i migdały, tudzież jeżyny
dodatkowo raz dziennie dziabnę se figę albo daktyla (po śniadaniu) i lemoniadę (bezcukrową), jako uzupełnienie witaminy c

tak przynajmniej na chwilę obecną, wygląda moja wizja dostarczania sobie wszystkich potrzebnych składników. czy jest w tym jakieś niewłaściwe mieszanie?
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #28 : 2009-07-21, 22:10:19 »

Wracając do tych 35-u lat... Takie liczby mogą być fałszywe o czym pisał J. K. Zależy jak mierzono, bo jeżeli na podstawie stanu kości to wystarczyło że człowiek wolniej się starzał lub jego poszczególne tkanki zmieniały się w różnym tempie i rezultat mógł być taki że osobnik umarł w wieku lat 100 a kości jego wyglądają jak u współczesnego 35 latka, którego wzięto za wzór do porównania.
Zapisane
lukaszlopienski
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #29 : 2009-07-21, 22:14:10 »

aa, rzeczywiście, pisał o tym. to kolejny arument za niemyciem zębów Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #30 : 2009-07-21, 22:23:51 »

aa, rzeczywiście, pisał o tym. to kolejny arument za niemyciem zębów Smile

Łukasz a czemu nie chcesz myć zębów? rano to wręcz konieczność, nie mówiąc po tłustym jedzeniu 
 Sad są ekologiczne pasty ...

np.
http://www.biovert.pl/product_info.php?products_id=1675
http://sklep.ekodzieciak.pl/kosmetyki-naturalne-pasty-zebow-c-40_54_82.html
Zapisane
lukaszlopienski
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #31 : 2009-07-21, 22:37:48 »

nie chcę myć, bo staram się eliminować wszelkie zbędne czynności i zużycia materii. a skoro ludzie kiedyś sobie świetnie radzili bez past do zębów, które pojawiły się stosunkowo niedawno, to dlaczego my mielibyśmy nie móc?

przeczytałem teraz ciekawą rzecz (u tombaka) odnośnie mieszania. otuż odradza on mieszanie białek z węglowodanami w jednym posiłku (czyli np. mięso+ziemniaki), gdyż różnią się długością trawienia. i tak, węglowodany zostają strawione po 20-40 minutach i przesuwają sie do dwunastnicy wraz z niestrawionymi jeszcze białkami (których czas trawienia to od 2 do 4h). tylko nie wiem, czy to się ma jakoś do diety opty, bo napisał to w kontekście dużej ilości spożywanych węglowodanów

ale napisał też inną ciekawą rzecz (jedną z wielu w jego książkach): że obierając ziemniaki ze skórki pozbawiamy je znacznej części wartościowych składników-również tych, pomagających w trawieniu skrobii. zaleca więc gotowanie ich w mundurkach (najlepiej na parze). tyle, że ja na opty głównie smażę je na smalcu, żeby uzyskać jak najwięcej tłusczu. i tu też pytanie: czy mogę codziennie jeść smażone ziemniaki?

ciekawa jest także teoria (chyba nie jego akurat) o parzeniu skorupek jaj, mieleniu ich i dodawaniu do pożywienia, jako doskonałe źródło wapnia

i ostatnim przytoczeniem z tombaka, będzie kuracja cytrynowa Smile w ciągu 12 dni zjada się 200 cytryn i podobno to wypędza z nerek wszystkie złogi. a mam ich dwa, szczawianowo-wapniowe, teoretycznie nierozpuszczalne. jak opty ma się do takiej kuracji?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #32 : 2009-07-21, 22:47:34 »

łukasz to wszystko zależy jak się czujesz po zjedzeniu opty strawy....jeśli ok to nie ma sensu rozdzielać białka od węgli.....a z tymi cytrynami to byłabym ostrożna, kiedyś w swoim życiu przerabiałam tombaka, nawet zaczęlam pic te soki z cytryny....w pewnym momencie organizm odmówił.... Very Happy Very Happy do dzisiaj przez tą mądrą kuracje czuje że mój żołądek nie bardzo toleruje cytryny, piję rzadko herbatę z cytryną....nikomu nie będę odradzać, uczymy się sami na własnych błędach ....najważniejsze to umieć wyciągać z tych błędów wnioski.... Smile

jeśli chodzi o ziemniaki to jest prawda, najlepiej gotować w mundurkach z uwagi na wartość odżywczą... Razz
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #33 : 2009-07-21, 22:52:04 »

bosz, o czym wy gadacie, jaki kwasniewski, jaka opty strawa, jakie wartosci odzywcze w obierkach ziemniakow, nic nie rozumiem
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #34 : 2009-07-21, 23:11:31 »

bosz, o czym wy gadacie, jaki kwasniewski, jaka opty strawa, jakie wartosci odzywcze w obierkach ziemniakow, nic nie rozumiem

Widzisz Flo, takie jest zycie!  Cool
Tluszcz to jest tluszcz a cukry to cukry,
nie wspominam juz o bialkach.  Razz

Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #35 : 2009-07-21, 23:17:52 »

A mnie zaintrygowała lemoniada bez cukru jako uzupełnienie witaminy C  Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #36 : 2009-07-21, 23:18:21 »

bosz, o czym wy gadacie, jaki kwasniewski, jaka opty strawa, jakie wartosci odzywcze w obierkach ziemniakow, nic nie rozumiem

Widzisz Flo, takie jest zycie!  Cool
Tluszcz to jest tluszcz a cukry to cukry,
nie wspominam juz o bialkach.  Razz

moze Twoje zycie takie jest, moje jest mojsze i zgodne z zasadami entropii, panta rei
wiec Misiek, nie udawaj greka, bo dobrze wiesz, co sie komu nalezy, a kto sobie nie zasluzyl  Razz
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #37 : 2009-07-21, 23:18:54 »

ze Lukasz jeszcze tego nie wie, to co innego
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #38 : 2009-07-21, 23:28:03 »

...zgodne z zasadami entropii, panta rei...

No i wlasnie, po co pisac takimi uczonymi "terminami"
co to ma znaczyc? Dla kogo Ty flo "pracujesz" ?  Razz

Jaki Ty masz cel zeby pisac "panta re.i" ?  Razz

Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: higiena ciała
« Odpowiedz #39 : 2009-07-21, 23:33:01 »

...zgodne z zasadami entropii, panta rei...

No i wlasnie, po co pisac takimi uczonymi "terminami"
co to ma znaczyc? Dla kogo Ty flo "pracujesz" ?  Razz

dla pana tareia może?

Jaki Ty masz cel zeby pisac "panta re.i" ?  Razz


Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 20 zapytaniami.