forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:11:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Wywar kolagenowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wywar kolagenowy.  (Przeczytany 247034 razy)
Gwidon
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #180 : 2009-09-03, 20:06:34 »

....ja gotuje nogi wieprzowe w szybkowarze tak - wkladam do gara i na piec bez pokrywy , jak zawrze to go  zamykam i plytke zmniejszam na 1 - 1.5  , skala do 6  czyli na minimum , para nie moze uciekac podczas gotowania przez zaworek 45 - 50 min. i mieciutkie sa , ale moze macie troche innej konstrukcji garnki , powinien byc opis do kazdego.....
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #181 : 2009-09-03, 20:13:05 »

Uwazam ze to zalezy jak dla kogo cos jest miekkie Smile) ja galaretke gotuje tak zeby sie rozplywala w ustach .. na upartego mozna i zjesc takie troche twardawe Smile)
Byc moze nie wszyscy maja ten problem, ale znam z opowiadan, jak ciezko obrac nozki wieprzowe na galart(to po poznansku). Dla niektorych to obieranie jest meczarnia.
Ja gotuje do takiej miekkosci, ze po prostu z nozki polozonej na desce wybieram pojedynczo kostki(palcami). Zostaje same miesko, kroje, wrzucam do odcedzonego wywaru, doprawiam jeszcze i rozlewam do miseczek.
Zawsze musialem gotowac jedna nozke wiecej dla Oli, teraz dwie, bo zjadamy jeszcze gorace.
Jest tez fajny przepis na nozki w sosie kolendrowym, zajefajne.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #182 : 2009-09-03, 20:18:29 »

..i jak chłopaki się znają na gotowaniu Smile .. aż mi wstyd.. Sad  Wink
Zapisane

Małgorzata
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #183 : 2009-09-03, 20:22:44 »

maf ja dokladnie tak robie jak Ty Smile)) kostki same wychodzą z mieska ... mniammmm . Oczywiscie i ja uwielbiam na goraco a od wywaru nie umialam sie dzis oderwac , szybkowar chyba wyciagnol z wszystko co dobre i dlatego mi tak smakowal . Do teraz nie umiem gadac tylko musze pisac bo mam usta sklejone hihihihi
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #184 : 2009-09-03, 20:24:37 »

najlepiej na "kuchni" znają się Ci co posiadają jądra...Smile to fakt znany od dawien dawna Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #185 : 2009-09-03, 20:51:15 »

Faktycznie, nie są one takie duże, jakby mogło się wydawać. Jestem zadowolona, że nie wzięłam tego 6 litrowego.
A czas gotowania to musimy najpierw poznać - u mnie pisze, że jest on trzykrotnie mniejszy, niż w zwykłym garnku - no ale może oni trochę przesadzaj± i gotowanie w szybkowarze wymaga połowy normalnego czasu?

No nie są duże, dlatego pisałam, że nie ma sensu kupować mniejszych niż 9 - 10 l, ale nikt nie musi mi dziękować za radę <żart> Laughing

Czas gotowania powinno się liczyć od zagotowania. Według mnie zagotowywanie bez pokrywy mija się z celem, bo każdy wie, że pod przykryciem szybciej dochodzi do wrzenia. Wszystko wrzucamy naraz, doprawiamy i zakładamy pokrywę. Jak się zagotuje, to zaczyna mocno syczeć i wtedy zmniejszamy na najmniejszą  siłę ciepła, zaczynamy liczyć czas gotowania. Najlepszy i najmocniejszy wywar - ja mam po 1,5 godz. gotowania. W lepszych szybkowarach, tych z uszczelkami pewnie jeszcze mniej czasu potrzeba. U mnie właśnie gotuje się cichutko wywar do flaczków z boczniaków, wyłączę go o 22 godz.

Właściwie to bierzcie to co piszę z przymrużeniem oka, bo przecież ja nie mam jąder, to pewnie na gotowaniu się nie znam Wink)))
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #186 : 2009-09-03, 21:12:51 »

Czas gotowania powinno się liczyć od zagotowania. Według mnie zagotowywanie bez pokrywy mija się z celem, bo każdy wie, że pod przykryciem szybciej dochodzi do wrzenia. Wszystko wrzucamy naraz, doprawiamy i zakładamy pokrywę. Jak się zagotuje, to zaczyna mocno syczeć i wtedy zmniejszamy na najmniejsz&plusmn; siłę ciepła, zaczynamy liczyć czas gotowania. Najlepszy i najmocniejszy wywar - ja mam po 1,5 godz. gotowania. W lepszych szybkowarach, tych z uszczelkami pewnie jeszcze mniej czasu potrzeba.
Dzięki..każda rada jest cenna...pozwala uniknąć początkowych błędów.. Smile
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #187 : 2009-09-04, 09:16:35 »

No i doczekałam się szbkowaru Smile Wygląda dość masywnie i wydaje się być bardzo praktyczny. Ma uchwyty nie nagrzewające się, posiada dodatkową pokrywkę przeźroczystą, z którą można gotować, tak jak w zwykłym garnku. Mam zamiar ugotować w nim na róbę rosół z kury i wołowiny. Tak sobie wymyśliłam, że mięso można nastawić najpierw na jakąś godzinkę, (a nie jak dotąd na 3)  potem szybkowar odstawić, żeby ciśnienie się w nim zmniejszyło, a następnie dodać włoszczyznę i gotować już tylko pod szklaną pokrywką. Będzie to wygodniejsze również w doprawianiu do smaku - można 10 razy próbować i póbować, aż się potem jeść nie chce, albo buzię ma się poparzoną  Smile)

Renia ilu litrowy kupiłaś szybkowar??? bo ja dopiero mam zamiar go kupić Smile
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #188 : 2009-09-04, 09:20:41 »

No i doczekałam się szbkowaru Smile Wygląda dość masywnie i wydaje się być bardzo praktyczny. Ma uchwyty nie nagrzewające się, posiada dodatkową pokrywkę przeźroczystą, z którą można gotować, tak jak w zwykłym garnku. Mam zamiar ugotować w nim na róbę rosół z kury i wołowiny. Tak sobie wymyśliłam, że mięso można nastawić najpierw na jakąś godzinkę, (a nie jak dotąd na 3)  potem szybkowar odstawić, żeby ciśnienie się w nim zmniejszyło, a następnie dodać włoszczyznę i gotować już tylko pod szklaną pokrywką. Będzie to wygodniejsze również w doprawianiu do smaku - można 10 razy próbować i póbować, aż się potem jeść nie chce, albo buzię ma się poparzoną  Smile)

Renia ilu litrowy kupiłaś szybkowar??? bo ja dopiero mam zamiar go kupić Smile

Reniu właśnie doczytałam, że kupiłaś 9l i na allegro. Możesz przesłać mi linka do tej strony???będę wdzięczna:)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #189 : 2009-09-04, 09:38:49 »

Mam taki. Wygląda ładnie i solidnie. Wypróbuję go dopiero w przyszłym tygodniu, bo jutro wybieramy się na wesele i na razie żyję czymś innym Smile

http://www.allegro.pl/item717768137_szybkowar_9l_bergner_2_uszczelki_pokrywka.html
Pozdrawiam - Renia
Zapisane

ali
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #190 : 2009-09-04, 14:50:08 »

[
Renia ilu litrowy kupiłaś szybkowar??? bo ja dopiero mam zamiar go kupić Smile
szukaj
na allegro masz szybkowary 12 litrowe bez uszczelki
cena 199 zł
do gotowania galarety będzie w sam raz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #191 : 2009-09-04, 18:50:14 »

Ja znowu nie na temat, ale w tym wątku już pisałam o wodzie i chciałabym się jeszcze dopytać - czy ktoś wie coś na temat takiego filtru - czy warto by go ewentualnie kupić?

http://allegro.pl/item725659876_osmoza_akwarystyczna_ro_4_75gpd_aquafilter_nanomet.html

To jest dość przekonujące :
-".. Woda - zródlo zycia,potrzeba kazdego dnia.
Codzienne minimalne zapotrzebowanie to przynajmniej 2 L.
Wraz z woda spozywamy róznego rodzaju zanieczyszczenia,
takich jak pestycydy, chlor i metale ciezkie, a takze zanieczyszczenia mechaniczne.
Najgrozniejsze dla zdrowia i zycia sa metale ciezkie nikl,
cynk,kobalt - niszczy watrobe miedz,olów,rtec - niszczy nerki
kadm,rtec - zle wplywaja na serce Bakterie i drobnoustroje, tez maja niekorzystny wplyw na zdrowie, dlatego czystosc i jakosc wody pitej codziennie ma takie istotne znaczenie.
Mozesz poprawic jakosc wody która pijesz, zamontuj filtr do wody w swoim domu, a bedziesz pil czysta wode."
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #192 : 2009-09-04, 23:42:55 »

Jeszcze jest taka możliwość poprawienia sobie wody...hmm ??  :/

http://www.darnatury.pl/pl/65/System_DAR_NATURY.html
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #193 : 2009-09-07, 08:39:39 »

Rozmawiałam z siostrą, mieszkającą w Hamburgu, na temat wody i ona chwaliła sobie filtr wodny z odwróconą osmozą. Ma go już kilkanaście lat, kosztował wówczas 2 tys. marek i według niej woda dzięki niemu jest smaczna i czyta. Tylko nie wiem, czy na pewno jest zdrowa, bo tego w warunkach domowych sprawdzić raczej nie można.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #194 : 2009-09-07, 10:41:27 »

Ja używam wody z kranu. Gdybym mieszkala w Warszawie - pewnie trzeba byłoby zainstalować ten filtr. Tam na kranowej wodzie herbata wyglądała i smakowała jak... pomyje. W kawie mankamenty wody nie były tak dokuczliwe. Wniosek: herbata to tester?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #195 : 2009-09-07, 11:25:09 »

Ja już też różne wody widziałam Smile. W Gdyni, to leciała z kranu biała jak mleko, dopiero po pewnym czasie zaczynała robić się klarowna. (chyba tyle chloru)
Mi ta czystość wody nie daje spokoju, bo myślę sobie, że dbanie tylko o jedzenie, to nie wszystko, woda też jest istotna dla zdrowia. Ale nie będę działała pochopnie. Mam zamiar dowiedzieć się w sanepidzie (mam nadzieję, że oni wiedzą) jakie zanieczyszczenia ma nasza woda.
Moja siostra mówiła, że w wodzie jest dużo różnych hormonów, antybiotyków i innych chemikaliów, które wyrzucane przedostają się do wody i zanieczyszczaja ją. Zwykłe filtry ponoć tego nie są w stanie zlikwidować. Nie wiem ile w tym prawdy i czy wszędzie jest tak samo? A herbata jest dobtym testerem. U moich teściów herbata była mętna i niesmaczna, a woda była ze studni, twarda z dużą ilością kamienia. Grochu tam praktycznie nie szło dogotować Smile)
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #196 : 2009-09-07, 13:19:09 »

...Mi ta czystość wody nie daje spokoju, bo myślę sobie, że dbanie tylko o jedzenie, to nie wszystko, woda też jest istotna dla zdrowia...

Masz 100% racje, czysta woda jest wlasnie jednym z tych czynnikow ktore odpowiadaja
za "zdrowie i dlugie zycie" Smile

Temat "jak pozyskiwac zdrowa wode" jest tak samo pasjonujacy
jak "ile i jakiego tluszczu dla mnie" jest optymalnie. Smile

Bez prawidlowego "rozwiazania" takich "dylematow"
niestety tracimy bezpowrotnie "swoja szanse" ! Smile

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #197 : 2009-09-07, 13:47:37 »

To może "powiesz", która woda jest najzdrowsza?
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #198 : 2009-09-07, 13:53:26 »

To trzeba mieć pecha, aby w kranie nie mieć wody zdatnej do picia! Wink
U mnie leci z kranu woda mineralna oligoceńska, czysta bakteriologicznie, ale jak widać nie każdy ma takie szczęście. Smile

PS
woda mineralna z butelki PET jest znacznie bardziej szkodliwa, niż przeciętna kranówa, ale picie z wodociągu jest takie niemodne. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #199 : 2009-09-07, 14:01:27 »

Modne - niemodne? Ale związki chemiczne, szkodliwe chyba w niej są? To po co ludzie by wydawali, nawet , parę tyś. zł na urządzenia filtrujące?
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.