forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 20:19:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659613 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ciąża a odżywianie optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciąża a odżywianie optymalne  (Przeczytany 68141 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #60 : 2009-07-30, 19:57:18 »

Z tym pretekstem to masz całkowitą rację. Lubię być wyręczana w gotowaniu i sprzątaniu, no mam takie dziwactwo Wink
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #61 : 2009-07-30, 20:34:24 »

Z tym pretekstem to masz całkowitą rację. Lubię być wyręczana w gotowaniu i sprzątaniu, no mam takie dziwactwo Wink


Smile
 
zastanawiam sie jeszcze nad jedną rzeczą.... nad piciem tranu podczas ciąży... mam zażywać witaminy ale czy nie lepiej pić tran??? jak myślicie?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #62 : 2009-07-30, 21:10:45 »

Naprawdę nie mam pojęcia...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #63 : 2009-07-30, 21:14:02 »

Na pewno tran byłby korzystniejszy, niż sztuczne witaminy, ale czy konieczny? Wydaje mi się, że nie, bo w zasadzie te witaminy, co są w tranie, w żółtkach też występują. Kwasy tłuszczowe również, ale chciałabym, żeby inni się też wypowiedzieli.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #64 : 2009-07-30, 21:55:12 »

Gdybym ja byl w ciazy, ale takiej mozlowosci nie ma, to nie szukalbym pomocy na/w internecie, malo tego, nie dyskutowalbym z przyadkowo spotkanymi internataumi.
Pisalas wczesniej, ze ksiazke czytalas, dawno temu ale czytalas.......wiec ksiazke masz! Tak? Wiedz znajdz ja i poczytaj.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70385


Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #65 : 2009-07-30, 22:12:42 »


zastanawiam sie jeszcze nad jedną rzeczą.... nad piciem tranu podczas ciąży... mam zażywać witaminy ale czy nie lepiej pić tran??? jak myślicie?
Wiem, że dr Kwaśniewski nic takiego nie zalecał ciężarnym, ani komukolwiek.
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #66 : 2009-07-31, 12:08:38 »

Gdybym ja byl w ciazy, ale takiej mozlowosci nie ma, to nie szukalbym pomocy na/w internecie, malo tego, nie dyskutowalbym z przyadkowo spotkanymi internataumi.
Pisalas wczesniej, ze ksiazke czytalas, dawno temu ale czytalas.......wiec ksiazke masz! Tak? Wiedz znajdz ja i poczytaj.


niestety książkę pożyczył mój mąż dawno temu i nie pamięta komu....co chwile była ona u kogoś innego i niestety teraz nikt się nie chce przyznać, że ją ma.....
myślę, że ludzie będący na ŻO też mogą dużo pomóc.... doradzić.... ale dzięki że sprowadziłeś mnie na ziemię.... Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #67 : 2009-07-31, 12:21:49 »

Jasne. Skonczyly mi sei wakacje, wiec potrwa to troche ale zrobie krotkie resume w weekend. ok?
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #68 : 2009-07-31, 12:33:20 »

Jasne. Skonczyly mi sei wakacje, wiec potrwa to troche ale zrobie krotkie resume w weekend. ok?

dobrze. będę naprawdę wdzięczna za wszelkie wskazówki Smile bardzo bardzo dziękuję:) życzę miłego weekendu.

Ja mam jeszcze urlop:)
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #69 : 2009-07-31, 17:16:16 »

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie SEROTONINY - to hormon szczęścia. Jakie składniki wpływają na prawidłowy poziom tego hormonu w organizmie???
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #70 : 2009-07-31, 17:23:25 »

Wszystkie produkty bogate w tryptofan i jego pochodne...
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #71 : 2009-08-01, 11:27:47 »

Wszystkie produkty bogate w tryptofan i jego pochodne...
Wytłumacz 'zjadaczowi' smalcu, tak zwyczjnie, bez określeń biochemicznych.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #72 : 2009-08-02, 13:03:10 »

akazah masz ksiazke czy chcesz pare cytatow odnosnie ciazy i diety?


Tak jak obiecalem przytaczam fragment traktujacy na ten temat.
Prawde mowiac myslalem,ze bedzie tego duzo wiecej, ale na dobra sprawe nie ma potrzeby poniewaz:

" Kobieta zywiaca sie optymalnie po zajsciu w ciaze nic nie musi radykalnie zmieniac w swojej diecie. Moze najwyzej zwiekszyc ilosc zjadanych dziennie zoltek o 1 lub 2 oraz swiezego masla i smietany.Nie moze tez zapomniec o jedzeniu galaretek i innych potraw z udzialem chrzastek i skorek wieprzowych, bo to one pozwalaja rozwijajacemu sie dziecku zbudowac mocny system kostny. Jej zwiekszone zapotrzebowanie na i energieznajdzie swoje odbicie w nieco wiekszym apetycie niz zazwyczaj.

Ciaza jest stanem fizjologicznym, a nie choroba, i nie powinna powodowac zabyrzen w organizmie ciezarnej:uporczywych wymiotow i bolow glowy, nie powinny psuc sie jej zeby ani wypadac wlosy. Nie powinna tez przybierac na wadze wjecej niz wynoci ciezar plodu i wod plodowych.

Na 3-4 tygodni przed porodem kobieta ciezarna powinna zwiekszyc spozycie weglowodanow do 100-150 gr na dobe, zjadajac wiecej ziemniakow i pieczywa. Weglowodany te zostana wykorzystane przez plod i zmagazynowane w jego ciele w postaci glokogenu, specyficznego weglowodanu zapasowego, z ktorego noworodek w trakcie porodu bedzie mogl szybko i duzych ilosciach wytwarzac tlen. Ze 100 gr glokogenu, przetwarzajac go na cholesterol, moze az wytworzyc 38 litrow tlenu. Tak duza ilosc tlenu pozwala mu bezpiecznie przetrwac okres niedotlenienia okoloporodowego. Po porodzie cholesterol jest szybko wydalany przez skore noworodka i jego przewod pokarmowy"

To tyle na temat ciazy. Jest bardzo duzo na temat karmienia niemowlat itd, dlatego proponuje zainwestowac w ksiazke i / a moze skontaktowac jakas arkadie, poprosic admina o wskazowki itd.

 
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #73 : 2009-08-04, 12:41:07 »

akazah masz ksiazke czy chcesz pare cytatow odnosnie ciazy i diety?


Tak jak obiecalem przytaczam fragment traktujacy na ten temat.
Prawde mowiac myslalem,ze bedzie tego duzo wiecej, ale na dobra sprawe nie ma potrzeby poniewaz:

" Kobieta zywiaca sie optymalnie po zajsciu w ciaze nic nie musi radykalnie zmieniac w swojej diecie. Moze najwyzej zwiekszyc ilosc zjadanych dziennie zoltek o 1 lub 2 oraz swiezego masla i smietany.Nie moze tez zapomniec o jedzeniu galaretek i innych potraw z udzialem chrzastek i skorek wieprzowych, bo to one pozwalaja rozwijajacemu sie dziecku zbudowac mocny system kostny. Jej zwiekszone zapotrzebowanie na i energieznajdzie swoje odbicie w nieco wiekszym apetycie niz zazwyczaj.



Dziękuję ci bardzo za te informacje.... jestem wdzięczna... pozdrawiam
Ciaza jest stanem fizjologicznym, a nie choroba, i nie powinna powodowac zabyrzen w organizmie ciezarnej:uporczywych wymiotow i bolow glowy, nie powinny psuc sie jej zeby ani wypadac wlosy. Nie powinna tez przybierac na wadze wjecej niz wynoci ciezar plodu i wod plodowych.

Na 3-4 tygodni przed porodem kobieta ciezarna powinna zwiekszyc spozycie weglowodanow do 100-150 gr na dobe, zjadajac wiecej ziemniakow i pieczywa. Weglowodany te zostana wykorzystane przez plod i zmagazynowane w jego ciele w postaci glokogenu, specyficznego weglowodanu zapasowego, z ktorego noworodek w trakcie porodu bedzie mogl szybko i duzych ilosciach wytwarzac tlen. Ze 100 gr glokogenu, przetwarzajac go na cholesterol, moze az wytworzyc 38 litrow tlenu. Tak duza ilosc tlenu pozwala mu bezpiecznie przetrwac okres niedotlenienia okoloporodowego. Po porodzie cholesterol jest szybko wydalany przez skore noworodka i jego przewod pokarmowy"

To tyle na temat ciazy. Jest bardzo duzo na temat karmienia niemowlat itd, dlatego proponuje zainwestowac w ksiazke i / a moze skontaktowac jakas arkadie, poprosic admina o wskazowki itd.

 
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #74 : 2009-08-04, 12:43:01 »

dziekuje bardzo za te informacje.... jestem bardzo wdzięczna..... pozdrawiam
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #75 : 2009-09-18, 14:57:32 »

"Znaczenie właściwego odżywiania dla matek podczas ciąży znane było od dawna ale badania dr Price’a pokazały, ze ludzie prymitywni stosują program odżywiania pre -koncepcyjnego dla obojga rodziców. Wiele plemion wymaga okresu odżywiania przed małżeńskiego i poczęcie dziecka było opóźniane aby pozwolić matce osiągnąć pełne zdrowie i sile a przez to zapewnić fizyczna doskonałość potomstwa. Ciężarnym i karmiącym kobietom dawano często specjalne pożywienie. Tak samo dorastającym chłopcom i dziewczętom, żeby przygotować ich do przyszłego rodzicielstwa. Dr Price odkrył, ze to pożywienie jest bardzo bogate w witaminy A i D rozpuszczalne w tłuszczach - składniki znajdujące się jedynie w tłuszczach zwierzęcych."
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #76 : 2009-09-18, 15:15:02 »

Takie "cytowanie" jest do niczego, ponieważ nie podajesz ani autora, ani linku, gdzie ten tekst opublikowano.
A tak "surojadki" wychowane na Internecie i "30g" by się może dowiedziały, co dr Kwaśniewski jeszcze pisze o Pirce...
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #77 : 2009-09-21, 10:56:23 »

Sporo pisze o Prince, kto czyta ten wie. A kto nie czyta to po co mu linki? woli gotowce.
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #78 : 2009-09-21, 18:42:09 »

Jest też taka metoda, może nie "stu procentowa" ale można np. skopiować dowolne zdanie z takiego tekstu i wkleić do szukarki.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #79 : 2009-09-21, 21:55:42 »

Sporo pisze o Prince, kto czyta ten wie. A kto nie czyta to po co mu linki? woli gotowce.
No nie. Jeśli cytujesz, bez podania autora, cytat jest mało wiarygodny. Owszem, można sprawdzić, wyszukując w Googlach, ale .. hm... Optymalni nie utrudniają sobie życia w tak bezsensowny sposób Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.