forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:10:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ketoza
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ketoza  (Przeczytany 291366 razy)
administ
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #200 : 2016-03-21, 21:02:51 »

No proszę, a kilka lat temu w hospicjum warszawskim zabroniła rada etyki zawodowej lekarzy wprowadzenia Diety Optymalnej, "aby chorym dzieciom nie przysparzać dodatkowych cierpień!"  Shocked
I słusznie, bo lepsza suszona szarańcza.  Cool Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ketoza
« Odpowiedz #201 : 2016-03-22, 07:15:58 »

Rzecz jasna!
Musi być egzotycznie, musi być naukowo, musi być niszowo.
Jak to tak, że jajka, masło, twaróg i słonina? Shocked
Zbyt przaśnie i siermiężnie. Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #202 : 2016-03-22, 11:01:00 »

No właśnie!  Shocked
Na szczęście są już na etapie, że "dieta tłuszczowa" leczy niektóre choroby, a to ogromny postęp, bo z dekadę temu badali, że dieta Doktora nie szkodzi!  Cool
Ale ani dlaczego nie szkodzi i dlaczego leczy skutecznie wiele chorób, w tym uznanych za "nieuleczalne", to nie widzą, bo tekstów Doktora albo nie znają, albo nie rozumieją.
W sumie, jak poproszą i zapłacą stosownie, to mogę wytłumaczyć.  Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: ketoza
« Odpowiedz #203 : 2016-03-22, 11:13:04 »

Tego za pieniądze kupić się nie da ,ale płacić stosownie, jak najbardziej  Laughing
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: ketoza
« Odpowiedz #204 : 2016-03-22, 14:11:43 »

Bo jak "amerykańscy naukowcy" się w jakiejś kwestii nie wypowiedzą to się nie liczy....  Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #205 : 2016-03-22, 14:45:42 »

 Laughing
Zapisane
czorny
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #206 : 2016-04-16, 13:40:55 »

Prosze o rade:

Dzis rano o 10 zjadlem: zoltko x6 (90g), smietanka 30% 20g, boczek 30g, smalec 20g, pomidor 100g, surowe kakao 8g.

1. kiedy najlepiej sprawdzac te ketony, wieczorem ? Teraz sprawdzalem i mam ++++

2. byc moze za malo zjadlem wczoraj W?

3. rozumiem ze posilki zbilansowane jesc aby sprawdzic ile W powinieniem jesc ?

dziekuje
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #207 : 2016-04-16, 14:24:52 »

A z jakiego powodu badasz ciała ketonowe w moczu?
Bo jak masz cukrzycę, to natychmiast udaj się do lekarza, a jeśli nic ci nie dolega to wywal te paski do kubła na śmieci i zapomnij na zawsze o krzyżykach.
Czy to jest zrozumiałe? Rolling Eyes
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #208 : 2016-04-16, 16:05:34 »

może chce ustalić orientacyjnie potrzebną ilość węglowodanów?

Prosze o rade:

Dzis rano o 10 zjadlem: zoltko x6 (90g), smietanka 30% 20g, boczek 30g, smalec 20g, pomidor 100g, surowe kakao 8g.

1. kiedy najlepiej sprawdzac te ketony, wieczorem ? Teraz sprawdzalem i mam ++++

2. byc moze za malo zjadlem wczoraj W?

3. rozumiem ze posilki zbilansowane jesc aby sprawdzic ile W powinieniem jesc ?


co to jest surowe kakao, jak to się je ? z czym  Wink  Węglowodanów w tym posiłku jak na lekarstwo. Nie dziwota że masz  ++++ .  Zapotrzebowanie na nie zależy od wielu czynników, ale to chyba już wiesz.


1.  ja sprawdzałem wieczorem, najlepiej się czułem przy + 1 . Gdy znikały, to jakby za dużo węglowodanów dla mnie było  Rolling Eyes    .   ++++  i zjesz wieczorkiem kartofelki z masłem ( nie kostką)  i będzie + 1 .  Żółtka mają WWB i trza więcej nieco jeść Ww  - niż np przy twarogu.

2. wczoraj, to wczoraj.  To ma mały związek z dziś.

3. Najlepiej na początku tak robić. Ale też można wszystko zjeść na kolację. Zmierz za 2 godziny po kolacji.  Ja zjadam do kawy część, i część wieczorem. Chyba że frytki jakieś do obiadu są i kolacji węglowodanowej nie jem.
Gdy powinieneś mieć wagę należną 70 kg, to pewnie musisz jeść 40-60 gr ( 60 to na pewno, gdy jesz sporo żółtek i podrobów ). Szybciej się chudnie przy ketozie większej z tego co zauważyłem.
Ale  przypominam iż po  aptekarsku  tego nie trzeba robić, bo w każdy dzień pewnie masz inne zapotrzebowanie na Ww. 


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: ketoza
« Odpowiedz #209 : 2016-04-16, 18:45:22 »

Jestem przekonana, że dr Kwaśniewski pisał, że pomiar ciał ketonowych rano jest dokładniejszy niż w ciągu dnia (ale głowy nie dam sobie uciąć Cool)

Tutaj jest artykuł o ciałach ketonowych, ale to dotyczy cukrzyków:

"Ciała  ketonowe, które u chorych na cukrzycę, zwykle pojawiają się po 6 dniu od wprowadzenia Diety Optymalnej i są oznaczone w moczu krzyżykami od 1 do 4 szybko ustępują z krwi i moczu, gdy nieco zwiększy się spożycie węglowodanów – średnio o 15-20g/dobę. (...) Aby zmniejszyć wytwarzanie węglowodanów z białek trzeba zmniejszyć spożycie białka do takiego poziomu, aby nie występowały w moczu ciała ketonowe".

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=767
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #210 : 2016-04-16, 18:52:04 »

właśnie zjadłem 2 ugotowane ziemniaki, podsmażone na skwarkach, z dodatkiem masła aby prześlizgło mi się przez gardło  Wink
otrzymując 30 gr Ww w skrobi co daje mi połowę zapotrzebowania dziennego na węglowodany. Śliwki i czoko mnie się znudziły.

Jutro może odmrożę  usmażone buraczki czerwone. Też tak zrobione ( uprzedni starte) .

Przy pasztecie z wątroby, będzie większe zapotrzebowanie na Ww.  Więc dojdzie sporo żurawiny.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #211 : 2016-04-16, 20:03:08 »

A kiedy sikanko krzyżykowe zaliczysz? Wink  Laughing
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #212 : 2016-04-16, 20:33:53 »

Pewnie, że nie zaliczę bo nie mam pasków. Badania zostały zakończone i podsumowane.  Ponieważ już mam dobraną dawkę taką jak trzeba. Już pieniędzy natraciłem na te wskaźniki wystarczająco. Wink .  A nawet gdybym chciał przełknąć coś więcej to organizm wyregulowany ( mój )  powie - nie.  Okres sikawkowy już mam dawno za sobą.   Smile Wink   Znam wszystko na pamięć ( testowanie do osiągnięcia powtarzających się wyników)   . Jaka żywność podbija poziom ciał ketonowych szczególnie, jaki wysiłek ( wcale zawsze nie obniża ), a nawet bara baraWink  . A i doszedłem na koniec moich badań do wniosku końcowego , że poziom ciał ketonowych w granicach rozsądnych nie wpływa ani na samopoczucie, ani na sprawność fizyczną, ani na sen, ani na nic   Shocked Surprised Laughing Cool  .   .... Ale .... dalsze badania są konieczne  Wink .   Potwierdzić już ktoś inny może Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: ketoza
« Odpowiedz #213 : 2016-04-16, 22:55:32 »

Ja tylko zauważyłam, że kiedy zmniejszyłam węglowodany o połowę (20-25g) to waga znów ruszyła w dół z kopyta i pozbyłam się denerwujących skurczów mięśni. Nie wiem, na czym to polega (pasków keto nigdy nie używałam) ale niższe węglowodany ewidentnie mi służą  Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #214 : 2016-04-17, 08:09:40 »

Ale nie chwal się tym, bo zaraz Ci udowodnią jak sobie szkodzisz... Wink  Laughing
A do tego jak tak można cieszyć się zdrowiem, bez żadnych pomiarów cukru i krzyży tu i tam...  Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: ketoza
« Odpowiedz #215 : 2016-04-17, 08:20:59 »

A jeszcze lepiej jak nikt nie wie, że jest się zdrowym  Laughing
Tak dla siebie ,to zdrowiej  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #216 : 2016-04-17, 08:29:55 »

Otóż to, najlepiej na wejściu obwieścić ból wątroby i każdy na imprezie zrozumie...  Cool
A może nawet jaka chętna do niesienia pomocy się pojawi... Wink  Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: ketoza
« Odpowiedz #217 : 2016-04-17, 08:59:02 »

Ja jestem po operacji i lekarz zakazał jeść ,wtedy i opiekunka się znajdzie  Laughing
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: ketoza
« Odpowiedz #218 : 2016-04-17, 09:15:27 »

Już mi próbowali wpierać, że sobie szkodzę Very Happy Ale ja się zdaję na podszepty swojego organizmu, jak jemu jest dobrze, to co ja się będę wtrącać? Rolling Eyes Laughing
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ketoza
« Odpowiedz #219 : 2016-04-17, 09:16:29 »

Nie widzę powodu dla którego miałbym nie powiedzieć, że etanol mi nie smakuje   Rolling Eyes  . Można też powiedzieć np że dziś już jadłem ziemniaki  Wink

Cytuj
Ale nie chwal się tym, bo zaraz Ci udowodnią jak sobie szkodzisz.

Doktor napisał, że nie warto mieć 3-4 krzyże ++++  i z tego powodu wszyscy stosowali paski.   Smile  .
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.264 sekund z 20 zapytaniami.