forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:39:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658486 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  zaczynam DO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: zaczynam DO  (Przeczytany 90335 razy)
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #20 : 2009-08-02, 10:28:35 »

hmm przecież w książce pisze że 1gr białka na 1kg masy ciała

To że pisze, to nic groźnego, gorzej, gdy tak to się rozumie... Wink

i w okresie przebudowy 0,5g węglowodanów a po tym okresie stosunek BT 1: 0,8-1

Dla zainteresowanych:
http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/ajcn.2009.27834v1 - czyli: produkcja cukru z białka jest bardzo kosztowna energetycznie i nieuzasadniona metabolicznie, o czym już pisałem na tym Forum. Zapotrzebowanie energetyczne przeciętnego organizmu z 1800-2000kcal szybuje do 3-3,5tys. i więcej, przyspieszając metabolizm i wydatnie skracając życie!

PS
Odwrotna sytuacja - produkcja białka z cukru jest znacznie bardziej opłacalna metabolicznie, łatwo i chętnie uruchamiana  przez organizm w razie potrzeby.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #21 : 2009-08-02, 11:23:44 »


Dla zainteresowanych:
http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/ajcn.2009.27834v1 - czyli: produkcja cukru z białka jest bardzo kosztowna energetycznie i nieuzasadniona metabolicznie, o czym już pisałem na tym Forum. Zapotrzebowanie energetyczne przeciętnego organizmu z 1800-2000kcal szybuje do 3-3,5tys. i więcej, przyspieszając metabolizm i wydatnie skracając życie!

PS
Odwrotna sytuacja - produkcja białka z cukru jest znacznie bardziej opłacalna metabolicznie, łatwo i chętnie uruchamiana  przez organizm w razie potrzeby.
czyli "optybeton" dobrze radził?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #22 : 2009-08-02, 11:39:35 »

A do tego - co się raz zamieni w aktywny alifat pochodzenia cukrowego lub białkowego, a znajdzie się w cytozolu jest przeważnie odłożone lub zamienione na cholesterol. I takie jest wytłumaczenie integralności metabolicznej GSO.
Zmuszanie organizmu, przez błędy w parytecie B:T:W dostarczanego w pożywieniu, do zbędnej pracy, zawsze skutkuje jakimś syndromem metabolicznym...Wink
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #23 : 2009-08-02, 12:12:26 »

(...)Zapotrzebowanie energetyczne przeciętnego organizmu z 1800-2000kcal szybuje do 3-3,5tys. i więcej, przyspieszając metabolizm i wydatnie skracając życie!

PS
Odwrotna sytuacja - produkcja białka z cukru jest znacznie bardziej opłacalna metabolicznie, łatwo i chętnie uruchamiana  przez organizm w razie potrzeby.

A jak zapotrzebowanie energetyczne nie szybuje, to co - organizm nie przeciętny?
Ja to jakiś dziwny jestem, metabolizm mi się przyspiesza jak biegam. Smile

Przykład podobny, akurat przerabiałem:
- Muszę zmienić lodówkę, bo jak odladzałam to takie straszne płaty lodu spadały, a sąsiadka mówiła, że jak tak się dzieje to znaczy, że lodówka dużo prądu ciągnie.
- A ile płacisz za prąd - dużo?
- No nie dużo, ale sąsiadka a mówiła ...

Więc zapotrzebowanie energetyczne jakie jest każdy może ocenić przy pomocy wagi i wszystkie szacunki pośrednie są nie na miejscu.

A zjawisko przyspieszonego metabolizmu jakie zaobserwowano w czasie eksperymentu to pewnie znana na ŻO przebudowa organizmu, organizm przestał być metabolicznie zatruwany i tłamszony cukrem więc radośnie ruszył by się „przebudować” – a tu koniec eksperymentu.

Jest średnia krajowa (lub gatunkowa), wszystko co odbiega od niej o >10% ( w Biblii napisano, że 10% nie ma znaczenia) jest syndromem metabolicznym.
Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #24 : 2009-08-02, 12:14:07 »

zawsze skutkuje jakimś syndromem metabolicznym...

...powodującym często miejscowe niedotlenienie - i to jest uzasadnienie teorii Wartburga.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #25 : 2009-08-02, 12:17:14 »

A jak zapotrzebowanie energetyczne nie szybuje, to co - organizm nie przeciętny?

A tego nie wiem, bo mnie to nie interesuje. Wink
Jednakże, gdyby istniała taka potrzeba - szybko się mogę dowiedzieć Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #26 : 2009-08-02, 12:37:15 »

Więc zapotrzebowanie energetyczne jakie jest każdy może ocenić przy pomocy wagi i wszystkie szacunki pośrednie są nie na miejscu.

a zjawisko dyssypacji energii znasz? Wink
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #27 : 2009-08-02, 12:56:38 »

Przejechałaś sto kilometrów i chcesz się dowiedzieć ile samochód spalił benzyny, jedziesz więc na stację ... diagnostyczną, gdzie na podstawie analizy spalin, aktualnej pogody, wywiadu z Tobą po jakim terenie jechałaś i jakie było natężenie ruchu, wytrawny doświadczony inżynier odpowie na pytanie ile paliwa samochód zużył.
Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #28 : 2009-08-02, 13:19:41 »

Przejechałaś sto kilometrów i chcesz się dowiedzieć ile samochód spalił benzyny, jedziesz więc na stację ... diagnostyczną, gdzie na podstawie analizy spalin, aktualnej pogody, wywiadu z Tobą po jakim terenie jechałaś i jakie było natężenie ruchu, wytrawny doświadczony inżynier odpowie na pytanie ile paliwa samochód zużył.
Smile

no tak tak, tylko, ze organizm czlowieka to nie samochochod, o czym zdaja sie zapominac osoby, ktore maja zaplanowane, ze zatankuja tyla a tyle gram
http://en.wikipedia.org/wiki/Uncoupling_protein
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #29 : 2009-08-02, 13:50:57 »

Ja to jakiś dziwny jestem, metabolizm mi się przyspiesza jak biegam.

Jeśli normę przyjmie się za "dziwoląg" to faktycznie można się dziwić, że wzrost poziomu jonu wodorowęglowego spowodowany stresem wysiłkowym, przyspiesza metabolizm, ale wszystko co oddycha tlenem tak ma!
I się nie ma co przejmować akurat takim fizjologicznym przyspieszeniem, a nawet wypada się cieszyć, że organizm może sobie na takie przyspieszenie pozwolić cyklicznie! Bo korzyści płynące z takiego przyspieszenia metabolizmu są znacznie większe, niż ewentualne straty, nawet wliczając do kalkulacji miażdżone krwinki czerwone Wink.

PS
a tu chodzi o przyspieszenie metabolizmu (a dokładniej wzrostu ppm (podsatwowa przemiana materii)) spowodowanego błędynym parytetem B:W.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #30 : 2009-08-02, 14:35:48 »


Na tej zasadzie wpadło do głowy niektórym odchudzanie z nadmiaru... Wink
Gdzieś nawet link na Forum do tego jest. Chyba w wyszukiwarce wystarczy wpisać "brunatna tkanka tłuszczowa".
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #31 : 2009-08-02, 14:37:01 »

> organizm czlowieka to nie samochochod
> przyspieszenie metabolizmu (a dokładniej wzrostu ppm (podsatwowa przemiana materii)) spowodowanego błędynym parytetem B:W.

Ochochod – prościej zrozumieć samochód, a łatwiej człowieka.
Błędynym – to trzeba się zdecydować czy przyspieszenie metabolizmu jest błędem, czy błędem są „niewłaściwe” proporcje B:W, bo jeśli błędem są proporcje to po co w to mieszać szybkość metabolizmu, skoro czasami to dobrze, a czasami źle.
Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #32 : 2009-08-02, 14:39:06 »

A to zdecyduj  sobie "Adam319" sam! Proponuję rzut monetą Wink
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #33 : 2009-08-02, 15:08:33 »

>Proponuję rzut monetą Wink

Uważam, że rzut oszczepem jest znacznie lepszy:
– wysterowuje organizm na maksa, ale na na tyle krótko by się niedotlenienie nie pojawiło.
– podkreśla asymetryczność organizmu
– wyrabia zdolność do koordynacji ruchów nawet w zakresie maksymalnych obciążeń
Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #34 : 2009-08-02, 15:14:29 »

"Adam319"
możesz nawet bombą atomową, byle jak najdalej od Włocławka! Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #35 : 2009-08-02, 18:19:16 »

...Błędynym – to trzeba się zdecydować czy przyspieszenie metabolizmu jest błędem...

Witaj Adamie Smile
Piszesz bardzo "zagadkowo"? Co Ci tam po glowie chodzi?

BTW
Przeczytalem z wielkim zaciekawieniem o twoich "parametrach".
Ciekawi mnie czy jestes "grubokoscisty czy drobnoszkieletowy"? Smile

Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #36 : 2009-08-02, 19:04:34 »

118/18 Smile
.
.
.
klataka / nadgarstek w cm
Zapisane
talgo
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #37 : 2009-08-02, 21:47:56 »

heh nie m to jak załozyc temat i półtora strony odpowiedzi nie na temat
i tak w każdym watku na forum
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #38 : 2009-08-02, 21:55:31 »

talgo, kiedyś mnie też to drażniło, a teraz uważam, że to właśnie jest wspaniałe. Ciesz się, że temat żyje i zawsze możesz zadać tutaj swoje kolejne pytanie. Odpowiedzi na pytania są już dawno na forum, są w książkach i jak pojesz sobie optymalnie, to dasz radę znaleźć wszystkie odpowiedzi. Przestaniesz też pytać, czy możesz zjeść dodatkowe żółtko, czy ogórka Smile Samodzielne myślenie po zdobyciu wiedzy u źródła jest najlepsze, bo bez przekłamań różnych interpretatorów.
Zapisane
talgo
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #39 : 2009-08-25, 17:02:40 »

zastanawia mnie fakt gdy nieraz piszecie że czujecie że macie w tej chwili
potrzebe zjedzenia białka tłuszczu lub węglowodanów
czym to się objawia
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.