forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 23:05:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ketoza
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 19 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ketoza  (Przeczytany 291372 razy)
Mike
Go


Email
ketoza
« : 2005-12-23, 13:16:13 »

czesc
czy dr Kwasniewski pisal kiedys cokolwiek o ketozie? jak wiadomo kiedy ciala ketonowe pojawiaja sie w moczu znaczy to ze pali sie tkanka tluszczowa. ale czy to dobrze wplywa na nasz organizm, bo cos mi sie obilo o uszy ze nie?
Zapisane
mama
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #1 : 2005-12-23, 16:44:04 »

...kiedy ciala ketonowe pojawiaja sie w moczu znaczy to ze pali sie tkanka tluszczowa...
I tu się chyba mylisz!
U Lumberta Stryera (Biochemia PWN 1999 s. 653) pisze: "duże stężenie acetylooctanu w krwi oznacza dostatek jednostek acetylowych i prowadzi do zmniejszenia szybkości lipolizy w tkance tłuszczowej" i tamże s. 652 "Jeśli rozkład cukrowców i tłuszczów jest odpowiednio zrównoważony, to acetylo-CoA, powstający podczas utleniania kwasów tłuszczowych, wchodzi w cykl kwasu cytrynowego..."
Ale na bezwęglowodanowym Atkinsie oraz "w okresie głodu lub w przypadkach cukrzycy szczawiooctan jest zużywany do syntezy glukozy w glukoneogenezie, a przez to niedostępny w celu kondensacji z acetylo-CoA" - tamże s. 652.
A o ketozie, to czytałam u dr-a JK kilkakrotnie (inni pewnie też) - dokładnie to samiuśko, tylko jakoś tak mniej naukowo jak u Stryer'a, bardziej strawnie dla przeciętnego człowieka. Mniej więcej tak: "jeśli podczas stosowania DO, pojawiają się ciała ketonowe w moczu należy, zwiększyć podaż węglowodanów, aż do ustąpienia objawów ketozy".
Przy okazji -czytającym ten post - wszystkiego najlepszego z okazji Świąt i NR.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #2 : 2005-12-23, 17:45:04 »

ale to wlasnie na ketozie opiera sie dieta atkinsa, zwana przez kulturystow CKD, chyba :]
a czy bycie na ketozie ktos moze sie wiazac z oslabieniem organizmu, sennoscia itp?
pytam bo zrobilem se badania moczu i wyszlo mi ze wlasnie mam w nim ketony. niby dobrze ale czuje sie jakos dziwnie sennie, jestem otepialy... juz wczesniej mi sie to zdarzalo ale nie wiazalem tego z ketoza bo po prostu na to nie wpadlem.
jakie wegle najlepiej jesc, bo jak kiedys liczylem dzienne BTW to mi wyszlo ze na kg/masa ciala wegli dostarczam... 0,06 grama, wtedy wazylem 75kg, czyli niespelna 5g. a ze za owocami i warzywami zwyczjanie nie przepadam to czesto wcinam jakies proste wegle, czyli innymi slowy slodycze Very Happy
Zapisane
mama
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #3 : 2005-12-23, 18:49:53 »

Jeśli Twoja waga należna to 75 kg - powinieneś na ŻO do tłuszczu dołożyć około 40-60g węgli w zależności od wartości biologicznej białka - im lepsze białko tym więcej węgli. Taka ilość węgli jest np. w 100g czekolady - klasycznie pakowana - to tabliczka. Nie ma znaczenia w jakiej postaci dasz węgle, a indeksy glikemiczne, jeśli podzielisz dawkę dobową węgli na 2-4 porcje, wogóle nie mają znaczenia przy tak znikomej  podaży W.
A wg uczonych ketony powodują "stany euforyczne", czyli zupełnie coś odwrotnego jak podajesz.
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #4 : 2005-12-23, 23:05:13 »

myslalem ze to wazne czy wegle proste czy zlozone. prostych staram sie unikac bo po nich zawsze wyskakuja mi syfy na twarzy.
a teraz waze juz 71kg. a o indeksach glikemicznych nie wiem nic.
btw: lekarka niezle sie zdziwila jak zobaczyla ze mam w moczu ketony. jeszcze bardziej sie zdziwila jak jej powiedzialem ze jestem na tluszczu Very Happy ale na szczescie se darowala kazanie...
Zapisane
mama
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #5 : 2005-12-30, 20:14:48 »

myslalem ze to wazne czy wegle proste czy zlozone...

To jest bardzo ważne przy dietach mieszanych i węglowodanowych, ale nie przy DO, bo ilość węglowodanów wprowadzona do organizmu na DO - jest znikoma.
Zapisane
mati474
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #6 : 2007-01-15, 09:09:16 »

Moze i dają stany euforyczne nawe sie czuje mocny psychicznie...

Gorzej gdy skoczyłem z 120g-200g W na 30-50g.Wszedłem wtedy  w mocna ketoze dużo było w moczu sądze... zwłaszcza ze wysiłek doszedł... i czułem sie niezbyt ...Ale to pierwsze 3 dni... z czasem organizm by sie może przystosował i wyreguylował ich ilość.

Ale zauwazmy fakt ja to rozumiem tak: gdy wydalamy z moczem ciała ketonowe to znaczy żę jest ich aż nadmiar w obiegu mózg zużywa ciało zużywa ale i tak jest nadmiar a ten nadmiar za fajny nie jest jak wiadomo ketony zakwaszają... ok jest ich troche troche więcej to spoko.Organizm ketony neutralizuje zasadowymi buforami.Ale gdy stężenie wynosi 1.5 to założmy potrzeba x buforów do neutralizacji.A gdy wynosi ono założmy 10 to już ponad 6x!!! To oznacza że 6 razy więcej buforów potrzeba.A one razem z ketonami podobno uciekają w moczu. w bardzo mocnej ketozie może byc jeszcze więcej... ostatni pasek 16...
CZyli przy mocnej możemy nie nadążyć z dostarczaniem tych buforów jak magnezy wapnie itp do tego służące wtedy zapotrzebowanie jest większe...
I z czasem może to doprowadzić do uszczuplenia buforów i w efekcie do kwasicy ketonowej coraz mocniejszej z każdym dniem bo buforów coraz mniej...

Ten zacznie sie przy pewnej granicy w zależności od dostarczania tych róznych pierwiastków: zacznie sie wtedy gdy ilosć ketonów zacznie uszczuplać ilości buforów a dowóz  z pożywienia  nie nadąży by dostarczyć tyle co zostało usunięte z moczem... i czym więcej ketonów od przekroczenia tej granicy tym proces zakwaszenia bedzie zachodził coraz szybciej z każdym dniem...bo buforów coraz mniej...

Gdzie zaczyna sie granica?? To zależy od ilości dostarczanych pierwiastkó służących do neutraizacji... czy przy 1.5 czy przy 4  czy 8 a może i 10...u bardzo wysoklich dawkach magnezu...nie wiem trzeba by zbadać... ja nie ma takich możliwości .Sądze żę gdy ktoś dopuści do ketozy
naprawde mocnej to nie wystarczy buforów i tak czy inaczej ten proces będzie postepował uszczuplając bufory i coraz bardziej zakwaszając organizm... szybkość zależy od ich zapasów od ich dostarczania...

Chyba właśnie to przeszedłem...taki przeskok z 120g-200gW na malusio węgli naprawde mocna ketoza i coraz gorzej sie czułem  każdego dnia i takze każego dnia jadłem mniej W.Aż w końcu zjadłem więcej W i sie lepiej poczułem bardzo bardzo szybko...węgle wywołały insuline "do odpowiedzi" ona zahamowała szybko ten proces bo ze swoim głodem zjadłem aż 90 na raz i tworzenie ketonó i rozpad tkanki tłuszczowej spowolnił a sądze zę przy takiej dawce zatrzymał...
Więc mniejsze zakwaszenie itp itd...

Są torie że organizm to wyreguluje komórki jadące na glukozie przerzucą sie na ketony i organizm sobie wyreguluje ich ilosć samemu pobudzając trzustke do wydzielania insuliny i za pomocą swoich metod.Wiele optymalnych tak ma że nawet po kilku latach przy 10g/W mają tylko +/- do +.
Ale wchodzą różne czynniki inne jak grupa krwi zwłąszcza 0 to zauwazyłem że takie osoby najlepiej ogólnie znosza ketoze i regulacja jest bardzo dobra czyli nie ma nadmiaru ketonów (przy tych 10g W)

Organizm to wyrówna sądz eże czym większa ketoza tym szybciej sie wyreguluje szybciej przerzuci z glukozy na ketony ale trzeba znaleźć to złote miejsce tą granice... żeby sie nie przekwasić za bardzo lub w ogóle i nie popsuć samopoczucia... widać jak to wiele znaczy 1.5 a 4. już 3 razy więcej buforów ucieka z moczem...

Ale każda ilość ketonów w moczu oznacza krok do przodu że glukozy nie wystarcza dla wszystkich komórek ite co moga przerzucają sie na ketony i z czasem nie będa potrzebowac już glukozy tylko zadowolą sie energią z tłuszczy i apetyt na W będzie malał

ale to też nie do końca można tak zrobić gdyż: nie wszystkie komórki moga na ketonach jechać więc przy zmniejszaniu W odpowiendio sprawdzając ilość ketonów w moczu w pewnym momencie można a raczej trzeba sie zatrzymać żeby węgli wystarczyło dla tych komórek jadących zawsze an glukozie... inaczej organizm edzie sobie "dorabiał"

CZytając dziesiątki postów na ten temat i z różnych źródęł czerpiąc wiedze widze zę dochodzi siele czynników jak np. grzyby pasożyty one moga zżerać węgle tym sie żywiąc i wtedy dostarczajac węgle ilosć jaka dotrze do komórek jest inna...

Naprawde wiele wiele czynników

takze ilosć tłuszczy-regulacja ketozy za pomoca tłuszczy czy tak jestw istocie? nadmiar w jedzeniu tłuszczu... sądze że najpierw zajmie sie organi zm tym z pożywienia a potem z rezerw czyli z tego z pożywienia będzie najpierw rozkłądałtłuszcz i tworzył ketony... a gdy tłusczu jest w pożywieniu aż taki przogromny nadmiar że mu spokojnie wytarczy??
co zrobi z tym tłuszczem z pożyweinia wrzuci go do tkanek?? hhhhmmmmm?? czy wytworzy nadmiar ketonów które będą pływać w krwi w za duzej ilości i takze zostaną wydalone z moczem to także może miec wpływ zakłądająć ze to założenie jest prawdziwe to zabierze dużo buforów-minerałów i bedzie to krok w strone zakwaszenia... ba ale i tak mozemy wtedu regulując cukrami zwolnić to nawet gdyby tłuszczu było multurm bo insulina hamuje ten proces... co bedzie lepszym wyjściem więcej W=więcej winsuliny czy mniej tłuszczu w pożywieniu

Wszystko co tu napisałem wynika z wielu wielu postów doświadczeń innych troszke i moich Smile i tez na ten temat różnych rzeczy artykułów.I to wszystko przeprałem w swoim mądrym mózgu logicznie i wyszło właśnie to Smile...

Założenia są mądre i logiczne ale wynikają z róznyc założeń a jak jest naprawde nie wiem bo nie mam możliwości zrobienia badań...

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #7 : 2007-01-18, 16:35:35 »

Cytuj z: Mati
Moze i dają stany euforyczne nawe sie czuje mocny psychicznie...

Gorzej gdy skoczyłem z 120g-200g W na 30-50g.Wszedłem wtedy  w mocna ketoze dużo było w moczu sądze... zwłaszcza ze wysiłek doszedł... i czułem sie niezbyt ...Ale to pierwsze 3 dni... z czasem organizm by sie może przystosował i wyreguylował ich ilość...

Very Happy Very Happy Mati, atmosferka, jakby pisał dziennik pokładowy zagubiony w przestworzach, samotny, umierający kosmonauta Smile

NIe chciało mi sie czytać całego twojego postu, albo moze mam za mało na to czasu. Mogę ci tylko doradzić, żebyś, póki co, nie zagłębiał się tak drobiazgowo w analizy naukowe i badania laboratoryjne. Nie  jesteś na razie w stanie zaobserwować zmian na swoim organizmie. To nie przychodzi z dnia na dzień. Musisz sie najpierw wyregulować, tym bardziej, ze chyba już 4 raz przechodzisz na "niskowęglowodanówkę' Smile

To zupełnie jak niecierpliwie odchudzająca się kobitka, co włażi na wagę co godzinę i analizuje, co spowodowało, ze zaważyła więcej czy mniej o 100g. A jej psychika i emocje szaleją, gubi się we wszystkim. Kompletnie traci rozeznanie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #8 : 2007-05-24, 17:12:55 »

... To nie przychodzi z dnia na dzień. Musisz sie najpierw wyregulować, tym bardziej, ze chyba już 4 raz przechodzisz na "niskowęglowodanówkę' Smile

To zupełnie jak niecierpliwie odchudzająca się kobitka, co włażi na wagę co godzinę i analizuje, co spowodowało, ze zaważyła więcej czy mniej o 100g. A jej psychika i emocje szaleją, gubi się we wszystkim. Kompletnie traci rozeznanie.

Mam nadzieję Matti ,że trzymasz się zdrowo i wziąłeś sobie do serca, przynajmniej kilka tych mądrych zdań  Very Happy
Pozdro  Cool .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #9 : 2007-05-26, 15:19:49 »

Harper pisze o "fizjologiczym stanie ketozy".
"Niepatologiczne postacie ketozy stwierdza się przy karmieniu dietą o dużej zawartości tłuszczu oraz po intensywnym wysiłku". Harper.
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #10 : 2007-06-01, 15:16:15 »

Witam

To nie tak do końca że każdy weglowodan odkwasza: Do kwasotwórczych należą: mleko, miesa, wedzonki, bekon, słodycze,
cukier, czekolada, alkohole, piwo, majonez, musztarda, orzeszki ziemne, kawa, herbata. Powyższe produkty nie mają kwaśnego odczynu, lecz tworzą kwasy podczas trawienia i przemian metabolicznych. Mogą wywoływać wzdęcia, zgagę lub kwaśne odbijania. Zjadając je łącznie z produktami alkaicznymi (zasadotwórczymi), wprowadzić trzeba do naszego organizmu właściwą równowagę kwasowo - zasadową. Najbardziej alkaiczne i alkalizujące-zasadotwórcze produkty to: buraki, marchew, cebula, czosnek, selery, sałata zielona, kalafior, rzodkiweka, ziemniaki, kapusta, rodzynki, migdały, orzechy włoskie, pomarańcze, cytryny, brzoskwinie, jabłka. Pomarańcze i cytryny, pomimo że są
żywnością kwaśną, są zasadotwórcze. Poza tym pij wodę, która jest
"podstawowa substancją", która zapewnia nam również równowagę między kwasami a zasadami.
A dokładniej polecam artykuł Pani Teresy Szczepanek w lutowym miesięczniku Optymalni (fragment poniżej w linku) to co najwazniejsze wypisałem powyżej.
http://optymalni.org.pl/infopage.php?id=98

Pozdrawiam

Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #11 : 2007-06-07, 17:45:18 »

Okazuje się że ciała ketonowe powodują wzrost do 28% współczynnik wydajności hydraulicznej serca w porównaniu do serca metabolizującego glukozę.
Cytuj
And ketones are THE preferred fuel for the heart, making that organ operate at about 28 percent greater efficiency.
Richard Veech, the author, is probably the world’s leading authority on ketone metabolism.
Here is a quote from the article that you won’t find in the abstract. After discussing his experimental results in determining heart efficiency with different fuels and finding that ketones increase efficiency by 28 percent, he writes:
The fundamental reason why the metabolism of ketone bodies produce an increase of 28% in the hydraulic efficiency of heart compared with a heart metabolizing glucose alone is that there is an inherently higher heat of combustion in  -β-hydroxybutyrate [a ketone] than in pyruvate, the mitochondrial substrate which is the end product of glycolysis.”
http://tiny.pl/fr86
http://www.proteinpower.com/drmike/?p=719
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #12 : 2007-06-08, 23:18:56 »

czytanie niektórych postów zmobilizowało mnie do zakupienia pasków do analizy moczu: Keto-Diastix firmy Bayer.  Po zastosowaniu okazało się że najczęściej mam +/- ale również + a nawet ++. Daje to wskazówkę dla mnie że W jest ociupinę za mało w diecie. Wczoraj przed godziną 16 byłem przekonany że mam komplet węglowowodanów w organizmie. Pojechałem z optymalnymi znajomymi na rowery, przejechaliśmy łącznie 34 km. Po drodze po kawałku ciasta białkowego z makiem i po kawałku czekolady gorzkiej i dużo wody. Kiedy przyjechałem do domu po 3 godziinnej wycieczce okazało się że w moczu są +++. Zdziwiłem się nieco no ale przecież po wysiłku to jest całkiem normalne? Ciekawy jestem czy ktoś z forum robił taką analizę np. po wycieczce rowerowej lub innym mocniejszym zajęciu. Ciekawy jestem też czy ciała ketonowe występują okresowo u ludzi zdrowych nie będących na jakichkolwiek dietach czy żywieniu optymalnym, nie zwracający uwagi na to co jedzą.

pozdrawiam
jerzy555
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #13 : 2007-06-11, 13:01:18 »

już wszystko wiem, dotarłem do wiedzy Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #14 : 2007-06-13, 20:21:30 »

No to mamy pierwszego ... szczęśliwego  Very Happy .
Zapisane
Hannibal
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #15 : 2007-06-14, 19:52:37 »

Ketoza jest stanem dość naturalnym, wg. najnowszych doniesień mózg lepiej pracuje na ketonach niż na glukozie. Sporo o tym mówią dr. Jeff Volek, czy dr. Stephen Phinney, a także dr. Gregory Ellis. Wyniki sportowców, którzy są na VLCKD są naprawdę ponadprzeciętne.
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #16 : 2007-09-28, 00:08:49 »

sportowcy maja lepsze wyniki na tej diecie?????? Znajdzcie mi mistrza swiata w jakiejs dziedzinie sportowej czy stosuje diete niskoweglowodanowa to rozesmieje wam sie w twarz
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #17 : 2007-09-28, 00:09:50 »

<spytajcie>
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #18 : 2007-09-28, 11:34:38 »

Michael Jordan, po swoim pierwszym powrocie do NBA.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #19 : 2007-09-28, 11:35:23 »

jesteś? bo nie słysze śmiechu.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 19 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 18 zapytaniami.