forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2022-09-27, 10:06:44

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczy─ç spo┼╝ytych kalorii, natomiast nale┼╝y liczy─ç kalorie przy kupowaniu ┼╝ywno┼Ťci.
623393 wiadomoÂci w 4052 w▒tkach; wys│ane przez 28 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: loras
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Wywar kolagenowy.
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Wywar kolagenowy.  (Przeczytany 201336 razy)
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 63307

Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #200 : 2009-09-07, 14:03:43 »

U mnie leci z kranu woda mineralna oligoceńska, czysta bakteriologicznie,
.. i nie ma w niej szkodliwych metali?

admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #201 : 2009-09-07, 14:08:09 »

Tak, woda jest bardzo szkodliwa, ma pełno metali, trzeba koniecznie zakładać filtry... Wink
Ciekawe dlaczego nawet "naukowcy dietetycy" wiedz─ů, ┼╝e picie wody destylowanej jest szkodliwe dla zdrowia, bo przecie┼╝ to takie proste zrobi─ç destylat wodny Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #202 : 2009-09-07, 14:10:25 »

Dzięki, w końcu wiem jaki filtr "kupić" Wink)

admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #203 : 2009-09-07, 14:26:10 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=444 - "Cz─Östo┼Ť─ç mia┼╝d┼╝ycy w USA by┼éa najmniejsza w miastach posiadaj─ůcych najbardziej tward─ů wod─Ö. Podobnie stwierdzono mniej mia┼╝d┼╝ycy u ludzi mieszkaj─ůcych w miastach z tward─ů wod─ů w USA, Anglii, Japonii i znacznie wi─Öksz─ů ilo┼Ť─ç zachorowa┼ä na mia┼╝d┼╝yc─Ö w miastach z mi─Ökk─ů wod─ů.┬á
Niekt├│rzy nie znajdowali zale┼╝no┼Ťci mi─Ödzy twardo┼Ťci─ů wody, a umieralno┼Ťci─ů na choroby serca i nowotwory."┬á

PS
lepiej sobie zamontowa─ç do sieci magnetyzer (raczej tak dla spokojno┼Ťci) pod warunkiem, ┼╝e si─Ö samodzielnie ogrzewa wod─ů w┼éasne mieszkanie.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #204 : 2009-09-07, 14:29:48 »

admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #205 : 2009-09-07, 14:40:39 »

http://tiny.pl/hqx9q - tu jest znacznie korzystniejsza oferta...
Daniel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #206 : 2009-09-07, 14:51:26 »

Po przej┼Ťciu pod takim silnym zmiennym polem magnetycznym woda nabiera takich cech jak w kuchence mikrofalowej. Ro┼Ťliny wi─Ödn─ů podlewane tak─ů wod─ů. Warto zastanowi─ç si─Ö dlaczego i czy przypadkiem nie wp┼éywa negatywnie na ludzi?
Natomiast magnetyzer korzystnie wp┼éywa na wod─Ö, bo porz─ůdkuje jej moleku┼éy. Woda jest wtedy jak ze ┼║r├│d┼éa i jest warto┼Ťciowa biologicznie.
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #207 : 2009-09-07, 17:50:45 »

woda mineralna z butelki PET jest znacznie bardziej szkodliwa, ni┼╝ przeci─Ötna kran├│wa, ale picie z wodoci─ůgu jest takie niemodne. Smile

Bo przed wypiciem trzeba j─ů dobrze op┼éuka─ç z tego plastiku Wink Smile)
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #208 : 2009-09-07, 18:15:16 »

Z plastiku bezpieczna jest tylko woda gazowana, bo nie musz─ů dodawa─ç do niej ┼╝adnej sztucznej aseptyki, w przeciwie┼ästwie do niegazowanej "mineralnej" Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #209 : 2009-09-07, 18:30:24 »

Ju┼╝ nic nie jest bezpieczne Sad Najlepiej pi─ç wywar kolagenowy Wink

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #210 : 2009-09-07, 20:59:24 »

Ju┼╝ nic nie jest bezpieczne Sad Najlepiej pi─ç wywar kolagenowy Wink

cztery razy w tygodniu basen i po problemie.Wink
Czy basenowka lepsza jest od utlenionej? Nie wiem, probowalem tylko ta pierwsza!!!;)
renia
Hero Member

« Odpowiedz #211 : 2009-09-07, 21:10:21 »

Na cerę, to na pewno lepszy byłby wywar kolagenowy, niż basenówka Wink Nie lubię nawet zapachu chloru. Na niektórych basenach, aż duszno od niego.
A woda utleniona nie kojarzy mi si─Ö za dobrze. Na przyk┼éad, je┼Ťli co┼Ť w organi┼║mie si─Ö utlenia (np.olej ro┼Ťlinny), w wyniku czego powstaje woda utleniona, to jest to zjawisko szkodliwe. Tak samo my┼Ťl─Ö jest ze spo┼╝yciem wody utlenionej...ale co ja tam wiem? Mog─Ö si─Ö myli─ç Wink)

kriss
GoŠ

Email
« Odpowiedz #212 : 2009-09-07, 21:24:26 »

Z plastiku bezpieczna jest tylko woda gazowana, bo nie musz─ů dodawa─ç do niej ┼╝adnej sztucznej aseptyki, w przeciwie┼ästwie do niegazowanej "mineralnej" Wink

Admin a co s─ůdzisz o takim zwyk┼éym dzbanku z filtrem typu np Anna? Filter ten ma bodaj┼╝e 8 warstw i woda nie┼╝le smakuje , no podobna w smaku do tej z Biedronki Oaza.
Leje do niego kran├│wk─Ö ? Co Ty na to , czy  mo┼╝na ja powaznie traktowa─ç? pytam na serio , bo mam taki filter i oczywiscie pije ta wod─Ö na surowo  Cool.
Mam nadziej─Ö ┼╝e jest lepsza niz ta z plastikowych flaszek ? czy nie? .Jeszcze ┼╝yj─Ö, ale co to za ┼╝ycie  Wink
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #213 : 2009-09-07, 21:37:27 »

Jeszcze ┼╝yj─Ö, ale co to za ┼╝ycie Wink

Kriss nie zamartwiaj si─Ö niepotrzebnie. Pijesz przefiltrowan─ů wod─Ö i ┼╝yjesz Smile - sam pozytyw. W domu przefiltrowana, w pracy z dystrybutora, u znajomych kran├│wa i wszystko si─Ö wyr├│wna. Ja niedawno kupi┼éam lod├│wk─Ö, w┼éa┼Ťciwie szaf─Ö dwudrzwiow─ů i te┼╝ ma filtr do (sch┼éodzonej) wody czy kostek lodu ca┼éych lub kruszonych. Cz┼éowiek nie ┼Ťwinia, do wszystkiego przywyknie Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #214 : 2009-09-07, 21:39:01 »

Czy basenowka lepsza jest od utlenionej? Nie wiem, probowalem tylko ta pierwsza!!!;)
A mo┼╝e woda ognista jest czysta? ...bez bakterii.. Wink)

Gwidon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #215 : 2009-09-07, 21:45:15 »

.....tak jest - z wod  najlepsza jest wodka Wink Laughing...........
renia
Hero Member

« Odpowiedz #216 : 2009-09-07, 21:54:37 »

..a teraz.. idziemy na jednego...Wink)

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #217 : 2009-09-07, 22:05:36 »

Cz┼éowiek nie ┼Ťwinia, do wszystkiego przywyknie Wink

Czasami zastanawiam sie nad logika pewnych powiedzen. Np: "refleks szachisty", powiedzenie ktore ma sugerowac dlugi sposob reagaowania, gdzie wszyscy grajacy w szachy dobrze wiedza, ze w szachach decyzje podejmuje sie bardzo szybko natomiast dlugo mysli o tymco przeciwnik zrobi juz za trzy ruchy.

To samo z "czlowiek nie swinia........" a czy swinia ma inny wybor niz ten, ktory czlowiek jej narzuci?

Albo ten" widzialy galy co braly" ....no co na ten temat moze powiedziec niewidomy. A ja znam kupe widzacych, ktorzy sa niewidomymi;)
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #218 : 2009-09-07, 22:32:50 »

To samo z "czlowiek nie swinia........" a czy swinia ma inny wybor niz ten, ktory czlowiek jej narzuci?

Tutaj nie o narzucanie chodzi, ale o zdolno┼Ť─ç przystosowawcz─ů, kt├│ra u cz┼éowieka jest znacznie wi─Öksza ni┼╝ u ┼Ťwini.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #219 : 2009-09-08, 06:47:13 »

Admin a co s─ůdzisz o takim zwyk┼éym dzbanku z filtrem typu np Anna? Filter ten ma bodaj┼╝e 8 warstw i woda nie┼╝le smakuje , no podobna w smaku do tej z Biedronki Oaza.
Leje do niego kranówkę ? Co Ty na to , czy  można ja powaznie traktować? pytam na serio , bo mam taki filter i oczywiscie pije ta wodę na surowo  Cool.
Mam nadzieję że jest lepsza niz ta z plastikowych flaszek ? czy nie? .Jeszcze żyję, ale co to za życie  Wink

Osobi┼Ťcie nie mam ┼╝adnego do┼Ťwiadczenia z wod─ů filtrowan─ů przez dodatkowe filtry, wi─Öc radzi─ç nie mog─Ö w tym temacie.
Lej─Ö kranow─ů, ┼║r├│dlan─ů oligoce┼äsk─ů wod─Ö minetaln─ů do ekspresu do kawy, pijam r├│wnie┼╝ ┼Ťmietank─Ö 30% (oko┼éo 0,5l dziennie), a do tego to: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=338 - do woli.
Ale je┼Ťli problem wody jest dla Was tak istotny, to proponuj─Ö wybra─ç si─Ö do wodoci─ůg├│w lub Sanepidu i poprosi─ç o wyniki badania wody...
We W┼éoc┼éawku uj─Öcia wody s─ů tak dobre, ┼╝e wlewam wod─Ö bez odstania (zalecaj─ů 48h kwarantanny - aby chlor odparowa┼é), jednorazowo, raz w tygodniu, w ilo┼Ťci 80-120l do naszego akwarium i to bez ┼╝adnego chemicznego, czy biologicznego stabilizowania. Mam w akwarium gatunki wska┼║nikowe (┼Ťlimaki, ┼╝aby, krewetki) i gdyby co┼Ť by┼éo z kran├│wk─ů nie tak - szybko by to wysz┼éo.
Kran├│wk─ů te┼╝ ┼╝ona podlewa kwiatki donniczkowe i dobrze si─Ö maj─ů. To po co mi dodatkowe filtry?. Smile

PS
k┼éopoty z jako┼Ťci─ů wody mog─ů wyst─Öpowa─ç we wszystkich miastach, w kt├│rych uzdatniana jest woda czerpana z rzek lub innych otwartych akwen├│w. Ale mnie ten problem na szcz─Ö┼Ťcie nie tyczy, bo mieszkam w Stolicy czytsych ekologicznie Kujaw. Smile
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.