forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 19:19:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660283 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Wywar kolagenowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wywar kolagenowy.  (Przeczytany 252829 razy)
carver
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #60 : 2009-08-31, 00:29:25 »

Szybkowar daje intensywniejszy smak, a prócz tego, to bardzo dobra forma oszczędzania energii...
Niedawno kupilem ksiazke "Terapia doktora Gersona", w ktorej wyczytalem, ze gotowanie w szybkowarze jest niedobre poniewaz wysoka temperatura odbiera potrawom ich wartosciowe skladniki. Autorka Charlotte Gerson arbitralnie stwierdza, ze gotowac nalezy na wolnym ogniu i w malej ilosci wody.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #61 : 2009-08-31, 07:32:25 »

Są tacy, co równie arbitralnie twierdzą, że jedynie wszystko jedzone na surowo - "nie odbiera potrawom ich wartościowych składników" - ale to fanatyczna wiara, będąca zaprzeczeniem fizjologii i biochemii. Każdy ma prawo jednak wyznawać, co mu się podoba...

PS
gotowanie w szybkowarze sprawia, że jedzenie jest lżej strawne niż przy gotowaniu na wolnym ogniu... Czasem lżejsze trawienie (oszczędność na energii bytowej) może powodować określone niekorzystne skutki u podatnych i stąd surojadki i autorka Charlotte Gerson czasem mogą "mieć rację".
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #62 : 2009-08-31, 14:41:40 »

"W szybkowarze można przyrządzać wiele rodzajów potraw, od zup do deserów, sterylizować konserwy i butelki niemowlęce, odciągać soki, odświeżać pieczywo, a co najważniejsze - czas gotowania skraca się o 70 procent! Uzyskuje sie to dzięki temu, że szybkowar jest naczyniem hermetycznym, co sprawia, że podczas gotowania wytwarza się w nim ciśnienie rzędu 1,6 atm i temperatura dochodzi do 112 stopni Celcjusza. O całe 0,6 atmosfery i 12 stopni Celcjusza więcej niż przy gotowaniu tradycyjnym! Hermetyczność szybkowaru sprawia też, że gotowane w nim produkty nie tracą swych wartości witaminowych, smakowych i kolorystycznych. Przy wszystkim zużywa się o 50 procent mniej energii cieplnej. I jakby tego wszystkiego było mało, dodać trzeba, że gotując w szybkowarze chronimy mieszkanie od wyziewów przyrządzanych potraw, od pary i zapachów kuchennych."
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #63 : 2009-08-31, 15:56:13 »

"W szybkowarze można przyrządzać wiele rodzajów potraw, od zup do deserów, sterylizować konserwy i butelki niemowlęce, odciągać soki, odświeżać pieczywo, a co najważniejsze - czas gotowania skraca się o 70 procent! Uzyskuje sie to dzięki temu, że szybkowar jest naczyniem hermetycznym, co sprawia, że podczas gotowania wytwarza się w nim ciśnienie rzędu 1,6 atm i temperatura dochodzi do 112 stopni Celcjusza. O całe 0,6 atmosfery i 12 stopni Celcjusza więcej niż przy gotowaniu tradycyjnym! Hermetyczność szybkowaru sprawia też, że gotowane w nim produkty nie tracą swych wartości witaminowych, smakowych i kolorystycznych. Przy wszystkim zużywa się o 50 procent mniej energii cieplnej. I jakby tego wszystkiego było mało, dodać trzeba, że gotując w szybkowarze chronimy mieszkanie od wyziewów przyrządzanych potraw, od pary i zapachów kuchennych."

LECE PO SZYBKOWAR!
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #64 : 2009-08-31, 19:39:54 »

Ja również:) może już w czwartek będę miała:)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70487


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #65 : 2009-08-31, 19:44:37 »

A jaki kupujecie? Oglądałam na allegro, są różne i nie wiem czym najbardzej kierować się w wyborze? (oczywiście też papuguję Wink)
Zapisane

Małgorzata
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #66 : 2009-08-31, 19:47:49 »

Tez bylam na alegro ...i nie wiem ktory lepszy . bo ceny są rożne Smile)) ale czy warto placic duzo ...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70487


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #67 : 2009-08-31, 19:53:22 »

Właśnie nie wiem czym różnią się te po prawie 400zł, od tych po 150? Są różne wielkości, ja myślę, że 6 l. mi wystarczy. Niektóre są aluminiowe, to musi być "badziewie" szkodliwe (chyba, że się mylę), uważam, że powinien być metal nierdzewny, ale nie aluminum. Ważne chyba jest też ilu warstowe jest dno i jakie zabezpieczenie pokrywki, żeby mi czasem nie wystrzeliła pod tym ciśnieniem Smile)
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #68 : 2009-08-31, 20:20:12 »

Przetestowałam kilka szybkowarów w swoim życiu. Pierwszy z jakim miałam doczynienia mój tata kupił w byłym NRD gdy byłam jeszcze dzieckiem. To moja mama nauczyła mnie korzystać z takiego garnka. Później miałam i mam do tej pory pokrywę szybkowarową do garnków Zepter. Droga rzecz i jeszcze droższe uszczelki, w końcu przestałam używać tą pokrywę, bo sama uszczelka do niej już jakiś czas temu kosztowała 80 zł, a co chwilę się wyrabiała. Potem przeszłam na szybkowar bez uszczelki, najmniej problemowy. Może gotuje chwilkę dłużej, ale uzyskuję w nim to czego oczekuję. Wcale nie potrzeba kupować najdroższych szybkowarów, żeby być zadowolonym. Zerknęłam na Allegro, ale nie widzę takiego jak mam, chociaż jeszcze w ubiegłym roku zamawiałam na Allegro dla koleżanki. Ona też jest zachwycona. Pokażę Wam podobny, o bardzo zbliżonej budowie do tego co mam. Taki nie ma uszczelki, czyli znikają problemy i będzie działał przez lata.

  http://www.allegro.pl/item718852007_szybkowar_sapir_10l_sp_1311_a10.html 


Jeszcze jedno. Jeżeli już kupować, to duży 9 - 10 litrów. Wywar jest najlepszy z dużej ilości mięsa, kości, warzyw, a tylko do dużego to wszystko zmieści się naraz. Dodatkowo oszczędzamy, bo za jednym zamachem, przy jednej pracy i w tym samym czasie robimy lepszy wywar i w ilości, którą można poporcjować i zamrozić lub popasteryzować na kilkakrotne użycie. Można mieć świetny wywar popakowany w słoikach i potem wystarczy odkręcić i brać go jako bazę do najróżniejszych zup, sosów.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #69 : 2009-08-31, 20:25:11 »

Dobrze też mieć duży szybkowar na np. bigos. Najróżniejsze mięsa, opiekane wcześniej i takie surowe na kości, wędzone kiełbasy, kapusta, starte warzywa, koncentrat - wszystko ląduje w jednym garnku układane warstwowo, przy czym ugotowanie pysznego bigosu to kwestia ponad godziny. Poczytajcie sobie forum pasjonatów szybkowarów, poczytajcie dokładnie instrukcję użytkowania i używajcie. Smacznego Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70487


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #70 : 2009-08-31, 20:40:38 »

Ja się pośpieszyłam i już zamówiłam ten..

http://www.allegro.pl/item717767130_szybkowar_6l_bergner_2_uszczelki_pokrywka.html
..teraz nie wiem, czy dobrze zrobiłam, bo może być kłopot z zakupem nowych uszczelek :/
Zapisane

Małgorzata
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #71 : 2009-08-31, 20:45:52 »

mam jeszcze malutkie pytanko , czy w takim duzym mozna ugotowac na przyklad kilogram potrawy ?
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #72 : 2009-08-31, 20:47:29 »

Renia, Ty masz większą rodzinę od mojej. Lepiej zadzwoń do tego sprzedawcy i wymień towar na  http://www.allegro.pl/item717768137_szybkowar_9l_bergner_2_uszczelki_pokrywka.html   i zapytaj się po ile ma uszczelki do niego oraz czy je ma w ciągłej ofercie. Może potem będziesz mogła sukcesywnie dokupować. Jednak sugeruję Ci większy garnek, bo dla mnie nawet 9 l jest czasami za mały.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #73 : 2009-08-31, 20:51:28 »

Obecnie używamy ten http://www.ceneo.pl/1871002
Na 4 osobową rodzinę wystarcza, ale do mycia to to poręczne nie jest Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #74 : 2009-08-31, 20:52:49 »

mam jeszcze malutkie pytanko , czy w takim duzym mozna ugotowac na przyklad kilogram potrawy ?

Oczywiście, że można. Garnka tylko nie wypełnia się po brzegi, bo zacznie kipieć nawet mimo uszczelki,  a w dużym można ugotować każdą mniejszą ilość. Po zagotowaniu się wody w środku zmniejsza się źródło ciepła na najmniejsze i gotuje tak długo, ile wymaga potrawa. Potem po wyłączeniu trzeba tylko poczekać aż oklapnie zawór bezpieczeństwa i spokojnie otworzyć garnek. To jest bardzo bezpieczne i przydatne narzędzie w kuchni Smile a po otwarciu jaki zapach czuć - mniam.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70487


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #75 : 2009-08-31, 20:54:05 »

Renia, Ty masz większ± rodzinę od mojej. Lepiej zadzwoń do tego sprzedawcy i wymień towar na  http://www.allegro.pl/item717768137_szybkowar_9l_bergner_2_uszczelki_pokrywka.html   i zapytaj się po ile ma uszczelki do niego oraz czy je ma w ci±głej ofercie. Może potem będziesz mogła sukcesywnie dokupować. Jednak sugeruję Ci większy garnek, bo dla mnie nawet 9 l jest czasami za mały.
Masz rację, tylko, czy mi wymieni? Kiedy mam dzwonić? Teraz, czy z rana? Zamówiłam z dostawą kurierską w ciągu 24 ha. Ależ działam , jak zwykle, pochopnie :/
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #76 : 2009-08-31, 20:55:56 »

Obecnie używamy ten http://www.ceneo.pl/1871002
Na 4 osobową rodzinę wystarcza, ale do mycia to to poręczne nie jest Wink

Fajny garnek Smile Ja swojego też niestety do zmywarki nie wkładam, bo się nie zmieści, ale w zlewie daję sobie z nim szybko radę.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70487


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #77 : 2009-08-31, 20:56:54 »

Obecnie używamy ten http://www.ceneo.pl/1871002
Na 4 osobową rodzinę wystarcza, ale do mycia to to poręczne nie jest Wink
A dlaczego jest droższy? Czy dlatego, że ma automatyczną regulację ciśnienia?
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #78 : 2009-08-31, 20:57:11 »

a po otwarciu jaki zapach czuć - mniam.

szczególnie po ugotowaniu wieprzowych nóżek Smile zapach jak diabli Wink Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #79 : 2009-08-31, 20:57:44 »

Renia - dzwoń teraz, powinni jeszcze odebrać i jest szansa, że wymienią bo raczej dzisiaj nie nadali na przesyłkę kurierską. W razie czego spróbuj na maila i jutro rano.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.