forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:12:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Wywar kolagenowy.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wywar kolagenowy.  (Przeczytany 247035 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #200 : 2009-09-07, 14:03:43 »

U mnie leci z kranu woda mineralna oligoceńska, czysta bakteriologicznie,
.. i nie ma w niej szkodliwych metali?
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #201 : 2009-09-07, 14:08:09 »

Tak, woda jest bardzo szkodliwa, ma pełno metali, trzeba koniecznie zakładać filtry... Wink
Ciekawe dlaczego nawet "naukowcy dietetycy" wiedzą, że picie wody destylowanej jest szkodliwe dla zdrowia, bo przecież to takie proste zrobić destylat wodny Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #202 : 2009-09-07, 14:10:25 »

Dzięki, w końcu wiem jaki filtr "kupić" Wink)
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #203 : 2009-09-07, 14:26:10 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=444 - "Częstość miażdżycy w USA była najmniejsza w miastach posiadających najbardziej twardą wodę. Podobnie stwierdzono mniej miażdżycy u ludzi mieszkających w miastach z twardą wodą w USA, Anglii, Japonii i znacznie większą ilość zachorowań na miażdżycę w miastach z miękką wodą. 
Niektórzy nie znajdowali zależności między twardością wody, a umieralnością na choroby serca i nowotwory." 

PS
lepiej sobie zamontować do sieci magnetyzer (raczej tak dla spokojności) pod warunkiem, że się samodzielnie ogrzewa wodą własne mieszkanie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #204 : 2009-09-07, 14:29:48 »

Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #205 : 2009-09-07, 14:40:39 »

http://tiny.pl/hqx9q - tu jest znacznie korzystniejsza oferta...
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #206 : 2009-09-07, 14:51:26 »

Po przejściu pod takim silnym zmiennym polem magnetycznym woda nabiera takich cech jak w kuchence mikrofalowej. Rośliny więdną podlewane taką wodą. Warto zastanowić się dlaczego i czy przypadkiem nie wpływa negatywnie na ludzi?
Natomiast magnetyzer korzystnie wpływa na wodę, bo porządkuje jej molekuły. Woda jest wtedy jak ze źródła i jest wartościowa biologicznie.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #207 : 2009-09-07, 17:50:45 »

woda mineralna z butelki PET jest znacznie bardziej szkodliwa, niż przeciętna kranówa, ale picie z wodociągu jest takie niemodne. Smile

Bo przed wypiciem trzeba ją dobrze opłukać z tego plastiku Wink Smile)
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #208 : 2009-09-07, 18:15:16 »

Z plastiku bezpieczna jest tylko woda gazowana, bo nie muszą dodawać do niej żadnej sztucznej aseptyki, w przeciwieństwie do niegazowanej "mineralnej" Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #209 : 2009-09-07, 18:30:24 »

Już nic nie jest bezpieczne Sad Najlepiej pić wywar kolagenowy Wink
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #210 : 2009-09-07, 20:59:24 »

Już nic nie jest bezpieczne Sad Najlepiej pić wywar kolagenowy Wink


cztery razy w tygodniu basen i po problemie.Wink
Czy basenowka lepsza jest od utlenionej? Nie wiem, probowalem tylko ta pierwsza!!!;)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #211 : 2009-09-07, 21:10:21 »

Na cerę, to na pewno lepszy byłby wywar kolagenowy, niż basenówka Wink Nie lubię nawet zapachu chloru. Na niektórych basenach, aż duszno od niego.
A woda utleniona nie kojarzy mi się za dobrze. Na przykład, jeśli coś w organiźmie się utlenia (np.olej roślinny), w wyniku czego powstaje woda utleniona, to jest to zjawisko szkodliwe. Tak samo myślę jest ze spożyciem wody utlenionej...ale co ja tam wiem? Mogę się mylić Wink)
Zapisane

kriss
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #212 : 2009-09-07, 21:24:26 »

Z plastiku bezpieczna jest tylko woda gazowana, bo nie muszą dodawać do niej żadnej sztucznej aseptyki, w przeciwieństwie do niegazowanej "mineralnej" Wink


Admin a co sądzisz o takim zwykłym dzbanku z filtrem typu np Anna? Filter ten ma bodajże 8 warstw i woda nieżle smakuje , no podobna w smaku do tej z Biedronki Oaza.
Leje do niego kranówkę ? Co Ty na to , czy  można ja powaznie traktować? pytam na serio , bo mam taki filter i oczywiscie pije ta wodę na surowo  Cool.
Mam nadzieję że jest lepsza niz ta z plastikowych flaszek ? czy nie? .Jeszcze żyję, ale co to za życie  Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #213 : 2009-09-07, 21:37:27 »

Jeszcze żyję, ale co to za życie Wink

Kriss nie zamartwiaj się niepotrzebnie. Pijesz przefiltrowaną wodę i żyjesz Smile - sam pozytyw. W domu przefiltrowana, w pracy z dystrybutora, u znajomych kranówa i wszystko się wyrówna. Ja niedawno kupiłam lodówkę, właściwie szafę dwudrzwiową i też ma filtr do (schłodzonej) wody czy kostek lodu całych lub kruszonych. Człowiek nie świnia, do wszystkiego przywyknie Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #214 : 2009-09-07, 21:39:01 »

Czy basenowka lepsza jest od utlenionej? Nie wiem, probowalem tylko ta pierwsza!!!;)
A może woda ognista jest czysta? ...bez bakterii.. Wink)
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #215 : 2009-09-07, 21:45:15 »

.....tak jest - z wod  najlepsza jest wodka Wink Laughing...........
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #216 : 2009-09-07, 21:54:37 »

..a teraz.. idziemy na jednego...Wink)
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #217 : 2009-09-07, 22:05:36 »

Cytuj
Człowiek nie świnia, do wszystkiego przywyknie Wink

Czasami zastanawiam sie nad logika pewnych powiedzen. Np: "refleks szachisty", powiedzenie ktore ma sugerowac dlugi sposob reagaowania, gdzie wszyscy grajacy w szachy dobrze wiedza, ze w szachach decyzje podejmuje sie bardzo szybko natomiast dlugo mysli o tymco przeciwnik zrobi juz za trzy ruchy.

To samo z "czlowiek nie swinia........" a czy swinia ma inny wybor niz ten, ktory czlowiek jej narzuci?

Albo ten" widzialy galy co braly" ....no co na ten temat moze powiedziec niewidomy. A ja znam kupe widzacych, ktorzy sa niewidomymi;)
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #218 : 2009-09-07, 22:32:50 »

To samo z "czlowiek nie swinia........" a czy swinia ma inny wybor niz ten, ktory czlowiek jej narzuci?

Tutaj nie o narzucanie chodzi, ale o zdolność przystosowawczą, która u człowieka jest znacznie większa niż u świni.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wywar kolagenowy.
« Odpowiedz #219 : 2009-09-08, 06:47:13 »

Admin a co sądzisz o takim zwykłym dzbanku z filtrem typu np Anna? Filter ten ma bodajże 8 warstw i woda nieżle smakuje , no podobna w smaku do tej z Biedronki Oaza.
Leje do niego kranówkę ? Co Ty na to , czy  można ja powaznie traktować? pytam na serio , bo mam taki filter i oczywiscie pije ta wodę na surowo  Cool.
Mam nadzieję że jest lepsza niz ta z plastikowych flaszek ? czy nie? .Jeszcze żyję, ale co to za życie  Wink

Osobiście nie mam żadnego doświadczenia z wodą filtrowaną przez dodatkowe filtry, więc radzić nie mogę w tym temacie.
Leję kranową, źródlaną oligoceńską wodę minetalną do ekspresu do kawy, pijam również śmietankę 30% (około 0,5l dziennie), a do tego to: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=338 - do woli.
Ale jeśli problem wody jest dla Was tak istotny, to proponuję wybrać się do wodociągów lub Sanepidu i poprosić o wyniki badania wody...
We Włocławku ujęcia wody są tak dobre, że wlewam wodę bez odstania (zalecają 48h kwarantanny - aby chlor odparował), jednorazowo, raz w tygodniu, w ilości 80-120l do naszego akwarium i to bez żadnego chemicznego, czy biologicznego stabilizowania. Mam w akwarium gatunki wskaźnikowe (ślimaki, żaby, krewetki) i gdyby coś było z kranówką nie tak - szybko by to wyszło.
Kranówką też żona podlewa kwiatki donniczkowe i dobrze się mają. To po co mi dodatkowe filtry?. Smile

PS
kłopoty z jakością wody mogą występować we wszystkich miastach, w których uzdatniana jest woda czerpana z rzek lub innych otwartych akwenów. Ale mnie ten problem na szczęście nie tyczy, bo mieszkam w Stolicy czytsych ekologicznie Kujaw. Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.