forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:14:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Dna moczanowa
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dna moczanowa  (Przeczytany 74175 razy)
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #20 : 2017-12-20, 09:13:27 »

Autor nie miał na myśli, że igły ludziska będą robić widły. Laughing

Ten co z igły potrafi zrobić widły, to super cudotwórca.
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #21 : 2017-12-20, 09:32:54 »

A bo to tajemne jest, że tajemnicę "kiełbasy" i kiełbasy zna tylko masaż, tajemnicę twarogu zna krowa, a tajemnicę "twarogu" i twarogu zna mleczarz.  Laughing
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #22 : 2017-12-20, 09:50:08 »

A bo to tajemne jest, że tajemnicę "kiełbasy" i kiełbasy zna tylko masaż, tajemnicę twarogu zna krowa, a tajemnicę "twarogu" i twarogu zna mleczarz.  Laughing
Tajemnice wiary?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #23 : 2017-12-20, 10:15:56 »

Raczej czysta radość z możliwości "dokopania".  Confused
Ale komu i po co to nieistotne.   Sad Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #24 : 2017-12-20, 10:23:02 »

Ok, czyli raczej twaróg, chciałem się upewnić Razz

Przy skłonnościach do dny należy unikać przede wszystkim wywarów mięsno kostnych, rosołów, podrobów.
Preferować twarogi, sery, jaja, przetwory mięsne i mięsa o niskiej zawartości puryn.
I to powinno wystarczyć, aby zapomnieć o tej chrobie.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #25 : 2017-12-20, 10:38:44 »

Ciekawe co autor miał na myśli pisząc "dokopania", a nie dokopania, ale pewnie ktoś wyjaśni tu zaraz i tę tajemnicę... Wink  Laughing
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #26 : 2017-12-20, 11:17:19 »

Dobra, biorę na klatę tę "tajemnicę". "Tajemniczych" urażonych wrażliwców przepraszam, jakby co za te "kopniaki" Cool  Smile
Powstrzymam się przed interpretacją co autor miał na myśli. Kto zainteresowany odpowiedzią niech zapyta autora.  Cool  Laughing
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #27 : 2017-12-20, 11:46:53 »

Dobra, biorę na klatę tę "tajemnicę". "Tajemniczych" urażonych wrażliwców przepraszam, jakby co za te "kopniaki" Cool  Smile
Powstrzymam się przed interpretacją co autor miał na myśli. Kto zainteresowany odpowiedzią niech zapyta autora.  Cool  Laughing

Poszłam na skróty do " Jak nie chorować " na stronę 122. Nie macie? To sobie kupcie.
Zapisane
Teresz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #28 : 2017-12-20, 23:40:12 »

Co zatem z  kolagen przy dnie moczanowej? Jak to dostarczać?
Zapisane
Teresz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #29 : 2017-12-20, 23:47:30 »

Ja pitolę! Laughing
I Ty i Teresz dostaliście odpowiedź i nadal pytania...
Chyba to prawda, że tylko kilka procent ludzi potrafi zrozumieć to, co czyta. Wink

Wiesz pytań nigdy nie za wiele. Gdybyś chorował na ta chorobę to też byś dopytywal.
Zwłaszcza iż syn ma 20 lst i cierpi.a pierwszy atak dostał będąc na diecie optymalnej
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #30 : 2017-12-21, 07:10:44 »

Ale masz wyraźnie napisane powyżej i to ze dwa razy. Laughing
Dna wpływa też na oczy?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #31 : 2017-12-21, 08:53:03 »

Co zatem z  kolagen przy dnie moczanowej? Jak to dostarczać?

A po co kolagen przy dnie moczanowej?
Po co w ogóle kolagen w żarciu, skoro to byle jakie białko w dodatku łatwe do syntezy przez zdrowy, odżywiony oranizm? Rolling Eyes
Naczytało się towarzystwo zaleceń Doktora dla chorych na problemy skórno-stawowe i zrozumiało, że tzreba kolagen wtryndalać?  Shocked  Laughing
I to jest piękne z jednej strony i przerażające z drugiej, że napisane dokładnie, a i tak nierozumiałe, że to co dla chorego, to niekonecznie dobre dla zdrowego, że to co dla konia, to dobić osła może i wspak itd...  Laughing
Bardzo mi przykro, że niektórzy nie potrafią, ale to "przykro" to napisane tylko z grzeczności. Wink
Najtańszym źródłem kolagenu jakby co, jest żelatyna, ale na tym żywienie nie polega niestety.  Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30300


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #32 : 2017-12-21, 09:00:58 »

Autor nie miał na myśli, że igły ludziska będą robić widły. Laughing

Ten co z igły potrafi zrobić widły, to super cudotwórca.
Dobrze że sie jeszcze taki nie narodził, bo podatni jeszcze bardziej by sobie życie komplikowali. Laughing
Zapisane
Teresz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #33 : 2017-12-21, 11:08:06 »

Bardzo dziękuję za cenne wskazówki
PANIE Tomku .
Będziemy dostosowywać dietę optymalną pod pokonanie dny moczanowej.
Dostosujemy też zalecana ilość BTW .

Gavroche proszę nie dogryzać bo jak narazie oczy mam zdrowe.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #34 : 2017-12-21, 12:17:11 »

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Życzę powodzenia w dostosowaniu diety pod siebie, bo wiele osób przyjmując w zrozumieniu zasad prawidłowego odżywiania ogólne założenia diety zapominają o tej wskazówce:
"Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Po przejściu na Żywienie Optymalne trzeba obserwować swój organizm i w razie potrzeby przychodzić mu z pomocą, mając cały czas świadomość, że pewne objawy niekorzystne - jeśli w ogóle się pojawią - spowodowane są nie dietą jako taką, ale błędami, które na początku możemy popełniać lub dotychczasowym stanem naszego zdrowia." - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #35 : 2017-12-21, 15:27:20 »

Gavroche proszę nie dogryzać bo jak narazie oczy mam zdrowe.
Cierpliwości zatem. Very Happy
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #36 : 2017-12-21, 22:16:41 »

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Życzę powodzenia w dostosowaniu diety pod siebie, bo wiele osób przyjmując w zrozumieniu zasad prawidłowego odżywiania ogólne założenia diety zapominają o tej wskazówce:
"Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Po przejściu na Żywienie Optymalne trzeba obserwować swój organizm i w razie potrzeby przychodzić mu z pomocą, mając cały czas świadomość, że pewne objawy niekorzystne - jeśli w ogóle się pojawią - spowodowane są nie dietą jako taką, ale błędami, które na początku możemy popełniać lub dotychczasowym stanem naszego zdrowia." - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

Pozwoliłam sobie ukraść ten cytat na grupę, bo często optymalni zapominają o tej prostej, a dobitnej prawdzie.  Very Happy
Zapisane

Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.256 sekund z 20 zapytaniami.