forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:27:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658489 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!  (Przeczytany 14443 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #20 : 2009-09-06, 18:29:46 »

@adampio nie jadam juz 180g bialka co dziennie, to byl raz tylko testowy tydzien z tym. Jem przewaznie 75g bialka. Sprobuje mniej bialka jesc od dzisaj i mniej tluszcu, ale bedzie trudno bo pewnie zostane glodny.
Czytales moje posty co napisalem przedtem? Tez jem co dziennie jajek, i tez dwa danie tylko.
za malo jajka? ostatnie 3 tygodnie ponad 60 jaj zjadlem, myslalem ze raz (jak dzisaj) na odmiany zrobie dzien bez jajek. I zaduzo tez nie wolno jesc bo zaduzo bialka bede mial jak wy mowicie.

Dzisaj 62g bialka mialem 240g tluszczu i 61g wegle, czuje sie troche glodny...

Sylwek

PS: jak pisze o bjalku to znaczy ze na caly dzien
moim skromnym zdaniem jadasz zbyt wiele tluszczu,czy nie musisz najpierw pozbyc sie wlasnego??
240G  Fett,leider zu viel.Wenn du abnehmen mächtest,darfst nur 120-150G Fett essen.Du kannst auch in deutschesprache eine Frage stellen,manche  Teilenhmer verstehen auch Deutsch .Admin auch!!!
Zapisane
Sylwek
Go


Email
Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #21 : 2009-09-06, 21:36:28 »

Czesc,

nie, wlasnie nie chce odchudzac sie, mam "optymalna wage" jak w ksiaszce polskiej pisze. Ale dzisaj zjadlem 170g Fat/38g Wegle i 82g Bialka (wiem troche za duzo).
Chyba tak zostawie, tylko bialka na 65g maximalnie, bo dzisaj sie juz lepiej czulem. Mam nadzieje ze teraz dotarlem wreszcie na dobra droge...

Sylwek
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #22 : 2009-09-07, 07:11:03 »

Czesc,

nie, wlasnie nie chce odchudzac sie, mam "optymalna wage" jak w ksiaszce polskiej pisze. Ale dzisaj zjadlem 170g Fat/38g Wegle i 82g Bialka (wiem troche za duzo).
Chyba tak zostawie, tylko bialka na 65g maximalnie, bo dzisaj sie juz lepiej czulem. Mam nadzieje ze teraz dotarlem wreszcie na dobra droge...

Sylwek


Widzisz Sylvek, to wlasnie nazywa sie sluchaniem organizmu. Co prawda jeszcze wazysz, i dobrze bo aby dostac prowo jazdy trzeba isc najpierw na kurs prawa jazdy.

Jak juz znajdziesz swoje zlote proporcje liczenie nie bedzie potrzebne, bo organizm bedzie Cie informowal o swoich potrzebach, trzeba tylko sluchac i wyciagac wnioski.

Powodzenia
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #23 : 2009-09-07, 08:11:07 »

Czesc,

nie, wlasnie nie chce odchudzac sie, mam "optymalna wage" jak w ksiaszce polskiej pisze. Ale dzisaj zjadlem 170g Fat/38g Wegle i 82g Bialka (wiem troche za duzo).
Chyba tak zostawie, tylko bialka na 65g maximalnie, bo dzisaj sie juz lepiej czulem. Mam nadzieje ze teraz dotarlem wreszcie na dobra droge...

Sylwek
38g węglowodanów dziennie, to za mało. Dr. Kwaśniewski pisał, że minimum 50g węglowodanów dziennie jeść trzeba, bo inaczej organizm jest zmuszony do wytwarzania ich z białka i ma niepotrzebną pracę ("Książka Kucharska" s.19)
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #24 : 2009-09-07, 13:57:54 »

...  50g węglowodanów dziennie jeść trzeba...
..mniej powinno się spożywać przy niektórych chorobach, a więcej przy występowaniu ciał ketonowych..
Zapisane

Ruler
Go


Email
Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #25 : 2009-09-15, 01:06:10 »

a moze ty po prostu chcesz wszystko odrazu i za wiele oczekujesz...
Moze to tak ma byc, ZO nie zrobi z ciebie w kilka dni supermana, u mnie(na ZO przechodzilem jako zdrowy i nic mi nie dolagalo) pozytywne zmiany zaczely sie pojawiac powoli i stoponiowo, caly czas sie pojawiaja, przez czaly czas tez ucze sie sluchac swojego organizmu.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #26 : 2009-09-15, 15:37:45 »

a moze ty po prostu chcesz wszystko odrazu i za wiele oczekujesz...
Moze to tak ma byc, ZO nie zrobi z ciebie w kilka dni supermana, u mnie(na ZO przechodzilem jako zdrowy i nic mi nie dolagalo) pozytywne zmiany zaczely sie pojawiac powoli i stoponiowo, caly czas sie pojawiaja, przez czaly czas tez ucze sie sluchac swojego organizmu.
a moze konkretnie jakie zmiany??,pozytywne przyklady zawsze potrzebne.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #27 : 2009-09-16, 11:07:16 »

Witam,

mam na imie Sylwester i mam 24 lat, waze okolo 75kg i mam 184cm wrostu. Jestem zdrowy.
Przepraszam za gramatyke, mimo ze urodzilem sie w polsce,
mieszkam prawie 24 lat w niemczech i nie jestem zbyt dobrym w pisaniu lub gadaniu po polsku.

Moj problem jest ten, ze ja odzywiam sie prawie 2 miesace OD i kompletnie nic sie nie dzieje.

Oprucz tego ze czuje sie zmeczony,
(i moja elektroniczna waga pokazuje mi, ze mase miesnia zgubilem i dostalem tluszc cialowy od 13% na 14%)...
nie wiem co robie zle, mam ksiaszke po niemiecku i nawet teraz polska przeczytalem,
bo jestem teraz na urlopie w polsce i kupilem sobie.

Od tygodnia zwiekszylem tluszce od 230g na 300g.  B/T/W = 75/300/40-50

Bo pisze:

Cytuj
Człowiek dorosły, młody i zdrowy, bardzo aktywny zawodowo i życiowo,
powinien zwiększyć ilość tłuszczu nawet do 5g na 1g białka,
bo nie buduje już swego organizmu, a potrzebuje dużo energii.

Przed dieta prawie co dziennie uprawialem sport, bodyweightexercises czyli cieszkie
pompki, przeciagi, przesiady na jednej nodze itd. i krutkie intensiwne biegi interwali.

Na diecie nie dam rady na te wysilki i musialem wiecej robic dni przerw.

To normalne ze moje cialo tak dlugo sie przestosuje czy robie czegos zle?
Nie rozumiem poprostu gdzie ja robie jakis blad.

Mozecie mi jakos doradzic??

Sylwek


Z tego, co napisałeś, widzę, że chyba nie do końca zrozumiałeś zasady żywienia Optymalnego.
Rozumiem, że zwiększyłeś ilość tłuszczu, żeby nie tracić go w tkance? Nie na tym to polega, bo możesz zalewać się tłuszczem, a być suchy jak patyk.
Skoro ostro trenujesz, to rzecz jasna, ze potrzebujesz odrobinę więcej białka. Jeśli ty dodałeś sobie więcej tłuszczu, to automatycznie straciłeś łaknienie i może jesz zbyt mało białka?
W uproszczeniu, białko jest ci potrzebne, by odbudować tkankę, a tłuszcz, by doładować energią. Jeśli jesz zbyt mało białka, automatycznie tracisz masę. Wszystko zależy od proporcji. Nie będę się rozpisywała na temat kombinacji proporcji BTW.

Najłatwiej ci pójdzie, jeśli zamiast forum, poczytasz dokładnie "ABC żywienia" na stronie www.dr-kwasniewski.pl
Im mniej będziesz kombinował, tym lepsze efekty uzyskasz.

PS. Przydałoby się zadbać nieco o ojczysty język. Skoro tak się zasymilowałeś w Niemczech, pewnie  język niemiecki znasz perfekt? Bijesz się w piersi? Smile
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Czemu to nie funkcionuje? Cos robie zle? Please help me!
« Odpowiedz #28 : 2009-09-19, 16:36:03 »

moje pozytywne to: pozbycie sie alergii, ogolnie lepsze samopoczucie i kondycja organizmu, ustabilizowanie sie apetytu 2 posilki dziennie w zupelnosci wystarczaj i nie chodze glodny. Jakis taki spokoj i ogolne wyciszenie organizmu.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.