forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 00:50:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  redds??
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] Do dou Drukuj
Autor Wtek: redds??  (Przeczytany 45163 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #100 : 2014-04-30, 21:30:06 »

Jedno drugiego nie wyklucza, a nawet w pewnym stopniu uwarunkowuje.
Intensywność procesów wymusza przyspieszanie niektórych z nich, a co nieprzeżute ... przecież nie polecę po kawę, aby zdanie dokończyć. Jutro będzie dobry dzień. Very Happy

To by znaczyło, że nie zdążyli? A może samo ma sie dotrzeć? (ewolucja)

A tego nie wiem, bo gadać ze mną nie chcą! Tłuszcz, pieczyste i bieganie nam zostaje... Wink

Być może ma to źródło w różnie pojmowanej "opłacalności". Wink
Dobranoc. Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: redds??
« Odpowiedz #101 : 2014-05-01, 09:52:36 »

Może wytłumaczę, bo ciężko przebić się przez gąszcz pomysłów Anakina.
Admin napisał, że przy LUDZKIM zestawie genów i intensywności metabolizmu niemożliwe jest tak wyrzeźbić dawkę, by nic odpadowego, potencjalnie szkodliwego nie zostało.

Tak, tak, dopowiadaj sobie, byle tylko wyjść na swoje. Ja dotąd sądziłem, że...

Przypomnienie: indywidualne zapotrzebowanie na białko określa się BARDZO PRECYZYJNIE na podstawie badania zawartości azotu polipeptydowego (AP) w surowicy krwi, a na węglowodany (jeśli mamy badanie AP)nadmiar - triglicerydy, niedobór - ciała ketonowe.

Item, z intensywnym metabolizmem do czynienia można mieć w wielu wariantach, ale nie przy ŻO...

Przy normalnym metabolizmie z nadmiaru białka wytwarza Ci się około 30-40 g węglowodanów! i faktycznie wychodzi Ci BTW - 1:3:1,5, a to chyba nie jest Dieta Optymalna? Sad
Około 80 g nadmiaru węglowodanów "przerabia" Ci się na tłuszcz i cholesterol! Crying or Very sad
Potwierdzić to możesz badaniem krwi na frakcję lipidową osocza. Wyjdzie Ci za dużo LDL i trójglicerydów.

intensywny
1. mający duże natężenie
2. charakteryzujący się dynamiką, wzmożoną aktywnością

  • intensywnie  intensywność
    ->http://sjp.pwn.pl/szukaj/intensywno%C5%9B%C4%87
  • Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41536


    Odp: redds??
    « Odpowiedz #102 : 2014-05-01, 11:08:44 »

    Może wytłumaczę, bo ciężko przebić się przez gąszcz pomysłów Anakina.
    Admin napisał, że przy LUDZKIM zestawie genów i intensywności metabolizmu niemożliwe jest tak wyrzeźbić dawkę, by nic odpadowego, potencjalnie szkodliwego nie zostało.

    Tak, tak, dopowiadaj sobie, byle tylko wyjść na swoje. Ja dotąd sądziłem, że...

    Przypomnienie: indywidualne zapotrzebowanie na białko określa się BARDZO PRECYZYJNIE na podstawie badania zawartości azotu polipeptydowego (AP) w surowicy krwi, a na węglowodany (jeśli mamy badanie AP)nadmiar - triglicerydy, niedobór - ciała ketonowe.

    Item, z intensywnym metabolizmem do czynienia można mieć w wielu wariantach, ale nie przy ŻO...

    Przy normalnym metabolizmie z nadmiaru białka wytwarza Ci się około 30-40 g węglowodanów! i faktycznie wychodzi Ci BTW - 1:3:1,5, a to chyba nie jest Dieta Optymalna? Sad
    Około 80 g nadmiaru węglowodanów "przerabia" Ci się na tłuszcz i cholesterol! Crying or Very sad
    Potwierdzić to możesz badaniem krwi na frakcję lipidową osocza. Wyjdzie Ci za dużo LDL i trójglicerydów.

    intensywny
    1. mający duże natężenie
    2. charakteryzujący się dynamiką, wzmożoną aktywnością
    
  • intensywnie  intensywność
    ->http://sjp.pwn.pl/szukaj/intensywno%C5%9B%C4%87
  • Laughing Laughing Laughing

    Nieżle Ci wychodzi pożegnanie. Very Happy
    Anakin, to nie MH, mogę porobić z siebie głupka pisząc z Tobą, ale nie dwa dni, kolego Cool

    Powyższy post jest bez związku z wczorajszymi, ale przecież i tak nie skumasz...
    Na powyższy odpowiem cytatem z Doktora, którego, przecież tak niebywale znasz:
    Cytuj
    Żaden organizm nie potrafi zapewnić sobie tak idealnego składu chemicznego spożywanych pokarmów, aby wszystkie jego komórki tkanki otrzymywały zawsze tylko to, co jest dla nich najlepsze, tj. najlepsze składniki budulcowe i najlepszą energię, i w takiej ilości, w jakiej organizmowi jest to potrzebne. Dlatego odżywianie się człowieka jest kompromisem między tym, co jest, a tym, co być powinno. Chodzi o to, aby to, „co jest”, było jak najbardziej zbliżone do tego, „co być powinno”.
    Więc ta PRECYZJA ma swoje granice Laughing

    Ja się żegnam, tylko ja umiem to robić Wink
    http://www.youtube.com/watch?v=7qpDFXPAyXA
    Zapisane
    Zyon
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 25516

    pindżar ryskow wyszy


    Odp: redds??
    « Odpowiedz #103 : 2014-05-01, 12:06:47 »

    Problem z wami jest taki, ze zaden z was nie potrafi sie przyznac do bledu Wink  Laughing

    Zapisane

    Work Buy Consume Die
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41536


    Odp: redds??
    « Odpowiedz #104 : 2014-05-01, 12:12:22 »

    Problem z wami jest taki, ze zaden z was nie potrafi sie przyznac do bledu Wink  Laughing


    Ja nie robię błędów Laughing Laughing Laughing
    Zapisane
    Blackend
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 55889


    Odp: redds??
    « Odpowiedz #105 : 2014-05-01, 12:12:43 »

    Ale czyta sie przyjemnie.  Laughing
    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Odp: redds??
    « Odpowiedz #106 : 2014-05-01, 12:32:14 »

    Gavroche, rzecz w tym, że ja nie na precyzji się koncentrowałem, a na czymś zupełnie innym. Czemu się pomalutku starzeję miast być nieśmiertelnym, to inny temat. Na szczęście proces starzenia - poprzez mądre żywienie oparte na naukach ścisłych i unikaniu "przeciążeń" (kulturystyka) - można znacznie spowolnić.
    Zapisane
    MariuszM
    Go


    Email
    Odp: redds??
    « Odpowiedz #107 : 2014-05-01, 12:51:08 »

     Laughing
    Zapisane
    Zyon
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 25516

    pindżar ryskow wyszy


    Odp: redds??
    « Odpowiedz #108 : 2014-05-01, 13:13:00 »

    Problem z wami jest taki, ze zaden z was nie potrafi sie przyznac do bledu Wink  Laughing


    Ja nie robię błędów Laughing Laughing Laughing
    Logiczne ci sie zdarzaja  Laughing niestety  Laughing Laughing

    Ale oddam sprawiedliwosc, ze czasami potrafisz przyznac, ze zlbadziles,
    jak ja  Laughing
    Zapisane

    Work Buy Consume Die
    anakin
    Go


    Email
    Odp: redds??
    « Odpowiedz #109 : 2014-05-01, 13:52:23 »

    Cytuj z: Gavroche
    Anakin, to nie MH, mogę porobić z siebie głupka pisząc z Tobą, ale nie dwa dni, kolego  Cool

    I jeszcze jedno. Widzisz, sęk w tym, że głupka nierzadko sam z siebie robisz, tyle, że czynisz to tam, gdzie nie każdy to widzi, weźmy na ten przykład:

    A 20:40:40 to można czysto wegańskie zrobić.

    Z nas dwóch, tym który nie ma wyobraźni bynajmniej nie jest ja.  Cool Ale, naturalnie, możesz spróbować ułożyć menu pt. "wegetariańskie koryto", które w efekcie da choroby zaliczane do "cywilizacyjnych". Pamiętaj tylko, że tłuszcz tłuszczowi nie równy i nie zawsze tak samo spycha do rezerwy węglowodany.

    Jak widzisz, jestem na tyle dobry, że nawet nie ograniczę Cię do diety wegańskiej, o której do pisałeś, a tym samym nie wykluczę produktów odzwierzęcych, takich jak np. twaróg czy ser.

    Miej jednak na uwadze to, iż wegetarianie czy weganie, to przeważnie osoby świadome "zdrowotnych" zaleceń dietetycznych i stosujące się do GDA:
    http://www.pfpz.pl/index/?id=7d2a383e54274888b4b73b97e1aaa491
    http://www.pfpz.pl/index/?id=bdbca288fee7f92f2bfa9f7012727740

    Jarosza żywiącego się korytkowo nie przewidział nawet Jan Kwaśniewski, więc będziesz bodaj pierwszym.  Cool Powodzenia!


    PS Choć takie wegańskie posiłki skąpane w tłuszczu roślinnym musiałyby "fajnie" się prezentować. Bo o ile produkty czysto zwierzęce, jak boczek, żeberka, karkówka, etc. same w sobie zawierają tłuszcz, o tyle produkty pochodzenia roślinnego... Wink
    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Odp: redds??
    « Odpowiedz #110 : 2014-05-01, 13:53:52 »

    *"o której to pisałeś"
    Zapisane
    Strony: 1 2 3 4 5 [6] Do gry Drukuj 
    « poprzedni nastpny »
    Skocz do:  

    Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
    © 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
    Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
    Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 19 zapytaniami.