forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:41:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  zaczynam DO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: zaczynam DO  (Przeczytany 90330 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #80 : 2009-09-03, 15:22:56 »

To jest tekst z wątku "Odpowiedzi na listy", ale nie jestem pewna autora. Zaraz jeszcze zobaczę.
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #81 : 2009-09-03, 15:24:41 »

Cytuj
W przypadku niedostatecznej ilości węglowodanów [poniżej100g/dobę] tłuszcze nie ulegają całkowitemu spaleniu. Powstają ketony, które są przyczyną zakwaszenia ustroju.
Słodki smak węglowodanów, wpływa na akceptację lub odrzucenie pokarmu w
zależności od preferencji konsumenta.

Kodar skad masz takie wiadomosci? Po 40 latach badan stwierdza pan dr. Jan Kwasniewski, ze dla wiekszosci optymalnych 50 gr weglowodanow jest wystarczajace, natomiast przekroczenie 100 gr jest juz szkodliwe.

Ty, w powyzszym zdaniu, obalasz ta teorie. Dlatego pytam: skad ta teoria.

Cytuj
Dr. Kwaśniewski pisał, że z czasem 30g białka wystarcza.

afmfo, to niezrozumienie tego co pisal dr. Jan Kwasniewski spowodowal, ze zjadasz 30 gr bialka. Zastanow sie, jezeli 15 gr bialka tylko podtrzymuje funkcje zyciowe to jakie dobrodziejstwa czyni to pozostale 15 gr, ktore spozywasz.

Teoretycznie powinnach wazyc ponizej 40 kg aby zjadac "az"tyle bialka.

ale masz jesc 1:2,5-3,5:0,5-1,5  

W przypadku niedostatecznej ilości węglowodanów [poniżej100g/dobę] tłuszcze nie ulegają całkowitemu spaleniu. Powstają ketony, które są przyczyną zakwaszenia ustroju.

Wiesz,mam taki dziwny zwyczaj,ze gdy cos czytam zawsze najpierw od konca.Dlatego doszlam do wniosku,ze odwrotnie powinno tez dzialac gdy zbyt duza ilosc tluszczu ma sie tak samo do weglowodanow,bo  zjadamy ich maloMy wiemy,ze wiecej niz 50g weglowodanow juz zaszkodzi.
  
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #82 : 2009-09-03, 15:26:33 »

Zapisane

admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #83 : 2009-09-03, 15:30:26 »

Tak na wszelki wypadek dobrze jest podawać autora tekstu...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #84 : 2009-09-03, 15:34:34 »

Dobrze, będę podawać autora..na wszelki wypadek ... Smile
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #85 : 2009-09-03, 15:37:46 »

W przypadku niedostatecznej ilości węglowodanów [poniżej100g/dobę] tłuszcze nie ulegają całkowitemu spaleniu. Powstają ketony, które są przyczyną zakwaszenia ustroju.

a tę głupotę kto wymyślił (napisał)?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #86 : 2009-09-03, 15:43:26 »

Tomas,to prawda,bo ja nie cytowalam dr.J.Kwasniewskiego.
Czytajac powyzszy artykul nie potrafie zgodzic sie z iloscia 120-140 mg/%cukru naczczo.Nawt wtedy,gdy poprzedniego dnia przekroczylam zalecana dawke weglowodanow moj cukier byl mniejszy niz 90,a sa dni,ze bywa rowniez 70mg/%.Poziom cukru mierze systematycznie 1x w tygodniu.Skad w/w  poziom cukru u osob optymalnych,zjadajacych sladowe ilosci weglowodanow.??
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #87 : 2009-09-03, 16:01:39 »

A czy każdy musi mieć dokładnie tyle samo cukru we krwi? Kontrola gospodarki węglowodanowej (w tym ilość cukru rozpuszczonego we krwi) w organizmie jest bardzo złożna, choć wydaje się niektórym dość prosta Wink
We krwi jest bardzo mało cukru i w miarę potrzeb podlega on wahaniom szybko i w szerokim zakresie i niezależnie w większości przypadków od ilości węglowodanów podanych w pokarmie, a od stanu fizjologicznego organizmu!... (wyłączam cukrzycowy syndrom metaboliczny obu typów, gdzie panuje kompletny patologiczny bałagan organiczny)
Może w miarę prosto opisać?
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #88 : 2009-09-03, 16:31:09 »

Chętnie poczytam.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #89 : 2009-09-03, 16:55:57 »

Cytuj
W przypadku niedostatecznej ilości węglowodanów [poniżej100g/dobę] tłuszcze nie ulegają całkowitemu spaleniu. Powstają ketony, które są przyczyną zakwaszenia ustroju.

Wiesz,mam taki dziwny zwyczaj,ze gdy cos czytam zawsze najpierw od konca.Dlatego doszlam do wniosku,ze odwrotnie powinno tez dzialac gdy zbyt duza ilosc tluszczu ma sie tak samo do weglowodanow,bo  zjadamy ich maloMy wiemy,ze wiecej niz 50g weglowodanow juz zaszkodzi.

Kodar, musze przyznac, ze nie bardzo rozumiem to co napisalas. W pierwszym zdaniu piszesz, ze zjadanie weglowodanow w ilosci ponizej 100 gram na dobe powoduje zakwaszanie organizmu i niespalanie tluszczu a nastepnie, ze wiesz, ze zjadanie powyzej 50 gr weglowodanow jest szkodliwe.
Czy mam zrozumiec to tak, ze zjadasz bardzo malo tluszczu po to aby 50 gr zjadanych weglowodanow bylo iloscia wystarczajaca do spalenia zjedzonego tluszczu?
I dalej, jak to mowisz, ze zawsze czytasz od konca, dopasowujesz do tego wszystkiego ilosc zjadanego bialka?


A tu z kolei jest jakies nieporozumienie:
Cytuj
wiemy,ze wiecej niz 50g weglowodanow juz zaszkodzi
Dlaczego? Pan dr. J.Kwasniewski pisze co prawda, ze najkorzystniejsza iloscia na dobe jest 50 gr ale uscisla to mowiac, ze optymalnie jest 0,8 x waga ciala.
Pan Doktor mowi rowniez, ze max ilosc weglowodanow powinna byc w okolicach 100 gr na dobe i, ze 150 gr jest szkodliwe.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #90 : 2009-09-03, 17:03:43 »

...węglowodanów prostych może być maksymalnie 100g dziennie, a złożonych maksymalnie 150g...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #91 : 2009-09-03, 17:05:05 »

...węglowodanów prostych może być maksymalnie 100g dziennie, a złożonych maksymalnie 150g...
..autor dr J. Kwaśniewski..
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #92 : 2009-09-03, 17:25:18 »

Chętnie poczytam.

Postaram się prosto i szkieletowo:
pomijam najważniejsze -  pierwotne cytozolowe regulatory i zmiany poziomu potencjału cytozolu, które są podstawą regulacji całego metabolizmu zarówno pojedyńczej komórki, jak i całego organizmu.
Na poziomie organicznym (ściśle powiązanym z cytozolową regulacją) za gospodarkę węglowodanową w organizmie odpowiedzialny jest przedni płat przysadki.
Przysadka oddziaływuje na następujące narządy odpowiedzialne za gospodarkę węglowodanową:
- nadnercze ( działanie: czynnik nerwowy i czynnik donadnerczowy)
* katabolizm - adrenalina - w wątrobie i tkankach wzmaga rozpad glikogenu,
* anabolizm - sterydy kory nadnercza - w wąrtobie i tkankach wzmaga glikoneogenezę,
- trzustka (działanie: czynnik dotrzustkowy)
* "katabolizm" - insulina - wzmaga zamianę cukru w tłuszcz energetyczny w tkankach,
* anabolizm - insulina - wzmaga syntezę glikogenu w wątrobie,
antagonista - glukagon - nie rozwijam,
- tarczyca (działanie: czynnik dotarczycowy)
*katabolizm - tyroksyna - w tkankach i wątrobie wzmaga intensywność przemiany materii i hamuje produkcję glikogenu.


Chyba nic nie pokręciłem? Wink
I to jest dopiero połowa prawdy, czyli skutek regulacji cytozolowej, w którje dominującą rolę odgrywa stosunek ATP <-> ADP i jeden z najbardziej "rakotwórczych" czynników, dający "sygnał głodu"- cAMP - który wpływa na aktywność m.i. przedniego płata przysadki.
I tak się kółko regulacji poziomu glukozy we krwi zamyka (toczy) - jakby samo z siebie...Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #93 : 2009-09-03, 19:18:50 »

Tak i dalej, gdy się wie jeszcze wiecej to:
można śmiało stwierdzić, że za poziom cukru we krwi odpowiedzialny jest stan wypełnienia mitochondrialnych "magazynów" tłuszczu energetycznego (przy diecie wysokotłoszczowej - tłuszcze egzogenne, a przy dietach mieszanych niskotłuszczowych - endogenne wyprodukowane z węglowodanów lub (i) białka - zależne od proporcji BTW dostarczonego w dawce pokarmowej). Idąc dalej - to mitochondrium (obcy materiał genetyczny, przekazywany wyłącznie przez matkę) rządzi, a mózg wykonuje wydając  tylko polecenia Wink Idąc jeszcze dalej - zdrowie, to umiejętność dbania o "dobrą kondycję" genów mitochondrialnych Wink

A jak mitochondrium rządzi komórką - to już pisałem na tym Forum. Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #94 : 2009-09-03, 19:43:37 »

admin cyt.  "mitochondrium rzadzi , a mozg wykonuje wydajac polecenia" a moze tak, mózg rządzi wydając polecenia a mitochondrium wykonuje...admin jak Ci sie to podoba? niedobrze?Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #95 : 2009-09-03, 20:21:27 »

admin czy kofeina hamując adenozynę  tym samym przyczynia się do wzrostu aktywności cyklazy adeninowej tym samym uruchamiając kaskadę która poprzez cAMP  uruchamia lipolizę z tkanki tłuszczowej? dobrze to rozumiem?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #96 : 2009-09-04, 07:10:22 »

admin czy kofeina hamując adenozynę  tym samym przyczynia się do wzrostu aktywności cyklazy adeninowej tym samym uruchamiając kaskadę która poprzez cAMP  uruchamia lipolizę z tkanki tłuszczowej? dobrze to rozumiem?

Chodzi o to czy od picia kawy się chudnie? Nie - nie chudnie się, bo jest zawsze kilka szlaków rekompensujących sterowanie najważniejszymi genami.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #97 : 2009-09-04, 12:19:28 »

Dobra , za radą Adampio zwiększyłam białko. Myśle sobie, co szkodzi spróbowac jeszcze raz.
Rano o 6:30 zjadłam budyń. 2 żółtka + 35g mąki ziemniaczanej+ masło (dziś piatek Smile)
Białko: 8,8g,  tłuszcz: 19,8g, weglowodany: 25g
Proporcja B:1, T:1,8, W:2,8
O godz 11:30 zbadałam ketony było 4 plusy. Juz przed mierzeniem wiedziałam, że są bo telepało w mięśniach. Chyba mam neurastenię bo źle znoszę każdą niedogodność .Kiedy jem ten sam zestaw ale z jednym żółtkiem czuję sie dużo lepiej. Próbowałam zwiększać  i zmiejszać tłuszcze i zauważyłam,że nie ma to aż takiego znaczenia jak zbyt duża ilość białka. Pozdrawiam.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #98 : 2009-09-04, 13:23:18 »

Dobra , za radą Adampio zwiększyłam białko. Myśle sobie, co szkodzi spróbowac jeszcze raz.
Rano o 6:30 zjadłam budyń. 2 żółtka + 35g mąki ziemniaczanej+ masło (dziś piatek Smile)
Białko: 8,8g,  tłuszcz: 19,8g, weglowodany: 25g
Proporcja B:1, T:1,8, W:2,8
O godz 11:30 zbadałam ketony było 4 plusy. Juz przed mierzeniem wiedziałam, że są bo telepało w mięśniach. Chyba mam neurastenię bo źle znoszę każdą niedogodność .Kiedy jem ten sam zestaw ale z jednym żółtkiem czuję sie dużo lepiej. Próbowałam zwiększać  i zmiejszać tłuszcze i zauważyłam,że nie ma to aż takiego znaczenia jak zbyt duża ilość białka. Pozdrawiam.


how, how......ja Ci nic nie radzilem. Ja tylko powiedzialem, ze 30 gr bialka to dla ludzi, ktorzy waza ponizej 40 kg.

a wracajac do Twojego snidania..........co to jest?
35 gr maki ziemniaczanej na sniadanie?
2 zoltka?
budyn?

Jezeli chcesz jesc malo bialka to musisz jesc to bialko o najwyzszych wartosciach; zoltka, podroby, szpik

Gdybym ja zjadl Twoje sniadanie to tez bym mial, jak Ty to nazywasz telepanie, pewnie nie tylko nog.

Zacznij jesc sniadanie i inne posilki  jak optymalna.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: zaczynam DO
« Odpowiedz #99 : 2009-09-04, 13:57:10 »

....ja na sniadanie prawie zawsze jem jajecznice z 4 zoltek i 1 bialka i 25g domowego smalcu , do jajecznicy dodaje zielona cebulke , przechowuje ja poszatkowana z zamrazalniku , jajecznica jest wtedy smaczniejsza , do tego malutkie buraczki ze sloika ok. 100g  , lub optymalna ilosc pomidorow z puszki,wydaja sie duzo smaczniejsze .........B-15 , T-50 , W-6-10.............
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 20 zapytaniami.