forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:30:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Wesele, wesele...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wesele, wesele...  (Przeczytany 6010 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Wesele, wesele...
« : 2009-09-14, 10:46:29 »

Właśnie zaliczyłam kolejne wesele przy ... korycie.
żarcie, picie - królowała czysta i coka cola, ciasta, na poprawinach pieczone   prosie ... wszyscy gadają ale nikt nikogo nie słucha.
Istne ' Wesele' Wyspiańskiego.

Ciekawe, czy bywają wesela w stylu optymalnym?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #1 : 2009-09-14, 11:04:23 »

Nie słyszałam, ale bez trudu mozna takie menu zaprojektować. Może spróbujemy?

Z ciast sernik, tort makowy, może też bankuchen (na 1 kg mąki - 60 żółtek! i litr tłustej śmietany). I lody optymalne.

Z mięs - boczek na kilka sposobów, pasztet, pieczona karkówka,

Na zupę rosół w bulionówkach do picia. Na gorące danie - bigos i wątróbki owijane boczkiem ew. ze śliwką pieczone. Do tego warzywa duszone w maśle na gorąco oraz chutney na zimno.

Żadnego chleba, chyba że orzechowy "dla chorych" Ćwierczakiewiczowej.

Czerwone wino i wytrawny szampan.

"Niezrzeszonym" też coś trzeba przygotować, może sałatki i surówki z warzyw?


Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #2 : 2009-09-14, 11:27:10 »

Już słyszę komentarze"niezrzeszonych"-faktem jest,że niewiele mnie to obchodzi, bo zawsze mogę pokazać wyniki badań. W tę sobotę mam wesele córki, więc zabezpieczam sobie parę butelek "Cassilero del Diablo", coś do zjedznia zawsze się znajdzie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #3 : 2009-09-14, 11:34:58 »

Ja byłam tydzień temu na weselu i byłam zdziwiona, ile optymalnych potraw tam było. Różne mięsne zawijanki, nawet niektóre tłuste, były jajka z majonezem i kawiorem, mięsa w galarecie, prosiak z rożna. Ciast nie ruszałam, jedynie posmakowałam trochę tortu weselnego, był okropny..
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #4 : 2009-09-14, 12:41:07 »

W 'korycie' zawsze znajdzie sie coś jadalnego dla opty.
Tylko, że ta atmosfera nieoptymalna jest nie do zaakceptowania.
Moja córka stwiedziła, że to było jej ostatnie wesele proszone.
Natomiast synowi bardzo sie podobało, jest juz chyba korytkowcem, niestety nie mam na to wpływu - są już dorośli i niezależni ode mnie.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #5 : 2009-09-14, 13:12:29 »

Ja byłam tydzień temu na weselu i byłam zdziwiona, ile optymalnych potraw tam było. Różne mięsne zawijanki, nawet niektóre tłuste, były jajka z majonezem i kawiorem, mięsa w galarecie, prosiak z rożna. Ciast nie ruszałam, jedynie posmakowałam trochę tortu weselnego, był okropny..

Ja byłam tydzień temu na weselu i byłam zdziwiona, ile optymalnych potraw tam było. Różne mięsne zawijanki, nawet niektóre tłuste, były jajka z majonezem i kawiorem, mięsa w galarecie, prosiak z rożna. Ciast nie ruszałam, jedynie posmakowałam trochę tortu weselnego, był okropny..

Białko na weselnych stołach nie jest najgorsze, ale dobrego tłuszczu nie jest wcale zbyt wiele. Jak zjadasz taką mięsną zawijkę to bacz na to, czy aby całe białko pokryłaś tłuszczem jak trzeba... Jajko z majonezem jest za mało tłuste, zresztą ten majonez to jest taki tłuszcz jak Janosik jest bohater... Neutral Coś "renia" mam wątpliwości, czy aby na pewno zjadasz proporcje jak trzeba. Ludzie jedzą salcesony, jajka, mięsa i trochę jarzyn, wszystko "na oko", a potem wydaje im się, że są na ŻO. "Na oko" można bezpiecznie zjeść produkt, jak się zna jego proporcje BTW. Jak zjadasz posiłek kombinowany z kilku produktów, to musisz na pamięć znać trochę więcej, a mianowicie ile (ilościowo) jest w każdym BTW, żeby oszacować proporcję całości. Później można jeść do syta. Nauka BTW na pamięć nie jest trudna, tym bardziej, że produktów, które się zjada nie jest wbrew pozorom zbyt wiele, chyba, że ktoś chce (musi) ubogacać -- jedno popołudnie i masz to na swoim dysku w głowie. Pamiętaj, daj baczenie, czy aby na pewno całe białko pokrywasz tłuszczem, żeby się nie okazało, że B:W jest OK, ale B:T jest zbyt duże (czyli zbyt mało tłuszczu)...

Na weselach na których ja bywałem, generalnie wszystko byłoby OK, gdyby jeszcze dali na stół więcej masła a nie ilości "standardowo-dla-wszystkich-na-chleb". Wink Zawsze bezpieczniej jest zjeść mniej ale za to bardziej obtańcować koleżankę... Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #6 : 2009-09-14, 13:54:53 »

W 'korycie' zawsze znajdzie sie coś jadalnego dla opty.
Tylko, że ta atmosfera nieoptymalna jest nie do zaakceptowania.
Moja córka stwiedziła, że to było jej ostatnie wesele proszone.
Natomiast synowi bardzo sie podobało, jest juz chyba korytkowcem, niestety nie mam na to wpływu - są już dorośli i niezależni ode mnie.
Ja od czasu jak jestem na DO, w ogole nie lubię żadnych biesiad, a tych z alkoholem, to już szczególnie. Ludzie bez przerwy jedzą i mówią. Ileż można?
Co¶ "renia" mam w±tpliwo¶ci, czy aby na pewno zjadasz proporcje jak trzeba. Ludzie jedz± salcesony, jajka, mięsa i trochę jarzyn, wszystko "na oko", a potem wydaje im się, że s± na ŻO. "Na oko" można bezpiecznie zje¶ć produkt, jak się zna jego proporcje BTW. Jak zjadasz posiłek kombinowany z kilku produktów, to musisz na pamięć znać trochę więcej, a mianowicie ile (ilo¶ciowo) jest w każdym BTW, żeby oszacować proporcję cało¶ci. PóĽniej można je¶ć do syta. Nauka BTW na pamięć nie jest trudna, tym bardziej, że produktów, które się zjada nie jest wbrew pozorom zbyt wiele, chyba, że kto¶ chce (musi) ubogacać -- jedno popołudnie i masz to na swoim dysku w głowie. Pamiętaj, daj baczenie, czy aby na pewno całe białko pokrywasz tłuszczem, żeby się nie okazało, że B:W jest OK, ale B:T jest zbyt duże (czyli zbyt mało tłuszczu)...
Ja też miałam obawy o swoje BTW. I dlatego, średnio raz na trzy miesiące przez kilka dni wszystko ważę i liczę z tabelami (niech się śmieją Wink . Niektóre wartości BTW w produktach znam na pamięć. Takie sprawdzanie pozwala mi na przekonanie się, że jest wszystko OK, lub, że trzeba zrobić małą korektę. U mnie jest dobrze. Jedynie od czasu do czasu zaczynam jeść zbyt mało węglowodanów, co sprawdzam i koryguję.
A na takich jedniodniowych imprezach - to nic nie liczę, tylko słodkiego nie jem (co nie jest dla mnie kłopotem), staram się nie przejadać i jak jest możliwość, to spalić kalorii ile się da. Smile
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #7 : 2009-09-14, 14:03:44 »

Ja tam nie narzekam, bo jest w jadłospisie tzw."kącik wiejski", czyli swojskie salcesony,pasztety,etc.; czyli- "to,co tygrysy lubią najbardziej".
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #8 : 2009-09-16, 12:08:28 »

'Swojskie salcesony' nafaszerowane żelatyną. Furorę robi tzw. 'pajda' - chleb ze smalcem (!!!) i mówią na to ... wiejskie jedzenie.
Niewiedza nie jest głupotą.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #9 : 2009-09-16, 14:48:55 »

Myślę,że w tym przypadku nie masz racji. To jest mała, prywatna firma, która produkuje wyroby tylko na lokalny rynek. Miałem możliwość te sprawdzić, ociekają tłuszczem, aż miło, a żelatyny to trzebaby było szukać z lupą. Pozdrawiam,adamel.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Wesele, wesele...
« Odpowiedz #10 : 2009-09-16, 15:14:13 »

'Prawdziwy' salceson z chrząstkami znalazłam TYLKO W JEDNYM SKLEPIE na kilkanaście sklepów.
Pasztetowej 'zjadacze chleba' też tam nie kupują bo... za tłuste.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.