forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 00:29:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.  (Przeczytany 46977 razy)
toan
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« : 2004-01-20, 15:01:53 »

Odmowa publikacji tych artykułów z którymi Państwo, jako pierwsi będziecie mięli okazję się zapoznać, jest oczywista - Polski Tygodnik Lekarski zajmuje się leczeniem chorób - natomiast Jan Kwaśniewski - przywracaniem zdrowia.
Zapisane
mama
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #1 : 2004-01-22, 15:29:08 »

Leczeniem chorób to nie tylko zajmuje się PTL, ale i wiele innych instytucji w tym NFZ, samorząd lekarski, koncerny farmaceutyczne, IŻiŻ, WHO itp. - to bilionowy rynek liczony w US$!. Czy ktoś dobrowolnie "w imię bilźniego" może zrezygnować z dochodów, nawet mając świadomość nieuczciwości Question. To tak jakby złodziejowi powierzyć majątek i podpowiedzieć, że jakby co, to się nic nie stało - państwo wyrówna szkody Exclamation . A zdrowie jest zbyt cenne by powierzać je "fachowcom" typu IŻiŻ, czy WHO Exclamation  - prawda Question - tak ktoś mądry stwierdził. Dlaczego dzieci pediatrów są najbardziej chorymi dziećmi? - choć każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka? Przywracanie zdrowia - jest karygodne, bo zmniejsza dochody "cwaniaków". Np. 4mln Polaków "chorych" na własne życzenie na cukrzycę zminiejsza w ciągu tygodnia przyjmowanie leków o połowę, a po miesiącu w ogóle nic nie przyjmuje Exclamation - czy można do takiej plajty dopuścić dysponując miliardowymi jeszcze dochodami?. A może łatwiej i taniej jest opłacić "naukowców", którzy za "ochłap" udowodnią co się chce Question  - nawet, że  "pięć razy warzywa i owocki" jest zdrowe dla zdrowia płacących za "badania naukowe"?
Zapisane
o.n.ania
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #2 : 2004-01-23, 18:05:11 »

A ja właśnie pogryzam pasztetówkę skąpaną w smalczyku i chrupię skwarki! Mr. Green   Koleżanka jest przeziębiona - mówię o gorącym, tłustym rosole, a ona bleee rosół? tłuste? A tak a propo: zgadzam się z mama : dzisiaj pieniądz rządzi i za kasę można "udowodnić" wszystko  Crying or Very sad
Zapisane
mama
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #3 : 2004-01-25, 23:45:27 »

Rosół - nektar młodości. Dawniej jak się chadzało w niedzielę do szpitala, prawie u wszystkich chorych to było przynoszone danie "rodzinne". Obowiąskowo pularda pół na pół z wołowiną włoszczyzną i przyprawami. A dziś - co przynosi się chorym do szpitala?
Zapisane
Bruford
Go


Email
To które to artykuły?
« Odpowiedz #4 : 2004-04-08, 14:27:14 »

Które to konkretnie artykuły odrzucił Tygodnik????Warto by przeczytać,może miał powody.A propos dzieci pediatrów to skąd mama wzięła takie doniesienie?Mozna poprosić o link?
Zapisane
toan
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #5 : 2004-04-10, 13:32:42 »

Zapisane
Bruford
Go


Email
Bruford
« Odpowiedz #6 : 2004-04-11, 10:49:42 »

No,teraz staje się oczywiste dlaczego ww artykuły zostały odrzucone i dlaczego nie odpowiadają profilowi pisma.Każdy z nich zaczyna się od  kategorycznie sformułowanej zasady " (nazwa choroby..) spowodowana jest nieprawidłowym składem diety".Podobne twierdzenie należałoby udowodnić patofizjologicznie , w przeciwnym razie ma rangę czystej spekulacji.Pismo takie jak "Tygodnik" nie może publikować spekulacji.
Idźmy dalej : w art. o astmie - cytat :" Uzyskane wyniki:

Wyleczenie choroby po 2-3 dniach u 14 chorych (34%)

Wyleczenie choroby po 7-12 dniach u 9 chorych

Wyleczenie choroby po 5 tygodniach u 1 chorego

Wyleczenie łącznie u 24 chorych (59%)"

Tyle że nie podano najważniejszego----jak definiuje się wyleczenie w tej chorobie ,biorąc pod uwagę że jest to choroba przewlekła?Jak długi był follow-up?Utrzymywanie się efektu prądów "przez 9 miesięcy" oznacza że o żadnym wyleczeniu przyczynowym mowy być nie może,wszak efekt byłby na całe życie.Jak stwierdzono wyleczenie po 7-12 dniach???Jakich uzto metod weryfikacji i obiektywizacji spostrzeżeń?Wiadomo bowiem że astma atopowa jest chorobą w której zawsze można na jakiś czas odstawić leki , za wyjątkiem niewielkiej grupy chorych.Samo zmniejszenie się duszności jest związane często z rytmem tej choroby , jest to bowiem u większości chorych symptomatologia napadowa.Użyto sformułowania " należy się spodziewać wyleczenia w warunkach domowych" --co to znaczy?Należy się spodziewać to daleko od wyleczyć.
Zapisane
slawek
Go


Email
Re: Bruford
« Odpowiedz #7 : 2004-04-11, 11:46:53 »

Cytuj z: Bruford

Tyle że nie podano najważniejszego----jak definiuje się wyleczenie w tej chorobie ,biorąc pod uwagę że jest to choroba przewlekła?

Czy brak objawów bez konieczności przyjmowania lekarstw jest dla Ciebie wyleczeniem ???
Zapisane
mama
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #8 : 2004-04-11, 16:22:38 »

Bruford
A może znasz definicję zdrowia wg WHO? - to takie ładne dość krótkie zdznko.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #9 : 2004-04-11, 17:25:28 »

Ponawiam prośbę , jeśli ktokolwiek chciałby ustosunkować się merytorycznie do zadanych przeze mnie pytań z chęcią podyskutuję.Zadałem konkretne pytania.
Zapisane
slawek
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #10 : 2004-04-12, 01:54:38 »

Cytuj z: Bruford
Ponawiam prośbę , jeśli ktokolwiek chciałby ustosunkować się merytorycznie do zadanych przeze mnie pytań z chęcią podyskutuję.Zadałem konkretne pytania.

No to dla mnie wyleczenie z Astmy objawia się tym co powiedziałem , znasz inną definicję wyleczenia z Astmy ??? merytoryczną ??
Zapisane
Bruford
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #11 : 2004-04-12, 09:06:11 »

Ilu widziałeś ludzi chorych na astmę oskrzelową?Oczywiście nie mówię o ludziach chorych na POCHP która ma takie same objawy tyle , że jest inną chorobą.Zatem ilu i przez jaki czas oglądałeś?Jaką literaturę dotyczącą astmy znasz?
Zapisane
slawek
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #12 : 2004-04-12, 10:21:50 »

Cytuj z: Bruford
Ilu widziałeś ludzi chorych na astmę oskrzelową?
swego czasu w kolejkach do Alergologa trochę się tego przewinęło.
Cytuj

Jaką literaturę dotyczącą astmy znasz?
kiedyś trochę poczytałem szukając pomocy dla siebie , niestety literatura opisuje co najwyzej co się dzieje w organiżmie i okazała się nieprzydatna w WYLECZENIU , a tu masz jedna książka JK w dodatku nie odpowiadająca profilowi Wink)) i pozbyłem się tej przypadłosci  
Zapisane
Bruford
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #13 : 2004-04-12, 18:50:44 »

Nic zatem  dziwnego że moje pytania wydają Ci się tak jak Ci się wydają.Apeluję ..., po dotychczasowych doswiadczeniach dyskusyjnych z innych opty-grup liczę na odpowiedzi ewentualnych fachowców bądź ludzi dla których z racji zawodowych pytania jakie zadałem są czytelne i zrozumiałe.Pozostaję z szacunkiem , ale wierz mi, nie chce mi się powtarzać po raz nie wiem już który tych samych kwestii.

Jakie miałeś FEV1%VC?
Jaki był rozklad PEF? pytam z ciekawości.
Zapisane
slawek
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #14 : 2004-04-13, 15:29:59 »

Cytuj z: Bruford
Jakie miałeś FEV1%VC?
Jaki był rozklad PEF? pytam z ciekawości.


Nie miałem robionych badań spirometrycznych
Zapisane
slawek
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #15 : 2004-04-13, 15:32:27 »

Cytuj z: Bruford
Nic zatem  dziwnego że moje pytania wydają Ci się tak jak Ci się wydają.  


Pytania normalne , chyba ze wiesz cos o mnie czego ja nie wiem , a dlaczego nie odpowiesz na moje pytania??
Zapisane
Ewa
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #16 : 2004-04-16, 11:19:43 »

Bruford, jak widzisz, temat, który zaproponowałeś nikogo jakoś nie wciąga. Groźnie wykrzykujesz Smile, że nie będziesz ponawiał pytań, a tu - masz babo placek - one nikogo nie interesują.
Chcesz nas wciągnąć w udowadnianie czegoś, co my sobie już dawno udowodniliśmy.

Przez całe lata od lutego do maja cierpiałam na alergię pyłkową (leszczyna, brzoza). W maju nie wychodziłam z domu, bo natychmiast mój stan się pogarszał (gorączka, kaszel, katar, duszności).

Ok. 4 lata temu w listopadzie zaczęłam DO i już w lutym widziałam pierwsze oczywiste efekty. Po alergii został tylko ślad w postaći paru kichnięć.

Ciekawe, że ta alergia pojawiła się w moim życiu nie od razu, tylko mniej więcej w czasie, kiedy rynek został zarzucony odchudzonymi produktami, bogatymi w węglowodany i nie wiem jakimi jeszcze świństwami.

Bruford, dlaczego właśnie nas chcesz wciągnąć w swoje dyskusje? Na forum jest też Sceptyk. Porozumcie się, jesteście obydwa "dociekliwe". Jak już odpowiecie sobie na nurtujące was pytania i przeprowadzicie naukowe dowody, dajcie znać o efektach.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #17 : 2004-04-18, 23:17:26 »

Nic nie zrozumialaś droga Ewo , prawda?
Zapisane
DRYX-22
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #18 : 2004-06-20, 00:40:24 »

Cytuj z: mama


=ciach=

 A zdrowie jest zbyt cenne by powierzać je "fachowcom" typu IŻiŻ, czy WHO Exclamation  - prawda Question - tak ktoś mądry stwierdził. Dlaczego dzieci pediatrów są najbardziej chorymi dziećmi? - choć każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka? Przywracanie zdrowia - jest karygodne, bo zmniejsza dochody "cwaniaków".

=ciach=


Dyskutujmy normalnie , szanowna Pani Mama !

Nie rozumiem , dlaczego o osobach z WHO albo z IZIZ
piszesz w cudzysłowiu ? Jeśli wątpisz w ich intencje ,
to prosze , by to opisać ( dlaczego wątpisz ).

Znam wiellu lekarzy , także padiatrów.
Mogę zaobserwowac , że dzieci pediatrów są ogólnie zdrowsze od
pozostałych dzieci.

Węszysz spisek wielkich koncernów farmaceutycznych , ale nie wiem dlaczego. Teza o karygodności w przywracaniu  zdrowia
jest niezrozumiała dla mnie . Jeżeli możesz wytłumaczyc ,
co rozumiesz przez to napisałaś , to byłoby dobrze ,
bo nie wiadomo , o co chodzi.
Zapisane
mama
Go


Email
Prace nie odpowiadają profilowi czasopisma.
« Odpowiedz #19 : 2004-06-29, 14:02:00 »

Cześć DR-ku!
Poszperałam troszkę w necie i już wiem skąd czerpiesz garściami informacje na temat diety "optymalnej" - www.izz.waw.pl/izz/news_003.html
Gratuluję wsparcia "naukowego". Szacowny Instytut reprezentowany naukowym autorytetem drwóch prof. i jednego doc. kolejny raz udowadnia, że nie powinien się zajmować nauką, a dietetyką szczególnie twierdząc, że Atkins i ŻO nazwane tu dietą "optymalną" - to to samo.
Jeśli podpisane osoby twierdzą, że jedynym uzasadnieniem teoretycznym ŻO jest podany cytat z Diety Optymalnej - to ty możesz również wypisywać teksty na forum www.gazeta.pl typu "Uwaga na sekciarza" - gratuluję ...
Szkoda, że najwięcej do powiedzenia w publicznych mediach na temat Żywienia Optymalnego mają tylko te osoby i instytucje, które nie znając jego podstaw (biochemii i fizjologii) propagują dietę pastwiskową. Ale w Mekce głupoty dietetycznej na której się opierają poglądy dietetyczne IŻiŻ - czyli US - coś drgnęło, bo jak długo można naukowo tuczyć własne społeczeństwo - wywołując naukowymi zaleceniami eksplozję chorób cywilizacyjnych - nawet tamta gospodarka tego nie wytrzyma.
Nieśmiało zaczyna się polecać (Harvard University) coś co przypomina Żywienie Optymalne, ale i do nich nie wiele dociera po przeczytaniu  "Optimal Nutrition" & "Homo Optimus" - to taka "naukowa skaza". I dobrze - po wiedzę trzeba przyjechać do Polski, a właściwie do Ciechocinka.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.