forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-09-20, 16:19:56

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
534458 wiadomoÂci w 3970 w▒tkach; wys│ane przez 61 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Fred
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  ketoza
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: ketoza  (Przeczytany 113963 razy)
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 6262

[email protected]

Odp: ketoza
« Odpowiedz #200 : 2016-03-21, 21:02:51 »

No prosz─Ö, a kilka lat temu w hospicjum warszawskim zabroni┼éa rada etyki zawodowej lekarzy wprowadzenia Diety Optymalnej, "aby chorym dzieciom nie przysparza─ç dodatkowych cierpie┼ä!"  Shocked
I s┼éusznie, bo lepsza suszona szara┼äcza.  Cool Wink
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 35123

« Odpowiedz #201 : 2016-03-22, 07:15:58 »

Rzecz jasna!
Musi by─ç egzotycznie, musi by─ç naukowo, musi by─ç niszowo.
Jak to tak, że jajka, masło, twaróg i słonina? Shocked
Zbyt prza┼Ťnie i siermi─Ö┼╝nie. Cool
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #202 : 2016-03-22, 11:01:00 »

No w┼éa┼Ťnie!  Shocked
Na szcz─Ö┼Ťcie s─ů ju┼╝ na etapie, ┼╝e "dieta t┼éuszczowa" leczy niekt├│re choroby, a to ogromny post─Öp, bo z dekad─Ö temu badali, ┼╝e dieta Doktora nie szkodzi!  Cool
Ale ani dlaczego nie szkodzi i dlaczego leczy skutecznie wiele chor├│b, w tym uznanych za "nieuleczalne", to nie widz─ů, bo tekst├│w Doktora albo nie znaj─ů, albo nie rozumiej─ů.
W sumie, jak poprosz─ů i zap┼éac─ů stosownie, to mog─Ö wyt┼éumaczy─ç.  Very Happy
Jarek
Full Member
wiadomoÂci: 11527

« Odpowiedz #203 : 2016-03-22, 11:13:04 »

Tego za pieni─ůdze kupi─ç si─Ö nie da ,ale p┼éaci─ç stosownie, jak najbardziej  Laughing
Anulka177
Jr. Member
**
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 3848

« Odpowiedz #204 : 2016-03-22, 14:11:43 »

Bo jak "ameryka┼äscy naukowcy" si─Ö w jakiej┼Ť kwestii nie wypowiedz─ů to si─Ö nie liczy....  Confused

admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #205 : 2016-03-22, 14:45:42 »

Laughing
czorny
GoŠ

Email
« Odpowiedz #206 : 2016-04-16, 13:40:55 »

Prosze o rade:

Dzis rano o 10 zjadlem: zoltko x6 (90g), smietanka 30% 20g, boczek 30g, smalec 20g, pomidor 100g, surowe kakao 8g.

1. kiedy najlepiej sprawdzac te ketony, wieczorem ? Teraz sprawdzalem i mam ++++

2. byc moze za malo zjadlem wczoraj W?

3. rozumiem ze posilki zbilansowane jesc aby sprawdzic ile W powinieniem jesc ?

dziekuje
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #207 : 2016-04-16, 14:24:52 »

A z jakiego powodu badasz ciała ketonowe w moczu?
Bo jak masz cukrzyc─Ö, to natychmiast udaj si─Ö do lekarza, a je┼Ťli nic ci nie dolega to wywal te paski do kub┼éa na ┼Ťmieci i zapomnij na zawsze o krzy┼╝ykach.
Czy to jest zrozumiałe? Rolling Eyes
Diogenes z Synopy
Full Member
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 11007

« Odpowiedz #208 : 2016-04-16, 16:05:34 »

mo┼╝e chce ustali─ç orientacyjnie potrzebn─ů ilo┼Ť─ç w─Öglowodan├│w?

Prosze o rade:

Dzis rano o 10 zjadlem: zoltko x6 (90g), smietanka 30% 20g, boczek 30g, smalec 20g, pomidor 100g, surowe kakao 8g.

1. kiedy najlepiej sprawdzac te ketony, wieczorem ? Teraz sprawdzalem i mam ++++

2. byc moze za malo zjadlem wczoraj W?

3. rozumiem ze posilki zbilansowane jesc aby sprawdzic ile W powinieniem jesc ?

co to jest surowe kakao, jak to się je ? z czym  Wink  Węglowodanów w tym posiłku jak na lekarstwo. Nie dziwota że masz  ++++ .  Zapotrzebowanie na nie zależy od wielu czynników, ale to chyba już wiesz.

1.┬á ja sprawdza┼éem wieczorem, najlepiej si─Ö czu┼éem przy + 1 . Gdy znika┼éy, to jakby za du┼╝o w─Öglowodan├│w dla mnie by┼éo┬á Rolling Eyes┬á ┬á .┬á ┬á++++┬á i zjesz wieczorkiem kartofelki z mas┼éem ( nie kostk─ů)┬á i b─Ödzie + 1 .┬á ┼╗├│┼étka maj─ů WWB i trza wi─Öcej nieco je┼Ť─ç Ww┬á - ni┼╝ np przy twarogu.

2. wczoraj, to wczoraj.┬á To ma ma┼éy zwi─ůzek z dzi┼Ť.

3. Najlepiej na pocz─ůtku tak robi─ç. Ale te┼╝ mo┼╝na wszystko zje┼Ť─ç na kolacj─Ö. Zmierz za 2 godziny po kolacji.┬á Ja zjadam do kawy cz─Ö┼Ť─ç, i cz─Ö┼Ť─ç wieczorem. Chyba ┼╝e frytki jakie┼Ť do obiadu s─ů i kolacji w─Öglowodanowej nie jem.
Gdy powiniene┼Ť mie─ç wag─Ö nale┼╝n─ů 70 kg, to pewnie musisz je┼Ť─ç 40-60 gr ( 60 to na pewno, gdy jesz sporo ┼╝├│┼étek i podrob├│w ). Szybciej si─Ö chudnie przy ketozie wi─Ökszej z tego co zauwa┼╝y┼éem.
Ale  przypominam iż po  aptekarsku  tego nie trzeba robić, bo w każdy dzień pewnie masz inne zapotrzebowanie na Ww. 

renia
Hero Member
wiadomoÂci: 50344

« Odpowiedz #209 : 2016-04-16, 18:45:22 »

Jestem przekonana, ┼╝e dr Kwa┼Ťniewski pisa┼é, ┼╝e pomiar cia┼é ketonowych rano jest dok┼éadniejszy ni┼╝ w ci─ůgu dnia (ale g┼éowy nie dam sobie uci─ů─ç Cool)

Tutaj jest artykuł o ciałach ketonowych, ale to dotyczy cukrzyków:

"Cia┼éa  ketonowe, kt├│re u chorych na cukrzyc─Ö, zwykle pojawiaj─ů si─Ö po 6 dniu od wprowadzenia Diety Optymalnej i s─ů oznaczone w moczu krzy┼╝ykami od 1 do 4 szybko ust─Öpuj─ů z krwi i moczu, gdy nieco zwi─Ökszy si─Ö spo┼╝ycie w─Öglowodan├│w – ┼Ťrednio o 15-20g/dob─Ö. (...) Aby zmniejszy─ç wytwarzanie w─Öglowodan├│w z bia┼éek trzeba zmniejszy─ç spo┼╝ycie bia┼éka do takiego poziomu, aby nie wyst─Öpowa┼éy w moczu cia┼éa ketonowe".

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=767

Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #210 : 2016-04-16, 18:52:04 »

w┼éa┼Ťnie zjad┼éem 2 ugotowane ziemniaki, podsma┼╝one na skwarkach, z dodatkiem mas┼éa aby prze┼Ťlizg┼éo mi si─Ö przez gard┼éo ┬áWink
otrzymuj─ůc 30 gr Ww w skrobi co daje mi po┼éow─Ö zapotrzebowania dziennego na w─Öglowodany. ┼Üliwki i czoko mnie si─Ö znudzi┼éy.

Jutro może odmrożę  usmażone buraczki czerwone. Też tak zrobione ( uprzedni starte) .

Przy pasztecie z w─ůtroby, b─Ödzie wi─Öksze zapotrzebowanie na Ww.┬á Wi─Öc dojdzie sporo ┼╝urawiny.
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #211 : 2016-04-16, 20:03:08 »

A kiedy sikanko krzy┼╝ykowe zaliczysz? Wink  Laughing
Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #212 : 2016-04-16, 20:33:53 »

Pewnie, ┼╝e nie zalicz─Ö bo nie mam pask├│w. Badania zosta┼éy zako┼äczone i podsumowane.┬á Poniewa┼╝ ju┼╝ mam dobran─ů dawk─Ö tak─ů jak trzeba. Ju┼╝ pieni─Ödzy natraci┼éem na te wska┼║niki wystarczaj─ůco. Wink┬á.┬á A nawet gdybym chcia┼é prze┼ékn─ů─ç co┼Ť wi─Öcej to organizm wyregulowany ( m├│j )┬á powie - nie.┬á Okres sikawkowy ju┼╝ mam dawno za sob─ů.┬á ┬áSmile Wink┬á ┬áZnam wszystko na pami─Ö─ç ( testowanie do osi─ůgni─Öcia powtarzaj─ůcych si─Ö wynik├│w)┬á ┬á. Jaka ┼╝ywno┼Ť─ç podbija poziom cia┼é ketonowych szczeg├│lnie, jaki wysi┼éek ( wcale zawsze nie obni┼╝a ), a nawet bara bara.┬á Wink┬á . A i doszed┼éem na koniec moich bada┼ä do wniosku ko┼äcowego , ┼╝e poziom cia┼é ketonowych w granicach rozs─ůdnych nie wp┼éywa ani na samopoczucie, ani na sprawno┼Ť─ç fizyczn─ů, ani na sen, ani na nic┬á ┬áShocked Surprised Laughing Cool┬á .┬á┬á .... Ale .... dalsze badania s─ů konieczne┬á Wink .┬á ┬áPotwierdzi─ç ju┼╝ kto┼Ť inny mo┼╝e Wink
Anulka177
Jr. Member
**

« Odpowiedz #213 : 2016-04-16, 22:55:32 »

Ja tylko zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e kiedy zmniejszy┼éam w─Öglowodany o po┼éow─Ö (20-25g) to waga zn├│w ruszy┼éa w d├│┼é z kopyta i pozby┼éam si─Ö denerwuj─ůcych skurcz├│w mi─Ö┼Ťni. Nie wiem, na czym to polega (pask├│w keto nigdy nie u┼╝ywa┼éam) ale ni┼╝sze w─Öglowodany ewidentnie mi s┼éu┼╝─ů  Very Happy

admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #214 : 2016-04-17, 08:09:40 »

Ale nie chwal si─Ö tym, bo zaraz Ci udowodni─ů jak sobie szkodzisz... Wink┬á Laughing
A do tego jak tak mo┼╝na cieszy─ç si─Ö zdrowiem, bez ┼╝adnych pomiar├│w cukru i krzy┼╝y tu i tam...  Cool
Jarek
Full Member

« Odpowiedz #215 : 2016-04-17, 08:20:59 »

A jeszcze lepiej jak nikt nie wie, ┼╝e jest si─Ö zdrowym  Laughing
Tak dla siebie ,to zdrowiej  Laughing
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #216 : 2016-04-17, 08:29:55 »

Ot├│┼╝ to, najlepiej na wej┼Ťciu obwie┼Ťci─ç b├│l w─ůtroby i ka┼╝dy na imprezie zrozumie...  Cool
A mo┼╝e nawet jaka ch─Ötna do niesienia pomocy si─Ö pojawi... Wink  Laughing
Jarek
Full Member

« Odpowiedz #217 : 2016-04-17, 08:59:02 »

Ja jestem po operacji i lekarz zakaza┼é je┼Ť─ç ,wtedy i opiekunka si─Ö znajdzie  Laughing
Anulka177
Jr. Member
**

« Odpowiedz #218 : 2016-04-17, 09:15:27 »

Ju┼╝ mi pr├│bowali wpiera─ç, ┼╝e sobie szkodz─Ö Very Happy Ale ja si─Ö zdaj─Ö na podszepty swojego organizmu, jak jemu jest dobrze, to co ja si─Ö b─Öd─Ö wtr─ůca─ç? Rolling Eyes Laughing

Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #219 : 2016-04-17, 09:16:29 »

Nie widz─Ö powodu dla kt├│rego mia┼ébym nie powiedzie─ç, ┼╝e etanol mi nie smakuje┬á ┬áRolling Eyes┬á . Mo┼╝na te┼╝ powiedzie─ç np ┼╝e dzi┼Ť ju┼╝ jad┼éem ziemniaki┬á Wink

Ale nie chwal si─Ö tym, bo zaraz Ci udowodni─ů jak sobie szkodzisz.

Doktor napisał, że nie warto mieć 3-4 krzyże ++++  i z tego powodu wszyscy stosowali paski.   Smile  .
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.439 sekund z 19 zapytaniami.