forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:15:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ciąża a odżywianie optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciąża a odżywianie optymalne  (Przeczytany 67801 razy)
akazah
Go


Email
ciąża a odżywianie optymalne
« : 2009-07-28, 10:15:26 »

Witam serdecznie
jestem w 8 tygodniu ciąży. Na diecie optymalnej jestem już prawie rok. Proszę napiszcie mi czy w ciąży powinnam jeść jakoś inaczej (chodzi mi szczególnie o proporcje), czy tak samo jak do tej pory. Nie chciałabym zrobić krzywdy mojemu dzidziusiowi. Bardzo często mam wieczorne wzdęcia, wiem że w ciąży to normalne ale czy na tej diecie też???? Za wszelkie wskazówki i porady będę bardzo wdzięczna.

Napiszcie mi jeszcze czy będąc już długo na diecie codziennie liczycie proporcje??  Mam ostatnio o wiele większy apetyt niż wcześniej i mam ochotę na takie rzeczy o których wcześniej nawet nie myślałam....i to nie do końca na te dozwolone... Sad

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Smile

Magda
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #1 : 2009-07-28, 21:01:03 »

Jezeli  Dieta Optymalna bedzie zle zrozumiana,moze wiecej zaszkodzic niz pomodz.Apetyt na smaki ,to sygnal organizmu,ze pewne szlaki metaboliczne ulegly zbyt duzemu obciazeniu i czas na ich odciazenie???A ponizej kopalnia wiedzy na temat wsluchiwania sie we wlasny organizm i przychodzenia mu z pomoca:
http://jedzoptymalnie.pl/index1.php
http://www.dietaoptymalna.com/
http://www.dr-kwasniewski.pl/
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #2 : 2009-07-29, 09:51:08 »

Jezeli  Dieta Optymalna bedzie zle zrozumiana,moze wiecej zaszkodzic niz pomodz.
Ja się z tym nie zgodzę. Uważam, że jedząc zalecane przez dr Kwaśniewskiego produkty, w takich ilościach, na jakie kobieta w ciąży ma ochotę, na pewno nie wyrządzi sobie krzywdy, a tym bardziej dziecku. Dziecko będzie otrzymywało wszystkie niezbędne dla jego rozwoju skladniki odżywcze. Dr Kwaśniewski opisał, jak powinna odżywiać się kobieta w ciąży, tylko może ktoś podałby, w której książce i na której stronie, bo wszystkich książek w domu nie mam (ciągle pożyczam komuś, lub daję).
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #3 : 2009-07-29, 10:08:26 »

............Dieta Optymalna s.200............
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #4 : 2009-07-29, 10:37:57 »

"Gwidon", czasami to nic Tobie nie można zarzucić....Wink)
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #5 : 2009-07-29, 12:14:30 »

ja wlasnie też książki moje pożyczałam cały czas i teraz nawet nie pamiętam komu.... więc nie mam do niej dostępu.... dziękuję za odpowiedzi i proszę o więcej.... Smile
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #6 : 2009-07-29, 12:48:40 »

"Gwidon", czasami to nic Tobie nie można zarzucić....Wink)
....................tylko czasami ??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked.......................
Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #7 : 2009-07-29, 12:54:25 »

hejka,niechce Cie akazah w blad wprowadzac ale o ile dobrze pamietam to od 4 miesiaca trzeba bylo wiecej B i W a T tak jak potrzeba, z tego co pamietam to chyba trzeba bylo 2 zoltka dziennie wiecej jesc i pod kiniec ciazy W zwiekszyc ,moze Admin moglby cos napisac -fakt nie jest kobieta Smile))) ale napewno lepszej rady da,pozdrawiam i wszystkiego najlepszego Tobie zycze Wink))
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #8 : 2009-07-29, 17:34:30 »

akazah masz ksiazke czy chcesz pare cytatow odnosnie ciazy i diety?
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #9 : 2009-07-29, 18:17:58 »

akazah - wproszę się do Ciebie , gdy bedziemy przejeżdzać przez Syców i zostawie Ci nieco materiałów. Mam wnuka w pełni optymalnego zrodzonego  w piatym roku żywienia optymalnego mojej córki /było tak jak w książce pisze dr JK/
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #10 : 2009-07-29, 19:37:04 »

no i tak powinno tu byc!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #11 : 2009-07-29, 20:13:35 »

akazah - wproszę się do Ciebie , gdy bedziemy przejeżdzać przez Syców i zostawie Ci nieco materiałów. Mam wnuka w pełni optymalnego zrodzonego  w piatym roku żywienia optymalnego mojej córki /było tak jak w książce pisze dr JK/
Na pewne produkty spozywcze jestesmy jednak uczuleni i aby bedac w ciazy nie zaszkodzic sobie i rozwijajacemu sie polodowi nalezaloby  bacznie obserwowac swoj organizm.Nietoleranty nalezaloby wyeliminowac,bo nawet najlepsza  Dieta stosowana wedlug ksiazki nic tu nie wskora.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #12 : 2009-07-29, 20:45:16 »

Kodar masz absolutna racje, tylko, jezeli dana osoba nie sprobuje, nie znajdzie tego co jej szkodzi albo pomaga ......to zostaniemy teoretykami. Dlatego powinna Magda zastosowac sie do tego co dr. Jan Kwasniewski zaleca.....i uwentualnie pozniej, na podstawie zachowan diete dopasowac. Jak uwazasz?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #13 : 2009-07-29, 20:53:09 »

Kodar masz absolutna racje, tylko, jezeli dana osoba nie sprobuje, nie znajdzie tego co jej szkodzi albo pomaga ......to zostaniemy teoretykami. Dlatego powinna Magda zastosowac sie do tego co dr. Jan Kwasniewski zaleca.....i uwentualnie pozniej, na podstawie zachowan diete dopasowac. Jak uwazasz?
Kobieta w ciazy i eksperyment,raczej nie do nasladowania.Jezeli jest na Diecie,to i tak bedzie jadla wedlug jej zasad.Ale,ale co powiesz na zachcianki???Jak sie ma z tym uporac,przemilczec,zrezygnowac?Zachcianki,to nic innego jak podpowiedz organizmu .Jakie wedlug ciebie powinna miec inne zachowania,by rozpoznac,czy dany produkt spozywczy sluzy czy nie???
Ja bylam na Diecie pol roku i jak zaszlam w ciaze musialam z Diety zrezygnowac,bo mialam wstret do jajek,wieprzowiny i tluszczu.Badania wykazaly powiekszona watrobe i trzustke.Aby ciaze utrzymac nalezalo przejsc na inne jedzenie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #14 : 2009-07-29, 21:03:53 »

Ja nie wierzę w to, że dla utrzymania ciąży była konieczność zrezygnowania z DO. Nie ma lepszego sposobu odżywiania się dla wszystkich, a w szczególności dla kobiety w ciąży, jak Żywienie Optymalne.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #15 : 2009-07-29, 21:07:07 »

No coz "kodar"! nigdy w ciazy nie bylem i nie bede, proponuje jednak nie "przeciazac" tematu. Zachcianki sa tylko dowodem na to, ze czegos sie chce, wiec dlaczego nie dac organizmowi tego czego chce? Proste! Dla mnie mezczyzny! Dr. Jan Kwasniewki pisze w swojej ksiazce, ze nie nalezy zmieniac diety w okresie ciazy, czyli zachowujemy BTW. Jezeli przychodzi ochota na to czy na inne, to super, nalezy tylko zachowac BTW. Czy trzeba byc mezczyzna aby to zrozumiec?

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #16 : 2009-07-29, 21:24:47 »

Ja nie wierzę w to, że dla utrzymania ciąży była konieczność zrezygnowania z DO. Nie ma lepszego sposobu odżywiania się dla wszystkich, a w szczególności dla kobiety w ciąży, jak Żywienie Optymalne.

Pewnie, ze nie, Reniu, wrecz odwrotnie. Problem polega na tym, ze "ludzie" chca byc madrzejsi od "Boga". Tu lezy problem. Czytajac forum, nasze forum, czytajac te niedoszle pielegnierki z zamierzeniem byc lekarze ( dzieki Bogu, ze nie zostaly ) mozna wyciagnac wnioski.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #17 : 2009-07-29, 21:27:13 »

oh, "kodar" ponizszy post nie byl skierowany do Ciebie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #18 : 2009-07-29, 21:31:02 »

Ja nie wierzę w to, że dla utrzymania ci±ży była konieczno¶ć zrezygnowania z DO. Nie ma lepszego sposobu odżywiania się dla wszystkich, a w szczególno¶ci dla kobiety w ci±ży, jak Żywienie Optymalne.

Pewnie, ze nie, Reniu, wrecz odwrotnie. Problem polega na tym, ze "ludzie" chca byc madrzejsi od "Boga". Tu lezy problem. Czytajac forum, nasze forum, czytajac te niedoszle pielegnierki z zamierzeniem byc lekarze ( dzieki Bogu, ze nie zostaly ) mozna wyciagnac wnioski.


Ja się już przekonałam, na "własnej skórze", a dokładniej, to "skórze" syna, że nie ma co eksperymentować (Coca-Cola Wink), nikt jeszcze Natury nie "przeskoczył". Tylko naturalne produkty zalecane wlaśnie na ŻO są gwarancją zdrowia. Koniec, kropka.
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: ciąża a odżywianie optymalne
« Odpowiedz #19 : 2009-07-29, 21:34:27 »

Powiem tak i to -"grubymi literami". Córka urodziła Norberta w piatym roku żywienia optymalnego Pilnie obserwowalismy cały  przebieg ciązy - wszyscy. Była optymalnym oczkiem w głowie.
STWIERDZAM/MY , ŻE ANIA ŻADNYCH , ALE TO ŻADNYCH ZACHCIANEK NIE MIAŁA  - NIGDY NIE MIAŁA , przez cały ten okres. Co najwyżej zwiekszone zapotrzebowanie na białko , szczególnie kolagenowe. Pod koniec ciąży zwiększyła ilość spozywanych węglowodanów , tak jak zaleca Nasz Dr.
Przyszedl dzień porodu - poszła na salę , urodziła i po godzinie sama wyszła ,co było ogromnym szokiem dla irlanckiego personelu szpitala.  Czegoś podobnego nigdy nie widzieli. Zapytali tylko czy wszystkie Polki tak rodzą.
Na pamiątkę zostawiła im książke w ang tłumaczeniu
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.