forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:41:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658454 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ZACZYNAM
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZACZYNAM  (Przeczytany 121546 razy)
michal
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #20 : 2009-09-19, 23:14:22 »

Zdrowy organizm, dobrze odżywiony, nie ma zachcianek i huśtawek nastrojów. Nie oszukuje nas.

Tutaj się nie zgodzę. Ja,  zwłaszcza w niektórych dniach miesiąca mam zachciewajki i to bardzo realistycznie mocne. Ostatnio zapragnęłam śledzi w śmietanie i gdybym ich nie zjadła, to moja agresja mogłaby komuś zaszkodzić.

Widocznie ludzie lepieni są z różnej gliny. Ja nie mam takich nastrojów ani takich objawów... Swoją drogą ŻO wszystkiego nie załatwia, o czym wiem każdy uważny czytelnik książek doktora Jana Kwaśniewskiego ("Żywienie Optymalne jest konieczne do (...)").
Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #21 : 2009-09-19, 23:18:46 »


Naprawdę? Ja dopiero niedługo doci±gnę do roku na ŻO i chociaż mi conieco cięto, to nie narzekam na ilo¶ć wpisów. Może znamy Ewę spod innego nicka? Ewo zdradĽ się, bo rady które udzielasz s± chyba od odpowiedzialnej i szczerej osoby? Przez 12 lat nie siedziała¶ cichutko dla zasady, znasz nas i my też chcemy poznać Ciebie Smile

Zdrowy organizm, dobrze odżywiony, nie ma zachcianek i hu¶tawek nastrojów. Nie oszukuje nas.

Mamy zagadkę Rolling Eyes ale napewno miłą. Very Happy Osoby z doświadczeniem w stosowaniu DO są nam bardzo tutaj potrzebne, a szczególnie zupełnie zaczynającym DO. Moja "babska" ciekawość skłoniła mnie do szukania na Forum - w archiwum i znalazłam nick "Ewa" - gość. Myślę, że to Twój Ewo, bo podobnie, kompetentnie brzmiące posty przy nim widnieją. Smile
PS. Co do zachcianek, to owszem - takie niewinne kaprysy u mnie bywają,( nie zachcianki typu - zwykłe ciasto albo kilogram jabłek Laughing) ale nic takiego, co by zachwiało DO. Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #22 : 2009-09-19, 23:23:30 »


Widocznie ludzie lepieni są z różnej gliny. Ja nie mam takich nastrojów ani takich objawów... Swoją drogą ŻO wszystkiego nie załatwia, o czym wiem każdy uważny czytelnik książek doktora Jana Kwaśniewskiego ("Żywienie Optymalne jest konieczne do (...)").
Wink
Z tym się nie zgodzę. Prawidłowo stosowana DO pomaga w każdym przypadku. Nawet jeśli jest już za późno na całkowitą eliminację choroby, to zawsze można uzyskać poprawę zdrowią. Uważny czytelnik książek dr.Jana Kwaśniewskiego o tym wie Wink
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #23 : 2009-09-19, 23:29:18 »


Widocznie ludzie lepieni są z różnej gliny. Wink

I bardzo dobrze Wink Jakie fascynujące jest samo lepienie - ten tylko sę dowie, kto potrafi ...ugniatać  i tworzyć. Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #24 : 2009-09-19, 23:41:34 »

Wrócę jeszcze do zachcianek. Teraz coraz bardziej smakuje mi jedzenie optymalne i nie wydaje się żadnym odmiennym jedzeniem. Jest to zwyczajne, naturalne jedzenie. Z kolei dieta tradycyjna, z dużą ilością węglowodanów wydaje mi się teraz - jedzeniem nienaturalnym i dziwię się sobie, jak ja tyle lat tak mogłam się odżywiać?
Patrzę często u nas w sklepie na klientów, jakie to ilości dziennie kupują owoców, dalej większość kupuje olej, sosy do obiadu z paczki  Sad. Teraz tak sobie myślę, czy ci ludzie nie widzą od czego tyją i chorują ? - tylko, że ja też tego przez długie lata nie widziałam. Confused
Zapisane

Ewa
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #25 : 2009-09-19, 23:43:14 »

Adam, tylko kilkanaście postów mam z winy ADMINA Wink)))   On ciągle robi jakieś resety.

Naprawdę? Ja dopiero niedługo dociągnę do roku na ŻO i chociaż mi conieco cięto, to nie narzekam na ilość wpisów. Może znamy Ewę spod innego nicka? Ewo zdradź się, bo rady które udzielasz są chyba od odpowiedzialnej i szczerej osoby? Przez 12 lat nie siedziałaś cichutko dla zasady, znasz nas i my też chcemy poznać Ciebie Smile

Zdrowy organizm, dobrze odżywiony, nie ma zachcianek i huśtawek nastrojów. Nie oszukuje nas.

Tutaj się nie zgodzę. Nie będę opisywała swoich zachcianek pozażywieniowych Wink bo chociaż może pora odpowiednia, to nieodpowiednie forum.  Skupię się na sprawach żywieniowych. Ja,  zwłaszcza w niektórych dniach miesiąca mam zachciewajki i to bardzo realistycznie mocne. Ostatnio zapragnęłam śledzi w śmietanie i gdybym ich nie zjadła, to moja agresja mogłaby komuś zaszkodzić. Takie z beczki, odfiletowane, pocięte na kawałki, z cebulką, w gęstej śmietanie....... mniam mrrrrrrrrrrrrr
Jestem od zawsze "Ewa" i miałam raptem z rok przerwy w forumowaniu

 Zachciewajki, no tak, ja nie mowię o sytuacjach ekstremalnych Wink))
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #26 : 2009-09-19, 23:55:46 »

Jestem od zawsze "Ewa" i miałam raptem z rok przerwy w forumowaniu

 Zachciewajki, no tak, ja nie mowię o sytuacjach ekstremalnych Wink))

Najwyraźniej rozminęłyśmy się w czasie, tym bardziej jest mi Ciebie miło poznać. 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #27 : 2009-09-20, 00:23:22 »

[]Patrzę często u nas w sklepie na klientów, jakie to ilości dziennie kupują owoców, dalej większość kupuje olej, sosy do obiadu z paczki  Sad. Teraz tak sobie myślę, czy ci ludzie nie widzą od czego tyją i chorują ? - tylko, że ja też tego przez długie lata nie widziałam.[]
Mnie również miło.

Coraz częściej widzę różnice między sobą a moimi koleżankami. Ostatnio przeżyłam szok. Przechodziłam z moją  przyjaciółką przez jezdnie, zielone zaczęło migać, więc zerwałam się do biegu. Ona krzyknęła, że nie może biegać. Myślałam, że chodzi o "sytuacje ekstremalną" patrz wyżej Wink a okazało się, ze ona jest cała obolała. Bolały ją stawy i uważała to za normalne w jej wieku. To był szok, bo ja mogę przebiec bardzo szybko pół kilometra z domu do tramwaju i nawet zadyszki nie mam - dla niej to tez był szok. I wyobraźcie sobie, dalej nie daje się przekonać do tłustego żywienia. Bo lekarze mówią... I tu mnie tak wkurza, że mam jej dość Wink

Inna moja przyjaciółka nie chciała razem ze mną wystartować z DO. "Poczekam parę lat i zobaczę, jak to działa na ciebie" powiedziała. Minęło 12 lat, ona jest teraz gruba, obolała i żałuje, że nie przeszła na DO razem ze mną i... mimo to nie zmienia swojego żywienia. Jak mówi, jest za leniwa i niezdyscyplinowana.

Co się więc dziwić, że  w twoim sklepie ludzie faszerują się cukrami itp?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #28 : 2009-09-20, 00:43:43 »

Dwa dni temu przyglądałam się jak moja synowa robi sobie kanapki. Sad Chleb smarowała cieniutko margaryną, na to przeźroczysty plasterek wędliny, zakryty następnym kawałkiem chleba z margaryną (i pomyśleć, że jeszcze półtora roku temu robiłam to samo). Takich kanapek zrobiła sobie do pracy pół siatki. Jeszcze moj syn powiedział żartobliwie: ale Żaneta to ma apetyt ! (synowa waży nie całe 50 kg).Ja tylko przytaknęłam głową. Przygotowuję się do rozmowy z nią o odżywianiu, tym bardziej, że oni planują dziecko. Tej rozmowy bardzo się obawiam, bo nie chciałabym wyjść na wredną teściową, co się do wszystkiego wtrąca. Evil or Very Mad
Może uda mi się namówić ją chociaż na masło i większą ilość białka i tłuszczu. Nie musi być od razu DO. Jak kupuję jajka z rynku, to zawsze im trochę podrzucę. Tak robię również z mięsem mielonym mojej roboty, albo z pasztetem.
Mój syn nie da się zbytnio pokrzywdzić, bo je u siebie i podjada rownież u nas.
No zobaczę co uda mi się zwojować. Jeśli nic, to trudno, może przykład w takim razie z czasem zaskutkuje. Smile
Zapisane

Ewa
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #29 : 2009-09-20, 00:49:26 »

[]Przygotowuję się do rozmowy z nią o odżywianiu, tym bardziej, że oni planują dziecko.[]
Co ty? lepiej znajdź inną metodę. Na pewno wyjdziesz na wredną teściową. Smile))
Świat się nie zawali, jeśli ona jeszcze teraz nie pójdzie po rozum do głowy. Sama tez źle się żywiłaś. Daj jej robić błędy bo im bardziej będziesz naciskać, tym bardziej ona będzie się opierała. To prawo fizyki Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #30 : 2009-09-20, 00:52:09 »

.. masz rację, prawom fizyki nie będę się przeciwstawiać,... bo nie mam szans... Sad Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #31 : 2009-09-20, 00:54:04 »

..ale jak będzie wnuczek, albo wnuczka, to mu nieraz żółteczko podaruję.. Cool nie wygada.. Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #32 : 2009-09-20, 01:07:19 »

Jak się już tak rozpisałam, a spać mi się jakoś nie chce, to napiszę jeszcze, że dzisiaj syn mój przywiózł do nas, już prawdopodobnie na stałe, (ale z nim nigdy nic nie wiadomo Wink) mojego teścia. Jego stan zdrowia bardzo się pogorszył. Dyszy nawet przy siedzeniu. Ale ja jeszcze mam nadzieję, że pomimo jego chorego serca i 86 lat, jeszcze ma szanse na poprawę zdrowia. Jedzenie u nas mu bardzo smakuje. Very Happy
Zapisane

Sinus
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #33 : 2009-09-20, 10:28:49 »

Dwa dni temu przyglądałam się jak moja synowa robi sobie kanapki. Sad
No zobaczę co uda mi się zwojować. Jeśli nic, to trudno, może przykład w takim razie z czasem zaskutkuje. Smile

Renia, przed rozmową podrzuć synowej tą krótką książkę "Żywienie Optymalne", poproś by przeczytała do końca. W moim przypadku ta właśnie książka zadziałała, wcześniejsze rozmowy na temat zmiany mojego sposobu odżywiania nic nie dały..
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #34 : 2009-09-20, 12:49:36 »

Właśnie dzisiaj pytałam się syna, czy rozmawiać z jego żoną na temat odżywiania się? On powiedział: no pewnie! ona lubi z mamusią rozmawiać, ale to i tak nic nie da  Sad Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #35 : 2009-09-20, 13:19:29 »

Właśnie dzisiaj pytałam się syna, czy rozmawiać z jego żoną na temat odżywiania się? On powiedział: no pewnie! ona lubi z mamusią rozmawiać, ale to i tak nic nie da  Sad Laughing



Więc książka może być przydatna. Jak poprosisz by przeczytała to jeśli nie odmówi to pewnie przeczyta. Może sama znajdzie dla siebie argumenty i kwestie, które zechce uszczegółowić?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #36 : 2009-09-20, 13:31:23 »

Ja myślę, że prędzej mój syn przeczyta książkę - on nie jest przeciwny DO. Smakują mu moje obiady (je czasami u nas - jak synowa jest w pracy, albo jak zapach go zwabi Smile). Ale synowa jest bardzo miła i jeśli bym ją poprosiła o przeczytanie książki - pewnie dla "świętego spokoju" by to zrobiła. Ale nie chcę się narzucać.
Już kiedyś pisałam o chorobie synowej mamy i o tym, że próbowałam ją zapoznać z DO. Dałam jej ksiażkę z zaznaczonymi fragmentami, gdzie pisze o wyleczeniu choroby, na ktorą lekarze nie są w stanie jej pomóc (nieoperacyjne tętniaki). Ale da ludzi, którzy nie chcą "zaryzykować" z DO, nawet, jeśli już nie mają nic do stracenia. Sad
Zapisane

gruby
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #37 : 2009-09-20, 15:23:27 »

Witam wszystkich użytkowników tego forum.Nie lubię się rozpisywać więc powiem krótko:

Zaczynam ŻO,mam 41 lat 185 cm wzrostu 115 kg wagi. Moje obecne proporcje BTW:85/170/40
Karczek jajka ziemniaki smalec słonina raz w tygodniu wątroba wieprzowa i nóżki lub salceson optymalny od Kapeckiego z Kóz.Mam zamiar ważyć 85 kg.W razie głodu zagryzam wędzoną słoninkę.Proszę o porady i komentarze.Pozdrawiam.
Nieśmiało pragnę przypomnieć czego miał dotyczyć wątek Sad
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #38 : 2009-09-20, 17:20:05 »

Co tam, Gruby Smile)) Ty nie lubisz pisać, to my sobie pofolgowaliśmy Wink))
Zapisane
talgo
Go


Email
Odp: ZACZYNAM
« Odpowiedz #39 : 2009-09-20, 19:38:40 »

tutaj nie moge się zgodzić z ewą
bo wg Dr Kwaśniewskiego ustalając proporcje do nalezytej wagi ciała
powinienes się ich trzymac dopuki tracisz na wadze

Książka dieta optymalna
Cytuj
– Zrzucenie paru kilogramów jest czym innym niż leczenie otyłości.
– Oczywiście. Leczący się na otyłość muszą zmodyfikować swoją dietę, zwiększając w niej
udział białka w stosunku do tłuszczu. Dopóki będzie się tracić na wadze, powinno się utrzymywać
proporcje: 1 g białka na 1,5 do 2 g tłuszczu.

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.