forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 10:18:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659815 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Wywar kolagenowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wywar kolagenowy.  (Przeczytany 250921 razy)
Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #220 : 2009-09-08, 08:07:00 »

Kranówką też żona podlewa kwiatki donniczkowe i dobrze się mają.

Po podmianie wody w akwarium o ile sobie przypomnę Wink podlewamy kwiatki tą żyzną wodą Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #221 : 2009-09-08, 08:31:57 »

Woda z akwarium idzie do ogrodu - podlewa się nią wiciokrzewy, rododendrony i jeszcze kilka gatunków zimozielonych. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70408


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #222 : 2009-09-15, 14:28:12 »

Dopiero dzisiaj wypróbowałam pierwszy raz mój szybkowar i jestem naprawdę zadowolona. Mięso gotuje się faktycznie trzy razy krócej - tak jak pisało w instrukcji. Gotowałam w nim golonkę, pół stópki (górną część) i dwie nieduże kości szpikowe. Po godzinie gotowania, odstawiłam szybkowar na zimną płytkę kuchenki, trochę zluzowałam potrętłem ucisk na pokrywkę i wypuściłam parę, takim czymś a'la gwizdek Wink. Potem (z pięć minut) od razu go otworzyłam i nie było żadnego wystrzału;) Przecedziłam wywar, żeby nie było ewentualnych kosteczek, obrałam kości, mięso drobno pokroiłam, dałam poszatkowaną kapustę, kapustę kiszoną, grzybki suszone, śliwki suszone, koncentrat pomidorowy i przyprawy. Teraz to się znowu gotuje. Myślę, że pół godziny mu wystarczy i że będzie smaczny. Smile)
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #223 : 2009-09-15, 16:15:24 »

Dopiero dzisiaj wypróbowałam pierwszy raz mój szybkowar i jestem naprawdę zadowolona.

To dobra wiadomość. Teraz to już się rozkręcisz z gotowaniem, bo co jedna potrawa to smaczniejsza wyjdzie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70408


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #224 : 2009-09-15, 16:20:53 »

Jutro robię pasztet, (dzisiaj nie było móżdżku) ale to nie w szybkowarze. Teraz, jak go mam, to widzę, że w sumie, to robię mało mięs gotowanych, dużo więcej pieczonych Smile
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #225 : 2009-09-15, 16:33:14 »

Pieczone też jest dobre, ale wtedy nie ma tego wyciągu z kości. Ja wkładam do szybkowara dużo mięsa z kością, dodatkowo porąbanych kości ze szpikiem, trochę dobrych skór i warzyw. To wszystko jedynie pokrywa woda. Wygotowuję  odpowiednio długo taki (koncentrat) - bazę różnych potraw lub sam do picia. Kości z takiego wywaru są wręcz pomarszczone i na końcach kruche, a szpik sam wylatuje do niego.
Jeżeli dzisiaj uzyskałaś dobry wywar, to możesz robiąc pasztet rozcieńczyć nim bułkę tartą, używając tłustego wywaru zamiast śmietany.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70408


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #226 : 2009-09-15, 16:36:29 »

Zapominam często, że kolagen przyswaja się tylko (lub lepiej) z witaminą C, a w bigosie jej praktycznie nie ma. Chyba dobra byłaby po nim herbata z cytryną :/
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70408


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #227 : 2009-09-15, 16:39:00 »

Masz dobry pomysł! Połowa wywaru została mi dzisiaj z tego mięsa i kości, (bigos byłby za rzadki) to mogę wykorzystać go jutro do pasztetu Smile)
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70408


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #228 : 2009-09-15, 16:45:16 »

Ja widocznie za krótko gotowałam mięso, bo choć dość łatwo odchodziło od kości, to jednak chrząstki były twarde, a szpik z kości nie wyleciał.
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #229 : 2009-09-15, 16:50:11 »

Gotuj może 1,5 godz. Mamy różne garnki i dopiero jak swój wypróbujesz, to będziesz wiedziała jak długo, aby uzyskać oczekiwany efekt.
Ja już muszę lecieć, bo mąż mi właśnie z działki przywiózł dwie skrzynki owoców i muszę coś z tym fantem zrobić. Matko kochana, on mnie wykończy Laughing albo i nie Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70408


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #230 : 2009-09-15, 16:56:04 »

Nie wykończy;)... Ty to uwielbiasz Smile))
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #231 : 2009-09-15, 22:18:10 »

Co wy z tymi owocami robicie?
Ja mam banana na dwa dni!!!!
A kostke masla na jeden.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #232 : 2009-09-15, 22:22:47 »

Co wy z tymi owocami robicie?
Ja mam banana na dwa dni!!!!
A kostke masla na jeden.

Za to ten dżentelmen -- mistrz czegoś-tam w waleniu po mordzie -- zjada 3 kg mięsa dziennie (http://english.pravda.ru/sports/other/93241-2/), co ja mam czasem i na miesiąc... Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #233 : 2009-09-15, 22:36:05 »

Gdybym takiego "aborta" spotkal na torze na basenie to bym pewnie sie utopil ze strachu Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #234 : 2009-09-15, 23:32:45 »

Co wy z tymi owocami robicie?
Ja mam banana na dwa dni!!!!
A kostke masla na jeden.

Twoje pytanie wcale mnie nie dziwi, bo ilości do przerobienia faktycznie podaję duże. Były duże wcześniej, są teraz i będą jeszcze większe niedługo.
Prawda jest taka, że mój mąż zanim z tymi skrzynkami pełnymi owoców dzisiaj wrócił do domu, to już objechał rodzinę i znajomych, żeby porozdawać im większą część zbiorów.  Najpierw tego doglądał, potem oberwał i porozdawał – wspaniały człowiek. Dla nas ciągle zostaje za dużo, ale taki mamy urodzajny rok, że ma gospodarz i nawet złodziej. W przyszłym roku może już tak pięknie nie być.
Babcia mojego męża nawet w wieku 86 lat potrafiła wspinać się na drzewo orzecha, więc przy takiej rodzinnej sile - ja się nie przeciwstawiam jego zamiłowaniem do ogrodnictwa. Co powinnam robić? Przede wszystkim nie dać się temu zepsuć, czyli muszę zawekować, przetworzyć nawet na dwa lata. Mam tego tyle, że sami nigdy tego nie zjemy, a przecież to nie jest koniec owoców. Pocieszające jest to, że mam  komu wydawać gotowe dżemy, powidła, soki, kogo raczyć nalewkami Wink Najlepsze jest też, że jak gotuję, przetwarzam – to zapominam całkowicie o jedzeniu, wystarczają mi zapachy i później uśmiechnięte twarze najbliższych. Unoszący się zapach działa relaksująco na otoczenie.
Ma to również swoje złe strony Sad - nie tylko w domu, ale w pracy zawodowej ludzie chcą ciągle żebym przy nich była. Moja mieszanka herbaciana z domowymi sokami jest wielkim magnesem, który przyciąga tak codziennie do mnie wiele osób. Oczywiście lubią się też ze mną pośmiać, a ja mam już  komu dodatkowo rozlać pyszne soczki. Sprawa nadmiaru owoców sama się rozwiązuje Smile Muszę kiedyś schować soki i zobaczyć  co tych ludzi tak naprawdę przyciąga.... hmm...
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #235 : 2013-11-02, 15:27:49 »

Co wy z tymi owocami robicie?
Ja mam banana na dwa dni!!!!
A kostke masla na jeden.

A ten banan, to po coś jest. Smile
Ale na dwa dni. Shocked Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #236 : 2014-04-06, 20:54:46 »

Kranówką też żona podlewa kwiatki donniczkowe i dobrze się mają.

Po podmianie wody w akwarium o ile sobie przypomnę Wink podlewamy kwiatki tą żyzną wodą Smile
Laughing
Szkoda marnować azot Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55818


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #237 : 2014-04-06, 22:21:39 »

Pewnie, że szkoda, to idealna woda do podlewania, aż byłoby wylac do zlewu na zmarnowanie.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #238 : 2014-04-07, 08:24:40 »

Pewnie, że szkoda, to idealna woda do podlewania, aż byłoby wylac do zlewu na zmarnowanie.  Very Happy
Od płazów chyba jeszcze lepsza Very Happy
W sklepie paprotki aż huczą.
A jak się w błoto spod żaby wsadzi trzykrotki, to jak magiczna fasola bujają Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #239 : 2015-09-13, 19:52:14 »

Sezon na bulion się zaczął. Very Happy
Kości i mięso wieprzowe gotowane ponad godzinę w szybkowarze, w 3/4 czasu dodane warzywa.
150ml takiego rosołku, 6 żółtek i 50g masła, pyszota i zdrowie!
Tu każą inozynę łykać w tabletkach:
http://m.wylecz.to/pl/serwis/leki/co-to-jest-inozyna.html

Przy okazji, czy wegetarianie wyczuwają smak umami? Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.