forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 19:51:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660328 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Soki owocowe na zimę.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Soki owocowe na zimę.  (Przeczytany 75711 razy)
Opal
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #20 : 2009-08-29, 22:46:40 »

Ali Smile przecież to normalne, że wybieramy to co lubimy. Oglądam tylko takie filmy w telewizji, które mi się podobają, a nie wszystkie jakie telewizja przedstawia. Ubrania wybieram starannie, a nie okrywam się byle szmatą, żeby tylko okryć ciało. Przebywam z ludźmi z którymi mam ochotę przebywać, a nie obojętnie z kim. Najwyraźniej sobie ciągle dogadzam Smile Nie wiem, czy w winie jest wit. c - może ktoś inny się wypowie. U mnie wina leżakują po kilka lat, bo takie mi bardziej smakują Wink i znowu sobie dogadzam, ale co mi tam.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #21 : 2009-08-30, 08:07:50 »

Wracając jeszcze na moment do soku z aronii, to chciałam dodać, że gdy mnie próbowało złapać jakieś przeziębienie, zaczynał się katar i wiedziałam, że może być coś nie tak - to wypijałam na wieczór pół szklanku soku z aronii na ciepło. Na ciepło, czyli dolewałam gorącej herbaty do wolnego miejsca w szklance. Na drugi dzień po nadciągającej chorobie nie było śladu. Optymalną jestem od ok. roku, a nie mogę sobie przypomnieć ile to już lat wstecz nie brałam antybiotyku, czy jakiś środków przeciwgorączkowych. Już nie zanudzam Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zime.
« Odpowiedz #22 : 2009-08-30, 08:09:29 »

Cytuj
...Rozlac do wyparzonych sloikow, odwrocic do gory dnem....
Nie wyleje sie?? Shocked
Ja bym wpierw zakrecil sloiki Smile

"zenon"
i bardzo słusznie. Dla ciebie specjalnie dodam na wszelki wypadek, bo nie masz doświadczenia - gdybyś w przyszłości zamierzał robić weki - to słoiki będą bardzo gorące i możesz sobie nie tylko ręce poparzyć, dlatego koniecznie musisz założyć grube gumowe rękawice, okulary, beret, fartuch gumowy, obuwie ochronne i na wszelki wypadek chwytaj słoik dodatkowo przez stosownie zwiniętą szmatkę - np: czystą pieluchę tetrową.
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #23 : 2009-08-30, 13:41:22 »

o gustach i smakach się nie dyskutuje... i przy tym zostańmy bez zbędnych komentarzy... każdy robi to na co ma ochotę.... a sok z aronii zrobię na pewno SmileSmile
ślicznie dziękuję za dobre rady! a Tobie Opal kłaniam się nisko... Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #24 : 2009-08-30, 13:54:41 »


ślicznie dziękuję za dobre rady! a Tobie Opal kłaniam się nisko... Smile

Było mi miło służyć pomocą i doświadczeniem. Pozdrawiam serdecznie Smile
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #25 : 2009-08-30, 19:43:19 »

wiesz jestem przekonana ze dzisiaj pisalam tu z toba na temat wywaru....i nie wiem gdzie to sie podzialo....
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #26 : 2009-08-30, 19:50:30 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4084.0 - o wywarze pisanie... się przeniosło.
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #27 : 2009-08-30, 19:51:17 »


no dobrze, ale gdzie się podziały te posty???ty je skasowałeś???
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #28 : 2009-08-30, 19:55:40 »

Madziu - naciśnij na link podany przez Admina. To co pisałyśmy nie zniknęło, tylko zostało uszeregowane tematycznie i bardzo dobrze Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #29 : 2009-08-30, 19:59:48 »

Jakoś wywar nie pasował mi wybitnie do tych soków owocowych.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #30 : 2009-08-30, 20:06:26 »

Oczywiście, że bardzo dobrze zrobiłeś. Mnie też soki owocowe nie pasują do opowieści o wywarach mięsnych. Gdy Madzia zorientuje się gdzie szukać dalszej części naszej rozmowy - proponuję znowu wykasować do wersji o sokach. Tak będzie nam łatwiej w przyszłości prowadzić dalsze rozmowy.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #31 : 2009-08-30, 20:09:45 »

Akazah naciśnij myszką na to podkreślone :  http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4084.40 
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #32 : 2009-08-30, 21:25:14 »

już wszystko wiem...tak się domyślałam, że tematycznie post nie pasował  i dlatego został usunięty, ale nie wiedziałam, że został przerzucony w inny temat.
człowiek cały czas się uczy  Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zime.
« Odpowiedz #33 : 2009-09-01, 13:13:56 »

Cytuj
...Rozlac do wyparzonych sloikow, odwrocic do gory dnem....
Nie wyleje sie?? Shocked
Ja bym wpierw zakrecil sloiki Smile

"zenon"
i bardzo słusznie. Dla ciebie specjalnie dodam na wszelki wypadek, bo nie masz doświadczenia - gdybyś w przyszłości zamierzał robić weki - to słoiki będą bardzo gorące i możesz sobie nie tylko ręce poparzyć, dlatego koniecznie musisz założyć grube gumowe rękawice, okulary, beret, fartuch gumowy, obuwie ochronne i na wszelki wypadek chwytaj słoik dodatkowo przez stosownie zwiniętą szmatkę - np: czystą pieluchę tetrową.
dziekuje i poprosze o wiecej,ha,ha.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #34 : 2009-09-01, 13:24:43 »


Ali, przecież ja Tobie herbatek nie parzę, więc po co te złośliwości? Żyj tak jak uważasz i daj żyć innym.



tak jak umarłemu kadzidło nie pomoże
 tak i te herbatki i soczki choremu niewiele pomogą
jak  ŻO NIE UZDROWIŁO


przytakuje,i jeszcze ostrzege sercowych,jezeli zechca posluchac,niestety kazde owoce i soki sa tylko szkodliwe.Nnawet ich male ilosci.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zime.
« Odpowiedz #35 : 2009-09-01, 13:55:15 »

poprosze o wiecej...

Wiecej procedur?
A proszę.
W przyszłym tygodniu będziemy przerabiać węgierkę i mam taki pomysł:
śliwki wydrylować, włożyć do słoików, zalać zimnym 5% roztworem octu "wytrząsając" powietrze. Zakręcić - jeśli to słoik typu "twist" Wink
Przetrzymać dobę, ocet zlać, a śliwki przekładać do drugiego słoika, przesypując cukrem, zakręcić starannie i odłożyć w chłodne miejsce. Śliwki puszczą "konserwujący" sok. Podawać dopiero w Wigilię do mięs pieczonych po staropolsku.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zime.
« Odpowiedz #36 : 2009-09-01, 14:01:05 »

poprosze o wiecej...

Wiecej procedur?
W przyszłym tygodniu będziemy przerabiać węgierkę i mam taki pomysł:
śliwki wydrylować, włożyć do słoików zalać 5% roztworem octu. Koniecznie zakręcić - jeśli to słoik typu "twist" Wink Przetrzymać dobę, ocet zlać, a śliwki przesypać cukrem, zakręcić starannie i odłożyć w chłodne miejsce. Podawać dopiero w Wigilię do mięs pieczonych po staropolsku. Może być dobre.
ile cukru,ile sliwek,ciekawy przepis i chyba malo znany???
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #37 : 2009-09-01, 14:04:28 »

Procedurę trochę poprawiłem, a cukru "do smaku" Wink Doświadczona gospodyni domowa - pewnie będzie wiedzieć ile?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #38 : 2009-09-01, 14:07:40 »

Procedurę trochę poprawiłem, a cukru "do smaku" Wink Doświadczona gospodyni domowa - pewnie będzie wiedzieć ile?
no to nia nie jestem,bo w kuchni lubie latwo,tanio i przyjemnie,ha,ha
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Soki owocowe na zimę.
« Odpowiedz #39 : 2009-09-01, 14:09:23 »

W takim razie szczegóły podam ewentualnie "po robocie", czyli - w połowie lub pod koniec przyszłego tygodnia.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.