forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-08-15, 03:59:26

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno g┼éodzi─ç si─Ö ani po┼Ťci─ç.
530916 wiadomoÂci w 3968 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Janek S
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  ketoza
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 14 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: ketoza  (Przeczytany 112937 razy)
Mike
GoŠ

Email
ketoza
« : 2005-12-23, 13:16:13 »

czesc
czy dr Kwasniewski pisal kiedys cokolwiek o ketozie? jak wiadomo kiedy ciala ketonowe pojawiaja sie w moczu znaczy to ze pali sie tkanka tluszczowa. ale czy to dobrze wplywa na nasz organizm, bo cos mi sie obilo o uszy ze nie?
mama
GoŠ

Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #1 : 2005-12-23, 16:44:04 »

...kiedy ciala ketonowe pojawiaja sie w moczu znaczy to ze pali sie tkanka tluszczowa...
I tu si─Ö chyba mylisz!
U Lumberta Stryera (Biochemia PWN 1999 s. 653) pisze: "du┼╝e st─Ö┼╝enie acetylooctanu w krwi oznacza dostatek jednostek acetylowych i prowadzi do zmniejszenia szybko┼Ťci lipolizy w tkance t┼éuszczowej" i tam┼╝e s. 652 "Je┼Ťli rozk┼éad cukrowc├│w i t┼éuszcz├│w jest odpowiednio zr├│wnowa┼╝ony, to acetylo-CoA, powstaj─ůcy podczas utleniania kwas├│w t┼éuszczowych, wchodzi w cykl kwasu cytrynowego..."
Ale na bezwęglowodanowym Atkinsie oraz "w okresie głodu lub w przypadkach cukrzycy szczawiooctan jest zużywany do syntezy glukozy w glukoneogenezie, a przez to niedostępny w celu kondensacji z acetylo-CoA" - tamże s. 652.
A o ketozie, to czyta┼éam u dr-a JK kilkakrotnie (inni pewnie te┼╝) - dok┼éadnie to samiu┼Ťko, tylko jako┼Ť tak mniej naukowo jak u Stryer'a, bardziej strawnie dla przeci─Ötnego cz┼éowieka. Mniej wi─Öcej tak: "je┼Ťli podczas stosowania DO, pojawiaj─ů si─Ö cia┼éa ketonowe w moczu nale┼╝y, zwi─Ökszy─ç poda┼╝ w─Öglowodan├│w, a┼╝ do ust─ůpienia objaw├│w ketozy".
Przy okazji -czytaj─ůcym ten post - wszystkiego najlepszego z okazji ┼Üwi─ůt i NR.
Mike
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2005-12-23, 17:45:04 »

ale to wlasnie na ketozie opiera sie dieta atkinsa, zwana przez kulturystow CKD, chyba :]
a czy bycie na ketozie ktos moze sie wiazac z oslabieniem organizmu, sennoscia itp?
pytam bo zrobilem se badania moczu i wyszlo mi ze wlasnie mam w nim ketony. niby dobrze ale czuje sie jakos dziwnie sennie, jestem otepialy... juz wczesniej mi sie to zdarzalo ale nie wiazalem tego z ketoza bo po prostu na to nie wpadlem.
jakie wegle najlepiej jesc, bo jak kiedys liczylem dzienne BTW to mi wyszlo ze na kg/masa ciala wegli dostarczam... 0,06 grama, wtedy wazylem 75kg, czyli niespelna 5g. a ze za owocami i warzywami zwyczjanie nie przepadam to czesto wcinam jakies proste wegle, czyli innymi slowy slodycze Very Happy
mama
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2005-12-23, 18:49:53 »

Je┼Ťli Twoja waga nale┼╝na to 75 kg - powiniene┼Ť na ┼╗O do t┼éuszczu do┼éo┼╝y─ç oko┼éo 40-60g w─Ögli w zale┼╝no┼Ťci od warto┼Ťci biologicznej bia┼éka - im lepsze bia┼éko tym wi─Öcej w─Ögli. Taka ilo┼Ť─ç w─Ögli jest np. w 100g czekolady - klasycznie pakowana - to tabliczka. Nie ma znaczenia w jakiej postaci dasz w─Ögle, a indeksy glikemiczne, je┼Ťli podzielisz dawk─Ö dobow─ů w─Ögli na 2-4 porcje, wog├│le nie maj─ů znaczenia przy tak znikomej┬á poda┼╝y W.
A wg uczonych ketony powoduj─ů "stany euforyczne", czyli zupe┼énie co┼Ť odwrotnego jak podajesz.
Mike
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2005-12-23, 23:05:13 »

myslalem ze to wazne czy wegle proste czy zlozone. prostych staram sie unikac bo po nich zawsze wyskakuja mi syfy na twarzy.
a teraz waze juz 71kg. a o indeksach glikemicznych nie wiem nic.
btw: lekarka niezle sie zdziwila jak zobaczyla ze mam w moczu ketony. jeszcze bardziej sie zdziwila jak jej powiedzialem ze jestem na tluszczu Very Happy ale na szczescie se darowala kazanie...
mama
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2005-12-30, 20:14:48 »

myslalem ze to wazne czy wegle proste czy zlozone...

To jest bardzo wa┼╝ne przy dietach mieszanych i w─Öglowodanowych, ale nie przy DO, bo ilo┼Ť─ç w─Öglowodan├│w wprowadzona do organizmu na DO - jest znikoma.
mati474
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-01-15, 09:09:16 »

Moze i daj─ů stany euforyczne nawe sie czuje mocny psychicznie...

Gorzej gdy skoczy┼éem z 120g-200g W na 30-50g.Wszed┼éem wtedy  w mocna ketoze du┼╝o by┼éo w moczu s─ůdze... zw┼éaszcza ze wysi┼éek doszed┼é... i czu┼éem sie niezbyt ...Ale to pierwsze 3 dni... z czasem organizm by sie mo┼╝e przystosowa┼é i wyreguylowa┼é ich ilo┼Ť─ç.

Ale zauwazmy fakt ja to rozumiem tak: gdy wydalamy z moczem cia┼éa ketonowe to znaczy ┼╝─Ö jest ich a┼╝ nadmiar w obiegu m├│zg zu┼╝ywa cia┼éo zu┼╝ywa ale i tak jest nadmiar a ten nadmiar za fajny nie jest jak wiadomo ketony zakwaszaj─ů... ok jest ich troche troche wi─Öcej to spoko.Organizm ketony neutralizuje zasadowymi buforami.Ale gdy st─Ö┼╝enie wynosi 1.5 to za┼éo┼╝my potrzeba x bufor├│w do neutralizacji.A gdy wynosi ono za┼éo┼╝my 10 to ju┼╝ ponad 6x!!! To oznacza ┼╝e 6 razy wi─Öcej bufor├│w potrzeba.A one razem z ketonami podobno uciekaj─ů w moczu. w bardzo mocnej ketozie mo┼╝e byc jeszcze wi─Öcej... ostatni pasek 16...
CZyli przy mocnej mo┼╝emy nie nad─ů┼╝y─ç z dostarczaniem tych bufor├│w jak magnezy wapnie itp do tego s┼éu┼╝─ůce wtedy zapotrzebowanie jest wi─Öksze...
I z czasem mo┼╝e to doprowadzi─ç do uszczuplenia bufor├│w i w efekcie do kwasicy ketonowej coraz mocniejszej z ka┼╝dym dniem bo bufor├│w coraz mniej...

Ten zacznie sie przy pewnej granicy w zale┼╝no┼Ťci od dostarczania tych r├│znych pierwiastk├│w: zacznie sie wtedy gdy ilos─ç keton├│w zacznie uszczupla─ç ilo┼Ťci bufor├│w a dow├│z  z po┼╝ywienia  nie nad─ů┼╝y by dostarczy─ç tyle co zosta┼éo usuni─Öte z moczem... i czym wi─Öcej keton├│w od przekroczenia tej granicy tym proces zakwaszenia bedzie zachodzi┼é coraz szybciej z ka┼╝dym dniem...bo bufor├│w coraz mniej...

Gdzie zaczyna sie granica?? To zale┼╝y od ilo┼Ťci dostarczanych pierwiastk├│ s┼éu┼╝─ůcych do neutraizacji... czy przy 1.5 czy przy 4  czy 8 a mo┼╝e i 10...u bardzo wysoklich dawkach magnezu...nie wiem trzeba by zbada─ç... ja nie ma takich mo┼╝liwo┼Ťci .S─ůdze ┼╝─Ö gdy kto┼Ť dopu┼Ťci do ketozy
naprawde mocnej to nie wystarczy bufor├│w i tak czy inaczej ten proces b─Ödzie postepowa┼é uszczuplaj─ůc bufory i coraz bardziej zakwaszaj─ůc organizm... szybko┼Ť─ç zale┼╝y od ich zapas├│w od ich dostarczania...

Chyba w┼éa┼Ťnie to przeszed┼éem...taki przeskok z 120g-200gW na malusio w─Ögli naprawde mocna ketoza i coraz gorzej sie czu┼éem  ka┼╝dego dnia i takze ka┼╝ego dnia jad┼éem mniej W.A┼╝ w ko┼äcu zjad┼éem wi─Öcej W i sie lepiej poczu┼éem bardzo bardzo szybko...w─Ögle wywo┼éa┼éy insuline "do odpowiedzi" ona zahamowa┼éa szybko ten proces bo ze swoim g┼éodem zjad┼éem a┼╝ 90 na raz i tworzenie keton├│ i rozpad tkanki t┼éuszczowej spowolni┼é a s─ůdze z─Ö przy takiej dawce zatrzyma┼é...
Wi─Öc mniejsze zakwaszenie itp itd...

S─ů torie ┼╝e organizm to wyreguluje kom├│rki jad─ůce na glukozie przerzuc─ů sie na ketony i organizm sobie wyreguluje ich ilos─ç samemu pobudzaj─ůc trzustke do wydzielania insuliny i za pomoc─ů swoich metod.Wiele optymalnych tak ma ┼╝e nawet po kilku latach przy 10g/W maj─ů tylko +/- do +.
Ale wchodz─ů r├│┼╝ne czynniki inne jak grupa krwi zw┼é─ůszcza 0 to zauwazy┼éem ┼╝e takie osoby najlepiej og├│lnie znosza ketoze i regulacja jest bardzo dobra czyli nie ma nadmiaru keton├│w (przy tych 10g W)

Organizm to wyr├│wna s─ůdz e┼╝e czym wi─Öksza ketoza tym szybciej sie wyreguluje szybciej przerzuci z glukozy na ketony ale trzeba znale┼║─ç to z┼éote miejsce t─ů granice... ┼╝eby sie nie przekwasi─ç za bardzo lub w og├│le i nie popsu─ç samopoczucia... wida─ç jak to wiele znaczy 1.5 a 4. ju┼╝ 3 razy wi─Öcej bufor├│w ucieka z moczem...

Ale ka┼╝da ilo┼Ť─ç keton├│w w moczu oznacza krok do przodu ┼╝e glukozy nie wystarcza dla wszystkich kom├│rek ite co moga przerzucaj─ů sie na ketony i z czasem nie b─Öda potrzebowac ju┼╝ glukozy tylko zadowol─ů sie energi─ů z t┼éuszczy i apetyt na W b─Ödzie mala┼é

ale to te┼╝ nie do ko┼äca mo┼╝na tak zrobi─ç gdy┼╝: nie wszystkie kom├│rki moga na ketonach jecha─ç wi─Öc przy zmniejszaniu W odpowiendio sprawdzaj─ůc ilo┼Ť─ç keton├│w w moczu w pewnym momencie mo┼╝na a raczej trzeba sie zatrzyma─ç ┼╝eby w─Ögli wystarczy┼éo dla tych kom├│rek jad─ůcych zawsze an glukozie... inaczej organizm edzie sobie "dorabia┼é"

CZytaj─ůc dziesi─ůtki post├│w na ten temat i z r├│┼╝nych ┼║r├│d─Ö┼é czerpi─ůc wiedze widze z─Ö dochodzi siele czynnik├│w jak np. grzyby paso┼╝yty one moga z┼╝era─ç w─Ögle tym sie ┼╝ywi─ůc i wtedy dostarczajac w─Ögle ilos─ç jaka dotrze do kom├│rek jest inna...

Naprawde wiele wiele czynnik├│w

takze ilos─ç t┼éuszczy-regulacja ketozy za pomoca t┼éuszczy czy tak jestw istocie? nadmiar w jedzeniu t┼éuszczu... s─ůdze ┼╝e najpierw zajmie sie organi zm tym z po┼╝ywienia a potem z rezerw czyli z tego z po┼╝ywienia b─Ödzie najpierw rozk┼é─ůda┼ét┼éuszcz i tworzy┼é ketony... a gdy t┼éusczu jest w po┼╝ywieniu a┼╝ taki przogromny nadmiar ┼╝e mu spokojnie wytarczy??
co zrobi z tym t┼éuszczem z po┼╝yweinia wrzuci go do tkanek?? hhhhmmmmm?? czy wytworzy nadmiar keton├│w kt├│re b─Öd─ů p┼éywa─ç w krwi w za duzej ilo┼Ťci i takze zostan─ů wydalone z moczem to tak┼╝e mo┼╝e miec wp┼éyw zak┼é─ůdaj─ů─ç ze to za┼éo┼╝enie jest prawdziwe to zabierze du┼╝o bufor├│w-minera┼é├│w i bedzie to krok w strone zakwaszenia... ba ale i tak mozemy wtedu reguluj─ůc cukrami zwolni─ç to nawet gdyby t┼éuszczu by┼éo multurm bo insulina hamuje ten proces... co bedzie lepszym wyj┼Ťciem wi─Öcej W=wi─Öcej winsuliny czy mniej t┼éuszczu w po┼╝ywieniu

Wszystko co tu napisa┼éem wynika z wielu wielu post├│w do┼Ťwiadcze┼ä innych troszke i moich Smile i tez na ten temat r├│┼╝nych rzeczy artyku┼é├│w.I to wszystko przepra┼éem w swoim m─ůdrym m├│zgu logicznie i wysz┼éo w┼éa┼Ťnie to Smile...

Za┼éo┼╝enia s─ů m─ůdre i logiczne ale wynikaj─ů z r├│znyc za┼éo┼╝e┼ä a jak jest naprawde nie wiem bo nie mam mo┼╝liwo┼Ťci zrobienia bada┼ä...

Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-01-18, 16:35:35 »

Cytuj z: Mati
Moze i daj─ů stany euforyczne nawe sie czuje mocny psychicznie...

Gorzej gdy skoczy┼éem z 120g-200g W na 30-50g.Wszed┼éem wtedy┬á w mocna ketoze du┼╝o by┼éo w moczu s─ůdze... zw┼éaszcza ze wysi┼éek doszed┼é... i czu┼éem sie niezbyt ...Ale to pierwsze 3 dni... z czasem organizm by sie mo┼╝e przystosowa┼é i wyreguylowa┼é ich ilo┼Ť─ç...

Very Happy Very Happy Mati, atmosferka, jakby pisa┼é dziennik pok┼éadowy zagubiony w przestworzach, samotny, umieraj─ůcy kosmonauta Smile

NIe chcia┼éo mi sie czyta─ç ca┼éego twojego postu, albo moze mam za ma┼éo na to czasu. Mog─Ö ci tylko doradzi─ç, ┼╝eby┼Ť, p├│ki co, nie zag┼é─Öbia┼é si─Ö tak drobiazgowo w analizy naukowe i badania laboratoryjne. Nie┬á jeste┼Ť na razie w stanie zaobserwowa─ç zmian na swoim organizmie. To nie przychodzi z dnia na dzie┼ä. Musisz sie najpierw wyregulowa─ç, tym bardziej, ze chyba ju┼╝ 4 raz przechodzisz na "niskow─Öglowodan├│wk─Ö' Smile

To zupe┼énie jak niecierpliwie odchudzaj─ůca si─Ö kobitka, co w┼éa┼╝i na wag─Ö co godzin─Ö i analizuje, co spowodowa┼éo, ze zawa┼╝y┼éa wi─Öcej czy mniej o 100g. A jej psychika i emocje szalej─ů, gubi si─Ö we wszystkim. Kompletnie traci rozeznanie.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-05-24, 17:12:55 »

... To nie przychodzi z dnia na dzień. Musisz sie najpierw wyregulować, tym bardziej, ze chyba już 4 raz przechodzisz na "niskowęglowodanówkę' Smile

To zupe┼énie jak niecierpliwie odchudzaj─ůca si─Ö kobitka, co w┼éa┼╝i na wag─Ö co godzin─Ö i analizuje, co spowodowa┼éo, ze zawa┼╝y┼éa wi─Öcej czy mniej o 100g. A jej psychika i emocje szalej─ů, gubi si─Ö we wszystkim. Kompletnie traci rozeznanie.

Mam nadziej─Ö Matti ,┼╝e trzymasz si─Ö zdrowo i wzi─ů┼ée┼Ť sobie do serca, przynajmniej kilka tych m─ůdrych zda┼ä  Very Happy
Pozdro  Cool .
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-05-26, 15:19:49 »

Harper pisze o "fizjologiczym stanie ketozy".
"Niepatologiczne postacie ketozy stwierdza si─Ö przy karmieniu diet─ů o du┼╝ej zawarto┼Ťci t┼éuszczu oraz po intensywnym wysi┼éku". Harper.
Rajano
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-06-01, 15:16:15 »

Witam

To nie tak do ko┼äca ┼╝e ka┼╝dy weglowodan odkwasza: Do kwasotw├│rczych nale┼╝─ů: mleko, miesa, wedzonki, bekon, s┼éodycze,
cukier, czekolada, alkohole, piwo, majonez, musztarda, orzeszki ziemne, kawa, herbata. Powy┼╝sze produkty nie maj─ů kwa┼Ťnego odczynu, lecz tworz─ů kwasy podczas trawienia i przemian metabolicznych. Mog─ů wywo┼éywa─ç wzd─Öcia, zgag─Ö lub kwa┼Ťne odbijania. Zjadaj─ůc je ┼é─ůcznie z produktami alkaicznymi (zasadotw├│rczymi), wprowadzi─ç trzeba do naszego organizmu w┼éa┼Ťciw─ů r├│wnowag─Ö kwasowo - zasadow─ů. Najbardziej alkaiczne i alkalizuj─ůce-zasadotw├│rcze produkty to: buraki, marchew, cebula, czosnek, selery, sa┼éata zielona, kalafior, rzodkiweka, ziemniaki, kapusta, rodzynki, migda┼éy, orzechy w┼éoskie, pomara┼äcze, cytryny, brzoskwinie, jab┼éka. Pomara┼äcze i cytryny, pomimo ┼╝e s─ů
┼╝ywno┼Ťci─ů kwa┼Ťn─ů, s─ů zasadotw├│rcze. Poza tym pij wod─Ö, kt├│ra jest
"podstawowa substancj─ů", kt├│ra zapewnia nam r├│wnie┼╝ r├│wnowag─Ö mi─Ödzy kwasami a zasadami.
A dokładniej polecam artykuł Pani Teresy Szczepanek w lutowym miesięczniku Optymalni (fragment poniżej w linku) to co najwazniejsze wypisałem powyżej.
http://optymalni.org.pl/infopage.php?id=98

Pozdrawiam

zbynek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-06-07, 17:45:18 »

Okazuje si─Ö ┼╝e cia┼éa ketonowe powoduj─ů wzrost do 28% wsp├│┼éczynnik wydajno┼Ťci hydraulicznej serca w por├│wnaniu do serca metabolizuj─ůcego glukoz─Ö.
And ketones are THE preferred fuel for the heart, making that organ operate at about 28 percent greater efficiency.
Richard Veech, the author, is probably the world’s leading authority on ketone metabolism.
Here is a quote from the article that you won’t find in the abstract. After discussing his experimental results in determining heart efficiency with different fuels and finding that ketones increase efficiency by 28 percent, he writes:
The fundamental reason why the metabolism of ketone bodies produce an increase of 28% in the hydraulic efficiency of heart compared with a heart metabolizing glucose alone is that there is an inherently higher heat of combustion in┬á -β-hydroxybutyrate [a ketone] than in pyruvate, the mitochondrial substrate which is the end product of glycolysis.”
http://tiny.pl/fr86
http://www.proteinpower.com/drmike/?p=719
jerzy555
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-06-08, 23:18:56 »

czytanie niekt├│rych post├│w zmobilizowa┼éo mnie do zakupienia pask├│w do analizy moczu: Keto-Diastix firmy Bayer.  Po zastosowaniu okaza┼éo si─Ö ┼╝e najcz─Ö┼Ťciej mam +/- ale r├│wnie┼╝ + a nawet ++. Daje to wskaz├│wk─Ö dla mnie ┼╝e W jest ociupin─Ö za ma┼éo w diecie. Wczoraj przed godzin─ů 16 by┼éem przekonany ┼╝e mam komplet w─Öglowowodan├│w w organizmie. Pojecha┼éem z optymalnymi znajomymi na rowery, przejechali┼Ťmy ┼é─ůcznie 34 km. Po drodze po kawa┼éku ciasta bia┼ékowego z makiem i po kawa┼éku czekolady gorzkiej i du┼╝o wody. Kiedy przyjecha┼éem do domu po 3 godziinnej wycieczce okaza┼éo si─Ö ┼╝e w moczu s─ů +++. Zdziwi┼éem si─Ö nieco no ale przecie┼╝ po wysi┼éku to jest ca┼ékiem normalne? Ciekawy jestem czy kto┼Ť z forum robi┼é tak─ů analiz─Ö np. po wycieczce rowerowej lub innym mocniejszym zaj─Öciu. Ciekawy jestem te┼╝ czy cia┼éa ketonowe wyst─Öpuj─ů okresowo u ludzi zdrowych nie b─Öd─ůcych na jakichkolwiek dietach czy ┼╝ywieniu optymalnym, nie zwracaj─ůcy uwagi na to co jedz─ů.

pozdrawiam
jerzy555
jerzy555
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-06-11, 13:01:18 »

już wszystko wiem, dotarłem do wiedzy Smile
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-06-13, 20:21:30 »

No to mamy pierwszego ... szcz─Ö┼Ťliwego  Very Happy .
Hannibal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-06-14, 19:52:37 »

Ketoza jest stanem do┼Ť─ç naturalnym, wg. najnowszych doniesie┼ä m├│zg lepiej pracuje na ketonach ni┼╝ na glukozie. Sporo o tym m├│wi─ů dr. Jeff Volek, czy dr. Stephen Phinney, a tak┼╝e dr. Gregory Ellis. Wyniki sportowc├│w, kt├│rzy s─ů na VLCKD s─ů naprawd─Ö ponadprzeci─Ötne.
macek10
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-09-28, 00:08:49 »

sportowcy maja lepsze wyniki na tej diecie?????? Znajdzcie mi mistrza swiata w jakiejs dziedzinie sportowej czy stosuje diete niskoweglowodanowa to rozesmieje wam sie w twarz
macek10
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-09-28, 00:09:50 »

<spytajcie>
mateoosh12
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-09-28, 11:34:38 »

Michael Jordan, po swoim pierwszym powrocie do NBA.
mateoosh12
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-09-28, 11:35:23 »

jeste┼Ť? bo nie s┼éysze ┼Ťmiechu.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 14 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.