forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:20:40

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  anemia u 3-letniego dziecka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: anemia u 3-letniego dziecka  (Przeczytany 83519 razy)
barbaras
Go


Email
anemia u 3-letniego dziecka
« : 2009-07-31, 08:26:33 »

Witam. Moja 3-letnia córeczka ma niewielką anemię. Chciałabym zastosować dietę optymalną. Jak mogłabym jej pomóc? Czym karmić,  by anemia minęła? Nie chcę stosować lekarstw. Proszę o pomoc.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #1 : 2009-07-31, 09:52:37 »

Dieta lecznicza w niedokrwistości złośliwej:
"45 pacjentom z anemią złośliwą podawano od sześciu tyg. do dwóch lat dietę bogatą we wszystkie białka obecne w wątrobie oraz mięso. W następstwie stosowania diety u wszystkich pacjentów obserwowano wyraźne objawy poprawy, która była tak znacząca, że np. osoby , które miały 1,47mln erytrocytów na ml sześcienny krwi, po około miesiącu stosowania diety osiągnęły 3,4mln erytrocytów na ml sześcienny"

źródło: G.R. Minot, W.P. Murphy, J.Amer.Med.Assoc. 87(1926):470

PS
Prościej jest nakarmić dziecko do woli pieczoną na smalcu wątrobą cielęcą lub wieprzową (2-3x w tygodniu) do czasu ustąpienia anemii.
Zapisane
barbaras
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #2 : 2009-07-31, 10:03:20 »

Dziękuję..Czy  jaja kurze  podawane codziennie nie zaszkodzą? Ja daję na przemian w jeden dzień całe jajko a na  drugi dzień samo żółtko.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #3 : 2009-07-31, 10:07:09 »

A tego nie wiem, czy w tym przypadku żółtka (jajka) nie zaszkodzą, bo uzależnione jest to od tego, z czym jeszcze się je te jajka.

PS
Np: codziennie jajko z kromką chleba może być z całą pewnością szkodliwe, choć raz w tygodniu już nie!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #4 : 2009-07-31, 10:21:14 »

Z nowości naukowych - ciekawostka:
codzienne jedzenie jajek smażonych na maśle, powoduje powstawanie swoistych prionów (nie mylić z prionami od BSE), wybitnie obniża ciśnienie tętnicze krwi, u chorych na nadciśnienie - podaję za prof. Rafalskim, który przekazał tę informację Tacie w zeszłym tygodniu.

PS
oczywiście to nie "swoiste priony" powodują tak korzystne zmiany, a ich produkcja w postaci tabletek - minie się z celem Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #5 : 2009-08-14, 09:37:37 »

barbaras jeśli boisz się zastosować inne jedzenie niż dotychczas i jest to bariera wiedzy bo lekarze mówia,że takie jedzenie wg nich jest szkodliwe to jestem mama, która w wieku około 4 lat odstawiła u swojego syna mleko z butelki i chleb całkowicie i pod każda postacia nawet bezglutenowe. Efekt mój syn od tego czasu nie choruje. Pozdrawiam.Życzę powodzenia i pozytywnych zmian bo można nie chorować. Sylwia mamam już 7 letniego Bartka -19 sierpnia moje "lwiątko" będzie mieć urodziny.
Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #6 : 2009-08-14, 09:54:20 »

Sylwia mamam już 7 letniego Bartka -19 sierpnia moje "lwiątko" będzie mieć urodziny.
Smile

No to będzie świętował razem z moim mężem Smile)
Zapisane

barbaras
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #7 : 2009-08-14, 14:34:45 »

Dzięki wielkie za dobre rady.Ja w ogóle nie daję mojej małej zwykłego mleka ,tylko jeszcze podkarmiam modyfikowanym z kaszą manną i też nie wiem, czy powinnam. Teraz w ciągu tygodnia daję jej 3 razy wątróbkę. dużo warzyw. Czy to starczy,by anemia ustąpiła? Nie daję jej żadnych lekarstw.Lekarz przepisał jej żelazo,kwas foliowy i  jeszcze jakieś inne lekarstwo. Ale wole naturalnymi sposobami ją wyleczyć. Może ktoś mi doradzi?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #8 : 2009-08-14, 14:41:09 »

Starczy w zupełności.
Tu jest doskonały link: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/DlaRodzicow/Rok1.aspx
Można też powyżej trzeciego roku życia tak karmić, a będzie pewność, że dzieciątko wyrośnie naukowo...

PS
i tej wątróbki już starczy, aby nie przeżelazić, a do tego masło można już zastąpić zdrową margaryną!
Powodzenia!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #9 : 2009-08-14, 14:58:07 »

Dzięki wielkie za dobre rady.Ja w ogóle nie daję mojej małej zwykłego mleka ,tylko jeszcze podkarmiam modyfikowanym z kaszą manną i też nie wiem, czy powinnam. Teraz w ciągu tygodnia daję jej 3 razy wątróbkę. dużo warzyw. Czy to starczy,by anemia ustąpiła? Nie daję jej żadnych lekarstw.Lekarz przepisał jej żelazo,kwas foliowy i  jeszcze jakieś inne lekarstwo. Ale wole naturalnymi sposobami ją wyleczyć. Może ktoś mi doradzi?


Po cóż ta kasza manna? Mamma mia. Mleko również. Na ŻO zbędne.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #10 : 2009-08-14, 15:09:13 »

A tu jeszcze lepszy link - http://www.bebiko.com.pl/#/porady-dla-rodzicow/wstep

PS
Kaszka manna, dżemik, pieczywko z pełnego przemiału i mleko z wapniem - to podstawa zdrowego jedzenia dla dzieci, o tym każdy wie!
I proszę "barbaras" nie mieszać w głowie jakmś ZO, bo jeszcze własne dziecko unieszczęśliwi!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #11 : 2009-08-14, 15:31:00 »

Jak nie mieszać? Było, że jeśli jajka to nie chleb? A kasza manna to nie produkt zbożowy? Litości. Po co dziecku anemia i inne choroby.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #12 : 2009-08-14, 15:36:29 »

Jakie jajka?
Jajka są bardzo szkodliwe i nie moża podawać więcej niż tylko jedno na tydzień! I to wyłącznie białko, a żółtko najlepiej wywalić do śmieci.
Każdy wie, że "pięc razy warzywa i owoce" można zastosować również w żywieniu dzieci!
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #13 : 2009-08-14, 15:44:06 »

Zlitujcie sie nad barabas.
Jeszcze raz :żadnego mleka, poczytaj sklad tam jest w  róznej formie substancja słodząca, mleko krowie itp. Żadnego mleka nie dawałam i nie daje, nawet sama nie piję. Jak już to smietana 30,36% jako deser, lody czasami. Kasza manna po co? Chce cos słodkiego bo lubi kisiel,galaretka. Barabas główne zasady ŻO które sie wyświetlaja jak wchodzisz na forum plus takie watki, które tu były poruszane o żywieniu dzieci,niemowląt też bo sa juz takie crazy mamy,że niemowlęta też inaczej karmią i jakoś lepiej sie odchowują niż te na mleku.



Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #14 : 2009-08-14, 15:44:57 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #15 : 2009-08-14, 15:53:43 »

Pani Sylwio,

dziękuję za przydatne dziecku wsparcie.

Barbaras,

jeśli mogę prosić o coś prosić to o wyrozumiałość dla przekory Admina, który pewnie ma już wyżej głowy braku podstawowego zrozumienia ŻO, gdy ono udostępnione każdemu, także na tej stronie. Trzymam kciuki za powodzenie zmian. I proszę pytać bez skrępowania, jak ktoś będzie wiedział to odpowie. No i czytać. Pozdrawiam!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #16 : 2009-08-14, 15:59:35 »

Moje drogie, Tereso i Sylwio!
brak wam kompletnie wyobraźni i doświadczenia w tym przypadku i proszę nie komplikować spraw życiowych "barbaras"
Jeśli pisze w poście z ostatniego lipca, że cyt.: "Chciałabym zastosować dietę optymalną", po czym po dwóch tygodniach pisze to, co każdy może sobie przeczytać, to szkoda czasu na tę jej dietę "optymalną", bo jej i dziecku tylko ZASZKODZI.  Czy to jest zrozumiałe?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #17 : 2009-08-14, 16:06:47 »

Lekarz przepisał jej żelazo,kwas foliowy i  jeszcze jakieś inne lekarstwo. Ale wole naturalnymi sposobami ją wyleczyć.

"barbaras"
to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie jako rodzica, ponieważ pediatra po to się uczył tyle lat, abyś ty wykonywała jego zalecenia.
I tyle.

PS
idź z dzieckiem do poradni, nich jeszcze raz specjalista zbada i zaleci, a ty wykonaj te zalecenia i będzie dobrze.
I daj sobie spokój z tym Forum i Dietą Optymalną, bo z tego co piszesz, to najwyraźniej nie jest dla ciebie!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #18 : 2009-08-14, 16:48:41 »

Adminie,

gdy byłam dzieckiem też byłam anemiczna. Co istotne, na sniadanie najczęściej otrzymywałam jajka i chleb, a potem to już całkiem byle co, w sumie z jednej strony otrzymywałam za mało białka, ale stanowczo za dużo węglowodanów, tych ze zbóż i cukrów. Karmiono mnie oczywiście żelazem w tabletkach (ascofer?) i innymi preparatami bezskutecznie. Zmiana adresu pobytu, a co za tym szło - jadła, doprowadziła do tego że czerwonych ciałek było aż 3,1 (mln?), podczas gdy poprzednio uważali dorośli za poduszczeniem lekarzy, że już i 2,1 jest jak na mnie dobrym wynikiem. Te 3,1 wytłumaczono tym że woda, której w nowym miejscu pobytu używano była mocno zażelaziona. Po latach dopiero lektura książek dr Kwaśniewskiego pozwoliła mi spostrzec tę różnicę (jedzenie), która była w mojej sytuacji znacząca.

Piszę o tym, bo może Barbaras i jej dziecku będzie użyteczne. Bo nuż widelec jest to sprawa istotna i możliwa do nauczenia teraz, a nie dopiero za lat -dziesiąt, jak to się stało w moim przypadku.

Barbaras, proszę być dobrej myśli i się uczyć. Będzie dobrze.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: anemia u 3-letniego dziecka
« Odpowiedz #19 : 2009-08-14, 16:57:22 »

proszę być dobrej myśli i się uczyć. Będzie dobrze.

"barbaras"
I to jest dobra rada dla ciebie. Proponuję na początek zapoznać się z http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedokrwisto%C5%9B%C4%87 , aby zdać sobie sprawę z tego, w jak trudnej i odpowiedzialnej sytuacji znajduje się pediatra. Jedna niepozorna niedokrwistość, a tyle wiedzy do opanowania.
Dlatego, lepiej jednak mieć zaufanie do specjalisty, a nie kombinować samemu, jak piszesz - "naturalnymi sposobami".
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.