forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 02:04:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  redds??
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: redds??  (Przeczytany 45189 razy)
dzardzi
Go


Email
redds??
« : 2009-07-28, 12:59:15 »

Witam
Trzy pytanka

1)Czy ktos sie orientuje i wegli ma redds, czy tak jak piwo 3,6g w 100 g ??
2) Jak do diety niskowęglowodanowej ma sie cola light, zero...?? Wiem ze jest niezdrowa, ale wszystkiego sobie nie odmowie Razz
3)Czy alkohol wliczamy do dziennej dawki weglowodanow?? ( chodzi mi o wodke, whisky , bourbon ). Teoretycznie maja 0 wegli, ale opinie na temat metabolizmu alkoholu sa podzielone.
Zapisane
dzardzi
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #1 : 2009-07-29, 11:15:17 »

Aha i jeszcze jedno.

4. Substancje słodzące poliole a dokladnie maltitol - czy i w w jakim stosunku dodajemy go do dziennej dawki weglowodanow. Znalazlem taki artykul na necie, ale nie za wiele mi mowi ;
" Maltitol nie bierze w pełni udziału w energetycznej przemianie materii. Reakcje, jakim ulega w organizmie, umożliwiają jego spożywanie przez chorych na cukrzycę, gdyż jest wolniej wchłaniany w przewodzie pokarmowym, nie zwiększa zawartości glukozy we krwi i nie stymuluje wydzielania insuliny. Ma także niższy indeks glikemiczny niż sacharoza.
Wszystkie alkohole wielowodorotlenowe cechują się kalorycznością o blisko 40% niższą niż sacharoza czy fruktoza, co jest równie ważne w przypadku diety stosowanej u chorych na cukrzycę.
Jednak należy pamiętać, że diabetycy powinni kontrolować poziom glukozy we krwi po spożyciu produktów zawierających maltitol, ponieważ mogą wykazywać osobnicze różnice w jego trawieniu i przyswajaniu. "

Z gory dzieki za odpowiedzi
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: redds??
« Odpowiedz #2 : 2009-07-29, 12:06:22 »

Aha i jeszcze jedno.

4. Substancje słodz±ce poliole a dokladnie maltitol - czy i w w jakim stosunku dodajemy go do dziennej dawki weglowodanow.
Żadnych substancji słodzących, na Diecie Optymalnej, nie stosuje się.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #3 : 2009-07-29, 13:38:06 »

Redds ma okolo 8 gr weglowodanow w 100 gr.
Zapisane
dzardzi
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #4 : 2009-07-29, 13:56:10 »

Aha i jeszcze jedno.

4. Substancje słodz±ce poliole a dokladnie maltitol - czy i w w jakim stosunku dodajemy go do dziennej dawki weglowodanow.
Żadnych substancji słodzących, na Diecie Optymalnej, nie stosuje się.
Hmm są osoby na swiecie, które nie potrafią obyć się bez słodkiego - ja do nich należę, więc może nie jestem w 100% na diecie optymalnej, ale do minimum ograniczam węglowodany...
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #5 : 2009-07-29, 14:15:58 »

...Hmm są osoby na swiecie, które nie potrafią obyć się bez słodkiego - ja do nich należę,
więc może nie jestem w 100% na diecie optymalnej, ale do minimum ograniczam węglowodany...

Moim zdaniem powinno sie liczyc weglowodany(ulegajace strawieniu i absorbcji) do zalecanej proporcji! Smile
Tak wiec wszystko zalezy co po "wypiciu" stanie sie z tymi weglowodanami zawartymi w pokarmie.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #6 : 2009-07-29, 19:42:58 »

Aha i jeszcze jedno.

4. Substancje słodz±ce poliole a dokladnie maltitol - czy i w w jakim stosunku dodajemy go do dziennej dawki weglowodanow.
Żadnych substancji słodzących, na Diecie Optymalnej, nie stosuje się.
Hmm są osoby na swiecie, które nie potrafią obyć się bez słodkiego - ja do nich należę, więc może nie jestem w 100% na diecie optymalnej, ale do minimum ograniczam węglowodany...


Nie zrozum mnie zle. Ale teraz to juz p...........sz. Kochasz slodkie ale weglowodany ograniczasz do minimum? Jak? Co jesz dwa ziemniaki dzieniie, czy pijesz 3 piwa, a moze zjadasz lyzeczke cukru?

Wiesz co, ponownie prosze o wyrozumialosc, ale chyba nie wiesz o co tu idzie!!!! Poczytaj, zrozum, wejdz ponownie na to forum i pogadajmy.OK?

aaaaaaaa, najwazniejsze, nie nie jestesna DO.
Zapisane
dzardzi
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #7 : 2009-07-30, 06:47:11 »

Hmmm teraz to ty nie zrozum mnie zle... , ale jak dla ciebie ziemniaki lub piwo sa slodkie...
Chyba z mojego posta wyraznie wynika, ze nie zjadam lyzeczki cukru - pytanie bylo o produkty zawierajace slodziki i chodzilo mi tylko o to jak przeliczyc je na weglowodany. Zjem czasem np tlusta smietane ze slodzikiem, lub napije sie coli light - po prostu musze - lubie i czy sie to komus podoba czy nie beda robil tak dalej.
Nie zalezy mi zeby mowic, ze jestem na diecie optymalnej, Lutza, Atkinsa itd... , roznia sie one znacznie, ale glowne zalozenie jest podobne - OGRANICZENIE WEGLI!!!. i to jest dla mnie podstawa.
Swoj jadlospis staram sie dobrac tak aby czuc sie dobrze, miec duzo energii, nie miec problemow z waga itd..., ale przy okazji jak juz napisalem, ze lubie poczuc slodki smak staram sie zastapic czasem cukier innymi skladnikami.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #8 : 2009-07-30, 07:13:24 »

ok. W chwili obecnej juz wiadomo, ze aspartam jest "gorszy" od cukru. Dlatego mowia "znawcy tematu", ze lapiej sie napic prawdziwej coli w miejsce light.
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #9 : 2009-07-30, 07:29:05 »

http://lowcarbdiets.about.com/od/nutrition/a/maltitol.htm
Może to pomoże. Smile

Parę miesięcy temu miałem dobrą motywację by przejść z (ŻO od 1997r) na (tłustą dietę 30gW dziennie max.)
Z E R O cukru, ziemniaków, zbóż, piw, alkoholu i innych tego typu „rozrywek”.

Teraz to kawa wydaje mi się akuratna w smaku, a słodka woda nazywa się słodka nie dlatego że nie jest słona tylko dlatego, że ma ona faktycznie dla mnie słodkawy posmak.

Radziłbym się jednak odzwyczaić i od cukru i od preparatów cukropodobnych, chyba, że czekasz na dobrą motywację.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam

PS
Nie napisałbym tak łatwo, że aspartam jest gorszy od cukru. Jest inaczej szkodliwy.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #10 : 2009-07-30, 08:01:16 »

ok. z dwojga zlego lepszy jest cukier.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #11 : 2009-07-30, 08:02:54 »

Adam, a co to za tlusta dieta? Uskuteczniasz swoja "nowa" diete?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: redds??
« Odpowiedz #12 : 2009-07-30, 10:05:49 »

ok. z dwojga zlego lepszy jest cukier.
Jesteś ugodowy Wink) pod warunkiem, że jest po Twojemu Smile)
Ja sporo czytałam o aspartamie i z dwojga złego, to wolałabym trochę cukru, niż aspartam. Widzisz? I wcale się nie spieram Wink
Zapisane

dzardzi
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #13 : 2009-07-30, 14:07:30 »

Dzięki za artykuł, bardzo ciekawy. Co do aspartanu zdania są podzielone , jedno wiadomo - zdrowy to na pewno nie jest :]
A cole piję sporadycznie - czasem nie mogę się oprzeć po prostu :p , więc osobiście przedkładam jakąś szkodliwość aspartanu nad 60g węgli w 0,5 l napoju.
Oczywiście jest to moje podejście i wiele osób może się z tym nie zgadzać.
Aha i jeszcze jedno - wielu dietetyków w rozpisywanych dietach również uwzględnia cole light , co oczywiście nie oznacza, że jest to zdrowe.
Pozdrawiam
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #14 : 2009-07-30, 14:32:42 »

Dzięki za artykuł, bardzo ciekawy. Co do aspartanu zdania są podzielone , jedno wiadomo - zdrowy to na pewno nie jest :]
A cole piję sporadycznie - czasem nie mogę się oprzeć po prostu :p , więc osobiście przedkładam jakąś szkodliwość aspartanu nad 60g węgli w 0,5 l napoju.
Oczywiście jest to moje podejście i wiele osób może się z tym nie zgadzać.
Aha i jeszcze jedno - wielu dietetyków w rozpisywanych dietach również uwzględnia cole light , co oczywiście nie oznacza, że jest to zdrowe.
Pozdrawiam
 

Kto? Dietetycy? A no chyba, ze tak. Jasne, zapomnialem, ze sa dietetycy.  Znam takiego jednego, ukonczyl szkole podstawowa i pare kursow.
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #15 : 2009-07-30, 14:52:56 »

(...)
A cole piję sporadycznie - czasem nie mogę się oprzeć po prostu :p , więc osobiście przedkładam jakąś szkodliwość aspartanu nad 60g węgli w 0,5 l napoju.
(...)

60g węglowodanów w 0,5l napoju IMHO jest bardziej szkodliwe niż nawet kilka mikrotablek aspartamu.

Ale są to rozważania teoretyczne typu rozbitek na pustyni, gdy jest dostęp do wody należy zaspokajać pragnienie wodą bez białka, tłuszczu, węglowodanów, chemii, ewentualnie z bąbelkami.
Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: redds??
« Odpowiedz #16 : 2009-07-30, 15:09:34 »

(...)
A cole piję sporadycznie - czasem nie mogę się oprzeć po prostu :p , więc osobiście przedkładam jakąś szkodliwość aspartanu nad 60g węgli w 0,5 l napoju.
(...)

60g węglowodanów w 0,5l napoju IMHO jest bardziej szkodliwe niż nawet kilka mikrotablek aspartamu.

Smile
Jestem normalnie zszokowana..  no i jak tu można krytykować "niewinną" grochówkę  Wink
                                                         
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #17 : 2009-07-30, 15:12:16 »

Chroniczne spożycie nawet niewielkiej ilości formaliny jest szkodliwe Wink

PS
A, co ma formalina do aspartamu? - ze 100g aspartamu w kwaśnej lizie (żołądek) powstaje 10g metanolu, a z metanolu powstaje aldehyd mrówkowy, a nasycony roztwór wodny tego aldehydu, to właśnie formalina. Wychodzi więc, że jedyny problem z aspartamem, to ile się tej "formaliny" dziennie spożywa. Wink Bo chyba nikt nie twierdzi, że fenyloalanina i asparaginian są szkodliwe?
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #18 : 2009-07-30, 15:24:57 »

100g grochu to 60g węglowodanów.
_60g _cukru to 60g węglowodanów.


Obie wartości w zasadzie gwarantują zaopatrzenie organizmu w węglowodany -
pełne, a nawet z hakiem i właśnie na tym haku może oprzeć swoją egzystencję śmiertelne
 chorubsko. Ale można oczywiście się tym nie przejmować - do czasu .

Aspartam przy tym to przy tym tylko taka niewinna głupota jak palenie czy opalanie.
Smile
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #19 : 2009-07-30, 15:28:33 »

sorry:

chorubsko 48 000 trafień w googlach
choróbsko 51 000 trafień w googlach
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.