forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 06:44:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660293 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Wywar kolagenowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wywar kolagenowy.  (Przeczytany 252855 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #80 : 2009-08-31, 20:59:12 »

OK
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #81 : 2009-08-31, 21:01:22 »

A dlaczego jest droższy? Czy dlatego, że ma automatyczną regulację ciśnienia?

a czy ja wiem? Smile poprzedni się zepsuł, a ten dostaliśmy w prezencie Smile
Powiem tak - sprawdza się, jest bezgłośny.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #82 : 2009-08-31, 21:06:51 »

Będę miała jednak ten..

http://www.allegro.pl/item717768137_szybkowar_9l_bergner_2_uszczelki_pokrywka.html


..mała różnica w cenie, a w wielkości duża. Syn wysłał do nich wiadomość o zmianie w zamówieniu, bo było zamawiane na jego konto, ja swojego jeszcze nie mam.
Zapisane

Małgorzata
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #83 : 2009-08-31, 21:08:05 »

Zamowilam 9 litrowy , kurcze juz sie ciesze jak to kobitka jak sobie cos kupi Smile))) mialam w planach gotowanie galaretki z nozek i bigosu , wszystko do mrozenia . A ze robie tego duzo to przerazalo mnie calodzienne gotowane . teraz tylko poczekam na przesylke i zabieram sie za robote .
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #84 : 2009-08-31, 21:08:30 »

A dlaczego jest droższy? Czy dlatego, że ma automatyczną regulację ciśnienia?

a czy ja wiem? Smile poprzedni się zepsuł, a ten dostaliśmy w prezencie Smile
Powiem tak - sprawdza się, jest bezgłośny.
Jak w prezencie, to też wolałabym ten droższy  Smile)
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #85 : 2009-08-31, 21:11:05 »

9 litrowy hmm... podziwiam was dziewczyny - no chyba, że macie takich zaangażowanych mężów - będzie co dźwigać Smile))
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #86 : 2009-08-31, 21:13:41 »

Mój mąż angażuje się w co się tylko da, byle daleko od kuchni Smile)
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #87 : 2009-08-31, 21:15:50 »

No to proponuje jednak siłownię zamiast tej szkoły językowej Wink Smile)))
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #88 : 2009-08-31, 21:18:43 »

Dobrze zrobiłyście dziewczyny. W użytkowaniu same sprawdzicie, że to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. My z mężem jak robimy bigos, to dwa 9 l garnki gotujemy. Potem część idzie do zamrażarki, reszta do zjedzenia - a chłopaki dbają o znikanie z garnka. Na zimne nóżki to taki wywar można zrobić, że broń Boże jakiejś żelatyny dodawać, bo widelca się nie wbije. Napiszcie przynajmniej po pierwszych próbach o swoich odczuciach Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #89 : 2009-08-31, 21:21:40 »

No to proponuje jednak siłownię zamiast tej szkoły językowej Wink Smile)))
Ja mam fajną kobitkę do pomocy, tak, że nie jest źle Smile)
Ona jest zadowolona i ja też.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #90 : 2009-08-31, 21:23:58 »

Dobrze zrobiłyście dziewczyny. W użytkowaniu same sprawdzicie, że to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. My z mężem jak robimy bigos, to dwa 9 l garnki gotujemy. Potem część idzie do zamrażarki, reszta do zjedzenia - a chłopaki dbają o znikanie z garnka. Na zimne nóżki to taki wywar można zrobić, że broń Boże jakiejś żelatyny dodawać, bo widelca się nie wbije. Napiszcie przynajmniej po pierwszych próbach o swoich odczuciach Smile
Chętnie.
 Mam jeszcze jedno pytanie - czy można taki szybkowar otworzyć w czasie gotowania i dodać np. warzywa?
Zapisane

Małgorzata
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #91 : 2009-08-31, 21:24:21 »

hahahaha , nie trzeba dzwigac gara z potrawą Smile)) mozna zostawic aż ostygnie i nakladac do pojemnikow i do mrozenia od razu Smile ... Ja tylko z mężema jestem , bo moje dziewczynki wyfrunely z gniazdka i troszke sie zastanawialam nad tymi 9 litrami , ale co tam , mniej potrawki nie ucieknie a jak sie duuuuzo robi to sie takie cacko przyda Smile)
Galaretki z nozek nigdy nie mascilam zelatyna , juz tak sie nauczylam od mamy Smile zawsze wychodzi mi scisla i mniam , a z szybkowara to bedzie chyba rewelacja sadzac po Waszym zachwalaniu Smile))
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #92 : 2009-08-31, 21:25:23 »

My z mężem jak robimy bigos, to dwa 9 l garnki gotujemy.

Jezu 18 kg bigosu? Smile Coś Ty w stołówce szkolnej pracowała? Wink Smile albo jaki rekord guinessa pobijacie Smile)))
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #93 : 2009-08-31, 21:27:00 »

Ale akcja... Mobilność pierwsza klasa. Chyba przeproszę swoje: spory gar i rondel (taka większa patelnia), od lat w piwnicy. DDR-owskie.
Zapisane
Małgorzata
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #94 : 2009-08-31, 21:29:50 »

No nieźle , my tu "ogromne" sumy na gary wydajemy a tu sie okazuje ze takie cacka po piwnicach sie ukrywają Smile))
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #95 : 2009-08-31, 21:34:02 »

Mam jeszcze jedno pytanie - czy można taki szybkowar otworzyć w czasie gotowania i dodać np. warzywa?

Nie można. Chyba żeby schłodzić i przerwać proces gotowania, ale to trochę bez sensu jest Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #96 : 2009-08-31, 21:35:18 »

My z mężem jak robimy bigos, to dwa 9 l garnki gotujemy.

Jezu 18 kg bigosu? Smile Coś Ty w stołówce szkolnej pracowała? Wink Smile albo jaki rekord guinessa pobijacie Smile)))

Blackend - rozśmieszyłeś mnie, Ty chyba nie gotujesz prawda? W dwóch gotowaniach nie wychodzi 18 kg bigosu, tylko z 6 może 7. Mięso na kościach zajmuje miejsce, potem warzywa (pietruszka, seler), które się po ugotowaniu (podobnie jak kości) wyrzuca, część to płyn (sos pomidorowy) itd. Docelowo to garnek 9 l nie jest duży o czym sami kupujący się przekonają. Szybkowara też nie wypełnia się po brzegi jak pisałam, tylko do pewnego poziomu.

Przy np. wywarze to sam kurczak ok. 2 kg, do tego 1 kg powiedzmy kości szpikowych, potem kilka kolanek ponad 1 kg, parę drapek i włoszczyzna, to już ok. 5 kg - zalać wodą i to nie pod pokrywę to wychodzi ze 3 litry wywaru, a co to jest na kilkuosobową rodzinę i przypuśćmy na dwa dni.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #97 : 2009-08-31, 21:37:30 »

My aż tak obficie nie jadamy Wink Smile))))
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #98 : 2009-08-31, 21:39:21 »

No nieźle , my tu "ogromne" sumy na gary wydajemy a tu sie okazuje ze takie cacka po piwnicach sie ukrywają Smile))
Teresa, dobrze by było dokładnie Twoją piwnicę przejrzeć, może tam i inne cacka by się znalazły?   Smile)
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #99 : 2009-08-31, 21:56:47 »

My aż tak obficie nie jadamy Wink Smile))))

To rozumiem, że Ty nawet szklanki (250 ml) wywaru nie wypijasz od czasu do czasu. Biedaczku, to może jednak coś zmień w swoim życiu na korzyść Smile)))
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.