forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:05:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658486 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  solarium - jak arszenik.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: solarium - jak arszenik.  (Przeczytany 72644 razy)
admin
Go


Email
solarium - jak arszenik.
« : 2009-07-29, 09:26:25 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80355,6870128,Solarium_smiertelnie_niebezpieczne__Jak_arszenik.html?skad=rss - cały zakres widma UV uznano wreszcie za rakotwórczy, choć do tej pory sądzono... Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #1 : 2009-07-29, 09:35:48 »

Ja, chociaż się na tym nie znam, powtarzałam dzieciom, żeby nie chodziły na solarium twierdząc, że sztuczne promieniowanie nie może być zdrowe. Moim zdanie, wszystko co sztuczne jest szkodliwe, kwestią jest tylko czas, w którym się o tym przekonamy.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #2 : 2009-07-29, 11:15:47 »

Teraz najwyżej niektórzy trochę zbledną. Wink
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #3 : 2009-07-29, 13:45:06 »

Prowadzę solarium 10 lat i takich bzdur  jeszcze nigdy nie czytałem - zresztą szkoda czasu. To , że amerykańskie koncerny wydaja 35 MILIARDÓW dolarów rocznie na antyreklamę słońca i solarium jest faktem , podanym w magazynie www.solarium.info.pl.
Autor powołuje się na żródła z USA... bez komentarza.
Ostatnie badania dowodzą , że czerniaka leczy się m. in. promieniami UV. Bardzo duzo artykułów , ciekawych i prawdziwych artykułów można znależć na   www.solarium.pl   - tam blokady nie ma.
Wszystko co w nadmiarze szkodzi - UV również. Człowiek jednak , lub kandydat na Niego , ma lub powinien mieć  głowę i korzystać z niej.
 
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #4 : 2009-07-29, 14:41:26 »

Solarium i promieniowanie słoneczne padające na skórę jest czynnikiem szkodliwym.
*
Jednak dla rozwoju lub cofnięcia nowotworu zasadnicze znaczenie ma zawartość węglowodanów w diecie.
**
Sam czynnik szkodliwy nie zaszkodzi bez (nie)odpowiedniej podaży węglowodanów.
***
A co do zdrowia skóry to jest ona najzdrowsza tam gdzie słońce nigdy nie dochodzi.
(może być potrzebne lusterko)
Smile
****
Przy pewnych zmianach skórnych solarium może pomóc, ale to bardziej na zasadzie hartowania niż „odżywiania światłem”.
*****
Osobiście omijam szerokim łukiem ludzi „dbających” o swoją skórę w solarium.
******
Niemniej życzę pomyślności w prowadzeniu interesu, jest zapotrzebowanie jest usługa – jak najbardziej popieram.
Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #5 : 2009-07-29, 14:59:37 »

"Wiodąca nauka świata" ma we krwi badanych zaniżone poziomy vit. D w stosunku do zalecanych norm, a do tego teraz ta rakowa "panika"!

PS
niski poziom vit. D i pochodnych cholesterolu to zasługa statyn i specjalnie zaniżonej normy poziomu lipidów we krwi, aby każdy (nawet zdrowy) się kwalfikował natychmiast na leczenie "lipidogramu".
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #6 : 2009-07-29, 15:08:55 »

Włoskie przysłowie mówi:  "TAM GDZIE NIE DOCIERA SŁOŃCE , DOTRZE LEKARZ" - wolę jednak to pierwsze. Edukacja jest jednak niezbędna , zreszta jak w każdym innym przypadku. Przypominam   www.solarium.pl

Gdyby UV były arszenikiem , Afryka-inne byłyby , li tylko i wyłącznie kontynentami bez homo sapiens.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #7 : 2009-07-29, 15:36:01 »

Włoskie przysłowie mówi: "TAM GDZIE NIE DOCIERA SŁOŃCE , DOTRZE LEKARZ" - wolę jednak to pierwsze.

Ja też zdecydowanie wolę to pierwsze *:*
Słyszałam w telewizji wypowiedź pewnego lekarza, który twierdził, że wystawienie odsłoniętego ciała na pół godziny, na działanie promieni słonecznych, daje nam szansę zaopatrzenia się w witaminę D3 w takiej ilości, jak po wypiciu 40 szklanek mleka. Mleka tyle bym nigdy nie wypiła, więc wybieram słońce.
Takim to sposobem, podczas wakacyjnego wypoczynku moje całe ciało przybrało kolor mlecznej czekoladki. Opal/elnizna Laughing wystarczy mi już do zimy.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #8 : 2009-07-29, 15:46:18 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #9 : 2009-07-29, 15:52:53 »

Ja uważam, że słońce i solarium, to nie to samo działanie. Ja wybieram naturę.
Zapisane

kristan
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #10 : 2009-07-29, 16:12:03 »

Uważać , a wiedzieć to różnica - wolę wiedzieć.

Tak uważałbym równiez do połowy XX w. i wcześniej - teraz nie.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #11 : 2009-07-29, 16:14:55 »


Kristan - dziękuję za zwrócenie uwagi. Musiałam źle usłyszeć wypowiedź w telewizji, chociaż to 40 szklanek mleka to już był dla mnie ogrom, a teraz wiadomość, że to 400 - to wręcz szok. Słońce odpowiednio dozowane jest bardzo potrzebne nie tylko człowiekowi, ale też zwierzętom i roślinom. Nie dajmy się zwariować straszeniem o szkodliwości, bo przecież wszystko co w nadmiarze szkodzi, więc trzeba zachować umiar i rozsądek zarówno w solarium jak i na słońcu.

Ja wybieram naturę.

Trzęsienia ziemi też są naturalne, a telewizor sztuczny. Ja jednak wybieram telewizor Wink


Wracając jednak do wypowiedzi tego lekarza w telewizji. Wspomniał on też o witaminie K2. Podobno oczyszcza żyły ze zwapnień i wbudowuje wapń w kości, co wzmacnia kości. Potraktowałam to jako ciekawostkę, ale przy chwili wolnego czasu poszukam informacji na ten temat w necie. Może jednak ktoś tutaj już o tym czytał i podzieli się wiadomościami?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #12 : 2009-07-29, 16:53:01 »

Uważać , a wiedzieć to różnica - wolę wiedzieć.

Tak uważałbym równiez do połowy XX w. i wcze¶niej - teraz nie.
Wszystko co jest identyczne z naturalnym, jest jednak sztuczne i skutki mogą pojawić się po wielu latach.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #13 : 2009-07-29, 16:59:09 »

Jednak lepiej być ostożnym z solarium..

http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=907
Zapisane

Adam319
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #14 : 2009-07-29, 18:17:36 »

(...) daje nam szansę zaopatrzenia się w witaminę D3 w takiej ilości, jak po wypiciu 40 szklanek mleka. Mleka tyle bym nigdy nie wypiła, więc wybieram słońce. (...)


http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,273,Witamina%20D3%20-%20objawy%20przedawkowania
Cytuj
(...)Objawy przedawkowania witaminy D3 są związane ze skutkami podwyższonego poziomu wapnia w surowicy krwi, czyli hiperkalcemii. Początkowo występują głównie objawy mało swoiste. Stwierdza się brak apetytu, wymioty, zaparcia, słabe przyrosty masy ciała, zaburzenia neurologiczne (obniżone napięcie mięśniowe, wygórowane odruchy głębokie, nadpobudliwość, rzadko śpiączkę czy drgawki), wielomocz, wzmożone pragnienie, powiększenie wątroby i śledziony. Może ujawnić się nadciśnienie tętnicze. W bardziej zaawansowanych przypadkach może wystąpić kamica układu moczowego aż do wapnicy nerek (związana z wydalaniem dużych ilości wapnia z moczem) oraz zwapnienia w tkankach miękkich. Ponadto stwierdza się zmiany w układzie kostnym pod postacią uogólnionej demineralizacji kośćca.(...)

Faktycznie Afryka Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #15 : 2009-07-29, 20:32:28 »





Wracając jednak do wypowiedzi tego lekarza w telewizji. Wspomniał on też o witaminie K2. Podobno oczyszcza żyły ze zwapnień i wbudowuje wapń w kości, co wzmacnia kości. Potraktowałam to jako ciekawostkę, ale przy chwili wolnego czasu poszukam informacji na ten temat w necie. Może jednak ktoś tutaj już o tym czytał i podzieli się wiadomościami?
8 lat temu wszystkim noworodkom w niemieckich szpitalach wkraplano wit.K.A takie informacje znalazlam:

 FUNKCJE WITAMINY K W ORGANIZMIE


niezbędna do wytwarzania czynnika przeciwkrwotoczego w wątrobie (przede wszystkim protrombiny)
uczestniczy w formowaniu tkanki kostnej
wpływa na przemiany metaboliczne kwasów nukleinowych
może uczestniczyć w karboksylacji białek (współdziała w syntezie osteokalacyny)
posiada właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze
działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo
SKUTKI NIEDOBORU I NADMIARU WITAMINY K

Niedobory witaminy K mogą powodować:
Obniżony poziom protrombiny we krwi - dotyczy to zwłaszcza ludzi starszych, u których występują zaburzenia w obrębie przewodu pokarmowego (zaburzenia wydzielania żółci, wchłaniania w jelicie cienkim)
Wydłużony czas krzepnięcia krwi (krwotoki z nosa, układu pokarmowego i moczowego)
Skaza krwotoczna noworodków - głównie krwotoki z przewodu pokarmowego
Nadmiar witaminy K:
nadmierne dawki mogą wpłynąć niekorzystnie na pracę wątroby.
podawana w formie zastrzyku domięśniowego może wywołać odczyny alergiczne oraz powodować skoki ciśnienia tętniczego.
DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE NA WITAMINĘ K


u dzieci wynosi 1 mg
u dorosłych 4 mg

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #16 : 2009-07-29, 20:35:23 »

W dziecinstwie krwotoki z nosa towarzyszyly mi niemalze codziennie,czyzby braki wit.K????
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #17 : 2009-07-29, 20:41:08 »

Dalsza czesc cytowanego wyzej artykulu zwrocila moja uwage na antybiotyki,ktore podawane mialam systematycznie z racji  przewleklych,ropnych zapalen migdalow.No i bledne kolo.

"Dieta bogata w warzywa (np. sałatę) , jaja, mleko zawsze pokrywa zapotrzebowanie na witaminę K.
Należy podkreślić, że zjełczałe tłuszcze, nadużywanie leków (środki przeciwbólowe, salicylany lub antybiotyki), zanieczyszczone powietrze oraz środki konserwujące w puszkach i gotowych produktach spożywczych niszczą witaminę K, utrudniają jej wchłanianie lub prowadzą do przedwczesnego jej wydalania z organizmu"
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #18 : 2009-07-29, 22:25:29 »

I po co nasz Admin się tak smaruje oliwą i grilluje na słoneczku?
Ciekawe, a poza tym można prześledzić metodykę badań naukowych. Smile

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=30378
Cytuj
(...)
Pytanie kliniczne:
Czy u osób w podeszłym wieku suplementacja witaminy D3 (cholekalcyferolu) i wapnia, w porównaniu z placebo, zmniejsza ryzyko upadków niezależnie od płci, aktywności fizycznej i wyjściowego stężenia witaminy D3 w surowicy?
(...)
Metodyka:
badanie z randomizacją, podwójnie ślepa próba, analiza ITT
(...)
Interwencja:
Chorych przydzielano losowo do 2 grup, w których wieczorem otrzymywali p.o. odpowiednio:
- cholekalcyferol 700 IU i wapń 500 mg
- placebo.
(...)
Punkty końcowe lub oceniane zmienne:
- upadek
(...)
Wnioski:
Suplementacja witaminy D3 i wapnia, w porównaniu z placebo, zmniejszyła ryzyko upadku u kobiet w podeszłym wieku, zwłaszcza mało aktywnych fizycznie, natomiast nie miała takiego wpływu u mężczyzn, niezależnie od poziomu aktywności fizycznej.
(...)
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: solarium - jak arszenik.
« Odpowiedz #19 : 2009-07-29, 23:04:54 »

Dziękuję Kodar za zainteresowanie tematem. Trochę już poczytałam i właściwie zastanawia mnie to, jak ma się nasz sposób żywienia, do dostarczania organizmowi tej witaminy.

"Witamina K2 (MK-7) (menachinion) 100 µg

Witamina K słynie ze swej roli, jaką odgrywa w krzepnięciu krwi i utrzymaniu kości w dobrym stanie.
Witamina K występuje w kilku postaciach, w tym jako K1 i K2.
Witaminę K2 charakteryzuje wyjątkowa biodostępność i większa aktywność w organizmie.
Produkty bogate w witaminę K to między innymi jarmuż, szpinak, zielona herbata i owies.
Witamina K2 występuje przede wszystkim w fermentowanych produktach spożywczych takich jak natto – tradycyjnej potrawie japońskiej otrzymanej z fermentowanej soi."

Nie jadamy większości z tych produktów, więc czy mamy jej odpowiednio dużo ze swojej diety?

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 20 zapytaniami.